פורום טיולי משפחות

עזרה בבחירת יעד לטיול משפחתי בסוכות 2019

היי,

מחפשת יעד לטיול משפחתי בסוכות 2019 (מחצית שניה של אוקטובר).

אנחנו זוג+ 2, בן 13 ובת 8

היינו בטיולי משפחתי בהולנד ובבלגיה (פעמיים), בדרום צ׳כיה, רומניה, אלפים צרפתיים ובקיץ הקרוב נטוס לטיול בר מצווה במערב ארה״ב (מה שלא משאיר תקציב גדול לסוכות לכן עדיפות ליעד זול). 

אנחנו לא מפחדים מקור ואוהבים טיולי טבע גם מחוץ לעונה (למשל ברומניה היינו באוקטובר והיה מושלם).

לא חייבים הרבה אטרקציות, אבל יהיה נחמד אם יהיו אופציות לימים גשומים (למשל פארק מים מקורה). 

יש לנו מקסימום 8 ימים לטייל (כולל ימי טיסות),  זה גם מגביל, מבחינת המרחקים וכו׳. אולי עדיף בכלל לשקול יעד עירוני?

אשמח לרעיונות, תודה!  

נכתב ב-06/01/2019 16:33[עודכן ב-:06/01/2019 16:34]
2.תגובה ל: עזרה בבחירת יעד לטיול משפחתי בסוכות 2019 תגובה ל - 1

אם חשקה נפשיכם ביעד עירוני אז אולי בודפשט או ברלין יכולות להתאים (לא יקרות יחסית). את התשובה לגבי טיול טבע אשאיר לאחרים לענות אבל אולי בולגריה, צפון יוון או קפריסין יוכלו להתאים.

נכתב ב-06/01/2019 17:23[עודכן ב-:06/01/2019 17:24]
3.תגובה ל: עזרה בבחירת יעד לטיול משפחתי בסוכות 2019 תגובה ל - 1

יעד עירוני – בודפשט מצויינת לטיול משפחתי בתקציב לא גבוה. 

טבע – אוסטריה יפהפיה וגם לא מאוד יקרה. אמנם סוכות זה כבר מחוץ לעונה, אבל מדיווחי חברים שהיו שם בעבר בעונה הזאת – עדיין לא היה קר מדי, אפילו לא גשום מדי (בקיץ די גשום שם, יש הטוענים שאפילו יותר, וזה בעיקר עניין של מזל) ובהחלט הצליחו לטייל לא רע. 

יש שם כמה אופציות שוות לימים גשומים – מרחצאות נהדרים עם מגלשות מים, מכרה מלח, מערות קרח, ונקיקים שחלקם מתאימים לימים אפורים עם גשם קל.

חשוב לעשות שיעורי בית ולבדוק קודם מה פתוח בתאריכים שלכם (למשל במגלשות ההרים כדי למנוע אכזבה מהילדים), ועם תכנון נכון יכול לצאת טיול נהדר. 

4.תגובה ל: עזרה בבחירת יעד לטיול משפחתי בסוכות 2019 תגובה ל - 3

אסף תודה!

בודפשט וברלין בהחלט יכולים להתאים. אומנם היינו שם כבר בלי ילדים (בבודפשט אפילו פעמיים), אבל יהיה נחמד לחזור. 

יונה וקשת, תודה! 

האמת אוסטריה זה טיול שישר חשבתי עליו כי אנחנו מזמן רוצים לבקר שם. השאלה אם 8 ימים ( או 6 ימים נטו) זה לא קצר מדי לאוסטריה? אולי עדיף לשמור אותה לפעם אחרת לטיול יותר ארוך ולעונה יותר מתאימה? 

יש משהו דומה לאוסטריה אבל יותר ״בקטן״? אולי סלובקיה?

בבולגריה ובצפון יוון קשה לי לדמיין טיול כוכב ונדמה לי שמתוך מעט זמן שגם ככה יש לנו שנבזבז הרבה על נסיעות. 

ואם כן אוסטריה אז באיזה איזור להתרכז ולאן כדאי לחפש טיסות (טיסות למינכן כרגע יקרות מאוד לתאריכים שלנו). 

5.תגובה ל: עזרה בבחירת יעד לטיול משפחתי בסוכות 2019 תגובה ל - 3

כדאי לא לשכוח כי סוכות של 2019 יהיה במחצית אוקטובר

כ-3 שבועות אחרי מה שהיה סוכות של 2018 

וזה משמעותי

6.תגובה ל: עזרה בבחירת יעד לטיול משפחתי בסוכות 2019 תגובה ל - 1

לנו יש כרטיסים לסוכות הבא לסלוניקי עם ראיין. נדמה לי שלמרות שאוקטובר, מזג האוויר עדיין אמור להיות סביר.

7.תגובה ל: עזרה בבחירת יעד לטיול משפחתי בסוכות 2019 תגובה ל - 6

היינו בסלוקיה בקיץ. טיול מעולה עם הרבה אטרקציות וטבע. לא יקר.
אציין שאפילו במחצית השנייה של אוגוסט היינו עם סווטצר וישנו עם פוך...

6 ימים נטו זה סביר, אבל לא בטוחה שכדאי באמצע אוקטובר, כי ברגע שיש גשמים זה די הורס את הטיול. אפשר יום-יומיים להקדיש לפארק מים ומערות קרח/נטיפים, אבל מעבר לזה טיול טבע, מפלים, מגלשות הרים וכו’ – בעייתי במזג אוויר גשום.

אם בכל מקרה אתם שוקלים את היעד, תוכלו לקרוא את סיכום הטיול שלנו ולהתרשם ממה שיש לסלובקיה להציע.

אם אתם בעניין יעד עירוני, אוכל להמליץ לכם על רומא או מדריד, ש”חמימות” יחסית באוקטובר, וכמובן על בודפשט (אם אתם רוצים לחזור אליה שוב). בכולן היינו עם ילדים בגילאים דומים ובאפריל, שמקביל מבחינת מזג אוויר לאוקטובר, והיה מעולה. מתאים גם לטווח הזמן שיש לכם.

8.תגובה ל: עזרה בבחירת יעד לטיול משפחתי בסוכות 2019 תגובה ל - 7

עמיחי,

בצפון יוון רציתי לעשות טיול יותר ארוך אבל זו יכולה להיות אופציה. 

חבל שעכשיו הכרטיסים של ריינאייר לא ממש זולים לתאריכים שלנו.

סיוון,

תודה רבה על סיכומים! 

הסיכום שלך של מדריד מזמן שמור אצלי במגירה Smile  אבל חוששת שמדריד תחרוג מתקציב. ברומא גם היינו כבר פעמיים (בלי ילדים) ופחות בא לי לחזור. אולי באמת בודפשט. 

סלובקיה נראית מהממת, אבל כנראה באמת פחות תתאים לאוקטובר. נחשוב על זה.  

יונית, 

כן, אני יודעת. ברומניה היינו בדיוק בתאריכים אלו לפני שנתיים (מחצית שניה של אוקטובר). חששנו מקור אבל היה לנו מזל ומזג האוויר היה מושלם. קריר, אך בלי טיפה של גשם. מאוד נהנינו מנופים בצבעי שלכת, פסגות מושלגים, עשן מארובות של הבתים וריח של עצי הסקה בכפרים.  בא לנו משהו כזה גם הפעם. 

9.תגובה ל: עזרה בבחירת יעד לטיול משפחתי בסוכות 2019 תגובה ל - 8

כמו שכתבת- יכול להיות נהדר עם טעם של התחלת סתיו-בהיבט מזג האוויר.

אבל אני מתייחסת להיבט אחר-- של אתרים שיש להם מנעול ומפתח ונסגרים ב1.10- ולא משנה מה הזווית של השמש בשמיים.

את הנתון הזה, צריך לבדוק בכל יעד שתבחרי לטייל- בלי קשר למזג האוויר הבלתי ידוע (וצריך מזל) באוקטובר.

10.תגובה ל: עזרה בבחירת יעד לטיול משפחתי בסוכות 2019 תגובה ל - 9

אופציות לא יקרות ויכולות להתאים לעונה זו: יכולות להיות כרתים, סיציליה,קפריסין, פולופונז (יוון).

11.תגובה ל: עזרה בבחירת יעד לטיול משפחתי בסוכות 2019 תגובה ל - 10

אני הייתי שוקלת גם את סלובניה שיחסית זולה ומשלבת הרבה אטרקציות של טבע,פארקי מים ,רכבלים וכו’.היינו ב 8 ימים בסלובניה ווינה באפריל שזה גם קריר ומחוץ לעונה והיה נהדר.

אופציה נוספת שחברים שלי עשו בסוכות באוקטובר האחרון (2018) עכשיו עם ילדים בגיל שלכם זה את רומא וחבל אומבריה-טוסקנה. יש שם מלא מסלולים של מפלים ומעיינות חמים,נופים יפים ועדיין נעים מאוד באוקטובר. תשקלו