פורום סקי - סנובורד

רעיונות לסקי סופש ?

אהלן 

מתכננים לנסוע מתישהו בפברואר... 

כיוון שהצאצא יישאר עם סביו רוצים לנסוע ל4-5 ימים. 

רצוי – נסיעה קצרה מהשדה תעופה, אתר מוצלח. מחירים סבירים. 

היינו בקונספט דומה בצ׳רביניה ושאמוני דרך טיסות איזי גט זולות למילאנו וגנבה והיה ממש ממש מוצלח.

רעיונות דומים ? 

חשבתי על אבוריאז, אבל לא מוצא שום מלון שלא בין שבת לשבת (יש רק דברים רחוקים ונראים יקרים ביחס לתמורה). 

מה דעתכם ? איזה חופשה כדאי להרכיב ? 

2.אתרים נוספים באאוסטה. תגובה ל - 1

מונטרטזה ולה טויל הנהדרים.

3.תגובה ל: אתרים נוספים באאוסטה. תגובה ל - 2

חשבתי עליהם 

הם לא קצת קטנים ? 

אמנם אנחנו נוסעים לקצר 

אבל מהמפה הם נראים כמו אתרים שאתה ממצה ביומיים 

או שהמפה לא משקפת ? 

4.תגובה ל: אתרים נוספים באאוסטה. תגובה ל - 3

את מונטרוזה אפשר למצות ביומיים-שלושה, למרות שהוא האתר המהנה ביותר בעמק לטעמי, לגולשים מנוסים.

לה-טויל אתר גדול יותר מגוון ומתאים גם למתחילים. הייתי יכול להנות ממנו אפילו במשך שישה ימים.

ישנה אפשרות לקנות סקיפס לכל אאוסטה ולגלוש יומיים במונטרוזה ויומיים - שלושה בלה-טויל.

לפצל לינה או ללון במקום מרכזי כמו העיירה אאוסטה ולהחליט לאיפה נוסעים בבוקר לפי מזא ומצב השלג.

נכתב ב-12/08/2018 22:37[עודכן ב-:12/08/2018 22:39]
5.תגובה ל: אתרים נוספים באאוסטה. תגובה ל - 3

מונטרוזה ולה-טוויל מספיקים בקלות ל-4-5 ימים, אפילו לשבוע. שניהם מצויינים.

מעבר לזה – למה לכם לבחור אתר עכשיו? אם אתם נעולים על תאריכים, עדיף לכם לקנות טיסות של אל על, בד”כ באוקטובר-נובמבר יש מבצעים ב-$350 לז’נב או מילאנו. טיסות אל על, או סוויס/אליטליה, מאפשרות לגלוש חצי יום בהגעה (לפעמים) ויום שלם בחזרה, בעוד שכל ה-low cost משביתים אתכם לימי הנסיעה. קחו את ימי העבודה בחשבון ותגלו ש-low cost הוא בזול רק למי שימי החופשה שלו לא שווים כסף.

כשיגיע מועד החופשה תוכלו לבחור אתר שבו יש באמת שלג. יש לכם כרטיסים למילאנו? כל עמק אאוסטה פתוח לפניכם, שביל החלב גם די קרוב ואם המצב גרוע, אפשר להרחיק עד סר שבליה מצד אחד, או לדולומיטים מצד  שני. מז’נב אפשר לנסוע לכל האתרים ב-Portes du Soleil (אבוריאה היא רק אחת מ-12 עיירות באיזור); אפשר לחצות את הגבול לעמק אאוסטה; ואם כל אלה מכזיבים, יש שפע אתרי ענק באיזור ה-Tarentaise. באחד מאלה יהיו גם שלג טוב וגם מקום עבורכם.

נכתב ב-12/08/2018 22:48[עודכן ב-:12/08/2018 22:52]
7.תגובה ל: אתרים נוספים באאוסטה. תגובה ל - 5

תודה רבה לכם על התשובות

מת לנסוע לאוסטריה ! במיוחד אחרי שהיינו בבולגריה, אנדורה, צרפת, איטליה… למעשה כל המדינות חוץ מאוסטריה ושוויץ… 

לגבי טיסות שמאפשרות לגלוש באותו יום, ניסיתי פעם את הדבר הזה… היה לי קשה מידי.

לקום באמצע הלילה לטיסת בוקר, ומשם המירוץ נגד השעון של להצליח לתפוס איזה 3 שעות על ההר… מכניס את הכול לסטרס. 

אישית אני מעדיף לקום מאוחר מהרגיל באיזה שעתיים, להגיע לטיסת צהרים, להגיע לאתר לפנות ערב, ללכת לקחת את הציוד בנחת… ולגלוש רק למחרת. יותר כיף לי אישית אבל כמובן זה משתנה מאדם לאדם. 

הרעיון של לקנות טיסה ולחכות הוא ממש מוצלח אבל יש לי שתי חששות ואני מקווה שחבריי לפורום יעזרו –

1. 1. מה לגבי מלון ? דברים טובים ובמחירים טובים נתפסים כבר מעכשיו.
  2. 2. אני ממש מעדיף אתר שיש ממנו שירות שאטלים טוב משדה התעופה וכך להימנע מהשכרת רכב יקרה (לוקח רק אוטומט). יש לכם אתר כזה ? כשנסענו לשאמוני היה לנו אחלה שאטל בבערך 40 יורו לאדם לכיוון וראיתי שיש להם לאבוריאז בגלל זה חשבתי עליו כאפשרות ראשונה אבל אם יש עוד אתרים כאלה אפילו באוסטריה ממינכן או ציריך (הכי רצוי...) או איטליה אני אשמח מאוד לשמוע

תודה !

8.גם אני מעדיף את אוסטריה. אבל... תגובה ל - 7

עם טיסה ב-61 יורו לוונציה (לשני הכיוונים), לא יכולתי להתווכח.

ואם כבר הזמנת טיסה וידוע לך היעד, כדאי לשריין גם מקום לינה, במיוחד אם זה לא משבת לשבת.

נכתב ב-13/08/2018 15:58[עודכן ב-:13/08/2018 16:01]
9.תגובה ל: גם אני מעדיף את אוסטריה. אבל... תגובה ל - 8

אם לא רוצים לשכור אוטו אז יש אתרים שאפשר להגיע אליהם די בקלות עם רכבת.

כאן יש כמה אפשרויות

שנה שעברה נסעתי לסופ”ש בסט. אנטון עם הבן: טסנו לציריך ומשם ברכבת לסט. אנטון.

לפני הרבה מאוד שנים הייתי ב- skiwelt, כאשר לנתי ב- Hofgarten אליה הגעתי ברכבת ממינכן.

10.תגובה ל: גם אני מעדיף את אוסטריה. אבל... תגובה ל - 9

ואו

רכבות ממינכן לאתרים באוסטריה

איזה רעיון מצוין מקורי ונפלא

תודה רבה !

אני רואה שממינכן להופגרטן זה פחות משעתיים אפילו עם חילופי הרכבות… רק שאלה ככה בנושא הזה. זה רכבות שצריך להזמין מראש ? או שאני יוצא מהשדה תעופה וקונה במכונה כרטיס עד ליעד הסופי ופשוט מחליף ברציפים כמו בארץ או בברלין למשל ? 

ושאלה נוספת – מצאתי אתר פחות משעה נסיעה מז’נבה בצרפת שנקרא La Clusaz, מישהו מכיר ? היה ? הוא נראה ממש אחלה בטח לחופשה של ארבעה ימי גלישה קרוב יחסית לג’נבה ומדפדוף ראשוני עושה רושם שבעיית המלונות שבת-שבת פחות חמורה שם.

הארות ? 

המון תודה לכולם, עזרתם מאוד. 

11.תגובה ל: גם אני מעדיף את אוסטריה. אבל... תגובה ל - 10

אני חושבת שאפשר לקנות כרטיסי רכבת בתחנה, אבל יותר זול להזמין מראש באינטרנט.

12.אוסטריה ... או אוסטריה תגובה ל - 5

מאוד מאוד פשוט.

יש 2 אופציות:

• טיסה לציריך
  • ---–
  • טיסת סוויס ב- 5:00 בבוקר ביום רביעי או חמישי, חוזרים בטיסת הערב בראשון.
  • נהיגה של שעתיים לאזור סנט אנטון או לאישגיל.
  • צהריים – כבר בשלג, וביום החזרה – יום מלא
  • אפשר גם ללכת לשוויץ – קלוסטרס/דבוס

טיסה למינכן

--------------

יש טיסה מוקדמת של אל-על, וחזרה בראשון בערב.

יעד הגלישה הינו באוססטריה, גם כן כשעה וחצי נהיגה.

מעולם לא היה לי בעיה למצוא מלון עם חדרים פנויים, בשנה שעברה לקחנו 2 חדרים באישגיל על קונספט זה….

יונתן

13.emoji-E421.pngחופשה ראשונה שלי במאיירהופן, 2006, נסעתי תגובה ל - 6

ברכבת ממינכן- Big mistake מבחינתי. בזבז לי יום שלם על ההגעה, קפאתי מקור, עברתי 3 רכבות. בחיים לא עושה את זה שוב. אוטומט ממילנו עולה כ 180 אירו ל 3 ימים, ככל שההשכרה מתארכת המחיר יורד בד”כ. גם אני נוהגת רק באוטומט ומסתדרת שנים עם המחירים ועם המרחק הקצר והנוח להגעה ממילנו.

שילמתי על כרטיס למילנו בחברה סדירה כ 60-80 דולר ונקודות הפליי קארד/נוסע מתמיד. יתרון גדול לכך שחופשות הסקי בחורף, כך שניתן לרכוש כרטיסים גם בהנחת נקודות וגם במחירים מצויינים.

מצטרפת להמלצות על לה טוויל, מונטה רוסה, וכפי שציינתי כבר- פילה היא אתר Underated על האוטוסטרדה לאאוסטה. אתר פשוט מעולה ובמיוחד אם יורד שלג און ליין שאז יש אוף פיסט פאר אקלנס.... אפשר לשקול גם את צ’רביניה-צרמאט. אתר מדהים לכמה ימים. אוהבת טיולי כוכב- להסתובב בין אתרים לפי מזג אויר נוח יותר וגם לפי מה שבא לי.

גולשת לעיתים באוסטריה אבל יש לי חיבה מיוחדת לעמק אאוסטה (ולקולורדו, אבל זה כבר סיפור אחר והרבה יותר יקר).

14.תגובה ל: חופשה ראשונה שלי במאיירהופן, 2006, נסעתי תגובה ל - 13

מעניין מאוד 

תודה 

רכבות גרמניות (מודרניות) הן לרוב סמל ליעילות ונוחות 

כנראה בשטח החוויה יכולה להיות שונה 

לאיזה אתר נסעת ? 

האמת שלקחתי בעבר רכב לצרביניה והיה ממש אחלה 

אני פשוט חושש שהאחרים קטנים 

אבל אולי התמקמות באאוסטה ואחרי שנמצה את פילה לעבור למונטה רוזה יכול להיות רעיון טוב (או שכדאי דווקא להתמקם שם ?) 

15.רכבות גרמניות מאוד יעילות תגובה ל - 14

נסיון מוכח של לפחות מאה שנים. רצו על זה הרבה בדיחות בפורום בעבר.

הבעיה היא, שכמו בטיסות, לפעמים הקונקשן בהחלפת רכבת קצר והתחנה גדולה. או שלוקחים מרווח ומחכים שעה-שעתיים על הרציף בקור (שוב אסוציאציות...)

16.תגובה ל: רכבות גרמניות מאוד יעילות תגובה ל - 15

שנה שעברה נסעתי מציריך לסט. אנטון ברכבת והיה נוח.

ממינכן להופגארטן נסעתי ברכבת לפני המון שנים.

17.הבעיה ברכבות לא היתה חוסר יעילותן, הן יצאו בזמן והגיעו בזמן תגובה ל - 14

אבל, ממינכן למאיירהופן לקח לי המון זמן ובזבז לי יום שלם על הגעה, שלא לדבר על זה שחיכיתי להן בחוץ ובקור, כדי לא לפספס. חבל ממש. אם הייתי נוהגת ממינכן לצילרטל הייתי גולשת לפחות 4 שעות באותו יום. אבל אלה חבלי הלידה של הספורט מבחינתי. שכ”ל.

כעיירת כוכב, אני אוהבת את סינט וינסנט או שכנותיה בעמק אאוסטה.אפשר גם אאוסטה עצמה.

מבחינת גודל אתרים, לרמת גלישה גבוהה ולמשתעממים בנקל כמוני- צ’רביניה-צרמאט 3 ימים לפחות לפני מיצוי, לה טוויל- יומיים כולל לה רוזייר, פילה- יום אחד, מונטה רוסה- יומיים. קורמאיור- מבחינתי התנסות בלבד- היום זה האתר הפחות חביב עליי בעמק.