פורום סקי - סנובורד

חוויות מנהיגה בלילות מושלגים!!

בעקבות שאלה שהפניתי בעבר לחברי הפורום. וראיתי שנפתח אשכול נוסף בנושא, אשמח לשתף אתכם בחוויה אישית.

טוב אז קודם כל חזרנו אתמול מחופשה מטורפת בדולמיטים.

שכרנו רכב בוונציה בשדה התעופה מרקו פולו. הזמנתי POLO עם ביטול השתתפות עצמית (לא כולל מראות שמשות שאסי וגג), וכמובן עם שרשראות שלג. למרות המלצת חברי הפורום לא מצאתי במחיר שפוי רכב עם צמיגי חורף, אלא במחיר כפול שבע מהמחיר בו שכרתי.

ההשכרה הייתה דרך רנטל קאר, מחברת סיצלי ביי קאר, המחיר 281 ש’’ח לשבוע, לשמחתי לחברה היה מלאי רכבים זמין אז שדרגו אותי באותו מחיר לג’יפ של אופל מונע ע’’י דיזל. ואגב מאוד נהנתי מהצ’יק אין\אאוט.

ועכשיו לגוף הנסיעה.

לרוע מזלנו למרות השבוע השמשי והקר(10—7-) בליל ההגעה ובליל החזרה ירד כמויות שלג מכובדות. הנסיעה עד להרים הייתה מעולה על אוטסטרדות מפנקות. אך מהעיר בולאנו, התחיל להיות מושלג בתחילה דיי נהנינו מהעניין, שלג לבן ג’יפ מחומם מוזיקה יפה ברקע והדרכה של וויז. אך אט אט השלג גבר והנהיגה נעשתה קשה יותר ויותר (החלקות פה ושם) אך האווירה הייתה דיי מרוממת, כ7 ק’’מ לפני ההגעה למלון בו היינו אמורים לשהות נתקענו, הנס היה שעצרנו לצלם איזה שהוא בית מלון מואר לטובת הילדים שהושארו בבית, ומאז הרכב סירב להתקדם לא לאחור ולא קדימה. למזלי איטלקי נחמד דובר אנגלית יצא לעשן וניסה לעזור ללא הצלחה יתירה, לאחר שהזעיק חבר נוסף שבאדיבותו התקין לי שרשראות שלג, והסביר לי שאין לי לאן להמשיך מכביש זה היות ואין צפי לפילוסו בימים הקרובים, וחבל שאאלץ להיתקע שם למספר ימים.

המקום אליו רצינו להגיע היה לקאנזיי ונתקענו באזור המרמולדה. 

נאלצנו בהמלצתו לנסוע לכוון סאן פלגרינו ומשם לנסות שוב בוויז להגיע לאלבה די קאנזיי.

בדרך פגשנו מפלסת וניסינו להיוועץ במפעילה, אך האנגלית הרצוצה שבפיו לא סייעה.

ואגב, בזמן שניסיתי למשוך את תשומת לב המפלסת, הרכב שהיה עם שרשראות והנד-ברקס מורם שייט לאטו במוקד הירידה על הקרח למזלי לפני התהום הוא פגש תלולית שלג שעצרה אותו. 

העליות לסאן פלגרינו היו נסבלות אך הירידה לכוון ויגו די פאסה\ מואנה היו מטורפות, תחשבו על הסיבובים של כביש אל חמה מלאים  שלג וחושך…….

כמובן שאין אפשרות לשימוש בבלמים אלא סוג של ניהול סיכונים בהילוך ראשון\שני תוך כדי הרחקת הרכב מהמדרון התלול.

עם הרבה סבלנות (וקצת לחץ הגענו לאחר מספר שעות אל היעד) למזלי כולם ברכב ישנו כך שנחסך ממני זעקות אימה ושברangry!!!

לחרדתנו, בלילה בו היינו אמורים להמריא חזרה לארץ ובניגוד לתחזית התחיל לרדת שלג, כמובן שקיפלנו את הזנב מיד וברחנו… כבר היינו מנוסים אך עדיין הלב פעם בסיבובים ובירידות.

מסקנות:

* האיטלקים לא יודעים אנגליתblush. כך שלהיעזר בהם זו לא אופציה.

* האיטלקים מפלסים עד 11 בלילה ומחמש בבוקר. לא מומלץ לנסוע בין לבין.

•  

* וויז, בארץ מעודכן ומצויין, באירופה לא ממש, חסימות לא מעודכנות, לא מסונכרן עם המשטרה… הפתרון הוא כשמגיעים לשלוח מייל\ווצאפ למלון בו אתם הולכים לשהות ולבקש מהם את הדרך המומלצת והפתוחה. או להתעדכן באתרים באיטלקית אלו דרכים חסומות ואלו לא.

•  

* שרשראות שלג היו גם היו בשימוש, גם בהלוך וגם בחזור, ולמרות החוש הטכני המפותח שלי ההרכבה דיי מסובכת גם לאחר צפיה בעשרות סרטונים.

* צמיגי שלג זה פקטור מצוין  אבל הסתדרתי מצוין עם הצמיגים הרגילים. דהיינו לאחר הפילוס והטיפול בכביש הנסיעה הייתה די רגועה, ולפני הפילוס כשהשלג נערם היה צריך בכל מקרה שרשראות, בקיצור לא הייתי מוסיף עוד 1300 ש”ח בשביל זה. אבל אני חושב שכן חשוב רכב 4\4, עם אופציות למניעת החלקה, ובלימה בירידות ללא שימוש בבלמים.

•  

*לנהיגה בשלג נדרשת מיומנות גבוהה בשימוש בהילוכים במקום ברקס. למזלי אני נוהג בארץ על רכב עם תיבת הילוכים ידנית.

*נהיגה בשלג מומלצת לאנשים רגועים ומיושבים בלבד!!!!

נכתב ב-19/01/2018 00:11[עודכן ב-:19/01/2018 00:14]
2.emoji-E00E.pngתודה על הדיווח תגובה ל - 1

מאוד אינפורמטיבי.

רק דבר אחד, לדעתי עם הנסיון המואד מועט שיש לי, צמיגי שלג מאוד עוזרים, מבאס שבאיטליה אין אפשרות לקבל במחיר סביר.

ראיתי שנה שעבר את ההבדל בין נסיעה עם צמיגי שלג לצמיגים רגילים, רכב אחד נוסע בקלות (אני), ובחורה אנגליה עם צמיגים רגילים פשוט לא זזה מהמקום בעליה מתונה על כביש שעברה בו מפלסת אבל עדיין יש קרח על הכביש, גם למרות נסיונות הדחיפה שלי.

זו הסיבה שבג’נבה אני תמיד שוכר בצד השוויצרי, הם נותנים בחינם צמיגים מתאימים.

שאלה – נאמר לי פעם ששוה לעצור בתחנות דלק ולקנות שרשראות שלג שהרבה יותר נוח להתקין בשעת הצורך, מעין שרוולים שמתלבשים על הגלגל – מישהו מכיר?

נכתב ב-19/01/2018 13:17[עודכן ב-:19/01/2018 13:18]
3.תגובה ל: תודה על הדיווח תגובה ל - 2

בעקבות שאלתך, באחד הפורומים נכנסתי לתחנת דלק לחפש שרשראות מהסוג עליהם כתבת, לא מצאתי!!!

ולדעתי ההסבר הוא פשוט, היות והמקומיים מרכיבים את השרשראות במהירות, ומניסיוני האישי הרכיבו לי תחת שלג כבד בקור מקפיא ובלי כפפות בפחות מחמש דקות לשני הגלגלים.

ולמען האמת בפעם השניה הרכבתי לבד ולקח לי כעשר דקות. (הוא הסביר לי איך להרכיב מבלי להזיז את הרכב, דהיינו קודם את הפלסטיק מאחור בחלקו העליון של הגלגל, ןאז את הברזל בחלק התחתון של הגלגללאחר החיבור נסיעה של חצי מטר ואז הידוק נוסף).

ואגב הצמיגים שלי היו רגילים ונסעו על כבישים מפולסים\מפולסים למחצה ללא בעיה, למעט החלקות קלות.

אנסה להעלות סרטונים. בהמשך

4.תגובה ל: חוויות מנהיגה בלילות מושלגים!! תגובה ל - 1

למזלי/או לא, קיבלתי בברגמו פיאט טיפו סטיישן עם צמיגי חורף, למרות שהזמנתי רכב עם צמיגים רגילים ושרשראות שלג. האיש בהשכרה סרב לתת לי שרשראות בתואנה שאם יש צמיגי חורף, אין צורך בשרשראות, גם לפי החוק.

למזלי, הצמיגים סייעו לי פה ושם בעיירה, בעליות ובירידות במיוחד לאחר לילה מושלג.

לאחר מה שכתבת, אני מודאג. אני נמצא באתר באיטליה, אמור לסוע לשדה התעופה בלילה שבין חמישי לשישי, רוב הנסיעה בכבישים הרריים ודרך עיירות, אין לי שרשראות וצפוי שלג באותו הלילה.

5.תגובה ל: חוויות מנהיגה בלילות מושלגים!! תגובה ל - 1

למזלי/או לא, קיבלתי בברגמו פיאט טיפו סטיישן עם צמיגי חורף, למרות שהזמנתי רכב עם צמיגים רגילים ושרשראות שלג. האיש בהשכרה סרב לתת לי שרשראות בתואנה שאם יש צמיגי חורף, אין צורך בשרשראות, גם לפי החוק.

למזלי, הצמיגים סייעו לי פה ושם בעיירה, בעליות ובירידות במיוחד לאחר לילה מושלג.

לאחר מה שכתבת, אני מודאג. אני נמצא באתר באיטליה, אמור לסוע לשדה התעופה בלילה שבין חמישי לשישי, רוב הנסיעה בכבישים הרריים ודרך עיירות, אין לי שרשראות וצפוי שלג באותו הלילה.

6.תגובה ל: חוויות מנהיגה בלילות מושלגים!! תגובה ל - 4

מה שהייתי מציע לך.

חבר שהגיע מוונציה, עם קורולה וללא שרשראות כלל, ניגש לסניף החברה בהרים, (זה היה AVIS) וביקש מהם שרשראות וכמובן קיבל. 

כמו’’כ, גם בהרים יש כבישים שמפלסים במיידי, כדאי לברר אצל המקומיים וגם עדאי לברר עד איזה שעה הפילוס, בדולמיטים היכן ששהיתי זה היה עד 23:00 ומ5:00.

במדה וזו לא סופה גם שעה אחרי פילוס תוכל לנסוע עם צמיגי חורף.

ונקודת אור נוספת, התחזית שם הרבה פחות יציבה מארצנו!!!

תהנו

7.תגובה ל: חוויות מנהיגה בלילות מושלגים!! תגובה ל - 6

לגבי תכנת ניווט, אנחנו שכרנו רכב יותר גדול = יקר ולכן קיבלנו את הרכב עם תכנת  ניווט פנימית שמחוברת לדיווחי תנועה ומשטרה. אבל בשביל ניווט למוקד עניין ספציפי אני משתמשת במפות של גוגל. אפשר להוריד מפת offline ואז ניתן לנווט גם אם הטלפון מנותק.

8.תגובה ל: חוויות מנהיגה בלילות מושלגים!! תגובה ל - 5

יש אופציה לשכור רכב במילאנו עם צמיגי חורף .
בחופשה לפני שנתיים בעמק אאוסטה שכרנו Citroen Cactus מחברת SIXT כולל צמיגי חורף מובנים במחיר של 240 אירו לשבוע (דרך עמי אלמוג).
בדגם הזה צמיגי החורף מובנים ללא תוספת .
זו הייתה תובנה מחופשה קודמת שלא קיבלנו צמיגי חורף וכמעט לא יכולנו לצאת מ Selva ביום האחרון.

צמיגי חורף – חובה ! 

9.תגובה ל: חוויות מנהיגה בלילות מושלגים!! תגובה ל - 8

הבחור הזה עמי אלמוג הוא בסדר?

משהו שם מאוד פישי, פנייה דרך טופס מצוקמק באימייל במקום אתר נורמלי,

רוצה 30 ש”ח רק להוציא הצעת מחיר, הסכום לא מוחזר אם לא מזמינים בסוף.

10.תגובה ל: חוויות מנהיגה בלילות מושלגים!! תגובה ל - 9

שכרנו ממנו לפני כמה שנים והיה בסדר גמור.

דיברתי איתו בזמנו על הנושא הזה.  קודם כל הוא גולש סקי כמונו.  הוא לא עושה את זה במשרה מלאה ולכן לא רוצה שישגעו אותו סתם עם הצעות מחיר.  ה-30 שקל זה סוג של “דמי רצינות”.  אני דווקא מבין אותו.

11.תגובה ל: חוויות מנהיגה בלילות מושלגים!! תגובה ל - 1

ניסיון! חוויה שתזכור עוד שנים Smile מאוד נכון שיש מצבים שצמיגי חורף לא עוזרים וצריך להרכיב שרשראות. בד”כ צמיגים שמקבלים מחברות השכרה – לא ממש צמיגי חורף אך ALL SEASONS.  בסערת שלג כבדה שהיה לפני שבוע – אין בריירה להרכיב שרשראות גם על צמיגים האלו  . זה גם מה שקרה לי באוסטריה עכשיו – 500 מ’ אחרונים לפני צימר, רכב פשוט התחיל לנסוע לאחור! למרות “צמיגי חורף” לפי החוק. למזליינו בעל הבית יצא עם 4X4 להקפיץ אותנו אך רכב הישרנו ללילה בכניסה לכפר. שרשראות ב AVIS היו במחיר מטורף וחשבתי לקנות ב- 40-50 אבל כמו שתמיד כאשר צריך – אין מידה או סוג… בסופו של דב למחרת כבר ניקו  את השלג ורכב נסע בלי בעיה. אבל שרשראות – חובה. 

12.תגובה ל: חוויות מנהיגה בלילות מושלגים!! תגובה ל - 9

עמי בסדר גמור ויותר מזה. מ2007 אני שוכר דרכו והמחירים שלו מצויינים. דרך ההתקשרות מוזרה אבל עובדת.

13.עמי אלמוג? תגובה ל - 12

הייתי שמח לשמוע מהי היתרון לשכור דרך עמי אלמוג, על השכרה דרך רנטל קאר (עם ביטול השתתפות עצמית!!!).

גם שם אפשר להשיג צמיגי חורף, כמובן במינכן ציריך ז’נבה, וגם קצת במילאנו. אלא שבוונציה המחיר בכל חברות ההשכרה כולל אלא שאינם ברנטל קאר היה מופקע.

כפי שציינתי המחיר בוונציה לשבוע כולל ביטול השתתפות עצמית על נזקי פח עלה לי 281 ש’’ח. ההזמנה הייתה פולו וקבלנו ג’פ של אפל ללא תוספת וכמובן כולל שרשראות. 

נכתב ב-01/02/2018 07:59[עודכן ב-:01/02/2018 08:06]
14.ואגב הוספתי תמונה של כביש מפולס בדולמיטים תגובה ל - 1

לא נראה לי מומלץ לנסוע בירידה עם רכב רגיל וצמיגים רגילים.

ואגב תמונה זו היא משלושה ימים לאחר ירידת השלג!!!

אזור פאדיה מרמולדה
אזור פאדיה מרמולדה
אזור פאדיה מרמולדה
אזור פאדיה מרמולדה
15.עדכון לאחר מעשה תגובה ל - 1

לא מצאנו כמובן רכב עם צמיגי חורף במחיר סביר כך שהסתפקנו במה שיש – צמיגים רגילים + שרשראות.

עד לצ’רביניה עצמה הצמיגים הרגילים היו בסדר גמור, לעלות למלון שהיה קצת יותר למעלה כבר היה בעייה, רכבים עם צמיגי שלג נסעו בקלילות, אנחנו נסענו במקום.

באנו להרכיב שרשראות, התברר שאחת בכלל קרועה, כך שנסענו עם שרשרת אחת, יותר טוב מכלום אבל לא משהו בכלל.

כשבאנו לחזור למילאנו האוטו נראה כמו אורגן אורות בפנים, כל נורת הזהרה שיש דלקה וציפצפה והרכב סירב לנסוע, לחיצה על הגז לא עשתה כלום.

נסיונות להשיג מישהו מיורופקאר לא הצליחו וכשכבר מצאנו מישהי היא ידעה רק איטלקית.

אחרי חצי שעה התנענו מחדש - האוטו חזר לעבוד כמו גדול.

בקיצור: באיטליה אין צמיגי חורף , כדאי מאוד לבדוק את השרשראות כשלוקחים את הרכב, ולא לסמוך על יורופקאר, מעניין אם חברות אחרות יותר טובות.

16.תגובה ל: עדכון לאחר מעשה תגובה ל - 15

כדי מאוד לבדוק את שרשראות ולא רק שלמות אך גם את המידות – התאמה למידת הצמיגים. הייתה לי הפתעה בסיקסט בז’נבה , מזל שבדקתי. הצטרכנו לנסוע למשרד בעיר...

17.תגובה ל: החוויה בקלות יכלה להסתיים אחרת תגובה ל - 1

לא מבין את ההיגיון בהשכרת רכב ללא צמיגי שלג בתקופה בה אמור להיות מושלג, מדובר בסכנה ממשית ולפי התיאור שלך  מזלכם שיצאתם מזה בשלום .

לפני שבוע וחצי חזרנו מעשרה ימים (יומיים באוסטריה והשאר בדולומיטים). שכרנו רכב מצוייד בצמיגי שלג ולקחנו גם שרשראות ליתר בטחון. נסענו על כבישים מושלגים, בחלק מהמקרים בכלל לא ראו כביש, צמיגי השלג עשו את העבודה ולמעט נהיגה איטית וזהירה לא הייתה כל בעיה להתקדם בבטחון מלא גם בעיצומה של סופת שלג. ויצא לנו לראות בדרך מספר מכוניות כנראה ללא הצמיגים הנכונים מחליקות או סתם תקועות בצידי הדרך. בנוסף באיטליה הכבישים פולסו כל הזמן, גם במקומות הנידחים ביותר. מניסיון העבר צמיגי שלג זה מאסט – אין אופציה כזאת – מחפשים בחברה אחרת.

18.תגובה ל: החוויה בקלות יכלה להסתיים אחרת תגובה ל - 17

ברור, בגלל זה חיפשתי חודשים חברה שנותנת צמיגי חורף – יוק!

מצאנו אחת דרך הבחור שהוזכר פה, גם רצו המון כסף  (פי שתיים מחברות אחרות) וגם חברה בעייתית לפי פורומים בחול.

בכל הפעמים ששכרתי בג’נבה, לקחתי צמיגי שלג, וראיתי בעבר את ההבדל בינהם לרגילים.

19.תגובה ל: החוויה בקלות יכלה להסתיים אחרת תגובה ל - 18

לפני שנתיים שכרתי משלמה Sixt בארץ רכב במילנו. הגיע עם צמיגי שלג.

20.תגובה ל: החוויה בקלות יכלה להסתיים אחרת תגובה ל - 18

צמיגי חורף בשום פנים לא הולכים במקום שרשראות שלג. פשוט דוחים קצת את השימוש בברזלים Smile אין וויכוח שעדיף אבל לא במחיר כזה. ממש לא שווה להשקיע מאות יורו שדורשים בצרפת או איטליה. גם עם צמיגי אול סיזון שמקבלים מהשכרה בתור צמיגי חורף היו לי לא מעט מקרים שהצטרכתי להלביש שרשראות Sad

נכתב ב-15/02/2018 11:11 [עודכן ב-15/02/2018 12:37 על ידי מנהל]
21.תגובה ל: החוויה בקלות יכלה להסתיים אחרת תגובה ל - 20

אסביר עצמי שוב, ודאי שעדיף ללא כל ספק רכב עם צמיגי חורף. בוונציה לא היה!!! עברתי חברה חברה טלפוני ואינטרנטית!!! מלבד פייאט קטנה שלא ענתה על צרכי והייתה יקרה פי כמה!!! 

צמיגי החורף המסופקים באיטליה ע’’י חברות ההשכרה הם בד’’כ AS -’צמיגי כל העונות’, וזה מבדיקת כל רכבי ההשכרה בחניון המלון, כולל רכבים שהגיעו ממינכן. הצמיגים של המקומיים הם מסוג אחר, עם אי אלו ברזלים ובאמת נהגתי על טנדר כזה חוויה משופרת לאין ערוך.  

הפילוס באיטליה בדולמיטים בכבישים צדדיים לא נעשה במיידי, ולא באיכות משופרת!!

אני מסכים עם קודמי שצמיגי חורף מועילים לקרח ולכמות שלג מועטת משא’’כ בשלג של מעל 10 ס’’מ שאז נדרש שרשראות.

בניגוד לכותבים בפורום ששרשראות נדרשות ב0.1 % מהפעמים אני השתמשתי בהם גם בהלוך ולהפתעתי גם בחזור!!! 

';