פורום טיולי משפחות

קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה

שלום לכולם אשמח לתובנות:

אנחנו זוג + 2 בנים (10, 9). מתכננים לנסוע באוגוסט העמוס והיקר.  עבורם טיול ראשון בחו”ל אמיתי (לא מתייחסת לנופש בכרתיםwink).  

בהתחלה חשבתי על כפר נופש בהולנד, אבל כשהתחלתי לקרוא קצת יותר היה נראה לי שזה פחות מתאים לנו ומתאים יותר לילדים יותר קטנים, כאשר רוצים להיות בעיקר במקום אחד עם אטרקציות מקומיות ופחות טיולים מסביב, אם נקח בחשבון את העובדה שלצערי אנחנו לא רוכבי אופניים. 

אז בהמשך חשבתי על לונדון- שבוע שלם עם דירה מ airbnb. 

2 שאלות:

1. 1. מה לדעתכם היעד העדיף- הולנד או לונדון בהתחשב בנתונים שלנו?
  2. 2. רוב הדירות שאני רואה ב airbnb בלונדון מרוחקות מהמרכז – משהו כמו 30 דקות נסיעה.לדעתי בשבוע שלם זה לא חיסרון נורא, האם אני צודקת?

תודה מראש

הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 1

ראשית הולנד ממש לא לילדים קטנים.

טיילתי אישית עם ילדיי בכל הגילאים האפשריים.

שנית לדעתי החוויה נכונה ומתאימה לטיול ראשון ובוודאי לגילאי הילדים.

שלישית לא יודעת מה הכוונה” להיות במקום אחד עם אטרקציות מקומיות ופחות טיולים מסביב”

אבל גם בלונדון אתם ללא ספק תתרוצצו ברחבי העיר.

בהולנד צריך מכונית

בלונדון אסור מכונית.

דווקא בהולנד אני חושבת שהטיול יכול להיות יותר רגוע מאשר לונדון.

דירות בלונדון במעטפת של הרבעים הרחוקים-לא נכונות לטיול בעיר (לחזור לשים חבילות קניות, לנוח אחרי צהרים ולצאת שוב) -וההגדרה 30 דקות מ...(מאיפה מודדים את “מרכז לונדון” מבחינתם) האם מדובר על 30 דקות מכונית? 30 דקות תחבורה ציבורית? איזה תחבורה ?-

בכל מקרה לדעתי לטיול ראשון משפחתי לונדון מסובכת יותר להתארגנות.

הודעה סגורה תודה 1
3.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 2

הי,

את צריכה קצת לפרט לאיזה טיול את מכוונת.

יש הבדל גדול בין טיול עיר לטיול עיירות.

איזה סוג של פעילויות אתם אוהבים? האם חשוב לכם לינה אחת או אפשר מספר לינות? האם חשוב לכם פארק שעשועים? האם טיולים בטבע מתאים לכם, האם אתם יותר בעניין של אטרקציות או גם קצת נופש? האם אתם בעניין מוזיאונים או בעניין של ביקור בטירות? 

בקיצור, קודם תחשבי מה מתאים לכם כמשפחה ואז נוכל לעזור היכן.

למשל:

אם אתם בעניין של אטרקציות, טיול טבע ונופים, קצת עיר ופחות חשוב לכם פארק שעשועים אז חבל זלצבורג יכול להתאים לכם.

אם פארק שעשועים הוא חובה ופעילות מהבוקר עד הלילה אז היער השחור מתאים לכם

אם אתם אוהבים מוזיאונים, שופינג, ביקור בשווקים, הצגות אז לונדון ממש מתאימה

אם אין לכם בעייה לעבור לינות, אוהבים טירות, נופים, פארקי חבלים, חיות אז טיול ברומניה באיזור טרנסילניה יכול להתאים.

בקיצור, את קודם צריכה להבין מה אתם רוצים לעשות בטיול ורק אז לבחור מקום

יעל

הודעה סגורה תודה 0
4.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 2

אלו שני טיולים שונים בתכלית. לא בגלל היעד אלא בגלל האופי

הולנד זה טיול אוטו. בבוקר נוסעים לאיזה אטרקציה, בצהריים מדלגים לאטרקציה שנייה. באמצע משלבים ארוחות כמובן. אפשר קצת לשוטט בכפרים ועיירות אבל לא הרבה. בערב חוזרים למקום הלינה. אם מדובר על כפר נופש אז אפשר ללכת לבריכה וכאלה. אם מדובר על בית חווה – אפשר לשחק בחוץ (למשל אם יש טרמפולינה, או כדורגל על הדשא וכו’).

לונדון זה טיול עירוני. תחבורה ציבורית, המון המון שיטוט ברחובות. אטרקציות עירוניות (מוזיאונים לסוגיהם, תצפית, שייט בנהר עם נוף עירוני), שופינג ועוד.

בעיר לפעמים עוברים במלון באמצע היום. בחלק מהימים יוצאים לבילוי / שיטוט ערב. משלבים איזה הופעה נחמדה (בלונדון שי את הווסט אנד – הברודווי של לונדון) ועוד.

ארוחות – למרות שבשני הטיולים אפשר הכל, טיול כפרי בהולנד יותר קורץ לכיוון בישול עצמי ופחות מסעדות. טיול עירוני כמו בהולנד קורץ יותר לכיוון מסעדות (אפילו אם יש לכם דירה עם מטבחון) פשוט כי הן כלכך זמינות.

אגב, לילדים עירוניים, ובייחוד תל אביביים – טיול כפרי יכול להיות חידוש מרענן, כי ביום יום הם לא כלכך יוצאים מהעיר.

לעומת זאת לילדי הפריפריה – דווקא טיול עירוני יכול להיות מאד מעניין, כי הם לא מגיעים הרבה לעיר הגדולה לשיטוט, ואפילו החוויה של אוטובים יכולה להיות מאד מעניינת

הודעה סגורה תודה 0
5.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 1

בוקר טוב

תשאלי את עצמך האם אתם אוהבים עיר או כפר/מרחבים.

הולנד מהממת, רגועה וכיפית. גם אם לוקחים כפר נופש לא חייבים להישאר בו ויש המון מה לעשות.

לונדון מהממת גם, אך היא עיר ואני לא בטוחה שכטיול ראשון משפחתי הייתי הולכת עליה.

תהנו!

הודעה סגורה תודה 0
6.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 1

מעניין לשמוע איך החלטתם דווקא להתלבט בין הולנד לבין לונדון. בדיוק כמו שכתבו לכם – אלו טיולים עם אופי שונה לגמרי.

אם אתם מחפשים טיול כפרי, עם רכב, רגוע – אפשר להמליץ לכם על יעדים הרבה יותר מוצלחים מאשר הולנד. למשל אוסטריה, צרפת, גרמניה, אנגליה blush, איטליה. יש המון אפשרויות.

מצד שני אם אתם רוצים חופשה עירונית – גם כאן יש ערים נוספות פרט ללונדון. למשל פריז, בודפשט, ברצלונה, רומא, פראג. גם כאן לא חסרות אפשרויות.

אפשר גם לשלב – למשל 5 ימים בעיר, ועוד שבוע באזור כפרי.

איך שלא תהפכו את זה – בפברואר כבר די יקר לרכוש כרטיסים לאוגוסט. הכרטיסים הזולים וגם מקומות הלינה הזולים הוזמנו כבר באוקטובר.

הודעה סגורה תודה 0
7.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 6

עמיחי,

עדיין אפשר למצוא טיסות במחירים סבירים. נכון, לא במחיר כמו באוקטובר אבל בהחלט הגיוניים לקייץ.

זה גם תלוי לאן רוצים לטוס ואם יש יותר משדה תעופה אחד רלוונטי לאיזור כמו היער השחור או חבל זלצבורג.

יעל

הודעה סגורה תודה 0
8.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 7

תודה לכולם על התובנות

כנראה לא חידדתי מספיק: הבחירה היא בין הולנד ללונדון. שאר היעדים לא רלבנטיים לנו מסיבות שונות. אני אישית הייתי בשני היעדים ויותר מפעם אחת אבל לא עם ילדים, מה שהופך את החוויה לאחרת לחלוטין.

הודעה סגורה תודה 0
9.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 1
הודעה סגורה תודה 0
10.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 1

שני היעדים נהדרים למשפחות ומתאימים לגילאי הילדים שלכם..

אני חושבת שהולנד תתאים יותר.

הטיול בהולנד מצריך לשכור רכב. הכבישים נוחים, זה פשוט, מאפשר טיול כוכב…

בלונדון מדובר בטיול עירוני, התניידות בתחבורה ציבורית, מתרוצצים יותר...
אטרקציות, פארקים, מוזאוני חינם,
הילדים חינם בתחבורה ציבורית, ולכם יש אפשרות לכרטיס שבועי שמעניק 1+1 לאטרקציות (בקופות מסוימות, עם תמונת פספורט, והדפסת קופונים).

ממליצה על רשת פרימייר אין למשפחות של ארבעה עם ילדים עד גיל 16,

מחירים נוחים בהזמנה מראש. זו לא דירה, חדר אחד בחלל אחד.

בסניף קאונטי הול צמוד ללונדון איי, קיבלנו חדר מרווח יחסית מסוג קוואד, נוח, משקיף לתמזה.

יתרון שניתן להזמין מראש ללא חיוב, עם ביטול עד יום לפני.

ברגע שיהיו טיסות, מציעה להכנס לבוקינג או לאתר הרשמי של הרשת ולשריין, ולהמשיך להתלבט ולחפש.

תקראי סיכומי טיולים בבלוגים של משפחות ותתרשמי

בהצלחה

הודעה סגורה תודה 0
11.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 10

גם אני חושבת שהולנד ממש מתאימה לטיול ראשון .והילדים שלכם לא קטנים בכלל לשם. יש כל כך הרבה אטרקציות ומקומות לבחור. יש כפרי דייגים,מוזיאונים פתטוחים,אמסטרדם,חיטהורן. מתאים לכל גיל לפי דעתי.

הודעה סגורה תודה 0
12.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 11

איזה קטע אנינבדיוק באותה התלבטות אמרתי שאני יכנס לכאן לחפש תשובות  אנחנו בעניין חגי תשרי הולנד היינו פעמים וזה מושלם ולונדון לא היינו .כפר נופש זה מושלם לילדים.לי יש גם בנות בוגרות וגם מתוקונת בת 9 ששונאת חנויות קניונים.אז ההתלבטות גדולה.בהולנד הטיסות הזולות הן לא בימים של הכניסה לכפר נופש אז צריך עוד מלונות לפני ואחרי.מתלבטת ורוצה להתחיל לסגור כי עכשיו ממש זול.האמת גם בעלי מת על הכפר נופש זה שיש בריכה עד 22 בלילה זה ממש כיף

הודעה סגורה תודה 0
13.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 12

אם רוצים כפר נופש בכלל לא חובה לטוס להולנד. הולנד היא המדינה שהכי פחות אהבנו בטיולים שלנו – אטרקציות יש בכל מקום, אבל מה שחסר בהולנד זה נופים וטבע פראי.

ל2 הרשתות של כפרי הנופש הפופולריים בהולנד (לנדל וסנטר פארקס) יש גם כפרי נופש בשאר מדינות מערב אירופה כמו גרמניה, צרפת, בלגיה ואנגליה.

אם אתם רוצים לונדון, אתם יכולים למשל לשלב עם פארק נופש של סנטר פארקס באנגליה.

מקומות מומלצים נוספים שבהם תמצאו פארקים של סנטר פארקס – בגרמניה – עמק המוזל ודרך האגדות. שם הרבה יותר יפה ומעניין מאשר בהולנד. יש סנטר פארקס גם בצרפת – למשל בעמק הלואר.

הודעה סגורה תודה 0
14.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 10

גם אני חושבת על לונדון או הולנד (אמסטרדם) לטיול ראשון עם ילדים (יותר בוגרים). איך ההרגשה באירופה מבחינת אנטישמיות והאם לונדון עדיפה מבחינה זו?

הודעה סגורה תודה 0
15.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 13

מכיוון שכתבת את זה פעמיים – אז אני רוצה להגיד משהו. החוויה שלכם מהולנד סופר לגיטימית אבל היא אישית. החוויה שלנו מהולנד היתה הפוכה בתכלית. 

כל כך אהבנו אותה בקיץ האחרון שאנחנו חוזרים אליה אי״ה בקיץ הקרוב. 

בקיצור – אין כאן איזו ׳אמת׳ שהולנד הכי פחות או הכי הרבה. רק טעם אישי ונסיבות כנראה. 

הודעה סגורה תודה 0
16.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 15

אני בטוח שגם אנחנו נחזור יום אחד להולנד. במיוחד לאמסטרדם שלגמרי לא מיציתי, אבל גם לעוד מקומות.

נדמה לי שהעניין הוא תיאום ציפיות. יש בהולנד שלווה כפרית, מרחבים ירוקים, אבל אין טבע פראי או נופים. לפחות במרכז הולנד.

בנוסף הולנד הפכה ליעד “קאנוני” למשפחות ישראליות, וברשימת האטרציות ה”קאנוניות” למשפחות אפשר למצוא כל מיני אטרקציות שלדעתי אפשר למצוא מסוגים דומים אבל ברמה גבוהה יותר גם במקומות אחרים. הדוגמאות הבולטות הן הטירות, המוזיאון הפתוח, פארק האופניים הלבנים ומלכודות התיירים ב”כפרי הדייגים”. גם אנחנו נפלנו במלכודות האלה. בסופו של דבר אפשר הרי להנות מכל דבר. גם שוק גבינות “מסורתי” בהולנד זה נחמד לצפיה קצרה, במיוחד אם נהנים גם מהשוק שיש בכיכר העיר.

דווקא כאשר יצאנו מחוץ לרשימה השחוקה נהננו יותר – בפסטיבל מקומי שבו היו תחרויות של טרקטורים, בתחרות הסירות המקושטות, בכפר דייגים אותנטי ושקט, באי טסל, בפלקנברג וכו. כאשר נחזור לסיבוב שני אני ארצה שיהיו עוד כאלה.

המקומות העיקריים שאהבנו ונמצאים ב”קאנון” הם העיר אמסטרדם שעומדת בשורה הראשונה של ערים אירופאיות יפות וכן חיטהורן (מקסים למרות המיסחור והתיירים).

הולנד כבר ממש פופולרית למשפחות ובטח אין צורך להציג להמליץ או להציע. לעומת זאת יעדים אחרים, לא פחות מוצלחים, אבל הרבה פחות ידועים. לפעמים חלק מהגולשים אפילו לא שמעו על היעדים האלה ולכן כדאי לספר עליהם.

הודעה סגורה תודה 0
17.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 14

לא הייתי בהולנד, אבל אישית להרגשתי ה”אנטישמיות השורצת באירופה” שכל הזמן מפחידים אותנו ממנה מנופחת מעבר למידותיה. גם כשגרתי באירופה כמה חודשים ובטיוליי לא נתקלתי מעולם בבעיות. גם במדינות שבהן ההנהגה בעייתית יותר, וגם כשיצא לי לפגוש מטיילים ממדינות ערב. לרוב לאדם הממוצע לא באמת אכפת מישראל. בעיניי זה לא אישיו בהחלטה לאיזו משתי המדינות לנסוע. 

הודעה סגורה תודה 0
18.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 17

אני גם חושב שלהולנד יצאה הילה שלא בהרכח ראויה לה.

אבל הולנד נחשבת יעד קלאסי לטיול ראשון. לטוב ולרע.

היא קלאסית כי יש עליה המון חומר

כי למי שעד עכשיו ישן במלונות כזוג או מלונות נופש באגן הים התיכון נוח ללכת על כפר נופש שמציע קצת מהעולם של המלונות וקצת מעולם הנופש. לעומת הצימר של קלוד שדורש טיפה יותר הבנה ומאמץ של איך להזמין, מה להביא וכו’

כי יש שם המון אטרקציות יחסית קרובות

כי יש שם פארק שעשועים גדול ופופולארי

כי כולם מדברים אנגלית, לא רק באתרי התיירות (להבדיל מהרבה מקומות באירופה)

כי יש אפשרות לאוכל כשר למי שרלוונטי

כי יש שם עיר גדולה, אבל לא מאיימת שאפשרא בהחלט להסתפק בגיחה ליום אחד (אף אחד לא מסתפק ביום אחד בפריז)

אבל דווקא בגלל שהיא יעד קלאסי לטיול ראשון, הרבה פעמים זה הטיול המשפחתי הפחות טוב. כי מה לעשות עושים הרבה טעויות, בתכנון ובביצוע. בטיולים הבאים נהיה יותר חכמים, יותר מנוסים, ולכן הטיול יהיה מוצלח יותר.

מבחינה אובייקטיבית, למעט השיקול של נופים הרריים, אני לא חושב שהולנד נופלת ממקומות אחרים, אבל מאידך היא גם לא יותר טובה.

הודעה סגורה תודה 0
19.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 18

מעניין שיש תפיסה שהתקבעה בישראל שבהולנד ישנים בכפר נופש וב”אירופה” ישנים בצימר.

הרי לרשתות הפופולריות שכל הישראלים נוסעים אליהן, סנטר פארקס (“דה-אמהוף”) ולנדל (“ראביט היל”) יש פארקים בכל מדינות אירופה המערבית (אני מכיר כפרים בגרמניה, צרפת, בלגיה ואנגליה, ובטח יש בעוד מדינות). חלק מהאזורים האלה מתאימים מאוד לטיול משפחתי (למשל הכפרים באזור המוזל או האדרזי בגרמניה והכפר באזור נוטינגהאם באנגליה) עם כמות ומבחר של אתרים, אטרקציות ומסלולים שלא נופלים מאלה של הולנד במרחקי נסיעה קצרים.

מי שאוהב את כפרי הנופש בהולנד – למה לא ממשיך עם הכפרים האלה בטיולים הבאים?

הודעה סגורה תודה 0
20.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 19

יש אנשים שמבקרים בכפרי נופש לא בהולנד. נדמה לי ששירליץ למשל כתבה פעם שקודם היא בוחרת את הכפר ואז היא תופרת טיול

אבל כן יש מסוכמה כזה שכפר נופש = הולנד, והולנד = כפר נופש

אני חושב שזה מאד מתחבר למה שכתבתי על טיול ראשון.

להרבה אנשים יצא להיות במלון נופש (הכל כלול- טורקיה וכדומה) לפני הטיול המשפחתי הראשון. וגם אם לא אז וודאי שהם מכירים את הקונספט.

ואז המחשבה על כפר נופש נראית להם המשך טבעי – מצד אחד מתחם נופש עם פעילויות, בריכה וכו’. מצד שני צימר מרווח יותר ולא חלר מלון צפוף יחסית, ומצד שלישי – אפשרות לטיול נחמד ולראות דברים.
ובגלל המוסכמה של כפר נופש = הולנד – הם נוסעים להולנד

ובגלל זה גם הרבה פעמים כשאנשים מתחילים לתכנן את הטיול הם מדברים על יום מנוחה או יותר בכפר הנופש וגם חצאי ימים.

אבל ככל שמתקדמים בתוכנית הטיול הם רואים שבפועל יש כל כך הרבה מה לראות וכל כך מעט זמן (בייחוד לכל מי שנוסע לשבוע בלבד), שרוב האנשים מוותרים על היום השלם בכפר, ואולי אפילו על חצאי הימים.

ואחרי שהם חוזרים מהטיול חכמים יותר הם מבינים שבפועל כפר הנופש עלה יחסית הרבה בצורה שלא מוצדקת. כי בפועל לא ניצלו את רוב המתקנים בכפר, בערב כשהם חזרו חלק מהמתקנים היו סגורים, לחלק מהדברים נדרש להזמין מקודם מראש והם לא עשו את זה, וחלק לא קטן מהפעילויות הן בתוספת תשלום.

הם גם מבינים שאם זה כפר שהחניה לא צמודה לצימר זה יותר קשה, ואם הכפר מרוחק יחסית מנקודות העניין זה עושה טיול עם המון נסיעות.

ולכן בטיול השני, הם כבר יותר חכמים ותפסו בטחון, וכבר לא בהכרח רצים לכפר נופש.

ברור שיש מי שמאד נהנה וחוזר על חווית הנופש (שירלי לא לבד). אבל תחושת הבטן שלי זה שזה המיעוט. לא שאנשים לא נהנים, אבל פחות ממה שהם חשבו (כמובן שלא אומרים דבר כזה בקול רם)

אגב, גם אני חזרתי על החוויה. הינו בכפר בהולנד (רביט היל), ו4 שנים אחרי זה בכפר בבלגיה (דה ווסמירן). אבל זה כי הטיול השני הוגדר במפורש כך שחלק ממנו יהיה נופש, ואכן 3 מתוך שבעת הימים בכלל לא יצאנו מהכפר.

נכתב ב-17/02/2018 17:58[עודכן ב-:17/02/2018 18:00]
הודעה סגורה תודה 0
21.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 20

יופי של ניתוח...

הודעה סגורה תודה 0
22.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 20

זה עניין של עדר, רוב האנשים עושים את אותו הדבר. הרי למה דווקא מלון הכל כלול בטורקיה כאילו זה הדבר היחיד שיש בטורקיה? ויש הרי ישראלים שהיו שם כמה וכמה פעמים, תמיד רק במלונות הכל כלול, אבל בטורקיה יש המון דרכים לטייל, כולל טרקים מעולים וארוכים לתרמילאים הארדקור. אגב, גם בטיולי תרמילאים ביבשות שונות יצא לי לראות שלא פעם יש הוסטל אחד או שניים בעיר עם כמויות חסרות פרופורציה של ישראלים שהולכים אך ורק לשם. 

ככה זה התקבע, וכל אחד ממליץ לשני, והם נוסעים כי “זה בטח מעולה כי כולם נוסעים לשם”, ואז זה מקבל תווית של “מאסט”, וכך זה מתגלגל. 

הודעה סגורה תודה 0
23.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 22

אנחנו מאוד אהבנו את הולנד כי יש בה הכל מהכל למי שלא מעוניין ולא מצפה לנופים הרריים. לא הלכנו לכפר נופש “ישראלי” אלה לאחד אחר, לא עשינו את רוב הדברים שמוגדרים ”חובה בהולנד” ובעצם בניתי את הטיול על סמך קריאה באנגלית ומעט מאוד בעברית.

כל כך אהבנו את הקונספט של כפר נופש שחוזרים אליו שוב בפסח, הפעם בצפון בלגיה.

הקונספט של כפרי נופש אמנם קיים בכמה מדינות נוספות, אבל בהיקף קטן מאוד. יש הרבה בבלגיה, מעט בצרפת, אנגליה והחלק המערבי של גרמניה. צריך לחפש בנרות במדינות אחרות.

הודעה סגורה תודה 0
24.emoji-E00F.pngשמתם לב שרונית פתחה הודעה בודדת לפני כמעט 3 שבועות ולא שבה? תגובה ל - 23

אולי שווה לחכות לתגובה ממנה, לראות אילו עצות עוזרות לה ואילו לא לפני שממשיכים?

רק שואל

הודעה סגורה תודה 0
25.תגובה ל: קיץ 2018 הולנד / לונדון איך ולמה תגובה ל - 1

עשינו טיול משפחתי בשני המקומות… הולנד בקיץ האחרון (2017 – ילדה בת 15 וילדה בת 5.5) ואנגליה בקיץ שעבר (2016 – ילדה בת 14 וילדה בת 4.5)…. ואנגליה לוקחת בענקקק (הולנד פחות התאימה למתבגרת)

אגב  – בהולנד היינו בכפר נופש הולנדי לחלוטין… היינו הישראלים היחידים

בלונדון עצמה היינו שבוע ועוד שבוע היינו באזור הקוטסוולדס

בלונדון ישנו במלון שמשתייך לרשת preimer inn ויש לו חדרים שמתאימים למשפחות…. אני מעדיפה מלון על פני דירה

אם תצטרכי עוד מידע – אשמח לעזור

נכתב ב-27/02/2018 19:56[עודכן ב-:27/02/2018 20:00]
הודעה סגורה תודה 0
';