פורום דרום אמריקה

גבירותי ורבותי - התקנון!

כן, כן - הדבר הזה בתחתית העמוד, אותו אתם מאשרים בסימון `וי` [כמה סימבולי לפורום] ליד ההצהרה `קראתי ואני מסכים/ה לתנאי הפורום`, טרם פרסום כל הודעה שהיא בפורום הזה. לרגל השנה החדשה הבאה עלינו לטובה, בואו נעבור עליו רגע, וננסה להבין - מה באמת הולך כאן:

*ובתקווה שה-HTML לא ידפוק את ההודעה הפעם...

---מערכת הפורומים של ''למטייל ברשת'' הינה מקום מפגש לגולשים, ומטרתה להוות נקודת מפגש להחלפת דעות, לפרסום שאלות, מתן תשובות ורעיונות במגוון כולל של נושאים.---

עד כאן הוגן. הוגדרה מטרת הפורום - מקום להיפגש, להחליף דיעות, לפרסם שאלות ולענות עליהן ב`מגוון כולל של נושאים`. כלומר - בסך-הכול מדובר בפורום פלורליסטי, שלא תוקף ונושך בגלל `אוף-טופיק`. אחלה, אני תמיד בעד להוסיף קצת צבע.

---אנו מבקשים מהגולשים לשמור על עקרונות הבסיס המופיעים בתקנון וליידע כי הפורומים נתונים לפיקוח מצד הנהלת הפורומים ובידיה הזכות לנהוג ע''פ שיקול דעתה המקצועי למחוק, לשנות, לעדכן ולבטל הודעות אשר אינם עומדים במסגרת התקנון. מטרת הנהלת הפורומים אינה לצנזר או למנוע חופש ביטוי מגולשים אלא לשמור על תרבות שיחה הוגנת העומדת בתנאי התקנון.---

אין צנזורה מגמתית, אין `אח גדול`. הפורום מארח אותנו ועלינו להתנהג כמו אורחים. אם נשמור על הכללים שלו, נוכל להישאר כאוות נפשנו, ולכתוב מה שנרצה, כל עוד הוא עולה בקנה אחד עם התקנון. אם נפר את החוקים של המארח שלנו, ההנהלה רשאית להחליט לשנות, ובמקרים קיצוניים גם למחוק, את תוכן ההודעות שכתבנו. אז על איזה כללים צריך לשמור?

---1. אנו מבקשים לשמור על תרבות דיון בין הגולשים ולהימנע משפה פוגענית, קללות וגידופים.---

אנחנו לא חייבים להיות נופת-צופים. אחרי הכול, אף-אחד לא רוצה פורום משעמם, ולראייה - ה`הודעות נבחרות` בעמוד הראשי של האתר [שמעודכנות ללפני שלוש שנים]. אבל בלי לקלל, בלי ירידות שאינן רלוונטיות לנושא, ובלי לערב הורים.

---2. להימנע מפרסום הודעות אשר תוכנן עברה על חוקי מדינת ישראל.---

כלומר - `כדורים נגד מלאריה למכירה` זה מחוץ לתחום.

---3. משתתף באתר רשאי להעלות לאתר אך ורק תכנים השייכים לו, או שקיבל אישור מפורש מבעלי זכויות היוצרים להעלות את התכנים לרשת . פרסום תכנים ב רשת על ידי משתמש מהווה הצהרה כי למיטב ידיעתו של המשתמש אין בהעלאת תכנים אלה משום פגיעה בזכות היוצרים בכלל זאת חוק זכויות היוצרים 1911, ותקנות נוספות שתוקנו על פיו. כמו כן מצהיר המשתתף כי אין פגיעה בזכות אחרת כלשהי של צד שלישי, וכי אין בתכנים שום דבר הפוגע או העלול לפגוע בגורם וחוק הגנת הפרטיות התשכ''א 1981.---

למרבה הצער, אסור לנו לצטט שירים של הזמר קוטי, אם הוא לא מאשר לנו לעשות זאת. וגם לא לחשוף שמות, כתובות, מספרי טלפונים או כתובות דוא''ל של אנשים ללא הסכמתם, ובכלל - אסור לפגוע בפרטיות, או בזכויות-הפרט, של אף-אחד.

---4. הפצת מידע - יש להימנע ממשלוח כמות הודעות רציפה בעניין זהה. אין לפרסם בפורום תכנים שמטרתם לפגוע או לשבש את פעילות הפורום או המשתתפים.---

פרסמתם הודעת `טיסות פנים בארגנטינה`, ובשביל להיות בטוחים פרסמתם הודעה חדשה שכותרתה `טיסה מבאונוס לברילוצה`, ולאור מיעוט התגובות הוספתם כעבור שעה את הפוסט `נו תענו לי!!!1 טיסות בארנגטינה` - אז זהו, שלא.

---5. אין לפרסם הודעות מכירת ציוד יד שניה לרבות בקשות לקניית ציוד יד שניה.---

`גזייה במצב טוב`; `מישהו מוכר לונלי פלאנט בעברית?`; וכמובן `למכירה כדורי מלרון` - לא בפורום הזה. נדמה לי שגם חלפנות-כספים וירטואלית נכללת בהגדרה.

---6. אין לפרסם הודעות הכוללות חנויות מתחרות לרשת למטייל לרבות חנויות וירטואליות מחו''ל, לרבות אתרי אינטרנט מתחרים.---

גם הודעות ה-`ראיתי שבריקושט הנעליים עולות 650 ש''ח, כדאי לקנות שם?`, אסורות. `למטייל` מפעיל את האתר בלי לגבות תשלום. בתמורה, הוא שומר לעצמו את הזכות לפרסומת-עצמית, וכמו-כן אוסר לתת פרסום למתחרים. די הגיוני, כשחושבים על זה.

---7. פגיעה במזיד או שלא במזיד במשתמשים אחרים, בגורמים מסחריים ו/או העלאה במזיד של וירוס לפורום ,תגרור סילוק ההודעה. למטייל ברשת שומרת לעצמה את הזכות למנוע מהגולש זכות שימוש נוסף בפורום. אסורה הפצת קבצים שעשויים לשנות, לפגוע, להסתיר או לגרום כל נזק אחר למחשבי משתמשים אחרים.---

מזכיר את הסעיף הראשון. בלי להשמיץ. גם אם פגעתי במישהו בלי לפגוע, אלקנה וחבורתו עלולים, לפי שיקול דעתם, למחוק את ההודעה. אה, ובלי וירוסים, בבקשה.

---8. העברה או פרסום של תמונה באתר/בפורום, מהווה הצהרה כי מעביר התמונה הינו הבעלים של זכות היוצרים בתמונה, וכי הוא רשאי להעביר את התמונה לאתר ''למטייל ברשת'', וכי אין בהעברתה משום שימוש שלא כדין או פגיעה בזכויות של צד ג` כלשהו, על פי כל דין.---

לי, לדוגמא, אסור לפרסם כאן את תמונותיו מעוררות-המחלוקת של תומר מ. אם לא קיבלתי ממנו אישור מפורש לכך. כמו-כן אסור לי לפרסם תמונות הפוגעות במישהו אחר, גם אם אני צילמתי אותן והזכויות המלאות שייכות לי. מי שמחזיק בתמונות-עירום של אריק ייאלץ לשמור אותן לעצמו.

---9. מעביר התמונה מתחייב לשפות את למטייל ברשת והבאים מטעמה בגין כל נזק או הוצאה שייגרמו למי מהם, בין במישרין ובין בעקיפין, עקב הצגת תמונה מטעם המעביר ו/או אם יתברר כי הצהרת המעביר איננה אמת, כולה או חלקה.---

אריק תבע את `למטייל` בגין הצגת תמונתו וזכה - המפרסמת תיאלץ לשלם את הקנס שנקבע, ואף את הוצאות-המשפט של `למטייל`. גם אם היא חתמה על התקנון ובכך הצהירה שהתמונות שייכות לה ואינן פוגעניות.

[המשך בהודעה הבאה]
הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.קראתי ואני מסכים/ה - חלק II תגובה ל - 1
---10. מעביר התמונה מוותר על כל טענה או תביעה נגד למטייל ברשת בכל הקשור להצגת ו/ או לשימוש התמונה באתר למטייל ברשת. מערכת למטייל ברשת שומרת לעצמה את הזכות להסיר מהאתר בכל עת כל תמונה או חומר אחר, לפי שיקול דעתה הבלעדי.''---

לא ברור לי מה תפקיד הגרשיים הבודדים בסוף הסעיף, אבל ככל הנראה הכוונה היא שמרגע שפירסמנו תמונה באתר, `למטייל` יכול לעשות בה ככל העולה על רוחו, כולל להסיר ולהחזיר אותה חדשות לבקרים, ללא כל היגיון נראה לעין. הזכויות על התמונה שייכות לנו, אבל `למטייל` יכולה להשתמש בה *בתחומי אתר `למטייל`* כאוות נפשה.

---11. הפורום אינו מיועד לפירסום מודעות ''מחפשים שותפים''.---

נו, באמת - לא הגיע הזמן להפנים את זה?

---12. אין לפרסם באתר תכנים כלשהם לרבות טקסטים, הודעות, תמונות או קישורים שהינם אחד מאלה:
- תכנים הפוגעים ברגשות הציבור, או המהווים הוצאת לשון הרע, או המהווים הפרה כלשהי של החוק, או המעודדים ביצוע עבירה או עוולה, תכנים פוגעניים, בעלי אופי מיני בוטה, גזעניים או הפוגעים בפרטיות;
- תכנים אשר הזכויות בהם אינן שייכות למפרסם.
- תכנים המכילים וירוסי מחשב כלשהם.
- תכנים בעלי אופי מסחרי ו/או המכילים מידע פרסומי כלשהו.
החברה ו/או מי מטעמה רשאית למחוק מהאתר תכנים אשר לדעתה מפרים את התנאים שלעיל, כולם או חלקם, ו/או עלולים לפגוע באתר ו/או בצד שלישי כלשהו.---

אם חלילה קראתם את התקנון בחיפזון, ייתכן ודילגתם בטעות על אחד הסעיפים. לכן נסכם אותם פעם נוספת, בקצרה. כולל טקסט. כולל תמונות. כולל לינקים. ומפרטים מעט לגבי סוגי התכנים האסורים.

---למען הסר ספק, החברה אינה אחראית לתכנים הנמסרים לאתר על ידי משתמשים, ואינה מתחייבת כי הם מלאים, נכונים מדויקים או עונים על ציפיות המשתמש.---

כלומר - אם חשבתם שצוות מומחים-בתשלום יושב בכוננות של 24 שעות מול מסכי-מחשב ועונה לשאלותיכם בידענות ותוך מתן תשובות מנומקות וציטוט מקורות, אז אתם מטורפים כמו אננס. גולשים עונים לגולשים, אף-אחד לא נותן לנו שום-דבר בעבור זה, ואם אנחנו טועים לפעמים, זו לא אשמתו הפלילית של איש. אם באתר היה כתוב שהמוזיאון יהיה פתוח ביום שני, ואתם מצאתם אותו סגור, זו לא עילה לתביעה נגד אתר `למטייל` [כמו שכמעט קרה בפורום אירופה].

---ידוע למשתמש כי התכנים הנמסרים על ידיו לפרסום באתר יהיו חשופים למשתמשים אחרים, ולא ניתן לצפות אילו תגובות יתקבלו ואת אופיין. החברה לא תישא באחריות כלשהי לתגובות כלשהן לתכנים מטעם גולשים או לכל תוצאה שתגרם בעקבות תגובות כאמור.---

אם אתם מעדיפים לכתוב למגירה, הכתובת שלכם היא `איקאה`. כשכותבים בפורום, אנשים קוראים, וזכאים להגיב - גם אם התגובה אינה מוצאת חן בעיניכם. וגם זה, כאמור, לא תירוץ לתבוע את `למטייל`.

---על המשתמש לנהוג משנה זהירות במסירת פרטים אישיים, כגון כתובות מספרי טלפון וכיוצ''ב.---

עדיף להימנע מתשובות כגון `לפרטים, תתקשר אלי לנייד 05XXXXXXXX`. אף-פעם אי אפשר לדעת מי החלאות שאורבות לנו כאן.

זהו. חשוב לציין שמדובר בפרשנות האישי שלי, חתול פשוט ועניו ללא כל השכלה משפטית, על-פי הבנת-הנקרא ושכל פשוט בלבד. ובכל זאת, נדמה לי שאם אנשים אכן היו קוראים את התקנון ומתנהגים לפיו, ומעבר לכך - לו התקנון אכן היה נאכף על-ידי צוות האתר, הפורום הזה היה נראה הרבה יותר-

-ובכן, הרבה יותר משעמם. עם בערך רבע מכמות התעבורה הנוכחית, ובלי אותן הודעות נפלאות שמהוות הרמה-להנחתה לכל משתתף עם מעט הומור ורוע, מספקות לנו מנה זעירה של לחם ושעשועים בתוך זרם השאלות הסטנדרטיות, האנונימיות, התובעניות, החצופות, ומרעננות מעט את שיגרת-יומנו האפרורית עד ייאוש, שלא לומר את חיינו העלובים וחסרי המשמעות. כל הכבוד על הפלורליזם, אלקנה [והכרישים]. המשך כך. ושתהיה לכולנו שנה טובה ומשעשעת!
הודעה סגורה תודה 0
3.חתול פשוט ועניו...ג-ד-ו-ל תגובה ל - 2
אני חייב לומר שאתה מלך... משועמם מאוד כדי לפרשן את התקנון, אבל כבוד על ההשקעה!!
ושני דברים:
1. אלקנה וחבורתו הם המחליפים של בזוקה ג`ו וחבורתו?
2. יש נעליים ב-650 ש''ח בריקושט??????? סתם סתם, please אל תמחקו את ההודעה....

טוב, ועכשיו לחצתי על ה-V לאחר שבאמת קראתי את התקנון.
הודעה סגורה תודה 0
4.תודה רבה :) תגובה ל - 2

הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה תודה 0
5.תיקון טעות תגובה ל - 2

האיום בתביעה נבע מכך שסירבו לפרסם את תמונותיי בפורום (אני טענתי שזו אומנות, למטייל טענו שזו אכזריות בלתי נסבלת כלפי משתמשי הפורום).

שא ברכה. בהחלט ראוי להצטרף ללינק ה''איך לשאול בפורום'' משמאל.
הודעה סגורה תודה 0
6.בלה בלה בלה תגובה ל - 2
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה תודה 0
7.החתול שמיל הוא משהו לא רגיל תגובה ל - 2

אני סבור, שיש להוסיף סעיף נוסף לתקנון, אשר יחייב את באיי הפורום לעמוד ברף מינימום הודעות יומי, מה שיגביר ביחס ישר את הצורך בתשובות שוטפות, וימנע מראש מצב בו משתמש רם מעלה שכמותך, נאלץ להשקיע את זמנו ומרצו, בהבהרת סוגיות ברורות (לכאורה), תוך כדי איבוד שפיותו (ואני בכנות מודאג) והסבת נזק מאסיבי למקלדת (ככל הנראה, לאחר מחטף שביצעו אנשי HTML בגזרה הדרומית), כתחליף לעזרה, הלכה למעשה. אני אומר, למען לא יישנו ''עבירות תקנון'': דיקטטור לניהול האתר לאלתר!

ומשנאמר כל זאת - יישר כח. כל הכבוד על הניסיון לחולל שינויי. אכפתיות (כמו גם מידה-מה של טירוף), זו תכונה אצילית במקומותיינו (אך ספק אם מספיקה, בכדיי שבעלות השחר ביום שאחרי, נתרפק כולנו על פורום ממשומע ולמוד תקנון).

נ.ב.

קראתי ואני מסכים לתנאי הפורום.
הודעה סגורה תודה 0
8.i couldn`t say it better .. תגובה ל - 2
myself!

אכן מלך! ואכן יוסף לשאלות משמאל. ואולי אפילו בגרש הסורר נצליח לטפל (אבל זה באמת רק אולי).

תודה רבה, ברצינות!

רק עוד הערה אחת: די כבר עם סוכני הנסיעות, רבאק!

ושנה מצויינת לכולם :)
הודעה סגורה תודה 0
9.ותודה לצה''ל תגובה ל - 8
וגם לאריק, רועי כפול שתיים, וגיל [בבקשה אל תתבע אותי!]. סתם היה לי קצת זמן פנוי -- על מי אני עובד - אני משועמם, מובטל ועני. קשה לחזור מטיול.

מחטף של אנשי HTML - יכול להיות שזה ראשי תיבות של Hanemerim haTaMiLyim הידועים לשימצה מסרי-לנקה? אני נשבע שמעולם לא ביקרתי בפורום אסיה!

`משתמש רם מעלה`? זה לא כרטיס VIP שמחלקים סוחרי-סמים ללקוחות מועדפים? מספיק עם זה, אתם עוד תגרמו לי להסמיק. ואתה לגמרי צודק לגבי השפיות. וגם לגבי הדיקטטור. נראה לי שהפיתרון המושלם הוא למכור את הפורום לארקדי גאידמק, שיביא אנשים מטעמו. שמעתי שהכיסא של אוסי ארדילס מתנדנד - והוא אפילו דרום-אמריקאי. זה לא נראה לכם המועמד המושלם?

ואלקנה וחבורתו הם לא המחליפים של בזוקה ג`ו וחבורתו - הם פשוט רכשו את הזיכיון הישראלי ומחזיקים בו. אל תגיד לי שאתה לא מכיר את פונקציית `עתידות` בפורום.
הודעה סגורה תודה 0
10.משועמם. סחתיין על ההשקעה תגובה ל - 2
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה תודה 0
11.אם כך אז.. תגובה ל - 2

ואולי אני עוד מגיבה אחת מבין מגיבים רבים ועדיין חשוב היה לי לציין את התרשמותי המשועשעת אך גם הרצינית. בהתחלה זה נראה מאיים .. איזה לוניטיק כזה משועמם שכותב בלי סוף ומנתח את התקנון לאורכו ולרוחבו ,, אך התזמון היה משעשע כי בדיוק החלטתי בפעם הראשונה באמת לקרוא אותו ולא סתם להסכים לו ועלו במוחי מחשבות והנה לפתע!! ההודעה שלך קפצה לעיני ואמרה את שעל ליבי במילים אחרות ורוח טובה
קיצר יישר כוח
ויפה על ההשקעה ועל הפניית תשומת ליבי הגולשים האדישים
שנה מצויינת לך
טל
הודעה סגורה תודה 0
12.כדורי מלרון למכירה תגובה ל - 2
למכירה 12 כדורים של מלרון לתקופה של חודשיים בערך גם טיפולי וגם מניעתי. מחיר הכדורים 140 ש``ח. כל הרוצה לקנות יכול להתקשר לפלאפון מספר 0506449816 בכל ימות השבוע ובכל שעה. בתודה רבה ליאת!
הודעה סגורה תודה 0