פורום סקי - סנובורד

מג'נבה לאבוריאז/אבוריאה

מגיעים בטיסת אל על לג’נבה ב 29.1 נחיתה ב 9:50

חוזרים ב 5.2 בשעה 11

נשמח למצטרפים ו/או להמלצות להעברות

תודה רבה ושנה נפלאה

2.תגובה ל: מג'נבה לאבוריאז/אבוריאה תגובה ל - 1

בקשר להעברות יש לא מעט שאטלים מגנבה לאבוריאז, תחפש בגוגל.

סה”כ המרחק יחסית קצר ולכן גם לא יקר

אנחנו היינו 4 ב 2016 ושילמנו בערך 100 יורו לאדם הלוך חזור על ואן פרטי.

היה לנו ניסיון מאד לא טוב עם geneva airport suttle כבר בתהליך ההזמנה ולכן ביטלנו אותה. בסוף הזמנו דרך מישהו אחר, אבל אין לי את המידע כי מישהו אחר הזמין

אבל תזהר מהחברה הנ”ל.

כמו כן, יש תחבורה ציבורית שהיא יותר זולה אבל עד מורזין למטה (משם צריך לקחת את הגונדולה העולה לאבוריאז). צריך לברר שעות יציאה וחזרה

כמו כן, היות ואין תחבורה בתוך אבוריאז, כדי להתנייד אתה צריך לקחת סוס שיקח אותך אלא אם זה קרוב למקום ההורדה (וזה עוד 5-10 יורו לאדם)

3.תגובה ל: מג'נבה לאבוריאז/אבוריאה תגובה ל - 2

תודה רבה על התשובה המפורטת

4.Morzine Express תגובה ל - 1

זולים ואמינים

http://www.morzexpress.com/

אנחנו נסענו איתם לאבוריאה, הלוך ושוב ב-50 יורו לאדם (25 לכל כיוון).

5.תגובה ל: Morzine Express תגובה ל - 4

תודה רבה .

נדמה לי שהבנתי שהם לא מגיעים עד למעלה אלא רק עד הרכבל שעולה לאבוריאה?

6.תגובה ל: Morzine Express תגובה ל - 5

יש עצירה ברכבל שעולה לאבוריאה ואפשר להמשיך למעלה, עד רציף ההסעות של אבוריאה (העיירה ללא מכוניות, כך שחונים בחניוני ענק לידה ויש שירות הסעות פנימה). הרכבל מהיר יותר, חוסך את הנסיעה בדרך המפותלת למעלה ומגיעים ישר לתוך העיירה, בלי כל הטקס עם העגלות והסוסים (באמת).

החסרון, או האילוץ, הוא שהכניסה היא או בתשלום או עם סקיפס. בהלוך הגענו עד למעלה, עם ההסעה ובחזרה ירדנו ברכבל ופגשנו את המיניבוס לז’נב.

7.תגובה ל: Morzine Express תגובה ל - 6

שוב תודה על העצות הטובות.

אנחנו מתאכסנים במתחם ה L’AMARA שאם אני מבין נכון נמצא בצמוד לנקודת הפריקה של ההסעות כך שלא נדרש לטקס..

ואז עדיף להגיע עד לשם עם ההסעה?

8.תגובה ל: Morzine Express תגובה ל - 7

אני לא מכיר את אבוריאה בכזה פירוט, אבל אם הבנתי נכון את המפה - בוודאי שעדיף לכם להגיע למעלה עם ההסעה. המתחם שלכם ממש רחוק מתחנת הרכבל ותצטרכו לשכור מונית (כלומר, כרכרה...) כדי להגיע משם למלון.

9.תגובה ל: Morzine Express תגובה ל - 8

שוב תודה.

עתה, משהסדרנו את ההגעה, נשמח לקבל המלצות לגבי גלישה לגולשים מנוסים.

תודה.

אחת המעלות החשובות של איזור portes du soleil היא שאין צורך בהמלצות. כמעט 700 ק”מ מסלולים ועוד הרבה שלג ביניהם. כל אחד וטעמו.

על קצה המזלג: מאבוריאה כדאי לצאת לכיוון chatel ואז לחרוש סביב העמק המרכזי. יש הרבה מסלולים כיפיים, לא מאד ארוכים, מעל chatel. משם כדאי להמשיך לשוויץ. מהצד השוויצרי כדאי להכיר את המסלול שחוזר מפסגת pointe de mossettes לכיוון צרפת – כ-10 ק”מ עם כמה חלקים מישוריים ואפילו עליה או שתיים שאפשר לעבור בקלות אם יודעים איפה לאסוף מהירות. יש לא מעט גבעות בצידי המסלול שמזמינות כל מיני תעלולים.

אם כיסוי השלג טוב, אני ממליץ לגלוש בצד השוויצרי עד champery. ממש לא מאתגר אבל די קסום בעיני: שביל מתפתל מאד ארוך שעובר ליד בתים עם חיות משק, עד הסיום בגובה 1000 מטר. בכלל, הצד השוויצרי מאד נחמד לגילוי ומרגיש פחות תיירותי, יותר הרד קור – מעליות פשוטות, שילוט בסיסי, הרגשה שלא מחזיקים לך את היד אלא מצפים שתסתדר.

אפשר גם לגלוש מאבוריאה לכיוון מורזין, אין הרבה קילומטרז’ שם אבל זה נעים, רגוע ויפה.

נכתב ב-11/10/2018 17:54[עודכן ב-:11/10/2018 17:57]
11.תגובה ל: PDS תגובה ל - 10

תודה.

שמחנו לשמוע שעשינו בחירה לא רעה…

לגבי מורזין ושלוחותיה. האם אין הצדקה להקדיש להן יום יומיים?

12.תגובה ל: PDS תגובה ל - 11

אם כוונתך לטיול במרחצאות מורזין או סקירת בתי הכנסת העתיקים שלה, חוששני שתתאכזבו. זה מרבץ בתי קיט.

לגבי סקי – מן הסתם תגיעו גם לשם, זו רק שאלה של כיוון היציאה מאבוריאה. כמו שכתבתי, יש שם מסלולים נחמדים ורגועים, איזור super morzine ממש כיפי למתחילים. פשוט אין הרבה, לטעמי ממצים בכמה שעות.

13.תגובה ל: PDS תגובה ל - 12

הכוונה היתה לסקי והשאלה היתה לגבי מורזין ו- LES GETS.

לפי המפה נראה שיש שם איזה 4 וחצי פסגות עם לא מעט מסלולים אליהן ומהן.

14.תגובה ל: PDS תגובה ל - 13

ה”בעיה” היא שהמדרונות במורזין שפונים ל-les gets ול-super morzine רחוקים זה מזה ומחייבים הליכה. אם אתה באבוריאה ורוצה לגלוש ב les gets, יש לך שתי הליכות של כמה דקות עם המגלשיים (בדרך להר הסמוך ואח”כ חזרה הביתה). ממש לא נורא, אבל התוצאה היא שרוב הגולשים מסתפקים בצד השמן של PDS ודוגמים את הצד הרזה פעם-פעמיים. בכל אופן, אני לא רואה טעם להתלבט מראש בשאלות האלה. יהיו לך כמה ימי גלישה ותוכל להחליט בדיוק מה אתה אוהב ואיפה אתה רוצה לבלות יותר. בגדול זה גן עדן לגלישה, כל השאר פרטים.

נכתב ב-15/10/2018 14:02[עודכן ב-:15/10/2018 14:03]