פורום סקי - סנובורד

סיכום שבוע סנובורד בבנסקו, בולגריה

נסענו (הבן שלי ואני, הוא לפני שחרור מהצבא) בחודש מרץ לשבוע סנובורד בבנסקו, בולגריה. זאת הפעם הראשונה של שנינו בחופשה מהסוג הזה.
 

לקחנו דיל של 5 ימים דרך "סקי-דיל" שהתאים לנו כמו כפפה - טיסה בראשון, 4 ימי גלישה וחזרה בחמישי בערב. במלון (Perun) יש מסעדה כשרה והדיל כולל ארוחת בוקר וארוחת ערב. המלון נמצא כ-15 דקות הליכה מהגונדולה, או 3 דקות נסיעה בשאטל.
 

נחתנו בראשון בערב בסופיה, החברה מסקי-דיל פגשו אותנו בשדה וכיוונו אותנו לאוטובוס הנכון. נסיעה ארוכה ומתישה לבנסקו (כמעט 3 שעות, עם עצירה בדרך). הנציג של סקי-דיל ענה על כל השאלות בדרך, פתח קבוצת וואטסאפ למשך השבוע וחילק לנו וואצ'רים, סקי-פס ועוד כל מיני. הגענו למלון אחרי חצות. למרות השעה המאוחרת, צוות המלון היה סבבה, קיבלנו חדרים, סנדויצ'ים ושתיה.
 

שני בבוקר התארגנו די מהר על ציוד בחנות גדולה ליד הגונדולה. השרות יעיל והציוד לא רע (לפחות עד כמה שהעין המקצועית של מי שאף פעם לא עשה סנובורד בחיים יכולה להעריך...). נכנסנו לתור לגונדולה, שלמרות כל ההפחדות (קראתי ביקורות שזה לוקח שעות!) התקדם בקצב סביר. הגענו למעלה קצת לפני 10 וניגשנו למצוא מדריך סנובורד. היה לנו וואוצ'ר לשעתיים שיעור כל יום למשל 3 ימים. מהר מאד התארגנה קבוצה, וקיבלנו מדריך צעיר וחייכן בשם אנטוניו. הקבוצה היתה די גדולה, אבל תוך כדי אנשים נשרו ונעלמו... אחרי שעתיים שיעור היה לנו את כל הצהריים לעצמינו. תרגלנו מה שלמדנו, התקדמנו לבד עד כמה שהרגשנו נוח, ובסביבות 17:00 ירדנו חזרה לעיירה.

בפתח המלון ישב בחור צעיר ומזוקן, ומסתבר שהוא החב"דניק המקומי. מהר מאד הוא צירף אותנו לקבוצת הוואטסאפ שלו, וקיבלנו "זימון" לתפילת מנחה ב-17:45 wink... בית הכנסת נמצא בדיוק ליד המסעדה הכשרה, קומה מתחת לקבלה. אחרי התפילה המשכנו לארוחת ערב גדולה ומשביעה, ואז "התרסקנו" בחדר מרוב עייפות.
 

שלושת הימים הבאים עברו באותה מתכונת: השכמה, שחרית, ארוחת בוקר, גונדולה, שיעור של שעתיים (חוץ מהיום האחרון) וגלשיה כל הצהריים, חזרה למלון, קצת בריכה, קצת סידורים, ארוחת ערב ולישון.
 

השיעורים של אנטנויו היו ברמה גבוהה. ביום השני כבר היו הרבה פחות תלמידים בקבוצה (ישראלים לומדים מהר כנראה...) והוא השקיע תשומת לב בכל אחד מאיתנו.
 

בחמישי קיבלנו אישור צ'ק אאוט מאוחר. ניצלנו את הבוקר לגלישה ואחר הצהריים התחלנו את הנסיעה הארוכה חזרה לשדה והביתה.
 

טיפים ודגשים, לפי ההתרשמות שלנו:

  1. הבולגרים נחמדים וקורקטיים.
  2. השפה המדוברת בבנסקו בחודש מרץ היא עברית…
  3. מחירי הציוד בעיירה די זולים, אבל מותגים כבר עולים יותר, עדיין פחות מהארץ.
  4. בנסקו היא בחירה מצוינת למתחילים. שבוע סנובורד עולה כמעט חצי מחיר מאתרים אחרים ו"נחשבים" באירופה (וואל טורנס וכאלה), אבל התמורה לא רעה בכלל!
  5. אם כבר השקעתם כל כך הרבה כסף בנסיעה, קחו מדריך אם אתם לא יודעים לגלוש... או הדרכה בקבוצה או מדריך פרטי, אבל רבעק, אל תגיעו להר עם חולצת סוף מסלול, בלי קסדה ובלי ידע, ואז תתרסקו לתוך אנשים אחרים שמנסים לגלוש ולהנות…
  6. כששוכרים ציוד, כדאי לבדוק ולהחזיר דברים שלא נראים לכם.
  7. רמת התחזוקה של הציוד והאתר נראה סבבה לגמרי. על ההר למעלה יש די הרבה מסלולים ברמות שונות, וגם הרבה אופציות למנוחה והתרגעות עם בירה טובה או שוקו חם.
×