פורום סקי - סנובורד

טיול בת מצווה

שלום לכולם ושנה טובה.

בן זוגי מתכנן לקחת את הבת שלנו שחוגגת 12 בדצמבר  הקרוב לחופשת סקי ראשונה. לשניהם אין מושג ירוק בסקי. קבלנו הצעה מפינגווין לשבוע בפורים (סוף פברואר 2018) עם הדרכה בעברית (מקווה שהבנו נכון את הסוכן) למאיירהופן בסביבות 3300 יורו במלון חצי פנסיון.

שאלותינו:

1. בהנחה שהילדה תהיה מעל 12 ולא רוצה קייטנה אלא זמן איכות עם אבא- האם האופציה היא רק לשכור מדריך?

2. מה עדיף- פורים (סוף פברואר) או פסח (סוף מרץ)? מבחינת חופשות בי"ס עדיף פסח אבל האם זה משמעותי מבחינת השלג? כשמדובר במתחילים?

3. לאן מומלץ לנסוע מתחילים מאותגרים ממש? מקום שאפשר גם טיפה לטייל בו כשהשרירים תפוסים , ובלי רכב.. ועם אוירה נחמדה.

4.פינגוין טובים? לנסות גם חברות אחרות?

רוב תודות . מההורים המותשים..

2.תגובה ל: טיול בת מצווה תגובה ל - 1

המחיר נראה מוגזם עבור מאיירהופן. במחיר כזה עדיף לקחת קלאב מד בצרפת הכל כלול עם הדרכה וציוד. אפשר לקחת את הקלאב בשמוני הנמצא בעיירה נהדרת. 

נכתב ב-02/10/2017 02:29 [עודכן ב-14/11/2017 10:30 על ידי מנהל]
3.סקי זה לא טיול - ורצוי להציב גבולות וציפיות בפני העלמה תגובה ל - 2
  • כאב לשלוש בנות, שהתחילו לגלוש בגיל יותר צעיר: אם נוסעים בקבוצה מאורגנת, ברור שהפעילות היחידה שבאה בחשבון היא הפעילות המאורגנת. 
  • שרירים תפוסים זה חלק מהענין בחופשת סקי. לא מגיעים לא מוכנים פיזית. להוציא ילד מהקבוצה אחרי יומיים-שלושה בגלל שכואב לו (גם אם זה רק ליום) אומר, שהוא יישאר מאחורי כולם ברמה ויצטרך לעבור לקבוצה אחרת, כשהמחיר הוא שינוי חברתי וצורך להשתלב מחדש בקבוצה שכבר הפכה להומוגנית. תתפלאי כמה מהר ילדים מתגבשים ביניהם כשהם לבד עם מדריך.
  • אפשר לבנות חבילה לבד, לטוס, לשכור רכב לאתר לפי בחירה ולהתארגן על מדריך מקומי דרך אחד מבתי הספר לשיעורים פרטיים לאבא ובת ביחד. רק קחי בחשבון, שילדים לומדים יותר מהר מהוריהם ותוך שבוע כבר יהיה פער נראה לעין ברמה.
  • יש יתרונות גדולים להדרכה בעברית – מנסיון.
  • יש מספיק אתרים מתאימים לפסח, שהשנה הוא ממש בתחילת אפריל. למרות שלילדה בת 12 זה לא כזה אובדן גדול אם תפספס שבוע בבית הספר.

את יכולה לפנות אלי בפרטי לשאלות נוספות והסברים יותר פרטניים

4.מסכימה תגובה ל - 3

מסכימה עם מ. פולני.

אנחנו נוסעים שנים בפורים עם מסגרות ההדרכה בעברית. הילדים שלנו בני 14 ו11 ועדיין מעדיפים המסגרות האלה מכמה סיבות. 

הראשונה שנחמד יותר לגלשו עם ילדים שמדברים את שפתך ועם ילדים בגילך. אם יקחו חופשה עצמאית וירשמו לבית ספר מקומי, חופשת הבת מצווה (טיול זה לא כמו שנאמר כאן) עלולה ליהיות של ילדה בת 12 בקבוצת הדרכה של מבוגרים. הילדים שלי כבר מזמן לא נמצאים בפעילות החברתית שאחרי הצהריים, אך כל שעות הגלישה הן פעילות חברתית.

גם למנטליות של המדריך הישראלי שמבין את הילד הישראלי ואת הצורך שלו (למשל שהסיכוי שהוא יראה שוב שלג השנה הוא כמעט אפסי ולכן יותר חשוב שיהנה מאשר שבסוף השבוע ינצח בתחרות של הסקי סקול).

 

אנחנו נסענו עם פינגווין לאנדורה שלוש פעמים. הם היו טובים מאוד. אני יודעת שמרוצים גם מאוסטריה אבל שם לא היינו איתם.

אנחנו נוסעים השנה עם גרייבר לbad hofgastein (במאהיורפן היינו ובניגוד לחבילה הכל כך אטרקטיבית של אנדורה שבהחלט מפתה לחזור שוב ושוב באוסטריה המחירים דומים). 

5.שכחתי משהו לגבי המועדים תגובה ל - 4

לגבי ימי החופשה. אנחנו מעדיפים את פורים. למרות שהשנה פסח יוצא מוקדם (כבר היו שנים שפורים היה כמעט בתאריכים האלה), סוף פברואר תחילת מרץ עדיפים ופחות סיכוניים. הרבה יותר כיך כשיש שלג טוב.

לגבי ימי הלימודים שהיא מפסידה אנחנו נוסעים שבת עד שבת 24.2 עד 3.3.

רביעי עד שישי חופשה, יום שלישי ברוב בתי הספר הפורימון. היא מפסידה יומיים לימודים. אם היא עדיין ביסודי גם ככה הרבה פעמים עסוקים בפורים. בחטיבות ובתיכונים גם יש לפעמים כל מיני חגיגות. זה לא משמעותי

6.תגובה ל: שכחתי משהו לגבי המועדים תגובה ל - 5

הי שני,

אומנם אנחנו מעדיפים את פורים, אבל כיוון שהשנה פסח מוקדם יחסית זה בכל זאת אופציה טובה לדעתי.

גם בהנחה שלא לוקחים מדריך פרטי (מה שמעשי במזרח אירופה, אבל יקר מאוד במערבה), אז האבא והבת בהחלט יכולים להיות באותה קבוצה, כי בהרבה מקומות קבוצות ילדים זה בכל מקרה רק עד גיל 12. 

 

×
';