פורום סקי - סנובורד

סקי בפעם הראשונה

שלום לכולם,

האם כדאי חופשת סקי בקלאב מד?

מדובר על חמישה בני משפחה אחת ללא שום ידע וניסיון.

ברור לי שהם יותר יקרים אבל האם העובדה שהכל כלול כולל מדריכים (האם נותנים גם ציוד) שווה את ההפרש?

תודה

רונן

2.תגובה ל: סקי בפעם הראשונה תגובה ל - 1

בהחלט!!

אין כמו קלאב מד לבצע הצעדים הראשונים בסקי. 

הכל מאורגן ברמה הכי גבוהה. רוב הקלאבים באתרים של סקי אין/אאוט שזה מאוד חשוב בהתחלה. 

הדרכה מצויינת וציוד סקי מעולה. 

תאוכל נהדר ואווירה שמחה. אם אתה יכול להרשות לעצמך אז זו הדרך המומלצת. 

3.תגובה ל: סקי בפעם הראשונה תגובה ל - 2

תודה,

האם יש הבדל מהותי בין האתרים (3,4 או 5 קילשונים)?

כמה באמת זה יותר יקר מלארגן בעצמי, צריך לקחת בחשבון שנצטרך להשכיר ציוד, שיעורי סקי וכד’.

תודה

4.תגובה ל: סקי בפעם הראשונה תגובה ל - 3

כל הקלאבים טובים מאוד. קח בחשבון שהחדרים בקלאב הינם די קטנים לרוב אך לי בדכ זה לא הפריע. לדעתי הקלאבים הטובים ביותר להתחלה הינם לה פלאן ואלפ דו-אז. אתרים עם מרחבים עצומים של מסלולים קלים המתאימים למתחילים. אבל גם קלאב אחר יעשה את העבודה. האוכל די זהה בכל הקלאבים וגם הציוד וההדרכה. אם קצת יותר פאר או חדרים גדולים יותר הינם קריטיים עבורך אז תשקיע. לדעתי לא כזה חשוב. ניתן לחסוך עלויות אם שוכרים ציוד בחנות השכרה כגון אינטרספורט מאשר בקלאב עצמו. יכול לחסוך עד כ50 יורו לאדם. אל פחות נוח מלהשכיר בקלאב. 

5.תגובה ל: סקי בפעם הראשונה תגובה ל - 3

לארגן לעצמך חופשה בפעם הראשונה לא הייתי ממליץ. יש יותר מדי משתנים בעסק.

בשנה האחרונה נסענו עם חברת סופרסקי לאיטליה. שני ילדים מתחילים , אנוכי [בעל נסיון] ועוד מבוגר שקצת גלש אבל הוא ברמה לש מתחיל טוב. שלושתם לקחו שיעורים. כתבתי על החופשה בבלוג שלי בצורה די ממצה. החוייה שלנו הייתה חיובית ביותר [אני מאלא שדווקא אוהבים לארגן בעצמי] ומשמעותית יותר זולה מקלאב מד. תוכל להשוות בין מה שאתה מקבל בכל אופציה [כולל סקי דיל אגב, איתם לא נסעתי אז לא יכול לתת חוות דעת] ולנסות לראות איזו חליפה מתאימה לך יותר.

6.פחות ממליץ על קלאב מד תגובה ל - 1

ראשית, ארגון עצמי זה לא ממש סיפור מסובך. תלוי כמובן מי אתם, יכול להיות שתהיו אבודים אם תצטרכו להגיע לבד לאתר או למצוא בבוקר הראשון את קבוצת ההדרכה שלכם. בקלאב (ובעוד מסגרות) יהיה מי שיחזיק לכם את היד ברגעים הראשונים. זה נחמד אבל לא קריטי.

שנית, אם אתם כבר משלמים פרמיה על נסיעה מאורגנת, אפשר לקבל תמורה טובה יותר לכסף מאשר קלאב מד. הנסיון שלי, לא בהכרח מייצג, הוא שההדרכה שם בסיסית, המסגרות לילדים לא מרשימות, אווירה של אולם ארועים, wifi חלוש וכפי שכתבו לפני – חדרים קטנים ונטולי חן.

שלישית, אם אתם או חלקכם מתלהבים מאלכוהול ללא הגבלה וערימות אוכל בינוני – לכו על קלאב מד בכל הכוח.

7.תגובה ל: פחות ממליץ על קלאב מד תגובה ל - 6

גם אני חושבת שאפשר לארגן לבד (בתנאי כמובן שאתם מנוסים בארגון חופשות עצמאיות) או לקחת דיל מאורגן. אני לא רואה יתרון לקלאב מד. סקי אין/אאוט בדר"כ לא רלבנטי בשבוע הראשון ולפעמים זה אפילו חסרון בקלאב שלא בהכרח נמצא ליד מסלולי המתחילים והגישה אליו יכולה להקשות על מתחילים

8.תגובה ל: פחות ממליץ על קלאב מד תגובה ל - 7

ובכן...אני לא לגמרי מסכים. 

קלאב מד מותן תמורה ראוייה לכסף לטעמי,במיוחד אם יודעים איל להזמין. 

קבוצות ההדרכה מצויינות,שם למדתי לגלוש כמו שצריך. 

מדריכים של esf מעולים בדכ. 

סקי למתחילים הוא מספיק קשה מבלבל ומסורבל גם ככה ומבלי להוסיף טרדות לוגיסטיות בתחום חדש ולא ידוע. 

סקי אין אאוט לא חשוב בהתחלה?!? דווקא בהתחלה הכי חשוב! חוסך סרבול ועייפות. 

בקלאבים שהמלצתי למתחילים כמו לה פלאן,אלפ דואז, 

וגם אבוריאז וואל טורנס יש משטחים המתאימים למתחילים בצמוד לקלאב. 

האוכל? מנסיוני נהדר טעים ובשפע. אלכוהול חופשי עבורי חוסך המון…

קלאב מד אכן לא זול, אך לדעתי מצדיק את הפער התמורה, בעיקר למתחילים. אני מאוד ממליץ. 

אגב,בחלק מהקלאבים שהייתי היו גם חדרים גדולים בהחלט, כמו בסנט מוריץ שוויץ וטין צרפת. 

על האה גה דו דו בהחלט אפשר לוותר…

ושיגיע כבר החורף!!!

9.בשביל זה יש פורום תגובה ל - 8

ברור שלאנשים שונים יש חוויות שונות.

אני זכיתי להכיר שלושה קלאבים מבפנים – LesArcs2000, Peisey-Vallandry, Avoriaz.
כולם היו “כאילו” ski in-out. למתחילים זה לא היה רלוונטי: ב-LA הייתה מעלית כפתור קטנה בדרך למדרון, ב-PV גלישה מישורית עד לגונדולה, באבוריאה שביל ארוך וכמעט מישורי עד איזור הלימוד (ואם לא תפסת תנופה, מה שלא ממש רלוונטי למתחיל, זה מסתיים בהליכה של כמאה מטר).
לגבי הדרכה – בשלוש מתוך שלוש חופשות, היא הייתה מגוחכת. בייביסיטינג לילדים, גלישה בקבוצה למבוגרים. בזבוז זמן. אין ספק ש-ESF בית ספר טוב, אבל גם מדריך מעולה צריך סבלנות ומוטיבציה, שכנראה קשה לתחזק כשאתה עובד בקבלנות וצריך להשגיח על 12-15 גולשים מתחילים.

אוכל נהדר זה כמובן עניין של טעם, שמח לשמוע שנהנית. אין ויכוח לגבי השפע. מבחינתי, ההמולה בקלאב מד, התור לרוסט ביף בחדר האוכל הענק, עשרות הילדים שמתרוצצים ומרעישים, הסקי-רום ההומה, אפילו ההסעה הכמו-צבאית משדה התעופה – כל אלה אנטיתיזה לחופשת סקי.

10.תגובה ל: בשביל זה יש פורום תגובה ל - 9

אני אוסיף לגבי הקלאב ב- alpe d'huez, שם היינו שנה שעברה:

לגבי הדרכה, הילדים הגדולים היו בקבוצות סנובורד ושניהם היו מרוצים מהקבוצות ומההדרכה (המדריך של הגדולה היה מהטובים שהיו לה), הקטנה היתה בקבוצה גדולה מדי (12 ילדים), עם הרבה בזבוזי זמן ומדריכה שממש לא התחברה לילדים.

לגבי המיקום, הקלאב אכן על המסלולים, אבל לא נמצא ליד מסלולי המתחילים! המתחילים (וגם חלק מקבוצות הילדים) הוסעו באוטובוס למסלולים, לפחות בימים הראשונים. היציאה מהקלאב ממש לא קלה למתחילים וכל השבוע ראינו אנשים נתקעים שם (את קבוצת המתחילים של הילד ראינו יוצאים בהליכה כשבורד ביד). גם החזור לא ממש פשוט וצריך לעשות את זה פעמיים ביום.