פורום סקי - סנובורד

למה כולם לא נוסעים לסוצ'י ?

2.תגובה ל: למה כולם לא נוסעים לסוצ'י ? תגובה ל - 1

כתבתי פה לא מזמן – מחפש אתר טוב, נגיש, קל ונחמד לכ4 ימי גלישה.

קיבלתי שלל עצות נהדרות מכם, ובכל זאת, לכל מדינה חסרון משמעותי משלה.

צרפת – הבלתי נסבלים האלו פשוט לא מוכנים להשכיר חדר ראוי לשמו (יפה, נקי קרוב למעלית) במחיר נורמלי שלא מסופש-סופש. על סאונה למשל אפשר רק לחלום.

איטליה – האתרים הגדולים רחוקים מאוד ממילאנו, האתרים באאוסטה ככל הנראה ימצו את עצמם אחרי יומיים. בעיית תחבורה – אין שאטלים, ולרכב בעיות שלו – יוקר, ביטוחים, אני נוהג רק אוטומט, באיטליה אין צמיגי חורף וכו’

אוסטריה – טיסות קצת יותר יקרות וגם כאן עלות גבוהה של תחבורה. 

כמובן שאפשר להתפשר, אבל למה לא סוצ’י ? מישהו היה ? ניסה ?

ממה שאני מתרשם – אתר גדול, אחלה מסלולים, הסטוריית שלג נהדרת לפברואר מרץ. מרחק של 45 דקות משדה התעופה. 

המלונות – 5+ כוכבים, כוללים את כל הפסיליטיס של הספא וכל החמאמים. טיפולי מסאז’ זיל הזול. חדרים מצוחצחים ויפים עם מיטות גדולות ומצעים מרשרשים. 

המלונות נמצאים על הגונדולה והמסלולים עצמם. 

לא בדקתי תחבורה מהשדה תעופה לאיזור הסקי אבל יש לי תחושה שזה לא יהווה בעיה. 

אף אחד בטח לא יודע אנגלית אבל עם הגוגל של היום (בן 20 היום) זה מקסימום מסתכם בצחוקים וחוויה. 

אני מתרשם שאני סוגר חבילה כזו מלאה ב850 יורו לארבעה ימי גלישה ראשון-חמישי או קצר פחות מזה בשלושה ימי גלישה עבור טיסות חמישי-ראשון.

מה אני מפספס ? 

למה לא כולם נוסעים לסוצ’י ? 

נכתב ב-27/09/2018 10:57 [עודכן ב-27/09/2018 12:42 על ידי מנהל]
3.את אאוסטה לא ממצים אחרי יומיים. תגובה ל - 2
הודעה ללא תוכן
4.תגובה ל: את אאוסטה לא ממצים אחרי יומיים. תגובה ל - 3

לא את כל העמק כמובן. 

אבל האם מלבד צ׳רביניה (בה היינו), יש אתר שבאמת גם ביום הגלישה השלישי תגיע בו למסלולים חדשים שלא גלשת בהם בשני הימים הקודמים ? 

כמובן שאפשר להמשיך לאתר חדש בעמק, אבל זה מחייב נסיעה של לפחות 45 דקות לכיוון, או מעבר בין בתי מלון. 

בכל מקרה קצת מסורבל לחופשה של 3-4 ימי גלישה 

5.האתרים באאוסטה - כולם יחד - טובים לאחר צהריים אחד תגובה ל - 4

ממליץ לך לנסוע ל- ULUDAG  בטורקיה. אמנם רק 28 ק”מ מסלולים, אבל פוטנציאל לאינסוף תעלולים ומעשי משובה עם המשטרה המקומית. אידיאלי לתייר סקי דק אבחנה כמוך.

6.האתרים באאוסטה - כולם יחד - טובים לאחר צהריים אחד תגובה ל - 5

חה חה  אחלה בדיחה 

ובכל זאת אם מישהו יכול להשוות בין סוצ׳י לאתרים האירופאיים הקלאסיים אני אשמח לתובנות ענייניות 

נכתב ב-27/09/2018 17:01 [עודכן ב-27/09/2018 17:32 על ידי מנהל]
7.תגובה ל: למה כולם לא נוסעים לסוצ'י ? תגובה ל - 2

ערב טוב,

מעבר לדברים שכתבו קודמי, לא נראה לי שעלות החבילה ל- 4 ימים כל כך זולה.

8.תגובה ל: למה כולם לא נוסעים לסוצ'י ? תגובה ל - 1

לא מכיר יותר מדי אבל הנה ביקורת באנגלית על עשרת האתרים הטובים במזרח אירופה. 

https://www.google.com/amp/s/www.telegraph.co.uk/travel/ski/ articles/The-best-ski-resorts-in-Eastern-Europe/amp/

לפי הביקורת, וגם לפי החששות שאני זוכר לפני האולימפיאדה של 2014, האתר מעולה לגולשים מתקדמים מבחינת מסלולים, אבל מזג האוויר חם למדי ולכן כיסוי השלג לא יציב. 

9.תגובה ל: למה כולם לא נוסעים לסוצ'י ? תגובה ל - 8

תודה רבה 

לאחר המשך חקירה אני אופטימי מאוד 

מסתבר שהטיסה הקצרה (שעתיים וארבעים) והקרבה הגדולה בין שדה התעופה לאתר מאפשר באמת באמת לראשונה ביום הגלישה האחרון גם לגלוש יום מלא, גם להתארגן בנחת, גם להגיע לטיסת ערב הביתה וגם לישון לילה נורמלי לפני חזרה לעבודה ולשגרה

בנוסף יש קזינו נהדר 

היסטוריית השלג מראה טובות בפברואר מרץ 

נראה ששווה ניסיון 

10.תגובה ל: למה כולם לא נוסעים לסוצ'י ? תגובה ל - 9

אולי בזכותכם נוכל לענות על השאלה “למה כולם לא נוסעים לסוצ’י ?”

נשמח לשמוע חוויות לאחר שובכם.

11.תגובה ל: את אאוסטה לא ממצים אחרי יומיים. תגובה ל - 4

ברמת העיקרון- מה רע בלעשות את אותו מסלול 3-4 פעמים? אתה רק תשתפר בכל פעם כי תלמד להכיר אותו.  יש משהו מאוד ישראלי בענין הזה של “להספיק” את כל המסלולים וחס וחלילה לא לחזור על אף מסלול פעמיים. 

חוץ מזה:  850 יורו ל-4 ימים גם לי לא נשמע כזהההה זול. ואשמח מאוד לשמוע ממך כשתחזור. מי יודע- אולי בעתיד. Smile

12.תגובה ל: את אאוסטה לא ממצים אחרי יומיים. תגובה ל - 11

אתה לגמרי צודק 

זה באמת בסדר גמור לעשות מסלול פעמיים שלוש 

אם לא היתה האפשרות של סוצ׳י (או שנרד מזה בלי קשר) אז באמת נלך על פילה כנראה

דווקא נקודה מעניינת לחשיבה – אז תודה  

למרות זאת סקי הוא בעצם סוג של טיול מבחינתי, אני אוהב להגיע למקומות חדשים ולראות פסגות שונות ולדעת איזה הר זה ואם התקרבתי לאיזה גבול ואם חציתי לשוויץ למשל 

לעשות מסלול פעמיים זה קצת כמו לעשות טרק פעמיים 

טיפה יותר נחמד משהו חדש 

לגבי מחיר אני תמיד בדעה שחופשה של ארבעה ימים היא אף פעם לא דבר ממש זול וההוצאות קרובות עד כדי מאה יורו לחופשה של שישה ימי גלישה. מישהו יודע לבנות חופשת סופש של 600 יורו ? לזוג ? לא ל4 שחולקים דירה ורכב ? אם כן מדהים אם ישתף

ובכל מקרה מדובר על מלונות חמישה כוכבים עם ספא מלא ובריכה חמה שיוצאת החוצה וכל שאר הדברים שתמיד ראיתי באלפים ואמרתי לעצמי טוב… כשיהיה לי לשים 3000 על חופשה....

13.תגובה ל: את אאוסטה לא ממצים אחרי יומיים. תגובה ל - 12

אני דווקא אוהב לחזור על מסלולים.

בד”כ יומיים ראשונים אני מבלה על 3-4 מסלולים, עובד על הטכניקה העלובה שלי.

14.תגובה ל: את אאוסטה לא ממצים אחרי יומיים. תגובה ל - 12

יש אמרה פילוסופית שאי אפשר להכנס לאותו הנהר פעמיים.  גם אני אוהב לגוון. אבל אם עשיתי מסלול והוא היה יפה /נחמד לי אני תמיד שמח לחזור אליו ועליו.  נקודה נוספת- מכיוון שאני גולש טוב- בינוני  [ולא מתקדם] כשאני חוזר על המסלול אני משתפר- אני לומד לדעת מאיפה לקחת את הפנייה או הירידה הבאה, שפה יש באמפר שכדאי להימנע ממנו וכו’- אז בכל פעם אני עושה אותו יותר חלק ויותר מהר.  גם זה כיף!

נכתב ב-08/10/2018 13:58[עודכן ב-:08/10/2018 13:59]
15.תגובה ל: את אאוסטה לא ממצים אחרי יומיים. תגובה ל - 14

אוף 

אני מסכים לגמרי עכשיו 

ומבולבל לגמרי 

הסקרנות עדיין מושכת לסוצי 

מצד שני החשש מהלא נודע מושך עכשיו לחיקם המוכר של האלפים 

מצד שני של הצד השני הזה, עדיין צריך עכשיו לתפור את הסופש הזה כמו שצריך במחיר סביר 

רעיון לסופש קל לארגון באלפים ? 

בקיצור דילמה 

16.תגובה ל: למה כולם לא נוסעים לסוצ'י ? תגובה ל - 1

גלשתי בסוצי לפני 3 שנים, היה פצצה. 

יש לי כתבה על זה אם תרצה לקרוא. 

https://www.skipass.co.il/%D7%A1%D7%A0%D7%95%D7%91-%D7%91%D7 %A8%D7%95%D7%A1%D7%99%D7%94-%D7%9B%D7%91%D7%A8-%D7%92%D7%9C% D7%A9%D7%AA/

17.תגובה ל: למה כולם לא נוסעים לסוצ'י ? תגובה ל - 16

הכתבה שלך מראש היתה המוטיבציה העיקרית שלי לפני שכתבתי את הפוסט...:) 

תודה רבה 

18.תגובה ל: למה כולם לא נוסעים לסוצ'י ? תגובה ל - 16

אגב אני יודע שמזג אוויר וצפיפות הם משתנה 

אבל באיזה חודש טסת ? 

19.למה לא כולם נוסעים לסוצ'י? תגובה ל - 1

כי יש לשם קונוטציה מסויימת ברומנית…

כמו שכפר מנדה לא מסתדר ברוסית...

20.תגובה ל: למה כולם לא נוסעים לסוצ'י ? תגובה ל - 18

אמצע ינואר