בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום סקי - סנובורד

חופשת סקי בעמק הצילרטל

שלום לחברי הפורום הנכבדים

אנחנו שוב חוזרים לעמק הזילרטל האהוב בשבוע האחרון של פברואר, שנופל בחלקו על חופש פורים בהרכב מצומצם יותר. אל הנסיעה מצטרפים בני ובן דודו , שניהם בני 14, שניהם גולשי סנובורד ואני גולש סקי.

שנה שעברה לקחנו דירה בUDERNS וגלשנו 6 ימים ב הוך זילרטל  ( בהמלצת חברי הפורום ) ולבקשת הילדים שמאד מאד נהנו מהאתר.

השנה לקחתי דירה ב אשאו והייתי רוצה לגלוש באתרים אחרים, מאיירהופן ו בארנה, ובתור גולש רגוע פלוס עם ילדים הגולשים חופשי באדומים מה הייתם ממליצים ? 

עוד שאלה, אני עם רכב ומכיון שבפנקן אין חניה חשבתי להחנות בחניון של אהורן  ולצעוד כמה דקות לפנקן, אבל ראיתי שזה חניון די קטן ולא יודע אם תהיה חניה מספיקה, מישהו מכיר ויכול לייעץ ? סקיבס לא אופציה, מעדיף להתנייד עם הרכב.

תודה רבה

ירון

2.תגובה ל: חופשת סקי בעמק הצילרטל תגובה ל - 1

אפשר לעלות לפנקן גם דרך העיירות HIPPACH ו-FINKENBERG בשני המעליות יש חניה.

מכיוון שהארנה אתר טוב ורחב יותר ופחות עמוס, כדאי להגדיש לו יותר ימי גלישה.

3.תגובה ל: חופשת סקי בעמק הצילרטל תגובה ל - 2

תודה רבה.

בקיצור אתה ממליץ יותר על הארנה ופחות על מאיירהופן.

כבר שמעתי מעוד מספר גולשים שמעדיפים את הארנה, אעפ שראיתי שאין הרבה מסלולים כחולים לעומת אדומים אלא אם האדומים יחסית רחבים.

4.תגובה ל: חופשת סקי בעמק הצילרטל תגובה ל - 3

גם הפנקן לא שופע כחולים. לעומת זה, בארנה יש לא מעט כחולים באיזור גרלוס ובקצה המזרחי בקרימל.

5.תגובה ל: חופשת סקי בעמק הצילרטל תגובה ל - 4

אם יש יום יפה [שמש, בלי רוחות ולא קרררר מדי] אני מאווד ממליץ על הקרחון. זה משהו משהו , אבל בעיקר אדומים.  הוא פשוט יפה. מה שכן, נסיעה קצת ארוכה. מת על הארינה/גרלוס. אפשר בוודאי גם להציץ בקלטנבך.  גם נחמד. אבל אם נפלתם על יום שעמוס שם וכו’ רדו למטה בגלישה , כנסו לאוטו מהארינה במרחק 5 דק’ נסיעה [מעבר לכביש] 

6.תגובה ל: חופשת סקי בעמק הצילרטל תגובה ל - 3

אם תפתח את המפה של ארנה, בצד שמאל, כל האדומים שיורדים מ- Karzpitz זה בתכלס אותו המדרון עם קצת פיצולים, מאוד רחב. לטעמי בגבול שבין כחול לאדום וממש כיף בגלל הרוחב. גם השחור הקטן 19d הוא קטע קצר ורחב, אמנם עם שיפוע די חד אבל ממש כיפי.

7.emoji-E00E.pngתגובה ל: חופשת סקי בעמק הצילרטל תגובה ל - 6

תודה על התגובות. 

אז לפי התגובות האחרונות אני נוטה להסיק שעדיף ללכת על הארנה בזל וגרלוס ופחות על מאיירהופן גם בגלל שהאדומים רחבים יותר וגם שפחות צפוף.

ההחלטה חשובה לי מכיון שאנחנו לוקחים הדרכות פרטיות ביום הראשון לגלישה כדי לרענן וכדי להמשיך ולהשתפר בגלישה ועלי לדעת באיזה בית ספר להרשם ומהיכן להשכיר את הציוד.

ומה כל כך מיוחד בגלישה בהינטרטוקס ? אשמח לשמוע רשמים ממי שהתנסה

ירון

8.הינטרטוקס בעיקר בגלל הנוף. תגובה ל - 7

וכמובן בשולי העונה, או כשסתם חם.

תנסו למצו ביס בזל אם זילר. יש גם חנויות להשכרה ליד הרכבל.

9.הינטרטוקס הוא קרחון שניתן לגלוש עליו עקרונית כל השנה תגובה ל - 8

מעבר לזה שהוא יפה, אפשר לגלוש עליו כאילו שאין קיץ מחריד בישראל גם בחודש מאי (ועשיתי את זה). הבאסה היא שהוא גבוה מאד, זה לוקח זמן להגיע אליו, ואם קר, אז שם קר במיוחד. פעם הגעתי לשם בשיא החורף והיה כל כך קר שירדתי משם אחרי שעתיים של קיפאון ורוחות. כמו כן יש שם המון מעליות טי בר מבאסות (קרחון, וזה).

מצד שני, אם השמש זורחת מדובר באחד המקומות היפים לגלישה.

10.תגובה ל: הינטרטוקס הוא קרחון שניתן לגלוש עליו עקרונית כל השנה תגובה ל - 9

הייתי פעמיים בהינטרטוקס: פעם ראשונה לא היתה מוצלחת ורק תודות להמלצות חברי הפורום חזרתי לפעם שנייה (בחופשה אחרת), שהיתה מעולה.

השיקול המרכזי לדעתי הוא מזג האוויר ותנאי השלג. מהטי-בארים אפשר להמנע (יש מספיק מעליות אחרות).

11.לגבי הדרכות תגובה ל - 4

ממליץ על בתי הספר בהוכצילרטל. הם מעולים

12.תגובה ל: חופשת סקי בעמק הצילרטל תגובה ל - 1

הייתי מוותר על מיירהופן וגולש במקומות האחרים  שהמליצו לך, עם דגש לארנה. 

13.ההינטרטוקס מדהים תגובה ל - 7

הייתי 3-4 פעמים במאירהופן ורק בפעם האחרונה הגעתי לקרחון. או שמזג האוויר לא אפשר או שהפרטנרים שאיתי לא התלהבו.  איזה פספוס.  השנה “קבעתי” שנוסעים והיה , לפחות בשבילי , מדהים.  נוף מרהיב. גובה. מסלול בגובה 3 ק”מ שהוא ברוחב של אורך של מגרש כדורגל.  אני לא מגזים. 

ואפשר אפילו לגלוש ממנו עאאאאאד למטה בסוף היום [בשבילי זה תמיד בונוס]. 

החסרונות? טי בארים. בעיקר למעלה.  ורוח קרה ומקפיאה. זה המקום היחיד שקפאה לי הצינורית של השלוקר בו.  אז מבחינתי לא לוותר. לא חושב שתתחרטו. זה משהו קצת מיוחד.  אבל להקפיד שזה ביום חמים יחסית. גם בגלל הקושי ביום רוח /קור וגם כי אם הרוחות חזקות הם סוגרים חלק מההר. [ביום בו הייתי כל החלק ה “אחורי” היה סגור בגלל רוחות. ]

ומלמעלה
ומלמעלה
מבט
מבט
נכתב ב-11/01/2018 14:57[עודכן ב-:11/01/2018 15:40]
14.תגובה ל: חופשת סקי בעמק הצילרטל תגובה ל - 1

אני ממליץ לכם לעלות עם Horbergbahn 
החנייה שם גדולה ונוחה יחסית 
אם אתה מגיע מכיוון צפון – אין צורך לעבור דרך מאיירהופן.
אני יכול להמליץ על ביס ב Horberg – לפני שנה הבת קיבלה שם שיעורי סנובורד מצויינים.

15.גלישה במזחלות סקי תגובה ל - 14

תודה רבה רבה לכולם על העצות, אכן עזרתם לי רבות בתכנון של החופשה.

שאלה אחרת, הבן שלי כל הזמן “חופר” לי על גלישה במזחלות סקי בערב:

https://www.zillertal.at/en/tips/winter/tobogganing.html

מישהו עשה ויכול להמליץ לי על אחד מהמקומות ? האם זה בטוח ? שמעתי שאפשר להגיע למהירויות ובלילה הראות פחות טובה.

תודה

ירון

16.תגובה ל: גלישה במזחלות סקי תגובה ל - 15

היי 

עשיתי את Gerlosstein בערב. היה כיף, יש במסלול כמה מקומות יותר מהירים , אבל  בגדול המהירות תלויה רק בך. חשוב נעליים לשלג חזקות , עוצרים עם רגליים , גם בגדיי סקי עדיף. אפשר שניים על המגלשה , ככה אתה יכול לשלות במהירות. 

';