פורום סקי - סנובורד

למי שטרם מיצה את העונה...

אנחנו במונטרוזה, יורד שלג ברציפות מאז הבוקר ולא צפוי להפסק גם מחר.

את האתר כאן כאן סוגרים ביום ראשון, אז אפשר להכניס סופ”ש זריז או פשוט להתנחל בצ’רביניה וליהנות מכמויות מופרעות של שלג + שמש אביבית.

חלום, ממש. חבל להפסיד.

2.תגובה ל: למי שטרם מיצה את העונה... תגובה ל - 1

ביום חמישי אני טסה לוויקאנד סיום עונה באאוסטה. אקח את ההמלצה על מונטה רוסה בשמחה.

3.עדכון תגובה ל - 1

טוב, זה פסיכי.

כבר כמה שעות הנוף מהמרפסת שלנו כמעט מוסתר במסך של פתיתי שלג בגודל… נגיד, עגבניות שרי? נהגתי למטה, ל-Gressoney st Jean, אפילו שם נערם (וזה בגובה שבו בד”כ כבר ירוק באמצע אפריל). כל כך יפה פה עכשיו ובזמן נהיגה זה סוריאליסטי, כמעט מהפנט ברמה שקשה להתמקד בכביש.

אני צריך לחזור בשישי עם הילדים, אבל שוקל לשים אותם על מונית בנתב”ג ולעשות פרסה למילאנו.

4.ok ועכשיו אתה מלחיץ עם הנהיגה- איך הכבישים? תגובה ל - 3

האוטוסטרדה של עמק אאוסטה בד”כ מפונה כסדרה וזה גם יותר בעמק אז שלג לא ממש מטריד אותי. אבל הכבישים ההרריים בעיתיים יותר, וודאי שמפולוק וגרסוניי או לה טוויל.

ומה קורה בצ’רביניה? לא ממש נהניתי ממנה העונה ובא לי לגלוש שם, אולי בשילוב עם לה טוויל ומונטה רוסה.

נכתב ב-10/04/2018 14:53[עודכן ב-:10/04/2018 14:54]
5.די בטוח שלא תהיה לך בעיה תגובה ל - 4

הדאמפ החולני הזה צפוי להסתיים עד יום חמישי.

כאן (בגרסוניי לה-טריניטה) הכביש נחסם בצהריים אבל פתחו אותו תוך שעתיים, עד למעלה (staffal). סביר שבצ’רוויניה המצב דומה. תכננתי לנסוע לשם ליום-יומיים האחרונים של החופשה הזו, אבל אילוצים משפחתיים מונעים. בשלב הזה אני רק משתעשע ברעיון של פניית פרסה בנתב”ג, אבל אם הנסיבות יאפשרו אני באמת רואה עצמי נוסע לצ’רוויניה בשבוע הבא. יש כל כך הרבה שלג, שפשוט חטא לא ליהנות ממנו.

לגבי מונטרוזה – כל כך הרבה פעמים המלצתי על האתר הזה בפורומים, עד שהתחלתי להתייחס להמלצה הזו כאל עוד סיפור שאני מספר. הביקור הזה הזכיר לי את האבחנה של גיסי מהביקור הקודם: נכון שבכל אתר יש מסלול כזה שתמיד רוצים לחזור אליו? כאן כולם כאלה.

באמת, האתר הזה הוא כמו ציור של אשר, מין טופולוגיה לא הגיונית שמאפשרת לעלות מעלית אחת ואז לגלוש לנצח. או לפחות עשר דקות. מעט מסלולים, אבל כל אחד מסתיים עם התרוממות הרוח הזו שאין צורך לתאר, כולכם מכירים.

6.תגובה ל: די בטוח שלא תהיה לך בעיה תגובה ל - 5

יום שלישי הבא בוואל- דיזאר, סוגר את העונה עם הילדים Smile

7.תגובה ל: די בטוח שלא תהיה לך בעיה תגובה ל - 6

יום שבת מתכנן לחד יומי להגיע לPILA .  נמצא במילנו .  האם כדאי להגיע למקום אחר . לא היית בעמק האוסטה בעבר .

8.אם אתה גולש מנוסה, סע לשמפולוק. תגובה ל - 7

העיירה מקושרת לאתר מונטרוזה. הכי טוב בעמק!

9.הביקורת שיש לי על מונטה רוזה תגובה ל - 5

אני מסכים עם כל השבחים ובכל זאת יש לי גם ביקורת:​​​​

• החיבורים חשופים לרוח ונסגרים בקלות.  בינואר השנה כשהייתי (גם כן עם כמויות אדירות של שלג) הבסיס היה בגרסוני. מתוך 4 ימים החיבור לשמפולוק נפתח יום אחד והחיבור לאלניה פעמיים. הגונדולה ל Punta Indren  לא נפתחה אפילו פעם אחת כנראה עקב תנאי שלג לא יציבים.
  • בכיוון מערב, המעבר ב stafal מעצבן רצח. אם יורדים בגלישה עד למטה ורוצים לעלות לכיוון שמפולוק צריך להוריד מגלשים וללכת ברגל דרך מגרש החניה ואז לעלות במדרגות לגונדולה! והמגרש חניה שם סכנת נפשות לא רק בגלל המכוניות אלא גם בגלל הקרח.
  • שתי מעליות הכסא שעולות מגרסוני ל Punta Yolanda ישנות ומזכירות את החרמון.  נדמה לי שתזמנתי 9 דקות בעליה על אחת מהן, עם רוח בפנים ובלי חופה וזה ממש חבל כי האדומים שיורדים לשם מקסימים וכיפיים אך העליה חזרה מוציאה את החשק.

זהו. גמרתי להתבכיין.  אני עוד אחזור לשם אבל כנראה שהבסיס יהיה במקום אחר.

נכתב ב-11/04/2018 18:03[עודכן ב-:11/04/2018 18:13]
10.right on the nose תגובה ל - 9

סיכום מדעי ממש של הבעיות באתר הזה.

חלק נחסכו מאיתנו, כי המורד ליולנדה סגור מאתמול, אבל מאחר שאנחנו מתאכסנים במלון יולנדה, התענגנו על המושבים המזדחלים לפסגה מדי בוקר עד עכשיו.

המעבר לאלניה אכן היה סגור היום; זכיתי גם להגיע לשם בחופשה אחרת רק כדי למצוא עצמי גולש אחורה, ממש, בגלל הרוח.

לא יודע אם המעבר בסטפל מעצבן רצח, בד”כ אני מגיע אליו באופוריה שמעבירה את ההליכה בקלות, אבל בהחלט נקודה רעה.

אלא שביום כזה, אחרי שהשמיים הורידו מן לבן בכמויות פליליות, הייתי מוכן ללכת גם חצי שעה. בעליה. ריחפנו על מרבדים לבנים, המדרונות כמעט ריקים, חרצנו פסים טריים בגבעות האינסופיות לצד המסלולים… נראה לי שמחר לא נגלוש, צפוי שוב מזג אוויר סוער, אבל הלוואי שנזכה לסיום עונה כזה כל שנה.

11.ככה זה נראה בסוף ינואר תגובה ל - 10

דרך אגב איך מלון יולנדה?

12.תגובה ל: ככה זה נראה בסוף ינואר תגובה ל - 11

תחושה ממש משונה… ירדתי את המדרגות האלה לפני שמונה שעות.

בפעם הקודמת שהיינו כאן, ראיתי את מלון יולנדה בתחתית מעלית יולנדה וחשבתי שיהיה כיף להתאכסן בו. הביקורות שקראתי היו מאד חיוביות ומאז אני מחכה להזדמנות. היא הגיעה השבוע, כאשר הסקיפס היה כלול במחיר המלון.  ללא העיסקה הזו, הייתי מוותר. יקר מדי עבורי.

המלון ברמה מאד גבוהה ומשלב נוחות מודרנית קיצונית עם עיצוב כפרי מוקפד מאד – המון עץ, מראה קצת מחוספס (רק  המראה), צבעים חמים, דקורציה שמשדרת מסורת. צריך מבט בוחן, בין הקורות החשופות והבדים המסולסלים, כדי לראות את המודמים, בקרי האקלים וכיו”ב. יחד עם הנוף המרהיב, זה משלים חוויה אלפינית מושלמת עבורי.

האוכל נהדר לטעמי, עם מיטב הפרושוטו המקומי בבוקר ואנטיפסטי נהדרים בערב. להפתעתי, החוליה החלשה יחסית היא המנות העיקריות, היו 2-3 מנות שלא נעשו טוב, אבל בד”כ הרמה טובה והערב קיבלנו, לארוחה האחרונה שלנו כאן, צלעות טלה מעולות על גריל פחמים.

יש גם בריכה קטנה ששימחה את הבן שלי וספא מרשים מאד, לחובבי הז’אנר. אני לא כ”כ בעניין אבל בכל זאת נהניתי מאד לבקר שם מדי ערב.

מצחיק אותי שבאותו מחיר*, כנראה יותר, יכולנו למצוא עצמנו בכוך תעשייתי של קלאב מרד, עם תועפות אוכל סתמי באווירה של אולם חתונות. פשוט בדיחה, להשוות את שתי האפשרויות האלה.

*300 יורו ללילה בדירה מרווחת של שני חדרים, עם שתי ארוחות, רשת אלחוטית טובה וספא.

נכתב ב-11/04/2018 23:18[עודכן ב-:11/04/2018 23:21]
13.תגובה ל: ככה זה נראה בסוף ינואר תגובה ל - 12

נשמע אחלה.  תודה על הסקירה

14.תגובה ל: ככה זה נראה בסוף ינואר תגובה ל - 13

לא מכיר את המלון אבל לקלאב מד אני לא הולך בגלל האוכל, יש להם פשוט דילים זולים וסידור מצויין לילדים. לשנה הבאה הזמנתי למשל ב”סר שווליה”, והמחיר לשבוע לא כולל טיסות והעברות יוצא 1100 יורו לאחד. מנסיוני זה מחיר שקשה להתחרות בו ובנוסף יש קבוצות לכול הרמות והדרכה לילדים עם תרגום לעברית. אבל עם למשהו יש הצעה לדיל מתחרה אשמח לדעת wink 

אני יוצא בשלישי הקרוב עצמאית עם הילדים ל”וול דיזר” וזה אומנם יוצא זול יותר, אבל במקרה זה אני הטבח המדריך וכו.. וזה גם מצויין אבל משהו אחר לגמרי מקלאב מד blush ולא במקום.

15.לגבי הקלאב תגובה ל - 14

ברור שאין לי עניין לשנות את דעתך. יש להם הרבה לקוחות מרוצים ואני שמח בשמחתם. מבחינתי המוצר מאד לא אטרקטיבי, אבל כמובן שמדובר בטעמי האישי.

אשר למחיר – 1100 יורו זו עיסקה נדירה במונחי קלאב מד, רוב האנשים משלמים 1500-2000 לאדם.

ולגבי ההדרכה – הנסיון שלי ושל משפחתי בהדרכות קלאב מד אינו חיובי. זה בהחלט פתרון בייביסיטינג יעיל, אבל אחת האופציות החלשות בתחום של לימוד גלישה.

16.תגובה ל: לגבי הקלאב תגובה ל - 15

לגבי ההדרכה אני באופן אישי גולש פרי-רייד. ובהרבה מקרים יש מדריך הרים של ה ESF, והרמה די תלויה בקבוצה, אבל ביחס לזה שזה נימצא באתר מסודר אני מקבל הדרכה שבהחלט מספקת אותי, וניראה לי שגם הילדים מקבלים הדרכה טובה. הילד הגדול שלי היום בן 10 התחיל בגיל 5 את השבוע הראשון באוסטריה ואני חושב שבקלאב ההדרכה יותר מתאימה, כיום הוא כבר גולש לא רע, וכמובן שהכי טוב לשיפור מיומניות הפרי-רייד זה גלישה ביחד blush. כמובן שלי זה לא משנה לפרסם את הקלאב אבל משתף בחוויה האישית שלי wink וכן כמו שאמרתי האוכל לא משהו והחדרים גם לא להיט אבל… לא באנו בשביל החדרים או האוכל, אולי בקלאבים היקרים אני מניח שזה אחרת אבל לא מכיר באופן אישי. אך כאשר אני לא עם הילדים גם לי יש אופציות עדיפות מקלאב-מד, ואכן לבד אני הולך למקומות אחרים, למשל ה skierslodge ב La Grave או UCPA במקומות שונים. 

לגבי המחיר אני מזמין כול שנה בהזמנה מוקדמת ואפילו השנה יצא יחסית יקר