פורום סקי - סנובורד

מזג אויר גרוע - האם לבטל?

אמורים לטוס ביום שישי ליומיים סקי באישגיל (שבת וראשון). מצאנו טיסה ממש זולה והחלטנו לנסות רק יומיים.

הבעיה שהתחזית כרגע לא נראת טוב, צפוי שלג קל ביום שבת ושלג בינוני ביום ראשון.

בנוסף כרגע משתוללת שם סופה, האתר סגור לגלישה ויש התרעה על סכנת מפולת שלגים.

פעם אחרונה שהייתי שם הכביש בין קאפל לאישגיל היה סגור בגלל סכנת מפולת ונתקענו בקאפל 3 ימים עד שפתחו את הכביש. אנשים שהיו שם שבוע אחרינו נתקעו בתוך אישגיל ופיספסו את הטיסה שלהם הביתה מאותה סיבה.

אני שוקל פעם ראשונה בחיים לבטל נסיעה. מצד אחד תנאי גלישה לא טובים, אין שמש וקשה לגלוש מהר ובכיף, ואין לנו מספיק ימי גלישה כדי לפצות על זה.

ומצד שני סכנה שהכביש יסגר ונפספס את הטיסה הביתה.

כל זה עושה לי חשק לבטל את הנסיעה ולעלות במקום זה לחרמון, שכרגע מפוצץ בשלג ובסופ"ש הקרוב צפוי שמש.

מה כדאי לעשות?

2.תגובה ל: מזג אויר גרוע - האם לבטל? תגובה ל - 1

ראשית, ההשוואה מוצאת חן בעיני.

מצד אחד – אישגיל

מצד שני – החרמון.

למה החרמון בסופ”ש יהיה נורא – ברור, יהיה “ים” של אנשים ובסה”כ זה אתר עם 2 מסלולים באורך “סביר” ומעליות מאוד מיושנות ואיטיות.

אני מניח שהטיסה שבחרתם הינה לציריך (כי הדרכים האחרות להגיע – טיסה לוינה או מינכן… משמעותם זמן נהיגה ארוך יותר...)

אפשר להעירו לייעץ:

1. - הבחירה בלנהוג לאתר אינה מהכרח האופטימלית, מתחת לשדה התעופה של ציריך נמצאת תחנת רכבת שמשם יש רכבות למרבית אתרי השלג בשוויץ ואוסטריה, כאשר הרכבת מהירה ונוחה. (אתרים גדולים לדוגמה – זרמט, קלוסטרס/דבוס, סט אנטון וכו)
  2. - יש עוד אתרים גדולים באוסטריה ושווייץ שנמצאים בטווח 1.5-2.5 שעות נהיגה.

אולי באמת אישגיל נראית לך מסוכנת, אז סע ליומיים לצד השני של שוויץ – גרינדוולד או זרמט (ברכבת) לדוגמה.

יונתן 

3.תגובה ל: מזג אויר גרוע - האם לבטל? תגובה ל - 2

הטיסה היא לממינגן, והמלון באישגיל משולם מראש.

אני יכול רק לבטל את הטיסה ולקבל חזרה כסף מהביטוח גם על המלון, אבל אם אני טס לא אקבל שום החזר.

בכל מקרה לכל האתרים באזור יש תחזית מזג אוויר דומה, כך שזה לא מאוד יעזור לשנות יעד.

4.תגובה ל: מזג אויר גרוע - האם לבטל? תגובה ל - 3

אני הייתי שולח מייל ללשכת התיירות באישגיל.  הם עונים תוך שעתיים. אני מסכים איתך שהבעיה היא בכביש הגישה כי האתר עצמו אלא אם תהיה רוח מאוד חזקה יפתח לפחות בחלקו. חוץ מזה שיש לי הרגשה שהאוסטרים קצת יותר מנוסים מעובדי אתר החרמון בפינוי שלגים…

מתמונות שאני רואה מכל האיזור המצב שם הוא   EPIC

5.תגובה ל: מזג אויר גרוע - האם לבטל? תגובה ל - 4

אתה בכלל בטוח בתנאי ההחזר של הביטוח שלך? ברור שאתה קראת את האותיות הקטנות ואני לא – אבל האם אומנם הביטוח יחזיר לך רק כי בטלת בגלל שלא התחשק לך לנסוע? (שזו בעצם ההגדרה הנכונה של מה שאתה מתכנן לעשות).

6.תגובה ל: מזג אויר גרוע - האם לבטל? תגובה ל - 5

כן, מדובר בביטוח ביטול טיסה מכל סיבה, אני יכול לקבל החזר של 80% מעלות הטיסה והמלון. רכב אפשר לבטל ללא קנס. כל השאר עדיין לא שולם.

אני מעדיף לשלם 300 ש"ח קנס ולבטל את הנסיעה מאשר לשלם 3000 ש"ח ולפספס את הטיסה הביתה או לגלוש בתנאים גרועים של שלג כבד ורוח.

7.תגובה ל: מזג אויר גרוע - האם לבטל? תגובה ל - 4

אז המצב כרגע שהכביש עד אישגיל פתוח ומאישגיל לגלטור סגור.

אז קודם כל זה כבר בעיה כי המלון שלנו בגלטור. דבר שני עדיין יורד שם שלג, יכולים לסגור גם את שאר הכביש פתאום (אני אומר מניסיון זה בדיוק מה שקרה לי פעם שם).

8.תגובה ל: מזג אויר גרוע - האם לבטל? תגובה ל - 7

אם אתה יכול לטוס מחר ולא בשישי, נסה לחפש טיסה לסוצ׳י 

אם תמצא איזה חוליו תוכל לסגור חבילה של שלושה ימי גלישה מלאים עם מלון מוניות וסקיפס וטיסה בפחות מ600 דולר לאתר שנמצא ממש קרוב וכרגע מצב השלג בו פנטסטי 

מעבר לזה לנסוע לאישגיל בתנאים שציינת רק בשביל יומיים נשמע כמו רעיון של יותר הפסד מרווח 

אם האתר לא יהיה פתוח כל היומיים האלה זה ממש מבאס 

אם אין סוצ׳י החרמון ליומיים בהחלט יכול להתאים 

9.תגובה ל: מזג אויר גרוע - האם לבטל? תגובה ל - 7

במצב שתיארת מבחינת הביטוח הייתי מבטל. ביום ראשון-שני צפוי שם שלג כבד (בפעם המי יודע כמה בשבוע וחצי האחרונים) לכן יש סכנה שלא תצליח לצאת משם. אם הייתה לך אופציה לשנות מלון הייתי ממליץ לך ללכת לאחד האתרים הנמוכים יותר על גבול גרמניה – אוסטריה בהתאם למצב שם. כל זה בהנחה שאתה אוהב לגלוש פאודר עמוק, המסלולים לא יהיו מוחלקים לרוב.