פורום טיולי משפחות

יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים!

אחרי המון טיולים במערב אירופה ובעקבות פתיחת מגוון הטיסות למזרח אירופה אני שוקל לראשונה טיול משפחתי למזרח אירופה.

אנו משפחה של זוג + שני ילדים בוגרים (16 ו- 12)

מה חשוב לנו:

1.טבע ונוף מרשים כולל מסלולי הליכה יפים

2. לינה ברמה גבוהה ומפנקת (לאו דווקא מלון אבל דירות איכותיות)

3.טיולי כוכב (אפשר כמה אבל לא טיול מתגלגל)

4. עיירות ציוריות (חושש קצת מקריאה מ”ערים קומוניסטיות אפורות”)

5. אטרקציות. לאו דווקא פארקי שעשועים גדולים אבל מזחלות הרים, מוזאונים מעניינים במיוחד, מערות מעניינות. 

מה יכול להתאים לנו מהמדיניות הבאות או שילוב ביניהן:

1.פולין

2.סלובקיה

3.צ’כיה

4.רומניה

5.קרואטיה (בסלובניה וצפון קרואטיה היינו)

6.בולגריה

האם בכלל שווה להגיע למדיניות האלה או שעדיף לחזור שוב על מקומות יפים שכבר היינו בצרפת איטליה, אוסטריה, שוויץ גרמניה ועוד?

מה הדירוג שלכם למדינות האלה ?

תודה רבה

1.  
נכתב ב-13/02/2018 19:52[עודכן ב-:13/02/2018 19:53]
הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 1

1.תוציאו כבר את המושג עיירות קומוניסטיות אפורות..

עיירות מדינתיינו נראות לא הרבה יותר טוב.

2.שווה מאוד לנצל את מחירי טיסות הנוחות ומחירי מחייה זולים עדיין.

תראה את סלובקיה,הייתה פעם זולה הרבה יותר .היום צימר בסלובניה דומה במחיר לצימר באוסטריה.

1. 3.טיול כוכב או מתגלגל.יש מקומות בהן פחות נוח לתכנן טיול כוכב.
  2.  
  3. המרחקים בין מקומת עניין,מהירות נסיעה בכבישים צדדיים,
  4. היום עם אפשרויות יעדים הרבים באותה המדינה אפשר לתכנן טיול נוח יותר ולא מעגלי.לטוס לעיר אחת ולחזור מאחרת-כן,יהיה בטח הפרש החזרת רכב,אבל חוסך נהיגה וגם דלק.
  5. סלובקיה,מעניינת,למרוצ שביורו,עדייו לא יקרה.יש אפשרויות רבות מאוד של לינה,פארקי מים,פעילויות,מוזיאוני הכפר הפתוח,מסלולי הליכה רביםםםםם.
  6. רומניה-פחות מתאימה לטיול כוכב,אפר 2-3 כוכבים לפחות.תלוי לכמה ימים הטיול.
  7. פולין,נהדרת.יש המון אפשרויות טיסה.אזור אגמים נראה מקסים.צריך קצת לעשות שעורי בית ולתכנן.משנה שעברה טיילו יותר מש]חות באגמים ויש כבר סיכומי טיול באתר ובפייסבוק. טיסות נוחות לפולין,הייתי נראה לי מתחילה לתכנן אותה.
  8. הונגריה-בודפשט,ברל הדנובה ואגם באלאטון.
  9.  
הודעה סגורה תודה 0
3.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 1

לדעתי סלובקיה עונה על הקריטריונים שלך.

טבע יפהפה – יש

לינה – יש דירות ברמות שונות, אני מניחה שתמצא מה שתרצה

כוכב – אפשרי בהחלט. מקס’ 2 אם הטיול ארוך יותר ורוצים להרחיב את הטווח

עיירות ציוריות – אני לא הייתי בעיירות כל כך אבל מקריאה הבנתי שיש

אטרקציות – יש פארקי מים, מגלשות הרים, מערת נטיפים יפה, מערת קרח יפה. מוזיאונים ספציפית אני לא זוכרת.

קרואטיה – אני מתכננת עכשיו טיול בבלקן שיכלול חלקים ממנה. נראה לי שהיא עונה על חלק מהקריטריונים (הרבה טבע יפהפה!) אבל בעייתית מאד לטיול כוכב

פולין – לא יודעת איזה טבי אתה אוהב אבל בשבילי הלהיט זה איזורים הרריים. לפולין יש את זה בדרום אבל אלה אותם הרים של סלובקיה ולדעתי יש יותר מה לראות בסלובקיה. מי שאוהב אגמים ויערות ימצא אותם בשפע בצפון פולין. זה לפחות הרושם שלי משני הטיולים שלי שם. ערים יפות דווקא בהחלט יש לפולין. 

רומניה – אני לא התלהבתי ממנה מאד, אבל אולי פספסתי. בכל אופן פחות מתאימה לטיול כוכב.

בולגריה – לדעתי די לוקה בנושא העיירות היפות. אהבתי את העיירות שלה בעיקר כמוזיאון רחוב תוסס של גרפיטי, אבל אי אפשר להכחיש שרואים שם שהמדינה ענייה. נופים יפים יש לה, אבל סלובקיה יותר. מה שכן בניסיון הפרטי שלי היא מנצחת בהליכה בקריטריון של חביבות האנשים.. אם זה קריטריון גם Smile

צ’כיה – יש מצב שהיא מובילה באטרקציות. את הטבע שלה לא ראיתי כי תכננתי לשם טיול ואחרי חפירות אינסופיות פשוט התאכזבתי ושיניתי כיוון.. אז שוב זו לא עדות מניסיון מעשי אבל זה די נדיר שאני מתכננת טיול ואחרי השקעת זמן עצומה מחליטה שהמקום פשוט לא מספיק יפה ומעניין..

לסלובקיה הייתי בכייף חוזרת להשלמות, היא כל כך יפה ועשירה במסלולי טיולים.

הודעה סגורה תודה 0
4.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 3

אני חושב שסלובקיה מתאימה לרוב הדרישות שכתבת.

אם יש לכם יותר משבוע, אפשר לשלב עם דרום פולין או עם בודפשט.

הודעה סגורה תודה 0
5.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 4

תודה רבה לכל המשיבים בינתיים

באמת נראה לי שהכיוון סלובקיה עם שילובים.

אם יש לי שבועיים. איך הייתם ממליצים לחלק?

חשבתי גם לקחת טיסה לבודפשט ולחזור מקרקוב או הפוך ובכך לשלב גם שתי ערים יפות. האם ריאלי?

מה התכנון המומלץ במקרה זה?

איפה כדאי להתמקם בסלובקיה?

שוב תודה רבה

הודעה סגורה תודה 0
6.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 1

לדעתי מדינות מזרח אירופה לא יכולות להתחרות במיטב של מערב אירופה. לא בנופים ולא בתשתיות. גם העיירות שראינו פחות ציוריות ויפות.

זו כמובן השוואה מאוד שטחית כי גם במערב אירופה יש אזורים פחות מפותחים ונופים מאוד מגוונים. הכוונה שלי במערב אירופה הוא לאזור האלפים והאגמים הקרובים.

היתרון של מדינות מזרח אירופה הוא בטיסות זולות ובעיקר בעלויות טיול נמוכות.

בעיקר בתחום האוכל והלינה.

אם רוצים לגוון קצת ולהכיר תרבויות חדשות אז מזרח אירופה מומלצת מאוד.

אנחנו טיילנו רק בצ’כיה ובבולגריה. 

צ’כיה מדינה מתקדמת ועשירה יחסית למדינות ברשימה. מבחינת נופים פחות מרשימה. בבולגריה נופים יותר מרשימים, והיא זולה במיוחד. אבל התשתיות שלה פחות מתקדמות.

הודעה סגורה תודה 0
7.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 6

מאוד נהננו בסלובקיה, היינו שם שבוע ובכיף היינו מוסיפים עוד יום יומיים.
יש שם מגוון אטרקציות כמו – מערות קרח ונטיפים, פארקי מים וחבלים, ראפטינג משפחתי, מסלולי טבע בכל הרמות, מגלשות הרים, רכבלים וכו’.

בחרנו לשלב עם וינה, בה היינו עוד כמה ימים בסוף הטיול בכדי להנות גם מלונה פארק מצויין, ארמונות ושופינג למתבגרים באאוטלט ענק.

היה טיול נפלא – הנה התכנון היומי שבניתי והסיכום של המסלולים שעשינו בפועל.

אזור מומלץ לטיול כוכב בסלובקיה הוא ליפטובסקי מיקולש. היינו במלון מצויין ביאסנה, שהיה גם איכותי וגם ממוקם באזור מאוד יפה ונוח ליציאה לאטרקציות. אבל יש מגוון גדול של מקומות לינה (צימרים ומלונות) במחירים שונים.

לגבי בודפשט, בהחלט ניתן לשלב גם אותה (במקום וינה) אם יש ברשותכם שבועיים. יעד נפלא עם ילדים ומאוד זול. הנה סיכום מפורט של הטיול שלנו.

הודעה סגורה תודה 0
8.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 7

תודה רבה לכם

הודעה סגורה תודה 0
9.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 1

אנחנו מאוד התלהבנו מהנוף בצ’כיה (מצרפת תמונות להמחשה). לא ראינו במהלך הטיול שלנו שום עיירה קומוניסטית אפרורית. הכל היה ירוק, ומקסים. העיירות נראו כמו כל עיירה אירופאית עתיקה. וכצ’ופר אפשר להוסיף לטיול גם את פראג.

הטיול שם לא עלה הרבה כסף. יש שם שירותי תיירות נרחבים וברמה מתקדמת. הנוף (כאמור) מדהים. המון אפשרויות לטיולים בטבע (סימון השבילים בצ’כיה מאוד מסודר ונח) והמון אטרקציות לילדים גדולים וקטנים. 

אני מצרפת לינק לתאור הטיול שלנו.טיול משפחתי לצפון צ'כיה

הודעה סגורה תודה 0
10.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 9

תודה MNZ בהחלט נראה טיול שווה

הודעה סגורה תודה 0
11.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 5

הבעיה עם שילוב שתי הערים זה הרכב. אני לא יודעת אם תמצא במחיר סביר אוטו להשכרה בבודפשט והחזרה בקראקוב. אלה אפילו לא 2 מדינות שגובלות אחת בשניה. אבל תמיד אפשר להרים טלפון לכמה סוכנויות ולברר.

הודעה סגורה תודה 0
12.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 11

אכן נושא הרכב עלול להיות בעיתי ולדעתי תתקשה מאוד למצוא חברת השכרה שתסכים כי רכב שהושכר בסלובקיה/הונגריה/פולין יוחזר במדינה שכנה בעלות סבירה.

לכן מה שכן ראילי היא טיסה לקרקוב (אפשר גם קטוביצ'ה) או לבודפשט, ומהן נסיעה לסלובקיה ובסוף חזרה לעיר המוצא ובילוי כמה ימים בה.

לחילופין, טיסה לקוסיצ'ה בסלובקיה השכרת רכב לצורך הטיול בסלובקיה, החזרת הרכב בקוסיצ'ה ונסיעה בתחבורה ציבורית לבודפשט (יש רכבת) או לקרקוב (יש כנראה אוטובוסים) ושוב סיום הטיול בפרק עירוני באחת הערים.  לשלב את שתי הערים עם סלובקיה יהיה יותר מסובך וגם נשמע די מיותר לצרכים שלכם, אם הדגש הוא על טיול טבע.

בסלובקיה אפשר ללון כל זמן  הטיול בסביבת   Liptovský Mikulášאו עמק  Demänovská  בטטרה נמוכים או לקבוע כוכב שני באזור הרי הטטרה הגבוהים Vysoké Tatry ,לצורך גישה יותר נוחה לאתרים בצפון מזרח סלובקיה ודרום פולין. אין נכון או לא נכון בעניין (שני המקומות לא רחקוים אחד מן השני) ויש דעות לכאן או לכאן הן בשאלות תכנון והן בסיכומי טיול הרבים על סלובקיה שישנם כאן באתר.

הודעה סגורה תודה 0
13.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 12

מה דעתכם על רעיון של טיול שמתחיל בפראג

ממשיך לטיול בצפון צ’כיה

ומשם ממשיך לסלובקיה (הדרך ארוכה אז אולי תחנת ביניים ב -BRNO שקראתי שהיא עיר יפה)

ומשם טיסה חזרה מקראקוב או קוסיצ’ה

זה יותר ריאלי?

מדובר כאמור בשבועיים טיול

הודעה סגורה תודה 0
14.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 13

תבדקו בוויר אייר,הם מבטלים טיסות מקוסיצ’ה..תראו אם לתאריכים שלכם עדיין יש טיסה.

הודעה סגורה תודה 0
15.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 14

וויז איר מפסיקים לטוס לקושיצה בתחילת יוני…

חבל, לא הספקתי 🙁

הודעה סגורה תודה 0
16.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 15

אכן חבל, כי הקו הז קיצר מאוד את זמן ההגעה למוקדי העניין בסלובקיה, בעוד הסיעה מבודפשט או קרקוב די "שורפת" חצי יום.

לגבי טיול מפראג לקרקוב, הוא עדיין מעורר בעיה של השכרת רכב בין מדינתית, וגם סותר את הצהרת הכוונות בפוסט הפותח.wink

רוצים טיול כוכב אבל מעלים כאן רעיון לטיול קווי ארוך.

רוצים טיול טבע אבל מחפשים כמעט "בכח" להכניס עוד ערים.angry

אם "נדלקתם" על צפון צ'כיה אז תשארו באזור ותמצאו אותו בטיולי כוכב בלי נסיעות ארוכות. לא הייתי בעצמי (בפראג כן) אבל נראה שאפשר למצוא מספיק עניין בגזרת פראג-גן העדן הצ'כי-קרלובי וארי-דרזדן.

מאוד רוצים עוד עיר? מדרזדן, ברלין כבר לא כל כך רחוקה…

הודעה סגורה תודה 0
17.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 16

תודה רבה על הרעיונות והמידע נוסף

נמשיך לחשוב

הודעה סגורה תודה 0
18.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 15

איריס,למהירי החלטה...אפריל בלובלין/קוסיצ’ב-מושלם.

הודעה סגורה תודה 0
19.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 18

תודה

באפריל בלונדון. לא מסתדר 😀

הודעה סגורה תודה 0
20.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 19

לונדון באפריל,נהדרת לדברי “צוות בידור” של המלון שלנו..

כשהיינו בדצמבר אמר לי מפורשות:, גבריתי,תבואי באפריל..או אולי בספטמבר”angel

הודעה סגורה תודה 0
21.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 20

לונדון זה במזרח אירופה??? blush

הודעה סגורה תודה 0
22.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 21

לונדון,לא.

למרות שלא טיילנו עם ילדים בפולין,איך שהו אני בעדה.

אפשרויות טיסה רבות,אפשרויות רבות, אגמים,ערים קטנות,פארקים לאומיים רבים,מוזיואני הכפר הפתוח.

מחייה במחירים זולים,חופשה בלי לחשב כל בקבוק מים או גלידה על הדרך.

“תטייל” בפייסבוק לקבלת מידע רב.

הודעה סגורה תודה 0
23.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 22
הודעה סגורה תודה 0
24.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 23

אנחנו עם אותן דרישות בערך בחרנו במסלול בודפשט-הרי הטטרה-קראקוב-וינה-בודפשט, 20 ימים ביולי.

התיעצתי פה לא מזמן לגבי משך שהיה בכל איזור, אתה מוזמן לחפש את השרשור שלי.

בסוף נהיה 8 ימים בטטרה ושישה בקראקוב, עם רכב. בבודפשט נהיה רק יומיים כי כבר היינו, אבל אם זאת פעם הראשונה הייתי נותן לה 3 ימים.

הרי טטרה נראים כמו בדיוק מה שאתם מחפשים.

ויתרנו על צ’כיה כי לא מצאנו מספיק אטרקציות ל 3 שבועות, ובפראג כבר היינו.

ברומניה מההתרשמות הראשונית אין מספיק אטרקציות שמתאימות לטיול כוכב.

נכתב ב-17/02/2018 21:30[עודכן ב-:17/02/2018 21:32]
הודעה סגורה תודה 0
25.תגובה ל: יעדים במזרח אירופה - מחפש כיוונים חדשים! תגובה ל - 24

רומניה,פחות מתאימה לטיול כוכב ארוך. 5-6 ימים בכל אזור,כן..לרומניה יש גם שלל טיסות.רק יעדים פחות מוכרים וצריך יותר לחפור,להכין..

הודעה סגורה תודה 0
';