בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום טיולי משפחות

הוספת סמנים שונים עם מספרים וצבעים ל-Google map

לפני הטיול האחרון שערכנו חברי ואני, רצינו ללמוד את תוכנת "google map" בכדי להפיק ממנה את המירב. גייסנו את נשותינו והתחלנו לחרוש. ברשת אומנם קיים מידע רב, אולם הוא מפוזר מאוד ודורש איסוף ומעבר על עשרות הודעות ובעיקר זמן יקר.

בסיום, החלטנו לרכז ולהעלות את המידע והידע שרכשנו, ואולי להחזיר מעט לאנשי הפורום, שתורמים ללא בקשת תמורה כלשהי כל כך הרבה מידע וידע יקר מפז ובעיקר מזמנם. אין הרבה חידוש לוותיקים שבכם, אבל אנחנו מאמינים שלחדשים זה יעזור.

איך עובדים עם מפות גוגל Google Maps?
המדריך כולל:
1. כניסה ל"מפות גוגל".
2. חיפוש מקום או אתר.
3. שמירת מיקום או אתר.
4. יצירת מפה.
5. שליחת קישור למפה שיצרנו.
6. הוספת מיקום או אתר שמצאנו, למפה קיימת.
7. עריכת מפה שיצרנו.
8. שינוי סמן (icon) במפה שיצרנו.
9. הוספת סמן (icon) שאינו בתיבת הסמנים ב "מפות גוגל" (Google map).
10. שמירת תמונת מסך: PrtScr ,print screen
11. הדפסת מפה והמידע שלה.
12. Google street view "תצוגת רחוב של גוגל"

1. כניסה ל"מפות גוגל" Google Maps
לשם כניסה ל"מפות גוגל" (Google map): מגיעים לדף החיפוש של "גוגל" ושם לוחצים על הלשונית "מפות" שבראש הדף , לעתים "מפות" לא מופיעה בראש הדף אלא תחת הלשונית "עוד". אפשרות נוספת היא ולהגיע ישירות ל"מפות".
"מפות גוגל" (Google map) בעברית: http://maps.google.co.il/
"מפות גוגל" (Google map) באנגלית: http://maps.google.com/
ולאחר מכן ליצור קיצור דרך\סימניה. על מנת לקבל את המסך (תפריטים וכד') כולו בשפה האנגלית, יש צורך לשנות את השפה ב"הגדרות חיפוש".

2. חיפוש מיקום או אתר במפות גוגל Google Maps
במידה ואין כתובת או מיקום ידוע , אפשר למקד את המפה בקרבת האיזור, לחיצה על הלחצן הימני בעכבר ואחר כך על "מה יש כאן" תעמיד במפה מספר נקודות ("משוטים") עם המידע שקיים ואחר כך שומרים את המיקום.

במידה ויש כתובת או מיקום ידוע, מקישים או מעתיקים כתובת של המקום שמחפשים בתיבת החיפוש, תוך כדי ההקלדה ינסה מנוע החיפוש להציע לנו הצעות עבור שמות אפשריים, לשים לב שהכתובת שאישרתם היא אכן מה שאתם מחפשים. לאחר לחיצה על "חפש" (זכוכית מגדלת) תופיע התוצאה\תוצאות החיפוש ולעיתים גם מידע, תצלומים, ביקורות וחוות דעת של אנשים ששהו באותו המקום.

כאשר תוצאות החיפוש יניבו יותר מתוצאה אחת, הם יסומנו על ידי "משוטים" עם אותיות, לחיצה על כל אחד מהם תצביע על מיקומו במפה, ולעיתים גם מידע, ביקורות וחוות דעת של אנשים ששהו באותו המקום. בצד שמאל של המפה ישנה אפשרות להתקרב (+) ולהתרחק (-) מהמפה על הזזת הסמן. מעליהם ישנו ציור של "אדם" שמציין את תוכנת "צילום רחוב" של גוגל (Google street view).

* המלצות: להכנס לצילום הרחוב של גוגל (Google street view) ולהדפיס או לשמור צילומים של המקומות החשובים שברצוננו להגיע. כל קל למצוא את הבית מלון\צימר\אכסניה כאשר אנו מצוידים בצילום של המראה החיצוני של המקום.

3. שמירת מיקום או אתר
על מנת לשמור את המיקום, יש להכנס לגוגל עם שם משתמש וסיסמה, לאחר שנכנסנו, ניתן לשמור את המיקום והמידע שהופיע. בזמן שנלחץ על הסמן (icon) עם הלחצן השמאלי, תופיע תיבה ובה יהיו האפשרויות:
"מסלול" –תפתח תיבת: "מציאת מסלול" והמקום הזה יופיע בצורת יעד ועלינו למלא את נקודת היציאה שלנו.
"חפש ליד" –תפתח תיבת חיפוש "חפש ליד", שבה עלינו לרשום מה ברצוננו לחפש מסביב למיקום זה.
"שמור ב- "- תפתח תיבת "שמירה במפות שלי", שבה עלינו להגדיר באיזה מפה ברצוננו לשמור את המיקום. בחירה ברשימה על "צור מפה חדשה" תפתח מפה חדשה שבה המיקום של הסמן (icon) יהיה גם השם של המפה וגם מיקום על המפה.
"עוד" – תפתח תיבה עם אפשרויות נוספות.
במידה ונלחץ על הסמן (icon) עם הלחצן הימני, יפתח תפריט שבו יהיו האפשרויות: מסלול מכאן (זאת נקודת המוצא של המסלול), מסלול לכאן (זאת נקודת היעד של המסלול), הגדל (התקרבות למפה), הקטן (התרחקות מהמפה), מה יש כאן?.

4. יצירת מפה
נכנסים (עם שם משתמש וסיסמה) ל: "מפות גוגל" (google maps) > "המקומות שלי" > "צור מפה"
ב"כותרת" ממלאים את שם המפה.
ב"תיאור המפה" ניתן להוסיף תיאור נוסף (לא יופיע כאשר נתבונן ב"מקומות שלי" או ב"מפות").
אם המפה תהיה פרטית (לא תופיע במנועי חיפוש) או ציבורית (תופיע במנועי חיפוש). לוחצים על "שמור" ו"סיימתי". שינויים בנתונים אלו יתאפשר בפתיחת המפה ולחיצה על "עריכה".

5. שליחת קישור למפה שיצרנו
נכנסים (עם שם משתמש וסיסמה) ל"מפות גוגל" (google maps) > "המקומות שלי" > "מפות"
פותחים את המפה שברצוננו לשלוח קישור, לוחצים על "קישור" (בפינה השמאלית העליונה).
נפתחת תיבה עם מספר אפשרויות:
כתובת המפה - תופיע בשתי אופנים: העליונה עבור מיילים וכדומה והתחתונה עבור עמוד אינטרנט.
"כתובת אתר קצרה"- אם נסמן את התיבה הזאת, ימיר גוגל את הכתובת הארוכה לקצרה (יעיל מאוד!).
"שלח"- יפתח מייל עם קישור אל המפה ואפשרות למלא כתובת לשליחה גם מתוך רשימת אנשי הקשר שלנו.
"בצע התאמה אישית והצג תצוגה מוקדמת של מפות מוטבעות"- אפשרות לקבוע את גודל המפה על מנת להטמיע את המפה בהודעה , תגובות ואתרי איטרנט וכד'.

6. הוספת מיקום שמצאנו למפה קיימת
מבצעים "חיפוש", במיקום או באתר שאנו מעוניינים להוסיף לוחצים עם הלחצן השמאלי של העכבר, בוחרים ב-"שמור ב-". ברשימה הנגללת שנפתחה, אנו בוחרים לאיזה מפה להוסיף את המיקום החדש.

7. עריכת מפה שיצרנו
נכנסים ל"מפות גוגל" (google maps) > "המקומות שלי" > "מפות"
פותחים את המפה שברצוננו לשנות. לוחצים "עריכה". בצד ימין ישנה רשימה של האתרים במפה, ניתן לשנות את הסדר שלהם על ידי איזה וגרירה של האתר למיקום אחר ברשימה. כל פעם שנלחץ על אחד הסמנים שנמצאים ברשימה בצד ימין, תפתח תיבה ובה כל הפרטים שקיימים עבור אותו נקודת מיקום או אתר.
נכתב ב-29/05/2012 11:02 [עודכן ב-03/06/2012 13:57 על ידי מנהל]
הודעה סגורה תודה 7 שלח
2.הוספת סמנים ל- Google map -המשך תגובה ל - 1
7. עריכת מפה שיצרנו

נכנסים ל"מפות גוגל" (google maps) > "המקומות שלי" > "מפות"
פותחים את המפה שברצוננו לשנות.
לוחצים "עריכה".
בצד ימין ישנה רשימה של האתרים במפה ,ניתן לשנות את הסדר שלהם על ידי איזה וגרירה של האתר למיקום אחר ברשימה.
כל פעם שנלחץ על אחד הסמנים שנמצאים ברשימה בצד ימין , תפתח תיבה ובה כל הפרטים שקיימים עבור אותו נקודת מיקום או אתר.
אפשר למחוק את הנקודה, לשנות את שמה של הנקודה , את המידע שיופיע בצמוד אליה ואת הסמן (icon) שיופיע על המפה .

רצוי שלכל סמן יהיה מספר אחר .
עבור ההדפסה ,רצוי לרשום בהתחלת כל כותרת מספר שיתאים למספר של הסמן .

8. שינוי סמן (icon) במפה שיצרנו
כאשר ישנם מספר רב של נקודות במפה , ניתן להעניק לכל אחת צורה שונה או לכל סוג צורה שונה ולכל אחת מספר שונה.
ההוראות הכלליות לשינוי סמן (icon) במפה הוסברו בהרחבה בהסבר של סוזי הן:
1. פותחים את "מפות גוגל" (Google map) ,
2. פותחים את המפה שברצוננו להוסיף סמנים או לשנות את הסמנים .
3. לוחצים על לחצן "עריכה" .
4. לוחצים על הסמן (icon) עם הלחצן השמאלי של העכבר (נפתחת תיבה עם כל הנתונים של אותו מקום).
5. לוחצים עם הלחצן השמאלי של העכבר על הציור של הסמן (icon) עצמו (נמצא בפינה העליונה של התיבה שנפתחה , ליד ה - X)
6. כעת נפתחה תיבה עם המון סמנים .
7. לוחצים על אחד הסמנים שבתיבה.
8. הסמן (icon) החדש יופיע במקום מה שהיה קודם.
9. לוחצים "אישור" .
10. בסיום העבודה לוחצים "שמור" ו "סיימתי".

9. הוספת סמן (icon) שאינו בתיבת הסמנים ב "מפות גוגל" (Google map)
עושים הכל כמו ב"שינוי סמן" (icon) עד סעיף 6 :
7. לוחצים על "הוסף סמל".
8. מוחקים את מה שכתוב בתיבה שנפתחה .
9. מעתיקים את הקישור של הסמן (icon) שרצינו שיופיע
לדוגמה http://maps.google.com/mapfiles/kml/pal2/icon0.png

10. מדביקים בתיבה ולוחצים "אישור" .
11. הסמן (icon) החדש יופיע במקום מה שהיה קודם.
12. לוחצים "אישור" .
בסיום העבודה לוחצים "שמור" ו "סיימתי".

שימו לב, ישנם ברשת סמנים שאין אליהם גישה חופשית , ולכן הם לא יראו כאשר נוסיף את הקישור אליהם.

בדף הזה ישנם סוגים רבים של סמנים והוא שייך לגוגל :
http://sites.google.com/site/gmapsdevelopment/

כאן יש עוד סימנים :
http://sites.google.com/site/gmapicons/

וכאן, אם רוצים , יש ציור של תרנגול הודו להוספה:
http://www.google.com/mapfiles/turkeycomposit.png

אם יש לכם פיירפוקס :
א. לחיצה על הסמן (icon) שבחרנו עם הלחצן השמאלי בעכבר
ב. לחיצה על הלחצן הימני של העכבר
ג. בתפריט שיפתח לחיצה עם לחצן שמאלי על "הצג פרטי תמונה" תקבלו את הקישור ,
ד. לחצו לחצן ימני בעכבר ו"העתק" ותוכלו ישר להדביק בתיבה (בסעיף 10).

באקספלורר :
א. עומדים עם העכבר על הסמן (icon) שבחרנו.
ב. לוחצים על הלחצן הימני של העכבר .
ג. בתפריט שנפתח לוחצים על "מאפיינים" Properties
ד. לוחצים על הלחצן השמאלי פעמיים (דבל קליק) על השורה שליד המילה "כתובת" Address (URL) , השורה תסומן בכחול .
ה. לוחצים לחצן ימני בעכבר ו "העתק" COPY.
ו. מדביקים בתיבה (בסעיף 10).

כל סמן (icon) שמוסף , נוסף ל"סמלים שלי" כאשר פותחים את המפה במצב "עריכה".
הצעה שלי :
העתיקו כמה שיותר קישורים למסמך וורד כאשר לצידם יופיע הסמל,שמרו את המסמך מבלי להדפיס.
כשתעבדו על מפה תוכלו פשוט להעתיק את הקישור מיד מהמסמך.

10. "שמירת תמונת מסך" PrtScr , print screen
פעולה זאת : PrtScr או print screen , מסייעת לנו להדפיס ישירות מהמסך של המחשב , מבלי להתעסק עם כל מיני הגדרות שעלולים ליצור הבדל בין מה שאנו רואים לבין מה שיוצא בהדפסה , מה שנקרא : What you see is what you get , "מה שאתה רואה , זה מה שיש".

בכל מקלדת ישנו מקש שעליו כתוב : PrtScr או print screen.
לחיצה עליו למעשה תעתיק לזיכרון המחשב באופן זמני בדיוק את מה שאנו רואים במסך , ולהדביקו בתוכנה אחרת כדוגמת "וורד" ו"צייר" , לערוך את התמונה ,לשנות את גודלה, להוסיף לה כיתוב , לשמור באופן קבוע ולהדפיס אותה.
במקלדות רגילות , הכיתוב PrtScr או print screen יופיע על מקש בודד.
במחשבים ניידים , על מנת לצמצם את מספר המקשים מופיע הכיתוב עם עוד פעולה ולכן הפעלתו תצריך שילוב של עוד מקש , לדוגמה "Fn" (פונקציה").

הודעה סגורה תודה 1
3.הוספת סמנים ל- Google map -המשך תגובה ל - 2
11. הדפסת מפה והמידע שלה.

שיטה מס' 1
המקור הוא : ממיר למפות של גוגל שהביא יניב קורן .
בכתובת : http://maps.taurich.org/printmaps/
פשוט מדביקים את הקישור של המפה , קובעים כמה עמודות יהיו בטבלה עם המידע, ולוחצים : SUBMIT.
התוכנה הופכת את כל סוגי הסמנים לסמן אחיד עם מספר בתוכו ויוצרת טבלה עם מיספור תואם.

שיטה מס' 2
הדפסת המפה בלבד על ידי : קובץ > הצג לפני הדפסה > הדפס דף 1 :
סוגרים את הרשימה של המיקומים שנמצאת בצד ימין , על ידי לחיצה על המשולש שנמצא בפינה העליונה של הרשימה (ליד הציור של המדפסת).
ממרכזים את המפה בצורה שכל נקודות העניין יופיעו, נכנסים ל"קובץ" > "הצג לפני הדפסה".
חשוב מאוד!! : מוודאים שתמונת המפה תופיע בדף הראשון עם כל נקודות העניין שרצינו .
אם צריך , משנים את קנה המידה או שחוזרים ל"מפות גוגל" ומתקנים את מיקום המפה.
בהדפסה משנים כך שרק הדף הראשון יודפס.

הדפסת המפה על ידי העתקת תמונת המסך שלה PrtScr , print screen:
סוגרים את הרשימה של המיקומים שנמצאת בצד ימין , על ידי לחיצה על המשולש שנמצא בפינה העליונה של הרשימה (ליד הציור של המדפסת).
ממרכזים את המפה במסך המחשב בצורה שכל נקודות העניין יופיעו, מעתיקים את התמונה על ידי לחיצה על הלחצן: PrtScr ,print screen במקלדת .
פותחים את תוכנת "צייר" (Paint) ,"עריכה">הדבק Edit>paste, עורכים את התמונה , שומרים \ מדפיסים .
או
פותחים את תוכנת "וורד" (WORD) ,"עריכה">הדבק ,עורכים את התמונה , שומרים \ מדפיסים.

הדפסת המידע של המפה על ידי "העתק הדבק":
לוחצים ומחזיקים על הלחצן השמאלי של העכבר בראש הרשימה ועוברים עד סופה ועוזבים (הטקסט כולו יסומן).
לוחצים על הלחצן הימני במקום כלשהו שבו הטקסט מסומן ו"העתק".
פותחים וורד ולוחצים "הדבק".
נקבל טבלה עם כל הכיתוב , שאותה נוכל לשנות כרצוננו.

מאחר ולא ניתן להעביר את הסמנים שלצד הכיתוב , המספרים שהכנסנו בהתחלת כל כותרת ,יעזרו לנו .
וכך על המפה יהיו סמנים ממוספרים והרשימה תהיה ממוספרת בהתאם.

הדפסת המידע של המפה על ידי העתקת תמונת המסך שלה PrtScr , print screen :
שיטה זאת תדפיס את המפה והמידע בדיוק בצורה שהם מופיעים על מסך המחשב .
מעתיקים את התמונה שמופיעה על מסך המחשב על ידי לחיצה על : PrtScr print screen)) (תמונת מסך) במקלדת .
מדביקים ב"צייר" (Paint) של חלונות , עורכים, ומדפיסים \ שומרים.
או מדביקים במסמך וורד , עורכים, ומדפיסים \ שומרים.

*במידה ורשימת נקודות העניין (שמופיעה בצד ימין) רבות ולא יופיעו כולן במסך אחד , יהיה צורך לבצע את הפעולה הזאת מספר פעמים .

12. Google street view "תצוגת רחוב".

כאשר אנחנו נמצאים בתצוגת "מפה" או "לוויין" , בצד שמאל של המסך מופיע ציור של אדם מעל הסמן (icon) של (+) ו (-), ציור זה מסמל את צילום הרחוב של גוגל (google street view) .
אם הציור מופיע באפור-אין מידע מצולם של גוגל על המקום (כמו שהיה עד לא מזמן בישראל...).
אם הציור מופיע בכתום – ישנו מידע מצולם , שהגיע ממכונית הצילום של גוגל.

לוחצים עם העכבר על הציור וגוררים להיכן שאנו מעוניינים על המפה.
כל פעם שנזיז את ה"אדם" , יופיעו פסים ונקודות בצבע כחול על המפה. דרכים בצבע כחול על המפה , אלו הם המקומות והדרכים שבהם נסעה מכונית הצילום של גוגל ,ולכן המידע המצולם של גוגל.
נקודות כחולות , לרוב מציינות מידע מצולם חיצוני , כלומר לא של גוגל.

אם ישנו מידע מצולם , תוקטן המפה ויוצג צילום המקום שביקשנו.
ניתן להגדיל ולהקטין את היחס בין המפה שתוצג לבין הצילום על ידי החצים שנמצאים בצידי המפה .

בצד השמאל העליון של הצילום תופיע חוגה עם האות "N" שבתוכה חצים , ומתחתיה לחצן (+) ולחצן (-).
האות "N" (צפון) שמופיעה על החוגה החיצונית , מצביעה היכן נמצא הצפון ביחס לצילום שאנו רואים. כאשר האות "N" נמצאת למעלה סימן שאנו מתבוננים לכיוון צפון .
אחיזה בחוגה החיצונית וסיבובה תסובב את ה"אדם" בצורה רציפה ותשנה את הכיוון של הצילום ביחס לצפון .
לחיצה על אחד מהחצים הפנימים תשנה את כיוון הצילום: ימין שמאל למעלה למטה , בצורה מדורגת בכל לחיצה עליהם .

כאשר נזוז עם העכבר בתוך הצילום :
1. יופיעו שמות הרחובות .
2. כאשר יופיע לפני הסמן (icon) של העכבר עיגול , הוא יציין את המיקום הבא שאליו המצלמה ,אם נלחץ על הלחצן השמאלי בעכבר.
3. כאשר יופיע לפני הסמן (icon) של העכבר ריבוע , הוא יציין היכן אנו רוצים להתמקד ולהתקרב לאובייקט , אם נלחץ על הלחצן השמאלי. ניתן לעשות את אותה הפעולה עם הלחצנים (+) ו (-)
4. מספר לחיצות על לחצן ה (-) יסגור את "צילום רחוב" ויחזיר אותנו למפה.

* המלצה : להדפיס או לשמור צילומים של המקומות החשובים שברצוננו להגיע.
כל קל למצוא את הבית מלון\צימר\אכסניה כאשר אנו מצוידים בצילום של המראה החיצוני של המקום.

הודעה סגורה תודה 1
4.הוספת סמנים ל- Google map -המשך תגובה ל - 3
נהדר,
שאלה נוספת...איך אני מחפשת מפות שנוצרו ע' אחרים??
פעם הצלחתי,עכשיו לא Sad
אמה
הודעה סגורה תודה 0
5.הוספת סמנים ל- Google map -המשך תגובה ל - 4
הבנתי שפעם היה , אבל נראה לי שהיום חסר תיבת חיפוש.
הודעה סגורה תודה 0
6.הוספת סמנים ל- Google map -המשך תגובה ל - 5
איזה יופי, מחזירה לדף הראשון, ולמנהלי האתר , האם אי אפשר להשאיר דפי הסבר אלו בדף הראשון למשתמשים שרוצים את ההסבר?
הודעה סגורה תודה 0
7.הוספת סמנים ל- Google map -המשך תגובה ל - 6
כן,כדאי להשאיר בראש או תחת טיפים מיוחדים לוגיסטיים טכניים.
כמו גם איך מקטינים תמונות.
הרי לא פעם נשאלות השאלות שוב ושוב..
הדפסתי את חלקי המפה,פעם היה יוצר טוב,עם הגדלה.הפעם משום מה ברחו חלק מהסימנים לסוץ הדף Shocked והקטנתי את הדף לפני ההדפסה.
עשיתי כמו שהוסבר להעביר בצייר לדפי הקובץ..
נכון,האפשרות של חיפוש כאילו לא קיימת,חבל מאוד. Sad
אמה
הודעה סגורה תודה 0
8.הוספת סמנים ל- Google map -המשך תגובה ל - 7
תודה רבה רבה!
עדיין לא התנסיתי בכל הפונקציות שפרסת כאן, אך זה בהחלט מפתח "מאסטר" להכנת טיולים.

יונית- מהר ל"קוביות" שבשמאל!

אורנה
הודעה סגורה תודה 0
9.הוספת סמנים ל- Google map -המשך תגובה ל - 8
תודה רבה על ריכוז המידע היעיל Smile

מירה
הודעה סגורה תודה 0
10.רפי- יופי, מועיל, תודה! תגובה ל - 3
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה תודה 0
11.רפי- יופי, מועיל, תודה! תגובה ל - 10
מצטרף למודים.
שירות חשוב לקהילה. ראוי "לטיגלון", או איך שקוראים לזה כאן.
הודעה סגורה תודה 0
12.icon6.gifהוספת סמנים שונים עם מספרים וצבעים ל-Google map תגובה ל - 1

שאפו ... "אשרי אישתי" ... Cool
הודעה סגורה תודה 0
13.המשך-איחוד ומיזוג מפות גוגל תגובה ל - 2
לעתים אנו יוצרים מפות (או מסלולים) שלאחר שסיימנו , היינו מעוניינים לאחדם למפה אחת.

קרדיט ל :
Barry Hunter
neogeographer
Top Contributor
Google Product Forums › Google Maps ›

שלב ראשון : השגת הקישור לקובץ KML של מפת המקור

פתח את המפה שברצונך להעתיק .

לחץ לחיצה ימנית על העכבר היכן שכתוב KML , לחץ על "העתק מיקום קישור" (הכיתוב המדוייק הוא לפי סוג הדפדפן).

שלב שני : יבוא הקישור אל מפת היעד (איחוד המפות)

בשלב הזה יש לנו את הקישור של מפת המקור(המפה שברצוננו להוסיף).

פתח את המפה שאליה אתה רוצה להוסיף את הנתונים (או צור מפה חדשה) במצב "עריכה" .

לחץ על "יבוא" , בתיבה שנפתחה הדבק את הקישור (שהעתקנו ממפת המקור) היכן שכתוב : "הזן כתובת אתר של נתוני מפה באינטרנט" ולוחצים "טען מכתובת אתר".
(יש ללחוץ קודם על "בטל" , הכיתוב של הלחצן "טען" ישתנה ל"טען מכתובת אתר" ולוחצים עליו).

אפשרות נוספת היא לשמור את הקובץ המיובא כקובץ KML על שולחן העבודה במחשב שלנו.
בתיבה שנפתחה (לאחר לחיצה על "יבוא") לוחצים על "עיון" ,מוסיפים את הקובץ , ואחר כך לחיצה על "טען".

המפה תיובא ושתי המפות יאוחדו.

הערות חשובות ביותר :
+ עדיף ליצור מפה חדשה ולייבא את המפות אליה.
+ סימון התיבה של "במפה זו, החלף הכל עם הקובץ הנטען כל התכונות הקיימות יימחקו! " ימחק את כל הנתונים שהיו במפה , ויופיעו בה רק הנתונים שייבאנו .
+ במצב נדיר (אני לא נתקלתי בזה) בזמן יבוא מפה ,המפה החדשה תקבל את שם המפה שיובאה.
+ ישנם שינויים במפה, אפילו צורה או צבע של הסמן במפה, שנראים רק לאחר לחיצה על "סיימתי" ורענון הדף (לחיצה על F5) כי אז המחשב שולח ומקבל מידע מגוגל.
+ אם העתקתם מסלול שבו במפת המקור השתמשתם בתכונה "הצמדה לכבישים" , יש צורך לנטרל את התכונה הזאת בכל הקווים שעשינו, ולשמור את המפה.לאחר שהעתקנו את המסלול למפה החדשה ,יש להפעיל שוב את התכונה "הצמדה לכבישים".
+בגוגל מפות ישנה הגבלה של 3mb לקובץ של KML . במידה והמפה שברצונכם להוסיף גדולה יותר (הרבה מאוד נקודות) יתכן שפעולת ההעתקה תכשל ,ללא התראה נראית לעין.

בהצלחה

הודעה סגורה תודה 1
14.המשך-איחוד ומיזוג מפות גוגל תגובה ל - 13
היי רפי
לאחרונה עלתה כאן שאלה שאני לא מצאתי עליה את התשובה
אבל אולי אתה במסגרת המחקר שלך - תדע.
יצרתי מפה והיא ציבורית.העברתי את הקישור אליה לחברים אבל חוץ מהחברים שלי הייתי שמח לחלוק אותה עם שאר הגולשים הרוצים לתכנן לאוןתו יעד ומחפשים מפה מוכנה מראש ואולי טיפה להוסיף/לשנות.
איך מחפשים מפות ציבוריות של אחרים?
ואם מישהו אחר יודע....אשמח גם אני לדעת.

תודה על האיסוף והשיתוף שלך
ג'מוס
הודעה סגורה תודה 0
15.המשך-איחוד ומיזוג מפות גוגל תגובה ל - 14
נהדר

תודה רבה,
אביה
הודעה סגורה תודה 0
16.המשך-איחוד ומיזוג מפות גוגל תגובה ל - 14
היי ג'מוס וכולם.
אני אמנם לא רפי, אבל אני מכיר כמה כאלו Laughing .

הדרך הפשוטה להפיץ מפה ברבים, באמצעות "גוגל מאפס" היא :
1. לוודא שהמפה מוגדרת "ציבורית או להפוך אותה לכזו.
2. כשהמפה ציבורית, ללחוץ על אייקון הקישור (דומה לשרשרת ליד אייקון המדפסת) ואז קופצת תיבה קטנה ובה הכתובת של המפה אותה צריך להעתיק ולהדביק כקישור.

הסבר מפורט כאן :
http://support.google.com/maps/bin/answer.py?hl=iw&answe r=144365
הודעה סגורה תודה 0
17.שתי דוגמאות תגובה ל - 16
הודעה סגורה תודה 0
18.שתי דוגמאות תגובה ל - 17
מפות יפות ...

ד"א ...

למישהו יש מפות כאלו של הולנד ???
הודעה סגורה תודה 0
19.שתי דוגמאות תגובה ל - 17
אחרי ששמרתי במקומות שלי ... אני יכול לערוך את המפות אצלי ???
הודעה סגורה תודה 0
20.עריכת מפה ציבורית תגובה ל - 19
יערי לצערי מפת הולנד שלי נעלמה יחד עם המחשב בו היא נוצרה.
לשאלתך - צור מפה חדשה משלך ובמצב עריכה ייבא אליה את נתוני המפה הציבורית ואז היא תהפוך למפה שלך ותוכל לעשות בה כרצונך.
הודעה סגורה תודה 0
21.עריכת מפה ציבורית תגובה ל - 20
אוהו ...
לייבא כל נק' בנפרד ...
או שניתן את כל המפה?

איך מחפשים מפות , לדוגמא על הולנד ... בגוגל מפות ???
הודעה סגורה תודה 0
22.עריכת מפה ציבורית תגובה ל - 21
רואים שלא עשיתי שיעורי בית ...

יש הסבר של רפי לייבוא שלם ...

עכשיו נותר רק החיפוש ...
הודעה סגורה תודה 0
23.חיפוש מפות ציבוריות תגובה ל - 12
אני בדקתי את עניין חיפוש מפות ציבוריות של אחרים בגוגל מאפ ולצערי לפי מה שהבנתי האפשרות הזאת אינה קיימת עוד כפי שהייתה בעבר
הודעה סגורה תודה 0
24.כרגע-מהמידע שהשגתי ,אין חיפוש מפות לפי משתמשים תגובה ל - 14
האפשרות היחידה שראיתי שאיכשהו מתקרבת לסיפור הזה היא בהגדרות החיפוש לציין קובץ KML או KMZ .
ישנו הסבר בפורום של גוגל מפות .
אבל ניסיתי לערוך חיפוש על המפות שאני עשיתי , כלומר הקלדתי את שמם המדויק ואת סוג הקובץ , אבל לא הצלחתי "למצוא" אותם.....

גם אני אשמח אם מישהו יצליח למצוא את הדרך כי ישנם המון מפות של משתמשים שאפשר להשתמש בהם.

בינינו , לאחר שהספקתי להכיר את דרך המחשבה של האמריקאים, לדעתי האופציה הזאת הורדה מטעמי ביטחון ועקיבה, כלומר מפה שהגיעה לידיך , לא הגיעה על ידי חיפוש אלא על ידי שליחה ספציפית ולכן יש לך קשר אישי עם יוצר המפה....
הודעה סגורה תודה 0
25.אולי כדאי שנקים מאגר של מפות ? תגובה ל - 24
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה תודה 0
';