בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום טיולי משפחות

התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור

בקיץ הקרוב ניסע בהרכב משפחתי מורחב ליער השחור. נהיה 5 מבוגרים + 4 ילדים בגילאי 6-11.
אנחנו נוחתים במינכן ועוזבים מפרנקפורט. התכנית בגדול:
ישנים בשדה התעופה מינכן ומשם נוסעים דרך לגולנד (לילה בגינצבורג) ליומיים באזור קונסטנץ (כולל מפלי הריין ואי הפרחים). 
ואז עומדים לרשותנו 14 ימים נטו לפני שנסיים בפרנקפורט. בימים אלה נרצה להיות באזור טיטיזי, אלזס ופארק אירופה (חלקנו יומיים).
מתלבטים האם לחלק ל 2 או 3 מקומות לינה. בהתחלה נהיה בטיטיזי ובסוף באזור פארק אירופה.
השאלה האם להקדיש לאלזס עוד מקום לינה או שיש ישוב חביב בקרבת פארק אירופה שקרוב יותר לאלזס מאשר ראסט/אטנהיים וסביבתם.
חשוב לנו לשהות במקום שיהיה נחמד לילדים  גם אם יתחשק להם "יום חופשי" בלי אטרקציות מיוחדות.
אשמח לשמוע את עצותיכם וכן המלצה איך לחלק את 14 הימים האלה בין 2 או 3 מקומות הלינה.
המון תודה!!

הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.תגובה ל: התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור תגובה ל - 1

שלום אביבית.יש הגיון לחלק את הלינה בין אגם טיטיזי לראסט בשל המרחקים. צריך לקחת בחשבון 1 ק”מ = 1 דקת נסיעה. ראסט או כל כפר קטן  מספיק קרוב לגבול עם צרפת ולחבל אלזס. בדרך כלל אני אוהב לקחת צימר בכפרים הקטנים יותר, גם עקב המחיר וגם כיוון שהם פחות תיירותיים ויותר שקטים. אם אתם מתכננים יום אחד באלזס, אין צורך במקום לינה נוסף (גם כך כבר יש לכם 3 וההתארגנות לעתים מתישה). גם אם מתוכננים מספר ימים באלזס, תבדקי על פי המרחקים. לרוב – איזור ראסט מספיק. לדעתי אם יש לכם 14 ימים, יומיים באיזור קונסטנץ, 7 בטיטיזי והשאר באיזור פארק אירופה/אלזס. תהנו.

הודעה סגורה תודה 0
3.תגובה ל: התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור תגובה ל - 1

הי אביבית

אני בניגוד לקודמי חושבת שכדאי להישאר בנקודה אחת. מרחקי הנסיעה לא גדולים גם לאלזס ולפארק אירופה ובגלל שאתם בהרכב גדול ברגע שתמצאי משהו מתאים נראה לי שכדאי כבר להישאר בו

תהנו!

הודעה סגורה תודה 0
4.תגובה ל: התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור תגובה ל - 3

היי אביבית

חוץ מנקודת לינה בדרום היער השחור, (סביבת טיטיזי)

שכדאי לשהות בה רוב הימים…

אפשר לשקול פיצול ל-2-3-4 לילות, באחד או יותר, מהאזורים:

אזור אלזס, בעיירה ריקוויהר לדוגמא,  ומשם לקפוץ לפארק אירופה

אזור קונסטנץ יכול להוות מוקד לינה נוסף למשפחות 

לקראת הסוף, אפשר לשהות בצפון היער, ולקצר דרך לפרנקפורט…

(פארק אירופה באזור, אטרקציה שמתאימה לקראת סוף החופשה)

זה תלוי עד כמה אתם מעדיפים להחליף לינות

(בעיניי זה טירטור, גם לילדים אין תחושה של “בית”..

אז הייתי מסתפקת במינימום החלפות, ומרוויחים גמישות עם התחזית)

הנסיעות בכבישים - לדעתנו המרחקים לא כאלה רחוקים, עד שעה וחצי לכיוון במקסימום, בחלק מהיעדים,

אבל רוב היעדים במרחק נסיעה סביר מאזור טיטיזי.

תלוי בהעדפות הנהג...

תקראו על היעדים,

ותתרשמו מה יעניין בהרכב שלכם ? ואיזה לינות עדיין פנויות...

לפי זה תחליטו על חלוקת הלינה...

תיהני מהתכנונים

נכתב ב-09/01/2018 09:23[עודכן ב-:09/01/2018 10:19]
הודעה סגורה תודה 1
5.תגובה ל: התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור תגובה ל - 4

אני לא מתלהב מכמות מעברי הלינה

הייתי מנסה משהו אחר

קודם כל – את כל הימים של היער השחור הייתי מרכז במקום לינה אחד. אומנם פארק אירופה או אלזס זה קצת רחוק מטיטיזי למשל, אבל עדיין אפשרי לטיול יום.

היתרון של מקום לינה מרוכז להרבה ימים הוא גמישות מיירבית. על פי מזג אויר, מצב רוח, עייפות, ובכלל מה שבא לנו.

בא לנו עוד יום בפארק אירופה? או אלזס? או יום מנוחה באגם טיטיזי? או לונה פארק?…

יותר מזה – אתם שתיים או שלוש משפחות, אז אפשר גם שמשפחה אחת תעשה דבר אחד ומשפחה שניה תעשה משהו אחר.

הייתי מעביר יום אחד (לפחות) מהיער לכיוון קונסטנץ, כך שבקונסטנץ יהיו לי 2 ואפילו 3 לילות ברצף. אם טיפה תחפשו אני בטוח שתמצאו מה לעשות שם

אם אפשר, הייתי מעביר את הלילה של יום הטיסה הלוך כך שגם הוא יהיה ליד לגולנד (באיזה שעה הנחיתה?).

הודעה סגורה תודה 2
6.תגובה ל: התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור תגובה ל - 5

Dira20, משפחה בהכנה, אנשים טובים – תודה רבה על תגובותיכם!!

לי – הבלוגים שלך על היער השחור הם התנ"ך שלנו בנסיעה זו ואין ספק שעוד ניעזר בהם רבות בתכנון הטיול לפרטיו. תודה על ההשקעה המטורפת בהכנתם.

מתחברת מאד למה שכתבתם לגבי ניסיון לצמצם מעברים בין מקומות לינה. הבעיה שאחד הילדים סובל מאד מנסיעות ארוכות. לכן אני חושבת שלא יהיה מנוס מלהוסיף עוד יעד חוץ מקונסטנץ וטיטיזי. נרד מלהוסיף עוד כוכבון באלזס וניסע לשם מאזור פארק אירופה שקרוב יותר מאשר טיטיזי.

מה דעתכם על החלוקה הבאה:

·         2 לילות בקונסטנץ (לינדאו ומירסברג ממילא על הדרך שלנו מגינצבורג)

·         9 לילות בטיטיזי

·         5 לילות באזור פארק אירופה ( ליום-יומיים בפארק עצמו + גיחות לאלזס)

לגבי הלילה הראשון – נוחתים ב 21:00. עד שנקבל את המכוניות לפחות 22:30? נראה לי עדיף ללכת לישון ולקום רעננים לנסיעת בוקר של שעה וחצי ללגולנד. גם לא בטוחה שצ'ק אין יתאפשר בכלל אחרי חצות בגינצבורג. אבל נבדוק את העניין.

ולגבי אזור קונסטנץ – יש לנו שם יומיים כמעט מלאים + השלמות אם נרצה בבוקר של הנסיעה לטיטיזי. האם נראה לכם מספיק?

המטרה שלי עכשיו היא להזמין את מקום הלינה בטיטיזי שהוא המסובך ביותר להזמנה ל -9 אנשים ואח"כ אם נראה שחסר יום באלזס או מדרום לטיטיזי תמיד אפשר לנסוע מטיטיזי.

נכתב ב-09/01/2018 12:13[עודכן ב-:09/01/2018 12:14]
הודעה סגורה תודה 0
7.תגובה ל: התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור תגובה ל - 6

לגבי ליל הנחיתה

אני מעדיף לרוב אחת משתי אפשרויות:

האחת – לשכור אוטו ולעשות מאמץ לנסוע ליעד הבא (גם ככה הילדים ירדמו באוטו)

השניה – ללכת לישון בשדה (מלון בשדה אן צמוד עם שאטל) ואת האוטו רק לשכור בבוקר

אם כבר שוכרים רכב ונוסעים איתו למלון הסמוך – מה זה כבר משנה עוד שעה של נסיעה? מה גם שהמזוודות כבר ארוזות יפה, האוטו מועמס וכו’. לא חבל על הטרדה לאריזה והעמסה?

לא הייתי בלגולנד במינכן. אבל מנסיון עם פארקים בסגנון – חשוב להגיע מוקדם בבוקר. לפעמים אפילו אפשר להכנס בפועל לפני שעת הפתיחה הרשמית (אבל לא לעלות על המתקנים). וודאי שאת כל מה שקשרו בחניה, כרטיסים וכו’ אפשר לעבור קודם.

אז אם תשנו בלילה סמוך ללגולנד – תוכלו להגיע מוקדם בבוקר.

לגבי קונסטנץ – לא ברור לי איך יש לכם יומיים כמעט מלאים. הרי יש לכם לפחות 3 שעות נסיעה מלגולנד לקונסטנץ. בהנחה שתצאו לדרך אחרי 8 ואולי אפילו רק ב-9 בבוקר אז לא תגיעו לאיזור האגם לפני 12. וזה בהנחה שלא תעצרו בדרך לשום דבר. אז זה לא כמעט יומיים. 

מספיק או לא – זה עניין של עדיפויות. מביקור קצר שלי באיזור לפני שנתיים – יש שם מספיק “בשר” כדי לעשות גם שבוע בקונסטנץ. מצד שני אין שם כלכך אתרי “חובה” שחבל לפספס. בגדול שום דבר מיוחד שאין במקום אחר. בין אם מדובר על לונה פארק שיש אחרים, עיירות שיש אחרות, מוזיאונים ועוד. מצד שני – למה במקום אחר דווקא ולא פה?

הודעה סגורה תודה 0
8.תגובה ל: התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור תגובה ל - 7

תודה. מאד קורץ אכן להמשיך בלילה כפי שהצעת. אני אבדוק מול המלונות שבאים בחשבון אם אפשרי. 

והתכוונתי יומיים לאזור קונסטנץ ולא לקונסטנץ עצמה. 

חשבתי ביום הראשון לנסוע דרך לינדאו (פחות משעה וחצי מגינצבורג), פרידריכשהאפן ומירסבורג ואז לעבור במעבורת ולטייל באי הפרחים אחהצ. אאל"ט אז הכניסה מוזלת. לינה בקונסטנץ.

וביום הבא לנסוע למפלי הריין והעיירה ריין אם שטיין ואז שוב לישון בקונסטנץ. ובבוקר שאחרי יש זמן להשלמות אם רוצים. זה מכסה את האתרים הפופולריים שראיתי. אבל נשקול להוסיף יום ע"ח טיטיזי

הודעה סגורה תודה 0
9.תגובה ל: התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור תגובה ל - 8

נראה לי שמשהו לא מסתדר בלוחות הזמנים שלך

מאיזור לגולנד לגדה הצפונית / מזרחית של אגם קונסטנץ יש שעה וחצי נסיעה.

שוב, תחנת הנחה שיוצאים לדרך באיזור 9 בבוקר, מדובר על הגעה ב- 10:30.

סימנת פה 3 יעדים בגדה הזו. לא יודע מה תעשי בכל יעד כזה. אם מדובר על שיטוט קצר במרכז אז שעה עד שעתיים בכל מקום. אם מדובר על יותר משיטוט קצר כמו למשל עצירה במוזיאון כזה או אחר זה כבר עוד שעתיים. נוסיף איזה עצירה לארוחת צהריים, וקרוב לחצי שעה “דילוג” בין כל שני יעדים (כולל חניה וכו’).

ונקבל 6-10 שעות בצד הזה של האגם. אם הגענו ב-10:30 זה אומר שצאו לדרך לכיוון המעבורת לא לפני 4 בצהריים ואולי אפילו בערב מאוחר.

המעבורת עצמה לוקחת כשעה ברוטו. כולל המתנה, עליה ירידה וכו’. ומשם יש עוד קצת נסיעה + חניה + הליכה לאי הפרחים. כלומר תגיעו לאי הפרחים לכיוון 6 בערב. זה לא ממש אחר הצהריים. וזה אם לא תעשו שום עתירה רצינית בצד המזרחי של האגם.

וזה כמובן לפני שהזכרנו שמדובר על יותר ממשפחה אחת, מה שגורם לקצב להיות יותר איטי

הודעה סגורה תודה 0
10.תגובה ל: התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור תגובה ל - 9

אם מפצלים כדאי מאד ללון באלזס

בכלל לטעמי אלזס שווה ויפה הרבה יותר מהיער השחור

העיירות, הכפרים והערים שם מרהיבים ואין להשוות בכלל ליער השחור.

אגב, מאלזס אפשר לקפוץ ליער השחור במקום להפך

וגם חלקים מאלזס קרובים לפארק אירופה אף יותר מהיער השחור.

ב

הודעה סגורה תודה 0
11.תגובה ל: התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור תגובה ל - 10

עשינו מסלול כמו שלכם, רק להיפך blush

נחתנו בפרנקפורט וחזרנו ממינכן.

החלוקה שלנו הייתה –  8 לילות בדרום היער, 2 לילות בקונסטנץ ו- 3 לילות במינכן.

לגבי קונסטנץ – ביום המעבר מהיער השחור היינו במסלול הפסלים המקסים, ובחצי השני של היום במפלי הריין ולינה בקונסטנץ. ביום השני היינו חצי יום בעיר (שופינג) ובחצי יום השני באי הפרחים הנפלא (כיוונתי שנגיע ב- 17:00 כך שנהננו מחצי מחיר) והיינו עד הסגירה. ביום השלישי יצאנו לדרך (עצירה ארוכההההההה ומהנה במיציגן) עד ההגעה למינכן. הנה סיכום הטיול.

חושבת שהחלוקה שהצעת – עם כוכב באזור פארק אירופה – טובה (בהנחה שאתם לא רוצים לטייל גם במינכן עצמה...יש לכם לא מעט ימים, כך שזה אפשרי). אפשר גם להוסיף עוד לילה אחד בקונסטנץ על חשבון ה- 5 לילות של צפון היער. 

לדעתי בהתחשב בשעת הנחיתה שלכם, לא כדאי להתחיל בנסיעה בערב, אלא לישון במלון ליד שדה התעופה ולצאת לדרך רעננים.

איזה כיף לכם שהטיול לפניכם , בחרתם יעד מעולה wink

הודעה סגורה תודה 0
12.תגובה ל: התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור תגובה ל - 11

שוב תודה לכולם על התגובות.

אנשיםטובים - אני עדיין בודקת אפשרות צ'ק אין מאוחר. זה מסובך כי שבת. אבל לגבי האופציה השניה שהצעת (לישון בשדה ולשכור למחרת), ניסינו את זה בשנה שעברה והצטערנו. זה אמנם חסך לנו יום השכרה אבל היה טרטור עם כסאות הבטיחות והמזוודות ובזבז לנו זמן יקר למחרת בתור להשכרה.

צחצח - אני מנסה למצוא מקום לינה שיהיה באלזס אבל לא רחוק מפארק אירופה. הישובים המוכרים (ריבוויל, ריקוויר וכו) הם במרחק של כמעט שעה. נתקלת בטיולך אולי בישוב נחמד שקרוב יותר לפארק?

סיון - קראתי כמובן את סיפור הטיול שלך. מאד עוזר. במינכן לא נעצור הפעם. אבל אנחנו משפחה שאוהבת לטייל לאט והפעם גם מטיילים בהרכב מורחב אז בטוחה שלא נשתעמם Smile

הודעה סגורה תודה 0
13.תגובה ל: התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור תגובה ל - 12

אנחנו היינו כאן כבר פעמיים  – KANZEL

מקום מדהים במיקום נהדר ליד ריקיאוויר אבל גם מאד קרוב לריבוביל, קולמר’ קייסרברג, פארק החסידות, הרי הווג’ ועוד ועוד

אבל הוא גם כמעט שעה מפארק אירופה

באמת מקום מומלץ מאד

נכתב ב-10/01/2018 22:14[עודכן ב-:10/01/2018 22:18]
הודעה סגורה תודה 0
14.תגובה ל: התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור תגובה ל - 8

לגבי הימים הראשונים באגם קונסטנץ, אני חושבת כמו אנשים טובים שיום ההגעה עמוס מדי. דברים גם בדרך כלל לוקחים יותר זמן. זה לא ששעה וחצי מהכניסה לרכב באזור לגולנד אתם תצאו מהרכב לטיול בלינדאו. אל תשכחו פקקים, חניה בלינדאו עלולה להיות בחניון מרוחק והרבה פקקים ועומס וכו'.

לגבי אי הפרחים, גם אם בדרך נס תספיקו, בכל זאת לא נראה לי סביר גם מבחינת עומס נפשי על הילדים לעשות אותו בסוף יום כזה עמוס.

ביום של מפלי הריין ושטיין אמ ריין נראה לי שחבל לחזור ללינה בקונסטנץ. נראה לי מתבקש להמשיך ללינה ביער השחור ולחסוך נסיעות הלוך ושוב.

לגבי הלינה בקונסטנץ, אפשר לשקול גם לינה במארסבורג, או בכלל, בצד הצפוני של האגם. לטעמי היא הרבה יותר גמישה.

כיון שיש לכם הרבה ימי טיול, הייתי בשקט מוסיפה עוד יעדים באזור אגם קונסטנץ:

עליה לפפנדר

Skywalk Algau

פארק הקופים בסאלם

הודעה סגורה תודה 0
15.תגובה ל: התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור תגובה ל - 14

צחצח ופסגות - תודה!

לאור כל ההמלצות שקיבלנו נשנה ככל הנראה את התכנית כך:

1. ביום הראשון אחרי לגולנד - לינדאו, פרידריכשהאפן (כולל אחד מהמוזיאונים), לינה במירסברג

2. מירסברג, קונסטנץ, אי הפרחים. לינה במירסברג 

3. מפלי הריין, שטיין אם ריין לינה באזור טיטיזי

4. 8 ימים באזור טיטיזי

5. 5 ימים באלזס מתוכם 1-2 ימים נסיעה לפארק אירופה.

איך נשמע?

הודעה סגורה תודה 0
16.תגובה ל: התייעצות לגבי חלוקת לינה ביער השחור תגובה ל - 15

היי אביבית

שלד התוכנית נראה בסדר גמור .

אם הבנתי נכון, תשהו 2 לילות במירסברג

אפשר לשקול להקדיש עוד לילה באזור (לבלות בפארק שעשועים לילדים ועוד)..

לינות באזור קונסטנץ

תתקדמי עם הלינות, מוקדם ככל האפשר.

נכתב ב-15/01/2018 09:09[עודכן ב-:15/01/2018 10:04]
הודעה סגורה תודה 0
';