בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום טיולי משפחות

הולה מדריד

בילינו את חופשת חנוכה במדריד. נסעתי עם שני ילדיי בת 17 ובן 23 .

גילינו עיר קלאסית , יפה שמחה ועולצת במיוחד. בניגוד לפעמים קודמות לא ממש תכננתי , גם לא צלמתי במיוחד . יצאה חופשה נינוחה בלי חובות ואפילו ראינו לא מעט  angel

בא לכם לראות קצת מדריד ?  אז תשארו . 

14/12/17 – נס גדול לא היה…

אז ההתחלה היתה צולעת קמעה .

כל עם ישראל בנתבג. כן … אפילו שהשעה שלוש וחצי לפנות בוקר. ממש יציאת מצרים אלא שחנוכה עכשיו.

תור של שעה וחצי לבידוק ומסירת כבודה לטיסת בוקר של אל על. אחר כך תור ארוך לדרכונים ושיקוף מטען היד . אחרי לילה לבן מגיעים מותשים וחסרי נשימה לטיסה. על הדיוטי כבר פסחנו.

הטיסה דוקא נוחה. אנחנו יושבים בשורת יציאת החירום . המון מרווח לרגליים. השירות באל על נחמד . אפילו יצאו כמעט בזמן … laugh

בהגעה לשדה הענק במדריד יש המון הליכה ואפילו רכבת פנימית . תור עצום בהגירה . מתאחדים עם הכבודה שלנו , יוצאים ומאתרים את הנהג ששלח קרלוס. מחכה לנו עם שלט.

או טו טו נגיע למלון ונוכל לנוח קצת אני מבטיחה לח'ברה שלי … אבל לא כל כך מהר. לא פשוטים חייו של התייר. sad

דוקא היום הפגנה במרכז מדריד. משהו שקשור בתנאים סוציאלים . כל הדרכים לאזור הגראן ויה חסומות והנהג לא מצליח להגיע למלון . בהתחלה עוד ניסה . לקח דרך אחרת . עשה עיקוף לא קטן , אבל גם הדרך החלופית מתבררת כחסומה ואין גישה למלון .

לבסוף בצר לו , מוריד אותנו בפינת רחוב. אנחנו נסחבים עם המזוודות , עוברים דרך המפגינים וצועדים כרבע שעה עם כל מזוודותינו עד למלון. סצנה הזויה קמעה. כיף גדול זה לא היה.

6057db5c8edde8b3e9a54a5e8f3b81b3.JPG?l=8

לא , זה לא המלון זו קתדרלת אל מודנה אליה נגיע מחר.

שוק חג מולד בכיכר מיור
שוק חג מולד בכיכר מיור
מדריד מתקשטת לחג. כיכר סול
מדריד מתקשטת לחג. כיכר סול
נכתב ב-03/01/2018 06:14[עודכן ב-:03/01/2018 06:32]
הודעה סגורה תודה 3 שלח
2.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 1

המלון שלנו הוא מלון LIABENY . מלון ארבעה כוכבים שנמצא בסמטא קטנה , 2 דקות מהגראן ויה בכוון אחד ושתי דקות לכיכר סול בכוון השני. מיקום מעולה . הכי מרכזי שיש ועם זאת שקט. מתמקמים בשני חדרים שהזמנתי . אחד עבורי ואחד עבור הילדים . נוף אין לנו אבל שקט יש והחדרים נוחים מאד וזה מה שחשוב.

43807aa5e5e413144ec5ebb1b68e100b.JPG?l=6

אחרי מנוחה קצרה יוצאים לחפש מסעדה. יש לי רשימה שהכנתי בבית . מסעדות בקרבת מקום עם אפשרויות ללא גלוטן .

באחת MU אין מקום וההמתנה ארוכה. בשניה OVEN, אין מנות ללא גלוטן.

למרות שקראתי שיש , הם טוענים בתוקף וגם מראים לי תפריט גלוטני למהדרין … אז לא . קמים.

זה כבר נהיה לא נעים. אנחנו כמעט שעה בשיטוט וחיפוש מסעדה. מדריד אמנם מסתמנת כיפה , אבל על בטן ריקה קשה לראות את זה .

על הגראן ויה אנחנו מוצאים מסעדה אחרת של רשת STEAKBURGER שלא היתה ברשימה , מסעדה גדולה עמוסה ותוססת.

פה אנחנו מתוודעים לראשונה לעובדה שהספרדים פשוט לא מדברים אנגלית . הם מאד נחמדים ורוצים לעזור, אז עם קצת פנטומימה וכמה מילים שהבת יודעת אנחנו מסתדרים . שנים של טלנובלות הוכיחו עצמן מסתבר וחבל שלא צפיתי גם.laugh

כאן מכינים לבת מנה טובה ללא גלוטן . מתיישבים לאכול . האוכל טעים , החשבון סביר … זהו החופשה התחילה no

cb4cd02b1259d7a019a6e42c3a23c8b5.JPG?l=6

ממשיכים על הגראן ויה. המשימה הבאה למצוא לבן סים מקומי. סוף סוף מתחילים להרים ראש למעלה. מדריד יפה. כל כך יפה. כל בית נראה כמו יצירת אומנות. אפילו זה של מקדונלד

f3583782f9a6cf89d86a570603e19068.JPG?l=6

בודקים את הסופר של הקורט אינגלז ( שווה !) וקונים כמה נשנושים לחדר , אחכ מבלים שעה שלמה בוודאפון ( תור ארוך !!!! ). מצטיידים בשני סימים. 10 יורו עולה סים גלישה של 3.8 ג'יגה. הספיק בהחלט לשהות קצרה בת חמישה ימים . הגראן ויה הוא רחוב סואן ועליז. יש בו את כל הרשתות החשובות לקניינית .  אפילו מוצאים אחת שמיד נכנסת ללב. 

14b0cbdfaf09ce60ef84ff11581ce3c8.JPG?l=6

גם כיכר CALLAO מקושטת לחג.  

ce5b90bef9600c0dcac3fc5fbc7faea7.JPG?l=6

ואז מגיעים לכיכר סול .

זו כיכר המונית וגדולה אבל עליזה במיוחד וגם מקושטת לחג. נראה כאילו כל תושבי מדריד נמצאים בערב בחוץ…. העיר הזו מתעוררת בערב. המון רב ברחובות . כל יום נראה כמו ערב יום העצמאות אצלנו . צפוף צפוף אבל שמח במיוחד.  

קאלו
קאלו
נכתב ב-03/01/2018 06:29[עודכן ב-:03/01/2018 06:49]
הודעה סגורה תודה 2
3.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 2

מוסיפה כמה תמונות מכיכר סול , CALLO והמדרחובים השמחים שבינהן .

מצאנו את פסל הדוב שאוכל תות , שפשפנו את רגל שמאל למזל … את נק’ האפס פשוט אי אפשר היה לראות בתוך ההמון … גם לא כשחזרנו לכיכר  וחזרנו עוד המון פעמים . 

ב  20/12 היתה כאן הגרלת לוטו גדולה , ובכל רגע נתון יש תור בסניף הזה שהיו בו כמה זכיות בעבר… 

אפילו לא קר מאד הערב , אנחנו נכנסים למוד של חופשה וכיף לנו מאד. surprise 

מדרחוב הבית
מדרחוב הבית
כיכר קאלו
כיכר קאלו
כיכר סול
כיכר סול
בתור ללוטו
בתור ללוטו
נכתב ב-03/01/2018 06:47[עודכן ב-:03/01/2018 07:16]
הודעה סגורה תודה 1
4.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 3

הוווו לסיכום הזה חיכיתי laugh

ישבתי לי כאן לבד, בחושך...וחיכיתי (טוב עוד מוקדם והילדים עדיין לא קמו).…

אז תופסת מקום בשורה הראשונה באמצע ועוקבת בציפייה. תמונות יפות. 

את הקישוטים כבר לא נראה, אבל בטוחה שמדריד מהממת גם בלעדיהם.

תודה על השיתוף. אל תחסכי בפרטים 😉

נכתב ב-03/01/2018 06:54[עודכן ב-:03/01/2018 06:55]
הודעה סגורה תודה 0
5.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 3

איזה כייף!

אחרי ביקור בברצלונה, מדריד בתכנון.

מחכה להמשך. מקווה שאחרי ההתחלה הצולעת – ההמשך זורם יותר laugh

הודעה סגורה תודה 0
6.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 5

הי איריס 

כייף שמשתפת אותנו !  ,נחמד שמצאת חנות בשם שלך...מחכה להמשך….

הודעה סגורה תודה 0
7.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 6

אוהבת מאד את מדריד ושמחה על כל סיפור טיול. לומדת דברים חדשים לקראת הביקורים הבאים
מדריד שלך נראית בינתיים נהדר. ממתינה להמשך

הודעה סגורה תודה 0
8.emoji-E012.pngתגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 7

לא מאמינה שעוד לא הייתי במדריד

תפסתי כסא

נראית טוב החנות שלך

הודעה סגורה תודה 0
9.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 3

מקסים איריס, איזה כיף לחזור איתך למדריד. תמונות נפלאות ותאורים מעוררי זכרונות טובים.

תודה על השיתוף.

הודעה סגורה תודה 0
10.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 9

תודה רבה לכן 

על התגובות החמות

נירית, עדי, ריקי, חן , דפנה , סיון. 

גם לנו זו היתה פעם ראשונה בעיר וממש הופתענו לטובה.

זו עיר יפה וקלאסית עם המון תרבות וארכיטקטורה משגעת. יופיה לא נופל מזה של פריז לטעמי.

בנוסף לכך הספרדים ממש נחמדים ועליזים. קצת דומים לנו בטמפרמנט, כך שהרגשנו בבית ואף אחד לא שאל אותנו כמו ביעדים אחרים אם אנחנו ספרדים או איטלקים  😀.

זו עיר תוססת וחיה  והאנרגיות שלה ממש באו לנו טוב!

היה מוי כיף !! 

מתקשה להמשיך הערב אז שמה תמונה או שתיים ותכף אשוב

היה גם פלמנקו
היה גם פלמנקו
פארק רטירו
פארק רטירו
תחת שמיים בהירים
תחת שמיים בהירים
הודעה סגורה תודה 0
11.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 10

אף אחד לא שאל אותנו כמו ביעדים אחרים אם אנחנו ספרדים או איטלקים  😀   

אהבתי!!!  כל כך נכוןkiss

הודעה סגורה תודה 0
12.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 11

איריס איזה כייף שאת משתפת כאן

ההתחלה מבטיחה, מצפה לקרוא את ההמשך

ענת

הודעה סגורה תודה 0
13.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 12

איזה יופי איריס,

עד שכמעט החלטתי לטוס לברצלונה בטרום כריסטמס הבא, את באה עם מדריד ואחרייך אני תמיד מוכנה לטוס...אז יש מצב שברצלונה תומר במדריד...Smile

הודעה סגורה תודה 0
14.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 13

מדריד באמת כיפית.
אכלתם צ’ורוס? או שבגלל הגלוטן ויתרתם?

חשבתי שרק בקיץ הם יוצאים לרחובות בערב בגלל החום הבלתי נסבל במדריד בצהריים. אני מבין שגם בחורף הם רגילים לשעות האלו. איזה כיף לטייל בעיר שלא נסגרת בשעה שש.

הודעה סגורה תודה 0
15.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 1

איריס:

בברצלונה היית? (לא בביקור הזה)

הודעה סגורה תודה 0
16.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 15

מצטרפת לעוקבים

הודעה סגורה תודה 0
17.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 16

איריס היקרה

גם אני פה בין העוקבים. למדריד יש לי פינה חמה בלב כבר הרבה מאוד שנים.

ולגבי הספרדים בכלל, לדעתי הם מקסימים וכל כך ידידותיים, לזאת נוכחתי כשטיילנו בפירנאים.

ומדריד שלך יפה ותוססת. אני צריכה לחזור

תודה רבה על השיתוף

לימור

הודעה סגורה תודה 0
18.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 17

הי איריס,

איזה שינוי מרענן לטייל שוב עם הבן. 

גם אצלי למדריד שמורה פינה חמה בלב, כחלק מטיול בספרד, פעם לפני 200 בערך.. כבר אז הבנתי שהספרדים לא מבינים מילה באנגלית אבל מוכנים לעזור עד כדי ליווי למקום שנשאלו עליו וכו. 

מדריד שלך מקסימה ממשיכה לעקוב!

הודעה סגורה תודה 0
19.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 18

איזה כיף שגם למדריד את מכינה אותי!

גם אצלי על הכוונת לחופשה זוגית קצרה.. רק זמן חסר!

הודעה סגורה תודה 0
20.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 19

בוקר טוב

קצת נעדרתי מכאן ואני רואה שהרבה הגיעו למדריד.  איזה כיף !!

תודה  ענתי , מיקוש , אלעד , שוקי , איילת , לימור  , שרון ופנינית

מקווה להעלות הילוך בחסות הסופה   angel

אלעד   – בטח שהיה צ’ורוס.  קודם כל היה כל בוקר בחדר האוכל של המלון .  צ’ורוס רגיל אבל טעים …. 

בנוסף , במעט ההכנות שעשיתי איתרתי סניף שמגיש צ’ורוס ללא גלוטן 

הנה קישור : 

צורוס ללא גלוטן – Maestro Churrero

https://www.mchmadrid.com/

בכלל , במדריד הרבה יותר קל עם מזון ללא גלוטן לעומת מקומות אחרים בהם טיילנו.  לספרדים יש מודעות ולא מעט מקומות מכינים מנות נטולות .  יש אפילו בית קפה שכולו ללא גלוטן .  אזכיר אותו בהמשך . 

שוקי – בברצלונה הייתי .  אפילו 3 פעמים .  רק לא סיפרתי על זה כאן . laugh

לטעמי מדריד יפה ממנה.  

רחוב במדריד
רחוב במדריד
שוק סאן מיגל החביב
שוק סאן מיגל החביב
תצפית על הארמון והקתדרלה
תצפית על הארמון והקתדרלה
עיר מטופחת ושמורה
עיר מטופחת ושמורה
הודעה סגורה תודה 0
21.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 20

15/12/17 – מעלים הילוך

את היום השני אנו פותחים בעצלתיים . הבן לא מרגיש כל כך טוב.  לוקחים את הזמן עם ארוחת בוקר ארוכה ואיטית במלון . 

התחלנו את היום בסיור חינמי רגלי מודרך. אני מחובבי הסיורים הללו. בדרך כלל נותנים אורינטציה טובה וקצת פיקנטריה ועוזרים בהכרות עם עיר חדשה. 

יש כמה חברות שעורכות סיורים כאלה. לפי המלצות נרשמנו לסיור של חברת 

SANDMAN.

הסיורים הללו יוצאים שלוש פעמים ביום מכיכר מאיור. נרשמנו לסיור של השעה 11 כדי להתחיל את הבוקר בנחת .

הכיכר נמצאת במרחק 10 דקות הליכה נינוחה מהמלון שלנו.  עוברים דרך כיכר סול , משם ממשיכים לכיכר מאיור.  בשעה 10 וחצי בבוקר העיר עוד חצי מנומנמת . גם הספרדים לוקחים את הזמן .

היום קצת אפרורי וגשם מתחיל לטפטף.  עוצרים באחת הסמטאות לקנות מטריות ( שכחנו בבית ) פותחים אותן לחמש דקות ובכך תם השימוש בהן.

עד שהסיור מתחיל הגשם כבר הפסיק ולא ירד יותר בכל השהות שלנו .

בזמן ההמתנה לסיור מטיילים קצת בכיכר מאיור.  הכיכר מאד אלגנטית ויפה אבל טיפה מאופקת.

יש כאן שוק חג מולד.  בשעות הבוקר היה שקט מאד.  חזרנו באחד הימים בשעות הערב והוא היה שמח יותר.  בכל זאת אין להשוות לשווקי חג המולד של ערים ארופאיות אחרות .

בספרד החג נקרא  Navidad. הספרדים פחות משקיעים בקישוטים . השדרות והכיכרות המרכזיות סול , מאיור וקאלו מקושטות אבל זה בערך הכל . לא ראיתי דוכני יין חם.  מתרכזים במזכרות . 

מי שמעוניין יכול לקחת סיור באוטובוס מיוחד NAVIBUS  , שעובר בשדרות המרכזיות המקושטות .  הקומה השניה שלו פתוחה וקר מאד לשבת בה.  אנחנו ויתרנו.  עברנו בכל המקומות הללו ברגל . 

כמה תמונות מכיכר מאיור המרובעת והיפה.

זו היתה הכיכר שסימנה את הגבול של מדריד בימים שעוד היתה כפר… 

הכיכר נבנתה בשנת 1619 על ידי פיליפ ה-3, שפסל דמותו, ניצב במרכזה של הכיכר עד היום. בעבר נערכו בכיכר הזו מלחמות שוורים, הוצאות להורג וטקסי קבלת פנים מפוארים. סביבה תוכלו למצוא  המון מסעדות ובארים וגם את שוק סאן מיגל הקטן והיפה שמזכיר את שרונה בנמל.

אל השוק נגיע ביום אחר כי תכף מתחילים בסיור…

נכתב ב-05/01/2018 08:18[עודכן ב-:05/01/2018 08:21]
הודעה סגורה תודה 0
22.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 21

באמת כיף במדריד...

הודעה סגורה תודה 1
23.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 22

בוקר טוב

לט איט כיף שבאת laugh

השארתי אתכם ממש בתחילת הסיור המודרך. הסיור שלנו עוסק בחלק המערבי של מרכז מדריד.  מכיכר מאיור ועד ארמון המלך . 

המדריך שלנו בחור צעיר ונחמד בשם פליפה ( כן … ע”ש המלך  wink)  . אנחנו מתחילים בסקירה קצרה של תולדות העיר הגדולה הזו שהתחילה ככפר. 

הקבוצה שלנו גדולה מאד וטיפה קשה לעקוב. 

מכיכר מאיור יוצאים דרך שער בדרום מערב הכיכר  הנקרא Arco de Cuchilleros (שער הסכינאים)  .  מעבר בו מוביל אותנו לרח' באותו השם . 

בבניין מס' 17 נמצאת המסעדה העתיקה בעולם "בוטין" (נוסדה ב-1725) . יש מתחרה לזו שבורוצלב .. blush

מתרשמים , מצלמים וממשיכים .  המדריך לוקח אותנו דרך סמטאות ורחובות צדדיים ושקטים יותר.  מסתבר שיש מדריד מעבר לכיכר סול ולגראן ויה, והיא יפה מאד.

אנחנו שומעים על חשיבות הכנסיה בחייהם של הספרדים . על הקהילה היהודית שהיתה במדריד ,ההשפעה המוסלמית , קצת אינקויזיציה,  על הגשר המרשים שבנו במרכז העיר ועל כך שאת קתדרלת אלמודנה היפה השלימו רק ב 1993 .  מפתיע לא ?  היא נראית ממש עתיקה .   אולי לא ממש מפתיע אם חושבים על קצב הבניה של לה סגרדה פמיליה בברצלונה. 

עבור הבת הסיור מעט דידקטי מדי והיא מתחילה לגלות סימני שעמום .  הבן מתעניין אז אנחנו ממשיכים . מגיעים לתצפית יפה על הקתדרלה וארמון המלך .  מן הגבעה שממול לארמון נשקף נוף יפה ואפשר לראות את ההרים המקיפים את העיר.  הסיור מסתיים בכיכר אוריינטה בה גנים יפים ופסלים, כאלה מאבן וגם כאלה עם חיים .

הנה כמה תמונות לא מייצגות מהסיור. לנו היה מעניין  , לנערה ככה ככה… הסיור די ארוך  – שעתיים וחצי אז תקחו את זה בחשבון . 

הגשר המרשים
הגשר המרשים
כיכר יפה
כיכר יפה
תמיד אפשר למצוא נחמה בטלפון
תמיד אפשר למצוא נחמה בטלפון
כאן יש מועדון פלמנקו מפורסם
כאן יש מועדון פלמנקו מפורסם
הכניסה לבוטין
הכניסה לבוטין
נכתב ב-06/01/2018 07:24[עודכן ב-:06/01/2018 08:09]
הודעה סגורה תודה 0
24.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 23

קתדרלת אלמודנה  , כיכר אוריינטה ותכף נגיע לארמון . 

מה הקשר ?  עוד פסלים חיים
מה הקשר ? עוד פסלים חיים
פסלים חיים
פסלים חיים
גן המלכים
גן המלכים
הארמון והגן
הארמון והגן
תצפית יפה מהגבעה
תצפית יפה מהגבעה
הקתדרלה המרשימה
הקתדרלה המרשימה
נכתב ב-06/01/2018 07:40[עודכן ב-:06/01/2018 08:02]
הודעה סגורה תודה 0
25.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 24

אחרי שנפרדים מהקבוצה אנחנו מבקרים בארמון המלך . זהו ארמון יצוגי  , המלך ומשפחתו אינם גרים כאן . 

צילמתי רק את אזורי הכניסה והמבואה .  את שאר החלקים אסור לצלם .  הארמון מרשים מאד , וראינו כבר ארמונות.  אנחנו אהבנו ובעיני שווה ביקור.

טיפ – אפשר להשאיר חפצים בלוקרים . אנחנו השארנו שם את רוב הציוד שלנו אבל ממליצה לא להשאיר מעילים .  אחרי הכניסה והלוקרים , יוצאים לחצר גדולה ופתוחה .  גם בארמון עצמו ישנם חללים פתוחים שאינם מחוממים .  היה לנו קר מאד ללא מעילים . לא כדאי indecision

המבואה
המבואה
התקרה
התקרה
הכניסה
הכניסה
המשפחה
המשפחה
ארמון המלך
ארמון המלך
הודעה סגורה תודה 0
26.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 25

אחרי הסבוב המלכותי , אנחנו די רעבים .  כבר שעת צהריים .  מחליטים לבדוק עוד המלצה מהרשימה שלי . 

הליכה של רבע שעה ( במדריד עשינו כמעט הכל ברגל … ) מביאה אותנו למסעדה איטלקית נחמדה בשם  Da Nicola Gran Vía

שימו לב ההגשה היא בין 13.30– 16 ואחכ שוב רק מהשעה 20.30.  לא הזמנו מקומות מראש, אבל בהחלט כדאי. המסעדה אמנם גדולה אבל פופולרית ועמוסה מאד. 

לבת יש תפריט שלם ללא גלוטן והשמחה רבה . 

את שאר היום העברנו בגראן ויה לשמחתה הרבה של הקניינית . 2 דקות מהמלון שלנו נמצא המקדש הישראלי החדש – הפרימרק.  חמש קומות עמוסות  וצפופות . אני חטפתי סחרחורת , הבת מצאה מה לקנות laugh .  הקרבה של החנות למלון אפשרה לבן לפרוש בשיא  למנוחה. 

מי שבכל זאת רוצה – ממליצה לבוא בבוקר עם הפתיחה , כאשר הבגדים עדיין מסודרים .  בסוף השבוע השתרכו תורים ארוכים בכניסה , כאילו שמדובר באתר תיירות .  ביום שישי אחר הצהריים עדיין היה נסבל . 

מישהי מרוצה
מישהי מרוצה
פרימרק
פרימרק
חלון ראווה לחג
חלון ראווה לחג
מדריד בערב
מדריד בערב
המון רב
המון רב
הודעה סגורה תודה 0
27.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 26

16/12/17 – הילוך שלישי ובסיום גוללללללל 

גם הבוקר אנחנו לוקחים את הזמן . מתחילים בהליכה מזרחה לכוון כיכר סיבלס  היפה (plaza de cibeles) . כל כיכר כאן היא יצירת אומנות .

הבוקר בהיר אבל קר מאד. 2 מעלות שלמות מקדמות את פנינו ואנחנו עטופים היטב.  אחרי סצנת התמונות המתבקשת בכיכר , נכנסים לארמון סיבלס היפה . בארמון  מרכז אומנות בשם סנטרו סנטרו, בו יש תערוכות שונות אבל עיקר העניין שלנו בתצפית מדהימה מהקומה העליונה.
את הכרטיסים, שעולים 2 יורו לאדם, ניתן לרכוש בקומה 2 (קומת הלובי). אחר כך עולים במעלית לקומה 6a שממנה עולים ( ברגל או במעלית נוספת ) לקומה 8 לתצפית.
הכרטיס מקנה לכם כניסה לחצי שעה לתצפית. התצפית מאד יפה ואם יש רגע בו אני מצטערת שהגעתי עם סלולרי בלבד בתור מצלמה זה הרגע.  אז לא בטוחה שמצליחה להעביר את היופי אבל מנסה. שווה !!

יש במדריד אגב תצפיות נוספות כמו זו שבמגדל MONOCLA . אנחנו הסתפקנו בזו.

חושבת שקראתי לראשונה על התצפית אצל דני קשת . תודה !

ארמון סיבלס
ארמון סיבלס
מדריד מלמעלה
מדריד מלמעלה
הכיכר
הכיכר
אנחנו
אנחנו
תראו את עטורי הגגות
תראו את עטורי הגגות
מדריד של מעלה
מדריד של מעלה
הודעה סגורה תודה 0
28.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 27

הי איריס,

איזה כיף. באת לי עם מדריד בדיוק בזמן. יש כרטיסים לשבועות. 

הייתי במדריד לפני כ 20 שנה ואני נהנית מאוד מהכתיבה והתיאורים שלך. נזכרת.…

את כל ההמלצות אשמור. בפרט את ההמלצות למסעדות. את חוסכת לי המון עבודה. גם אני ובתי צליאקיות כמו הבת שלך.…

אם אני זוכרת נכון, את גם מתעתדת לבקר בהונג קונג. (אז גם אנחנו בחגים...)

אכתוב לך בפרטי. אשמח לקבל המלצות בעניין הגלוטן ואחרות כמובן גם. לכשיהיו.

מחכה להמשך על מדריד. ביקרתם גם בטולדו?

שבת שלום

ליאת

הודעה סגורה תודה 0
29.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 28

היי איריס,

מדריד שלכם נראית מהנה מאוד.

כבר שנים שלא ביקרתי בה.

יש בה שני מוזיאונים, שאני חולמת לבקר בהם שוב.

מצרפת את האשכול שלך למועדפים בתקווה למממש.

גם אנחנו “גילינו” את הסיורים המודרכים שמוצעים בערים האירופאיות הגדולות, ומשתדלים להצטרף אליהם. הם בדרך כלל מאוד פיקנטים, והמדריכים מעולים.

מודה עבור השיתוף

נילי

הודעה סגורה תודה 0
30.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 29

איריס היקרה,

עשית לנו חשק גדול למדריד!

אחרי שהתלהבנו השנה מחופשה משפחתית בברצלונה, גם מדריד על הכוונת – והסיפור שלך יסייע לתכנון שלנו בעתיד.

תודה על השיתוף,

ממשיכה לעקוב בהנאה רבה!

אורלי

הודעה סגורה תודה 0
31.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 30

נילי , איזה שני מוזיאונים ? 

אשמח אם תשתפי כי אני ממש שוקלת ברצינות את מדריד 

נכתב ב-06/01/2018 19:02[עודכן ב-:06/01/2018 19:03]
הודעה סגורה תודה 0
32.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 31

תודה ליאת נילי ואורלי . שמחה שבאתן . 

ליאת – אם את רוצה , כתבי לי בפרטי ושלחי כתובת מייל .  אשלח לך את כל ההמלצות שאספתי למסעדות ללא גלוטן . רשימה די ארוכה. לא את כולן הספקנו לנסות . 

גם בטולדו ביקרנו .  מחר laugh

נילי – מעניין אם שני המוזאונים שאת רוצה לחזור אליהם , הם שני המוזיאונים בהם ביקרנו … תכף אספר . כבר מקדימה ומספרת שלריינה סופיה לא הספקנו להגיע. ראינו שנים אחרים , אז מקווה שהגרניקה תחכה לי להזדמנות אחרת. 

מטורף או גאון הירונימוס בוש
מטורף או גאון הירונימוס בוש
נכתב ב-07/01/2018 11:52[עודכן ב-:07/01/2018 12:25]
הודעה סגורה תודה 0
33.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 32

ממשיכים ברגל לאורך שדרת פראדו – Paseo del Prado היפה עד מוזיאון פראדו .

הליכה נעימה ונינוחה , אפילו מצליחים לתפוס כמה קרני שמש וגם כמה פוקמונים.

מתרשמים ממזרקת נפטון וממלון ריץ’ המפואר ושמים פעמינו אל הפראדו .

אבל התור … אבוי לתור.  הוא ארוך ומשתרך. היות והבטחנו לעצמנו שבטיול הזה לא עומדים בתורים אם לא ממש מוכרחים, אנחנו מוותרים ומחליטים להפוך את הסדר ולהנות מקרני השמש בפארק רטירו הסמוך.  עוד חמש דקות וכנסייה אחת בדרך ואנחנו שם . הכניסה אל הגן עוברת דרך שער מרשים ואנחנו פוסעים ישר לחלק המהונדס מעוצב של הגן. 

ריץ   - לפעמם הבאה
ריץ - לפעמם הבאה
San Jerónimo el Real
San Jerónimo el Real
שדרת פראדו
שדרת פראדו
נפטון מאחורה
נפטון מאחורה
נכנסים לרטירו
נכנסים לרטירו
הגן המהונדס
הגן המהונדס
הודעה סגורה תודה 0
34.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 33

פארק רטירו – הוא פארק גדול ויפה מאד. אפשר לבלות בו יום שלם ולא לראות את כולו .

הפארק מתאים להליכה, ריצה, אופנים, סקייטבורד והמקומיים יודעים לנצל אותו לכל הפעילויות האלה.

יש בו גן ורדים  (בחלקו הדרומי) שהיה נטול ורדים בגלל העונה, בריכה פסטורלית עם עופות מים שהיתה צבועה בצבעי שלכת, ארמון זכוכית, אגם ובו סירות משוטים , ספסלים למנוחה ובתי קפה.  יש בו אפילו מוזיאון .

מי שמתקשה בהליכה או סתם מתפנק יכול לקחת סיור טוק טוק  – חצי שעה ב 20 יורו אם איני טועה. הטוק טוקים עומדים בכניסה הראשית הקרובה לשער אלקלה. 

אפשר לעשות גם סיורי סגוויי בפארק.  אני דוקא מחובבי הסגוויי אבל הבת לא בעניין אז אנחנו טיילנו רגלית . 

בילינו בפארק שעתיים – שלוש נעימות מאד .  ישבנו בבית קפה ליד האגם , טיילנו אל ארמון הזכוכית , גן הורדים והגן המעוצב.  צפינו בעוברים השבים שעסקו בכל מיני פעילויות ספורט .  ספגנו את קרני השמש ונהננו מאד !!

פארק מקסים ולא להחמיץ .  

האגם
האגם
המוזיאון
המוזיאון
הבריכה היפה
הבריכה היפה
ארמון הזכוכית
ארמון הזכוכית
גן הורדים
גן הורדים
פארק רטירו
פארק רטירו
הודעה סגורה תודה 0
35.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 34

אחרי הפארק אנחנו מנסים שוב מזלנו אצל הפראדו .  הפעם הפלא ופלא אין בכלל תור .  

בכל יום מתאפשרת כניסה חינם בשעתיים האחרונות לפני הסגירה , אבל אנחנו לא רוצים להמתין בתור וגם לא לחכות לשעה שש אז אנחנו משלמים ונכנסים . הכניסה עד גיל 18 חינם . 

הפראדו הוא מוזיאון עצום ובלתי אפשרי להקיפו בביקור אחד. הורדתי מראש את רשימת היצירות החשובות אבל בסוף לקחנו עלון של מה שנחשב ההיי לייטס וגם מדריכים קוליים  ויצאנו לחפש את היצירות . 

אנחנו לא מבינים גדולים באומנות אבל מסוגלים להנות ולהעריך תמונה טובה.  הבן שלקח באוניברסיטה קורס  על אומנות הרנסנס חיפש אמנים איטלקים ואהב את יצירות רפאל .

עבור הבת היה  מעין אתגר לאתר את היצירות ברשימה הלא ממש מאורגנת . מי שערך את העלון לא סידר את היצירות לפי מקומן במוזיאון , כך שכדי לאתרן יש צורך לקפוץ ממקום למקום או לעבור על כל העלון ולחפש מה קרוב למה. 

מישהו התרשל בעבודה .. devil blush

בכל זאת נהננו . אהבנו לגלות ולצפות ביצירות המפורסמות כמו

הציור לאס מאנינס (Las Meninas) של וולסקז בו מוצג פורטרט של בתו של המלך פליפה השישי, כאשר היא מוקפת במשרתותיה. התרשמנו מ 

המאחה העירומה (La Maja Desnuda) ו המאחה הלבושה

של גוייה, אשר מוצגות זו לצד זו.

אהבנו את שלוש הגרציות  (The three Graces) של הצייר הבלגי רובנס ועמדנו מרותקים מול היצירות של הירונימוס בוש. לא יאומן איך ציירו כך במאה ה 16  

זה כל כך שונה ממה שרואים מאותה תקופה.  אפילו הספקתי לצלם כמה תמונות לפני שהעירו לי.  נשבעת שלא ראיתי את השלט שאוסר על הצילום . פשלה קטנה שלי

לאס מניינס
לאס מניינס
שתי המאחות
שתי המאחות
זו המונה ליזה של אחד התלמידים של לאונרדו .
זו המונה ליזה של אחד התלמידים של לאונרדו .
שלושת הגרציות
שלושת הגרציות
גן התענוגות הארציים . הירונימוס בוש
גן התענוגות הארציים . הירונימוס בוש
חלום יעקב של ריוורה
חלום יעקב של ריוורה
נכתב ב-07/01/2018 13:18[עודכן ב-:07/01/2018 13:26]
הודעה סגורה תודה 0
36.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 35

איריס,

מדריד שלכם נהדרת.

נראה שהיה לכם טיול רגוע וכייפי. 

אנחנו היינו במקביל בפריז וזו היתה לנו הפעם הראשונה של מספר ימים בעיר גדולה עם המתבגרים. היה לנו מושלם. אני מרגישה מהסיפור שלך שגם אצלכם זרם בצורה נפלאה.

תודה על השיתוף,

טל

הודעה סגורה תודה 0
37.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 36

תודה טל . עקבתי אחרי התאור שלך מפריז היפה broken heart

אכן היה  טיול רגוע וכיפי .  הסוד כאמור לנסות לשלב בין הרצונות של כולם .  קצת סיורים , קצת קניות , מסעדות וקולטורה תמיד הולך טוב .  היה גם כדורגל שהיה חוויה נהדרת  לכולנו  , מופע פלמנקו וטולדו יפה אחת .

אני חושבת שלמרות שהיו קיטורים פה ושם , בעיקר של הבת שסברה שאנחנו הולכים יותר מדי … smiley ומעט של הבן שלא עניינו אותו חנויות וקניות , בסה”כ כולם יצאו מרוצים  . אבל הח’ברה שלי כבר לא ילדים  והרגשתי הפעם שלנסוע איתם זה כמעט כמו עם חברים טובים.

לא בטוחה שמדריד העיר מתאימה לילדים צעירים . 

הנה עוד כמה מפארק רטירו

הודעה סגורה תודה 1
38.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 37

עם היציאה מהפרדו , ממש מול מזרקת נפטון , אנחנו נתקלים בסניף של רשת VIPS שפרושה בהרבה מקומות במדריד. 

לרשת תפריט יעודי ללא גלוטן  ואנחנו בודקים אותה.  המסעדה גדולה ועמוסה מאד בעיקר במקומיים , שגודשים אותה בשעת צהריים מאוחרת של שבת .

בדרך כלל מסעדה עמוסה במקומיים היא ערובה לאיכות – אז זהו, שלא במקרה זה.

דיסהמלצה ענקית .  פשוט לא טעים .  שלוש מנות שהזמנו נשארו כמעט כמו שהוגשו.  לא אכיל בעליל . 

מאוכזבים קצת אנחנו פורשים בדרכנו למלון . הליכה של רבע שעה ואנחנו שם.  נחים קצת כי הערב משחק כדורגל באצטדיון החדש של אטליקטו מדריד – הולללה !!

Wanda Metropolitano
Wanda Metropolitano
הודעה סגורה תודה 0
39.תגובה ל: הולה מדריד תגובה ל - 38

ההגעה  לאצטדיון עם המטרו לוקחת כ 45 דקות .  לוקחים קו 2 בכיכר סול .  כולם ממהרים למשחק ואנחנו נדחסים בקרון כמו סרדינים .  אחכ מחליפים לקו 7 שמגיע עד לאצטדיון .

כשהתחלתי להתכונן לטיול חיפשתי משחק כדורגל .  ריאל לא משחקים השבוע    ( נחו לקראת הסופר קלאסיקו ב 23/12 ) וכבר חשבנו לותר …. אבל אז סיפרו לי שממש כדאי לבקר באצטדיון החדש והמרשים של אטלטיקו .

המקומות שלנו הם בטריבונה העליונה  ולא רואים מי יודע מה …                   למי שהולך למשחק, מציעה להשקיע טיפה בכרטיסים יותר טובים .                 גם כך עלה לי לא מעט … 70 יורו  * 3  , בנוסף לעמלת האתר. הכרטיסים הוזמנו באתר הרשמי של אטלטיקו כחודש לפני המשחק.  שבוע לפני המשחק פתאום נוספו כרטיסים במקומות טובים יותר באותו המחיר.  אז אולי לא צריך למהר…  . 

הכניסה לאצטדיון מרדשימה. דוכנים למכירת מזכרות , תמונות השחקנים מכל עבר ,  מוזיקה מתנגנת , שמחה וצהלה .

הערב משחק ליגה של אטלטיקו נגד אלאבס.  אטלטיקו ממוקמת גבוה בטבלה ואלאבס היא קבוצת תחתית ,  אז כולם מהמרים על משחק מרובה גולים לאטלטיקו ….  “ לא כוחות “  אומר הבן … 

אז זהו שאלאבס דוקא נלחמו  ולא עשו לאטלטיקו חיים קלים . 

בסוף הסתיים 1 : 0 לאטלטיקו לקול שירה ותרועות הקהל . 

הנה משהו מאווירת הפתיחה ( צולם ממרחק ואתכם הסליחה)

למרות שהמשחק לא היה משחק צמרת – כל החוויה כיפית ונחמדה גם עבורי ועבור הבת שאין לנו מושג בכדורגל . surprise

הגענו מוקדם - האצטדיון לפני ...
הגענו מוקדם - האצטדיון לפני ...
טורס הוא שכבש את השער
טורס הוא שכבש את השער
הודעה סגורה תודה 1
40.ירושלים של ספרד תגובה ל - 39

17/12/18 – הילוך רביעי – טולדו היפה . 

אם מדריד יפה, טולדו היא פנינה. כל כך אהבנו אותה – עיר מקסימה !!

ממליצה מאד לא לוותר. לטולדו אפשר לנסוע באופן עצמאי או לקחת סיור מודרך.

אחרי שראיתי שהבת לא התלהבה מאד מהסיור המודרך באנגלית והיות ואין מצב שהחברה יקשיבו להסברים שלי , נרשמנו לסיור מודרך בעברית . חשבתי שחברת ישראלים והסברים בעברית יתרמו לעניין וכך היה. 

בדיעבד – מאד ממליצה על סיור עם הדרכה בעברית. החברות שמעבירות את הסיורים בעברית מתמקדות בפן היהודי  ובהסטוריה של העיר דבר שחסר לפי מה שקראתי בסיורים מודרכים אחרים .  

אנחנו טיילנו עם הולה מדריד והמדריכה בת אל שהיתה מקסימה ונעימה . ישנם טיולים גם של חברת רגוניס ( לא התאים לנו ביום ).

מחיר הסיור 55 יורו לאדם.  לא מעט , אבל שווה . 

הסיור יוצא בשעה 9 מכיכר אספניה.  חזרנו למדריד בסביבות השעה 17.30 . 

לפני הכניסה לעיר לעיר בקרנו בביתת מלאכה לחרבות שבו הודגמה לנו מלאכת יצירת וקישוט החרב .  מלאכת יד שאפיינה את העיר.  אחר כך עצרנו בנקודת תצפית מהממת על העיר טולדן.  ירושלים של ספרד כך נקראת .

האתר לא מאפשר לי להעלות תמונות פנורמיות אבל זוהי פשוט נקודה מרהיבה ביופיה . 

אחרי העצירה הזו נסענו להתרשם ולשמוע את ספורו של גשר סאן מרטין היפה . הגשר עובר מעל הנהר טחו ,  הנהר הארוך בספרד.  אפשר גם לעבור מעליו באומגה . לנו לא התאפשר כקבוצה גדולה , אבל זה נראה אתגרי ושווה במיוחד. 

טולדו
טולדו
גשר סאן מרטין
גשר סאן מרטין
נהר טחו
נהר טחו
הגשר היפה והעתיק
הגשר היפה והעתיק
אנחנו וטולדו
אנחנו וטולדו
עיקול הנהר
עיקול הנהר