פורום סקי - סנובורד

גולש חדש שטס שבוע הבא עם כמה שאלות

טוב אז אני טס שהוע הבא לואל טורנס ועשיתי סקי בעבר אבל לא בצורה מסודרת ובגדול התוכנית היא להתחיל ללמוד מאפס.

ראיתי שמזג האוויר בזמן שאני אהיה שם יהיה מושלג מאוד וקר מאוד ביחס לשבוע הזה.. האם יש ממה לפחד ממזג אוויר כזה, בהקשר של סגירת מסלולים או אי הצלחה לגלוש? 

שתי שאלות נוספות, , כמה כדאי להשקיע בהשכרת ציוד, האם יש עניין למתחילים לקחת ציוד פרימיום? והאם זה רעיון טוב לעשות שיעור אחד בסקימולטור ביום של הטיסה כדי לא לבוא בשוק?

תודה!

2.תגובה ל: גולש חדש שטס שבוע הבא עם כמה שאלות תגובה ל - 1

אם זה פעם ראשונה:

- חבל להשקיע בציוד יקר, הפשוט ביותר מספיק

- סביר שתסתובב במסלולים פשוטים ולא גבוהים, מזג האוויר בגובה על ההר – לא ממש ישפיע עליך.

- מאוד נדיר שירידת השלג ממש משפיעה על הגלישה בכיוון של סגירת אתר מוחלטת, יותר מחלקי ימים……

- סקימולטור – לפי מה שאני שומע רעיון טוב, אבל כנראה עדיף כמה פעמים (אם ניתן)   

3.תגובה ל: גולש חדש שטס שבוע הבא עם כמה שאלות תגובה ל - 2

שיעור אחד בסקימולטור ביום של הטיסה נשמע לי רעיון גרוע מאוד.

תביא ביגוד חם (בשכבות) וקח הדרכה מסודרת באתר. 

כמו שכבר כתבו לך אין טעם להשקיע בציוד מתקדם.

מזג אוויר ושלג שיורד כמובן משפיעים על הגלישה, אבל רק אם יש סופה או רוח חזקה סוגרים רכבלים.

4.תגובה ל: גולש חדש שטס שבוע הבא עם כמה שאלות תגובה ל - 1

מבחינת ציוד, להפך- הציוד למתחילים הוא “סלחני” ונותן לך לעשות טעויות. לא רק שלא כדאי, מאוד לא מומלץ במצבך לקחת ציוד פרימיום.

מבחינת מזג אוויר, עד שבוע הבא התחזית יכולה להשתנות עוד 5 פעמים. הסיכוי שהמסלולים שתגלוש עליהם בתור גולש מתחיל יסגרו אפסיים. מה שכן, קח ציוד תרמי מתאים- 3 שכבות+ חם צוואר ובלאקלווה (מסכת סקי).

5.תגובה ל: גולש חדש שטס שבוע הבא עם כמה שאלות תגובה ל - 4

למישהו יש המלצות לחנות זולה להשכרה בואו טורנס?

6.תגובה ל: גולש חדש שטס שבוע הבא עם כמה שאלות - לא ככ מסכים עם קודמ תגובה ל - 1

לא שיש לך מה לעשות בנוגע למזג האוויר

אבל אני לא מסכים עם קודמי שזה לא ישפיע עליך

ישפיע ועוד איך. 

הבעיה העיקרית היא הראות , יום סגריר מעונן יקשה עליך בהתקדמות בסקי. 

בד”כ  המזא למטה היכן שתגלוש הוא יותר סביר. אבל יש סיכוי שיהייה ערפל , לפעמים כבד, וזה מקשה מאד על מתחילים.

הדבר היחיד שאתה צריך פרימיום זה גוגלס טובים מאד. מותאמים למזא  כזה. 

וכן שכבות ורצוי שהמעיל שלך יהייה עמיד לרטיבות

יכול להיות לח מאד ורטוב, וגם גשם מעורב שלג במקומות הנמוכים יותר.

אם אתה רטוב…. לא יעזור לך שום פליז מתקדם.

בכל מקרה, זה כיף גדול , בהצלחה

7.תגובה ל: גולש חדש שטס שבוע הבא עם כמה שאלות - לא ככ מסכים עם קודמ תגובה ל - 6

והכי חשוב!

לא מזמינים חופשות לדצמבר ובטח שלא לתחילת דצמבר מראש. זהו הימור פרוע. מזג אוויר גרוע יכול להרוס לחלוטין את כל החופשה לכל אחד בטח ובטח לגולש מתחיל. לא מבין את זה…

בדצמ חוץ מאשר בשבוע האחרון שלו האתרים ריקים מאוד יחסית וניתן לבצע הזמנה ברגע האחרון ממש יום יומיים לפני הטיסה. אם מזג האוויר הצפוי הוא טוב ויש שלג ראוי אז מזמינים ואם לא מבטלים. ככה נמנעים מהימור פרוע. התאריכים הבטוחים יחסית להזמנות מראש הם מסוף ינואר עד אמצע/סוף מרץ. 

8.תגובה ל: גולש חדש שטס שבוע הבא עם כמה שאלות תגובה ל - 5

החנויות במקום די מתואמות המחירים. הדרך הנכונה היא להזמין מראש ברשת ולנצל את אחד מקודי ההנחה שמופיעים הפורום. לפני שנתיים סקי רפבליק היו הכי זולים. בכל מקרה במרכז יש שדרה שלמה של חניות השכרה כולל סניף של אינטרספורט. כל ההבדל יכול להיות ברמה של 50 יורו לשבוע השכרה לציוד ברמת מתחילים. לדעתי הכי חשוב  בהשכרה להקפיד על התאמה טובה של הנעל. בהצלחה

9.תגובה ל: גולש חדש שטס שבוע הבא עם כמה שאלות תגובה ל - 8

מישהו יודע כמה עולה שיעור פרטי באתר ומה הרמה של המדריכים? וגם איך משלמים להם או מוצאים אותם.. ומה באופן כללי עדיף, לקחת את ההדרכה הקבוצתית של קלאב מד או מדריך פרטי, כי בסך הכול אנימיודע לפנות ולייצב את עצמי לץעל מגלשיים ונראה לי חבל להיות עם אנשים שלומדים מאפס לגמרי

10.תגובה ל: גולש חדש שטס שבוע הבא עם כמה שאלות תגובה ל - 9

נורא פשוט. אתה פונה לביה”ס  לסקי [במייל] ומבקש לדעת כמה עולה שיעור פרטי.  סביר להניח שתוכל לתאם מראש גם כן. משלמים בכ”א בד”כ. לבית הספר. אבל זה אפשרי לבירור מולם.

למה לא תשקול לימוד קבוצתי? יש הרי קבוצות בכל מיני רמות

לגבי הקור- זה רק עניין של הצטיידות נכונה. מכיוון שאתה “מתחיל” רוב השיעורים שלך [אם תהיה בקבוצה] יהיו באיזור שקרוב לעיירה. יש שם מתחם לימודים. אין מה לדאוג- המדריכים יודעים מה לעשות במקרים כאלה. סופת שלג זה באסה גם למתקדמים. מסיכוני המקצוע.

נכתב ב-07/12/2018 20:06[עודכן ב-:07/12/2018 20:07]
11.תגובה ל: גולש חדש שטס שבוע הבא עם כמה שאלות תגובה ל - 9

אתה נוסע לקלאב מד?

אם כן, תצטרף לקבוצה לפי הבנתך את הרמה שלך. בתחילת השבוע המדריכים בודקים אם הרמה שלך מתאימה לקבוצה שבחרת. אם כן תשאר בקבוצה ואם לא, יעבירו אותך לקבוצה לפי רמתך כפי שהם רואים אותה.

אם לא, אין אפשרות להצטרף להדרכות של הקלאב וגם אין טעם להסחב  כל בוקר לקלאב.

בית הספר esf, שמפעיל את ההדרכה בכל האתרים של קלאב מד בצרפת, מציע גם שעורים בלי קשר לקלאב .

תכנס לאתר שלהם ותתקדם