פורום טיולי משפחות

טיול 15 ימים מלאים

היי אנחנו מתוכננים להגיע להולנד ב 26.3 משך 15 ימים מלאים.

זוג +3 ילדים (3,9,10), מתלבטים כיצד לבנות את הטיול, שוקלים לצאת מגבולות הולנד… אולי לפריז….אולי ללונדון…. אולי גרמניה

 

כן זה רק 15 ימים חלק יחשבו אבל זה גם הרבה ימים לא סגורים במה למלא אותם….

 

בבקשה סיוע שלכם

הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.תגובה ל: טיול 15 ימים מלאים תגובה ל - 1

לדעתי 15 יום בהולנד זה אכן יותר מידי,  אנחנו היינו 9 ימים והרגשתי שהספיק. אבל מצד שני אני אישית לא כל כך אהבתי את הולנד, נוף נחמד אבל כזה שלא עושה כלום לנפש, הרבה אטרקציות מפלסטיק, בעיקר לילדים, כניסות מאוד יקרות לאתרים, אוכל במסעדות מזעזע. 

מציעה לך לקחת כפר נופש טוב, שאפשר לבלות בו כמה ימים, בייחוד אם יש ילדים קטנים. ואולי  גם לנסות ולשלב עם כמה ימים בבלגיה.   

הודעה סגורה תודה 0
3.תגובה ל: טיול 15 ימים מלאים תגובה ל - 1

היי, 

אני מאד אהבתי את הולנד. היינו שם לפני כמה שנים, כך שזוכרת חלקית. מציעה לשהות כמה ימים באיזור אמסטרדם ולבקר במוזיאון המדע , בית אנה פרנק ואתרים בעיר עצמה. אצלנו מאד נהנו ממוזיאון המדע וגם מהביקור בסביבתו. אנחנו שהינו חלק מהזמן סמוך מאד לפארק הלאומי של הולנד שנמצא בחלק המזרחי יותר של המדינה, שאינני זוכרת כרגע את שמו. האיזור היה מקסים , עשינו טיול אופניים בתוך הפארק הלאומי , ביקרנו במוזיאון האמנות שנמצא בתוכו . זוכרת מאד לטובה גם את חיטהורן, הכפר עם תעלות המים. בנוסף, אתם יכולים לצאת לבלגיה. אנחנו היינו בעיקר בבריסל אבל שמעתי שיש בה טבע מאד מרשים. 

תהנו!

מיקי 

הודעה סגורה תודה 0
4.תגובה ל: טיול 15 ימים מלאים תגובה ל - 1

אנחנו היינו 16 ימים. תוכלי לקרוא בבלוג שלי (קישור בחתימה) את פירוט המסלול.

 

שימי רק לב שלא כל דבר שמתאים לקיץ מתאים גם למרץ – אתם תצטרכו לבדוק היטב התאמה למזג האוויר וכן שעות פתיחה של האתרים.

הודעה סגורה תודה 0
5.תגובה ל: טיול 15 ימים מלאים תגובה ל - 4

בשבועיים בהחלט כדאי לשקול שילוב של בלגיה - חבל הארדנים וכמובן ברוג'. אנחנו מאד אהבנו.

הודעה סגורה תודה 0
6.תגובה ל: טיול 15 ימים מלאים תגובה ל - 5

15 ימים מלאים זה 16 לילות?

יש כבר כרטיסי טיסה? לאמסטרדם?

טיול משפחתי ראשון או שאתם כבר ותיקים ומנוסים?

 

שבועיים זה לא יותר מדי להולנד. בהחלט אפשר גם בהרבה פחות, אבל זה לא יותר מדי.

בטח שלא בטיול משפחתי ראשון שנוטה להיות פחות יעיל ויותר איטי (מה לעשות – לנסיון יש יתרונות)

ובטח שלא כשאחד הילדים בן 3 כלומר עוד קטן למדי (משפיע למשל על הזמן שנכנסים ויוצאים מהאוטו, הזמן שלוקחות הפסקות השירותים, השעה בערב שהולכים לישום ועוד)

 

 

זה לא שאי אפשר לשלב יעדים אחרים. ברור שאפשר. זה שלא חובה.

 

מה שקובע בעיניי זה לא גבולות מדיניים. לגבולות המדיניים אין יותר מדי חשיבות בטיול כזה שבו נוסעים ממדינה למדינה באותה קלות שבה נוסעים בין ערים, ובאיזורי הגבול לפעמים הכביש פשוט חוצה את הגבול כמה פעמים. מה שקובע בעיניי זה זמני נסיעה.

 

16 לילות זה בהחלט יותר מדי לישון במקום אחד. אבל אפשר בקלות לפצל לשני מקומות לינה לשבוע, או לשלושה מקומות לינה ל 4-6 ימים כל אחד, ואפילו ל-4 מקומות לינה אם רוצים (לא הייתי מפצל ליותר).

אבל צריך לזכור שמעבר לינה זה דבר שלוקח זמן. לארוז, להעמיס (אני מניח שלא תשכרו רכב ל-9 אנשים, מה שאומר שאפילו במיניואן צריך להתאמץ טיפה להעמיס), צ’ק אאוט, צק אין וכו’. נסיעה עם מזוודות מנוצלת פחות טוב. יוצאים מאוחר ממקום הלינה הקודם (כי בזבזנו זמן על הצק אאוט), הנסיעה פחוץ נוחה (צפוף) רוצים להגיע בשעה סבירה ליעד הבא (צ’ק אין) ואם היעד הבא הוא לא מלון אלא צימר זה או אחר אז צריך לתאם עם בעל הבית שעה ויש פחות גמישות לשעת ההגעה וכו’. אני לא טוען שזה יום מבוזבז, אבל זה בהחלט יום שפחות מנוצל. אם נצרך את העובדה שכנראה יש לנו כמה שעות נסיעה (אחרת לא היינו עוברים לינה) נקבל שנשאר מהיום לכל היות חצי יום ואולי פחות.

ואם מדובר על דילוג למקום לינה מרוחק (הרבה נסיעה) לא נרצה לסטות מאד מהכביש לצורך טיול, ולא נרצה לטייל קרוב למקום היציאה כדי “לצמצם טווח” מה שיוביל לזה שאת שעות הבוקר הפרודקטיביות נבלה בנסיעה, ובשעות אחר הצהריים אנחנן בהחלט עשויים לעצור באטרקציות “ליגה ג” רק כדי לשבור את הנסיעה. כלומר יום מבוזבז לחלוטין

 

אם הטיסה שלנו הלוך ושוב מאמסטרדם הרי שצריך גם לחזור לאמסטרדם בסוף הטיול. כלומר הנסיעות הן הלוך ושוב.

אם הטיסה הלוך וחזור היא  משתי מדינות שונות – זה קושי מסויים בשכירת הרכב + דמי החזר שלרוב לא זניחים.

 

באירופה בכלל ובהולנד בפרט מקומות נסגרים מקודם. סדר גודל של 6 בערב דברים מתחילים להסגר. חלק מהמקומות עוד קודם (החל מ-5) חלק אחר כך (נגיד 7). אבל ממש לא 8,9 ו-10. וזה כולל גם חנויות. בשילוב עם הילד הלא קטן המשמעות בהחלט יכולה להיות אטרקציה וחצי ביום (חצי הכוונה אטרקציה קטנה), ואולי אפילו פחות.

 

רבים מתכננים שבוע עד 10 ימים בהולנד. ורוצים לעשות את זה בכפר נופש “כמו כולם” (אגב – ממש לא חובה כפר נופש). בתכנון המקורי הם גם אומרים שיהיה יום אחד של מנוחה בהכפר הנופש.

אבל מהר מאד בתכנון הם רואים שיש להם יותר תכולה מימים. יום המנוחה בכפר הנופש מקוצץ, וכל גם חלק מהתכולה (גם בגלל שעת הסגירה).

ואגב, במהלך הטיול עצמו הרבה פעמים מספיקים עוד פחות מהתכנון. בגלל העייפות, בגלל בלת”מים, בגלל שלא העריכו נכון את הזמן הדרוש למקומות השונין, בגלל שלא העריכו נכון את הזמן שלוקחות ארוחות, סופר, וסידורים אחרים…

 

עוד דבר שאני מציע לזכור. במנטליות הישראלית שהיא שריד של התקופה שבה טיסות היו יקרות – חלק גדול מתקציב הטיול הוא הטיסות. ולכן המחשבה – אם כבר טסנו בואו נספיק (שזה מה שהוביל ל4 מדינות ב-7 ימים). אבל למעשה כשבוחנים את הנתונים של זמננו נראה שהטיסות בכלל לא מהוות את חלק הארי מעלויות הטיול. 10-40 אחוז זה סביר (בהחלט היו לי טיולים של 15%).

יותר מזה – העלות של נסיעה תוך כדי הטיול לא בהכרח הרבה יותר נמוכה מהעלות של טיסה מישראל. אם “בזבזנו” יום שלם על נסיעה אז “בזבזנו” עלות של אוטו, דלק, וגם לילה במלון ואולי גם אוכל ליום אחד. זה כמה מאות אירו בקלות. 

ותמיד כדאי לזכור שאפשר לעשות “סופש” או “גיחה” לאיזה יעד אירופאי מישראל בלי קשר לטיול הגדול. “גיחה” כזו לא בעונה יכולה לעלות סכומים לא מאד גבוהים. עם קצת מזל סוגרים על טיסות ב150 דולר לאדם (לא בעונה) וכו’. אז אפשר “לקפוץ” לפריז או לונדון מישראל במאי/אוקטובר ולא חייבים “לקפוץ” מהולנד באוגוסט

 

אז אפשר בהחלט לשלב חלקים מבלגיה או גרמניה (לא חושב שהייתי נוסע לצרפת או אנגליה). אבל לטעמי ממש לא חובה

הודעה סגורה תודה 0
7.תגובה ל: טיול 15 ימים מלאים תגובה ל - 6

לא ראיתי שמדובר על פסח ולא על הקיץ

בסוך מרץ תחילת אפריל דברים שונים. 

מצד אחד – מזג האויר עשוי להיות לא נעים – מה שמקטין את היכולת שלנו להספיק דברים

מצד שני – הרבה דברים עוד סגורים / פחות רלוונטיים

 

האמת – דווקא בגלל מזג האויר ההפפכפך אולי עוד יותר כדאי להתמקד בתא שטח אחד או שניים, כולל אפשרות לכפר נופש שמציע פעילויות בימים גשומים.

אם נמצאים מעט זמן בכל מקום, יש סיכוי גבוה יותר שבכל הימים שאנחנו שם יהיה מזג אויר לא נעים ובפועל לא נספיק שום דבר באותו מקום.

הודעה סגורה תודה 0
8.תגובה ל: טיול 15 ימים מלאים תגובה ל - 1

תתחילי בלבדוק מה מתוך האטרקציות והפעילויות שאתם רוצים לעשות בהולנד פתוח בחודש מרץ(הימים הראשונים של הטיול) מה נפתח רק באפריל, מה פתוח/סגור בפסחא 1-2 אפריל והאם יתר הפעילויות יהיו פתוחות.

אח”כ מיינו את הפעילויות ל”מתאים ליום סגריר “ ו”רק במזג אוויר יפה” ותראו את המינון.

תבדקו אירועים מקומיים (1.4 בברילה למשל יש אירוע שחוזר על עצמו של “שחזור שחרור העיר משודדי הים” )

העיתוי בעייתי ומעבר לתנאי מזג האוויר אתם גם נתונים ללוחות זמנים שלא דומים לקיץ.

אחרי שתגמרו למיין-תראו אם יש לכם מספיק “בשר” ל15 יום בחודש אפריל- ואז עם מה ניתן לשלב.

 

הודעה סגורה תודה 0
×
';