פורום סקי - סנובורד

הדרכה משותפת לילדים (צרפת בפסח)

הי לכולם, מרים להנחתה….

אנחנו נוסעים בשבוע הראשון של חופשת פסח לצרפת (סקי החל משבת 24 למרץ) בתכנון עצמאי. חשבתי על לה דז אלפ או אלפ דואז שמומלצים למתחילים. בת ה 7 שלי (פעם ראשונה שלה) לא תלך לבי”ס בשפה זרה, ואשמח לדעת על מדריך בעברית או אפילו יותר טוב – אם יש משפחה במצב דומה שמעוניינת להתארגן להדרכה משותפת של 2-3 ילדים ולחסוך עלויות (ואולי לשחרר חלק מההורים Smile

2.תגובה ל: הדרכה משותפת לילדים (צרפת בפסח) תגובה ל - 1

ניסיתי בעבר לארגן כמה משפחות יחד, ללא הצלחה – קשה לתאם בין הדרישות השונות שיש לכל משפחה (בטח אם מדובר באנשים זרים).

הפתרון שלנו הוא קבוצות עם הדרכה בעברית.

לפי מה שאני שמעתי למדריכים ישראלים אסור להדריך בצרפת, אז לא נראה לי שתמצאו שם מדריך דובר עברית.

3.תגובה ל: הדרכה משותפת לילדים (צרפת בפסח) תגובה ל - 1

לפני שבועיים חזרנו מאיטליה.  הייתי עם בן ה 7.5 וחתי שלי שלא מדבר אנגלית ובטח שלא איטלקית.  במהלך היום הראשון המדריכה שלו תפסה אותי וביקשה ממני לתרגם לה איזה 10-12 מילים לעברית וככה היא יכלה לתת לו הוראות [גדול, קדימה, להסתכל, לך/ תתקדם, כאלה דברים ] וזהו. הוא היה רק עם ילדים איטלקים והסתדר יופי. חיקוי, כמה דברים של המדריכה שלו ומדי פעם אניהופעתי שם והערתי לו מה שהיה צריך בהתאם להערות שלה.  וזהו- הוא הי המסודר. ביום השישי כבר גלשנו במסלולים אדומים! אז אולי שווה לכם לעשות את זה יזום. ליצור  קשר עם ביה”ס או המדריך לפני השיעורים ולתרגם לו /לה לפי בקשתם את כמה המילים שצריך. זה לא כל כך הרבה מילים גם ככה . אופציה ב’- לוותר על התכנון העצמי [זה מה שאני עשיתי] ולצאת לקלאב או עם חברה שמספקת קייטנות סקי- רק שזה יקר. הערה אחרונה- בעבודה שלי יש זוג שיצאו עם הנכד שלהם שהיה בן 7-8 ולדעתי גם הם יצאו למקום שלא מדברים בעברית [או רוסית...Smile

4.emoji-E056.pngתגובה ל: הדרכה משותפת לילדים (צרפת בפסח) תגובה ל - 3

גם הקטנה שלנו בת 4.5 הסתדרה מצוין  השנה עם המדריך האיטלקי. לקחנו לה שני שיעורים פרטיים ותרגלנו אתה בין לבין וביום השלישי היא גלשה כבר במסלולים כחולים ארוכים! 

הגדולים למדו בקבוצה באוסטריה לפני כמה שנים כשהיו בני 6 ו-8 גם ללא שפה וללא בעיות. הכי חשוב להסביר לילדה מה זה “פיצה” בשפה של סקי והיא כבר תסתדר.

תהינו!!!

';