פורום טיולי משפחות

אשכול קניונים - פתוח גם בשבת

שלום,

אשכול זה הוא בעצם ספין אוף, אשכול בת, שנולד אומנם בחטא (באשמתי כמובן... Shocked Rolling Eyes Laughing ), אבל בכל זאת נוצר ונולד מתגובה הומוריסטית שלי (ויהיו שיאמרו אווילית) להתחבטויות של זיוה באשכול המרתק שלה, שכותרתו: "עוד תכנית להתייחסות - שוויץ ומחטף ביער השחור". במאמר מוסגר: בהחלט שווה קריאה וכיף לקרוא את ההתפתחות של האשכול, את התגובות (הרציניות), ההפנמה והדיון הפורה שם.. הלוואי עלינו הרבה דיונים כאלה!! ואני נטול ציניות לחלוטין כרגע. זה מהות הפורום וההפריה ההדדית וזה יופיו (ואופיו) של הפורום בעיניי... ולא רק, כמו שלעיתים קורה גם בפורום, שיש תהליך של "שאיבת מידע" נטול דיאלוג אמיתי, פתיחות והקשבה ובסופו של דבר, בתוצאה הסופית ניכר הקבעון והישארות עם התכנון המקורי למעט ניואנסים דקים, למרות מגוון הרעיונות וההצעות שמועלות בפני השואל/ת ע"י החבר'ה כאן בפורום...

בקיצור, זיוה התחבטה והתלבטה לגבי ביקור בקניון הארה בשוויץ ותהתה האם לבקר בבוקר או שמא לפקוד אותו בלילה... מאחר והאשכול נראה לי מעניין אבל לא היה לי מה לתרום עניינית, פניתי, כהרגלי, לדרכים הצדדיות (בפורום, כמו בחיים, לדעתי, הכי כיף בדרכים הצדדיות.. Cool ) וכתבתי לה כי תמיד מומלץ להגיע לקניונים בשעת היום, לפני הצהריים ועדיף בבוקר, כשהחנויות פתוחות, אין הרבה מבקרים ויש אור יום Laughing ... המלצתי לה גם לא לשכוח לבקר בקניון העודפים פוקסטאון ואז זרקתי בצחוק שצריך לפתוח אשכול קניונים לשבת Very Happy ...

לא עברה דקה, עברו 62, ומלכת אשכולות סופ"ש הבלתי מעורערת שלנו (מבלי לפגוע באחרות ובאחרים, כולל אותי, שמציעים רעיונות לאשכולות), הלוא היא רבקה היקרה, שכל אשכול שלה יצירתי ויפה יותר מקודמו (ושוב, נטול ציניות לחלוטין!) קפצה "למפגש", זרקה לי כפפה ואמרה שאפתח את האשכול בעצמי...(אני עדיין ממתין לעוד כפפה כדי להשלים זוג). וכשרבקה מציעה/אומרת דבר כזה, אני מקשיב ומשתדל גם להשיב...

מאחר ובימים אלה אנו תחת השפעת שפעת בבית (אך לא תחת השפעת כדורים, למי שתוהה אם זו הסיבה לאשכול.. Laughing ), כנראה שגם אני נדבקתי ב"קדחת הקניונים" והחלטתי להרים את הכפפה..

יש סוגים שונים של קניונים ואני בטוח שכולנו עמדנו נפעמים לא פעם כשניצב מולנו קניון יפה ומרשים, כזה שבא לך לטייל בו, בין קירותיו, להתפעל מיצירות האמנות שבו, לשבת ולנוח ולהתרווח, לשמוח שלא שכחת את המצלמה, לשכוח שיש עוד אנשים מסביבכם... יש קניונים קטנים ויש קניוני ענק. קניונים נמוכים וקניונים שגובהם כה רם, שאתה רוצה להגיע למעלה על מדרגות נעות... יש את הקניונים בארץ, שהם בד"כ קטנים יותר ופחות מרשימים מהקניונים בחו"ל, אם כי גם לנו יש שכיות חמדה בתחום הקניונים, נכון?? ויש את הקניונים בחו"ל, קניונים שלפעמים אנחנו נוסעים יום שלם רק כדי לבקר בהם לשעתיים-שלוש ולנסות וליהנות מאוצרותיהם...

אני מתכוון כמובן לקניונים טבעיים ולא לאלה המסחריים, שלא נטעה, כן??? בבחירה בין הקניון האדום בהרי אילת לבין קניון מול ים בעיר, אני בהחלט מעדיף את זה ההררי והטבעי וכשאני חושב על גרנד-קניון, אני לא חושב בהכרח על זה החיפאי המסחרי, אלא על זה האמריקאי הענק והמרשים ... וקניון שחורת, הקניון הלבן או קניון ברק בערבה נראים בעינינו הרבה יותר מהנים וכיפים מהקניונים הרבים שבראשל"צ מערבה...

וכן, אני קצת שיפוטי וביקורתי, אני יודע, אבל תמיד בשבתות ובימי חופש, כשיש הזדמנות לצאת וליהנות מהטבע היפה שיש לנו בארצנו הקטנטונת עם המשפחה או בזוג, וכשבדרך לצפון או לדרום אנו נתקלים בקניונים ובמתחמים המסחריים ההומים ומפוצצים במאות מכוניות ואלפי מבקרים ומשוטטים, אני משתגע מ"תרבות הקניונים" ולא מבין איך ממשהו בסיסי כמו הצורך לרכוש פריטים בחנויות בקניון, הצורך הפך לעונג ולצורת בילוי מועדפת על רבים והקניה הפכה ליום בילוי מלא בקניון, עד שלא פעם אתה מספר למישהו שטיילת בקניון הבזלת ליד בית שאן והוא עונה שגם הם טיילו אתמול בקניון, ברמת אביב... מבאס אותי לראות איך שמורת חוף השרון ריקה ממטיילים אבל 500 מטר לפני, מתחם חוצות שפיים מלא במבקרים ובמשוטטים (האמת, במחשבה שניה, לא מבאס, אני שמח כי אפשר ליהנות בנחת מהנוף, החוף והים שם...). מוזר לי איך בדרך ליער חולדה צריך להתעכב בפקקים שנוצרים בכניסה למתחם בילו סנטר. ובעזריאלי הייתם? זה הפך כבר למין משפט מפתח בזמנו... הייתי פעם אחת, לפני שנה, בגלל שהייתה לנו שם פגישה עם מאט דיימון באחת מהזהויות השאולות שלו ובאותו מועד ספציפי שרצינו, רק שם ניתן היה לפגוש אותו... אה, כן, ואחרי הסרט נמלטנו לתצפית המרשימה בגג וזהו. אבל מעבר לכך? מודה, פעם אחת ודי. ובכלל, בלי קשר לקניון זה או אחר, ידוע יותר או מוכר פחות, יש קניונים שונים שאחרי ביקור אחד בהם אני מרגיש שזו הייתה פעם אחת יותר מדי...

ובכלל, עוד נקודה למחשבה: מרבית הקניונים נראים בסופו של דבר כמו שכפול של עצמם עם אותו קומות, אותן חנויות עוגן קבועות ואותן רשתות ביגוד/קוסמטיקה/הנעלה/דראגסטור/ספ רים ואפילו אותן מעליות ומדרגות נעות, שלא לדבר על רשתות בתי קפה ואוכל מהיר... ולצערי, אם בעבר במרבית הערים היו רחובות ראשיים הומים ושוקקים ומדרחוב ים מלאי צבע ועניין, הכל נדחק ונדחס לתוך הקניון.. פעם היה גם לנו City Center, לא רק לאירופאים, אבל זה די נעלם אצלנו. ההיפך, יצאנו ממרכזי הערים לכל מיני Power Centers מכוערים באזורי תעשיה ולצידי הכבישים. איפה אותו רחוב ראשי וחינני עם בתי הקפה הקטנים, החנויות עם חלונות הראווה היפים? היום כולם הולכים לקניון, לראות את אותם הדברים ולשוטט באותן החנויות נטולות הזהות של אותן הרשתות ובסוף, מחכים להגיע לאיזה מדרחוב חביב בברצלונה, ליסבון או בון.. ולא שוכחים לקפוץ לאיזה אאוטלט זול בחוץ לארץ, בחור נידח, רק כדי לגלות שיש שם אותם מותגים בדיוק כמו אצלם בקניון, בארץ.....

תכף המשך, קפצתי לקפה בקניון Laughing
אורן
מגנה פלזה באמסטרדם.jpgקניון הבזלת לעד בית שאן.jpg
נכתב ב-13/03/2009 18:49[עודכן ב-:13/03/2009 18:59]
הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.אשכול קניונים - פתוח גם בשבת תגובה ל - 1
אורן יקר

קודם כל שמחה שמרגישים יותר טוב (רואים את זה לפי אורך ההודעות שלך) Cool

לא יכולת לחכות קצת עם האשכול הזה ? Rolling Eyes

רק בסוף אוגוסט יהיו לי ב"ה תמונות מהקניונים המדהימים של מערב ארה"ב.

יותר מאוחר אחפש מקומות שכבר בקרנו בהם , בינתיים ארוחת ערב מחכה
(וגם הסועדים).

איך אמרת, תכף אשוב..

איריס
הודעה סגורה תודה 0
3.אשכול קניונים - פתוח גם בשבת תגובה ל - 1
חזרתי מהקניון..שוב הבריזו לי... Laughing

מאחר ומדובר באשכול קניונים ובפורום טיולי משפחות ומכיוון שכולנו נתקלנו לא פעם בחיינו ובטיולינו בארץ ובחו"ל בקניונים מסחריים יפים, מושכים וממגנטים פנימה, בכל זאת, אני רוצה לפרגן גם לקניונים הרגילים ולא רק לאלה שנחצבו בסלע ונמצאים בטבע....

אני בוחר להיות לוקל פטריוט ולהתחיל דווקא מאצלנו, בארץ. האמת שמכל הקניונים, אחד היותר אהובים עלינו לשיטוט הוא דווקא דיזינגוף סנטר הישן והטוב, על שפע "מחילותיו", חיבוריו, "סמטאותיו ופיתוליו" ומבנה הספירלה המטעה את המשוטט בין מבוכיו.. אחרי סרט טוב בקולנוע לב, אין כמו לשוטט בין החנויות הקטנות, המגוונות והביזאריות, לטייל בין המפלסים ולחצות את "הנהר" דיזנגוף, מתחת או מעל... יש לו אופי ויופי מיוחדים בעינינו, אולי גם כי הוא מזכיר את ימי נעורינו? לא יודע.. בכל מקרה, הוא שונה מיתר הקניונים ויש לו צורה של "עיר בתוך עיר"... מאחר והבעלות על דיזנגוף סנטר שייכת בחצייה לשמואל פלאטו שרון (החצי השני בידי משפחת פילץ), הרי שאם אי פעם הוא יישאל - "ומה אתה עשית בשביל המדינה?....", הוא תמיד יוכל לזקוף את הסנטר לזכותו...

אני זוכר עד היום איך בטיולינו למזרח, אי שם בתחילת שנות התשעים של המאה הקודמת, כשהיינו צעירים ויפים יותר ומנוסים הרבה פחות, נמלטנו לנו מהעוני, הדלות והמסכנות של הודו היישר לשדרת אורצ'רד המפוארת בסינגפור... מה שטיסה אחת ישירה יכולה לעשות... הרגשנו כמו במנהרת הזמן (ואני מתעלם לרגע מהצדדים המושכים והטובים והחיוביים שיש להודו, כמו גם מהעושר החושי, מהצבעים, הריחות והטעמים, מהיצירתיות המדהימה, מהגודל, המגוון הגיאוגרפי, אנושי ורב תרבותי שיש בתת היבשת הזו)... כשנחתנו בסינגפור... נכון, פחדנו לנשום שם, את המסטיקים השארנו בכספת במלון, התנשקנו רק בהחבא כששבנו לארץ, טוסט פשוט עלה כמו סטייק במסעדת יוקרה בארץ ועדיין, לאחר רחובות הודו והעוני המשווע לראות את תרבות השפע זו חוויה רצינית: שפע הקניונים המדהימים והיפים האלה בשדרות אורצ'רד, הטובלים בפאר ביום ובאור יקרות בלילה... יקר שם, בסינגפור, אבל היה מדהים ואני מדבר על שנת 1993.... כשכאן עוד לא ידענו מה זה קניון ואצלנו, לכל טלפון נייד קראו פלאפון והייתה לו צורה כבדה של טלפון נייד ישן, גדול וכבד (זוכרים?) ואילו שם, בסינגפור, שפע דיגיטלי שלא ייאמן... אני זוכר אותנו משוטטים בקניונים המפוארים במיטב מחלצותינו (ג'ינס מהוה וחולצה שכל הפתורים עדיין נותרו בה), מבוישים קמעה מול האלגנטיות של ההולכים והשבים והיופי והאלגנטיות של החנויות ושל הקניונים. צריך לראות כדי להאמין.. הולכים שמאלה, קניון, ימינה, קניון, חוצים את הכביש, קניון... עצם זה שעד היום, 26 שנה אחרי, שנינו זוכרים את השם הזה של רחוב אורצ'רד אומר הכל.. מיותר לציין שעבורנו, הקניונים בסינגפור היו משולים לנרות חנוכה, לראות בלבד ולא לגעת... ועדיין, מדהים.

ולחילופין, קניון המגנה פלזה המרשים באמסטרדם. הבניין היפה הזה, ששימש בעבר כבית הדואר הראשי של אמסטרדם, עבר שיקום מוצלח והוא כולל כיום שלוש קומות של חנויות יוקרה. אני זוכר כמה צילמתי אותו בפעם הראשונה שראינו אותו ב- 1999 והיה קשה לי לתפוס שזה בסך הכל קניון יוקרתי ולא איזה ארמון או מבנה רשמי... גם בפעם הרביעית שביקרנו בעיר והלכנו ברגל ליד המגנה פלזה, עדיין התלהבתי וחשבתי לעצמי שמגיע להם שאפו על היצוב, השימור והאסתטיקה של הקניון.
מאז, יצא לנו לראות המן קניונים יפים, גדולים, מרשימים, קטנים, אינטימיים וכן, גם מכוערים ומסורבלים... ומי שזוכר את משבר "עיר הקניונים" במערב ראשל"צ לפני שנים אחדות, יודע שזה לא כל כך נעים לראות קניון סגור...

בקיצור, עדיין באווירת פורים, כולם מוזמנים לחגוג עם קניונים מהארץ ומרחבי העולם, קניונים טבעיים ומרשימים ולצידם, קניונים מסחריים יפים ומיוחדים...

הכל הולך, ממילא כל הקניונים מלאים במבצעי סוף שבוע וסוף עונה והכל הולך.....

אז, באיזה קניון נפגשים?
קבענו ברבע לשבע בקניון בטבע או שמא שוב נקפוץ לקניון איילון, פה מעבר לחלון?.. Rolling Eyes Laughing Laughing

שבת שלום,
אורן
חזית קניונים בשדרות אורצשדרות אורצ
הודעה סגורה תודה 0
4.אשכול קניונים - פתוח גם בשבת תגובה ל - 1
היי אורן,

אחלה של אשכול... כרגע בשליפה יש לי רק ברצלונה... קצת תמונות עם שמחת חג הכריסמס.

סוף שבוע רגוע,

נילי
El Corte Ingles בחוץEl Corte Ingles בפנים
הודעה סגורה תודה 0
5.אשכול קניונים - פתוח גם בשבת תגובה ל - 1
מהקניונים המועדפים עלי.
מחכים לי ליד שולחן הפולמוסים...

ביי,
אורנה
קניון ליכטנשטייןקניון ליכטנשטיין
הודעה סגורה תודה 0
6.קניון הארה -שוויץ תגובה ל - 1
הודעה סגורה תודה 0
7.אשכול קניונים - פתוח גם בשבת תגובה ל - 3
היי אורן,
גם אני מקווה שהכל בסדר אצלכם, ואתם מציינים שבת בהרגשה טובה.

היה לנו פעם אשכול מענין מאד, ובין השאר "דיברנו" שם על תרבות הצריכה והקניונים.

אני מביאה רק ציטוט (מופיע גם באשכול ההוא) של סאראמאגו. הססמה היא הססמה של הקניון המופיע בספר הנהדר "המערה":

"היינו מוכרים לך כל מה שאתה צריך, אם לא היינו מעדיפים שתצטרך מה שיש לנו למכור"

אני כמבון מעדיפה קניונים אחרים...
אחד המפלים בערוץ הגסטרן ליד קנדרשטג.JPGקניון סיסנברג באוסטריה.JPG
הודעה סגורה תודה 0
8.אשכול קניונים - פתוח גם בשבת תגובה ל - 7
שבת שלום לכולם,

אורן,

הגיע סוף השבוע וחשבתי שאצא לבילוי בקניון Smile
לקח לי המון זמן לקרוא את כל ה"מגילות" שלך ועד שסיימתי סגרו כבר את כל הכניסות חוץ מאשר את הכניסה המערבית אבל עליה אני לא ממליצה כי הנוף הוא ב"כיוון ההפוך" ובדרך יש גם הרבה מנהרות חצובות בהר, (אוי, התבלבלתי בכלל עם ההוראות של הנסיעה סביב האגם מאשכול אגם גרדה Very Happy )...

אז בגלל שאני מרגישה שיש לי תרומה קטנה בהתפתחות האשכול הזה אז גם אני אצרף בקרוב תמונה של קניון הארה.

כרגיל, מאוד נהניתי לקרוא את דבריך ואת ההארות בהתחלה...

שבת שלום ותהיו בריאים.
הודעה סגורה תודה 0
9.קניון הארה -שוויץ תגובה ל - 6
הודעה סגורה תודה 0
10.קניון הארה -שוויץ תגובה ל - 9
הודעה סגורה תודה 0
11.קניונים תגובה ל - 10
שלום אורן ושלום לכולם.

הנושא מאוד מאוד מעניין, במיוחד לאנשים כמונו שאוהבים לטייל.
האשכול הנוסטלגי שנירית צירפה החזיר אותי אחורה... רובו בכלל לא דן בקניונים אלא בבליל דברים אחרים, לא פחות מעניינים, כולל כאלה אישיים, אבל החלק של הקניונים גרם לי אז לחקור את הנושא.
נכון שאלינו הם הגיען רק בשנות ה90 (חיכו לאורן שיחזור מהמזרח...) אבל בארה"ב הם כיכבו כבר בשנות ה50. ואז היתה כוונה ליצור עולם סגור שאפשר לדמות בו עולם אחר. לשלוט על מצב הרוח של הקונה (בעיקר ממן נקבה) באמצעות צבעים, קולות רקע, מיזוג אויר, ובשנים האחרונות אפילו באמצעות ריחות - מחקר מדעי קבע שהריח המועדף הוא ריח תה ירוק (?) אז אל תתפלאו אם תפגשו אותו בבנקים ובפארמים...
בקיצור, כל קניון חדש שקם חיקה את קודמו בקונספט, אלא שמהר מאוד התפתחה גם אדריכלות קניונים - הצורך בעוגנים בקצוות, מקום מפגש באמצעיתו, והעובדה שהפך למקום בילוי מועדף יצר את הדמיון למבנה של קתדרלה, כולל הגג העגול הנפתח כלפי השמיים...
היום המגמה בעולם הוא לבנות קניונים הנפתחים אל העיר, יוצרים סביבה שהיא חלק מהסביבה העירונית.

תמונה אחת צולמה בקניון אוקסברידג' המדמה סביבה "טבעית"
והשניה בקניון צר ויפייפיה - ביקז ברומניה, ולמרגלותיו - כך התחילו הקניונים...

רבקה

קניון הביקאז, רומניהקניון אוקסברידג
הודעה סגורה תודה 0
12.קניונים תגובה ל - 11
אם כבר קניונים בטבע, אז הגדול מכולם:הגרנד קניון.
ואחד קטן אך מרהיב
גרנד קניוןאנטילופ קניון
הודעה סגורה תודה 0
13.קניונים תגובה ל - 12
אורנה , מותר גם ?

גם אנחנו מאד אהבנו את קניון ליכטנשטין באוסטריה.

הנה עוד כמה תמונות מזויות שונות.

הכי כיף לטייל על גשרוני העץ בין רסיסי המים Smile
קניון ליכטנשטין 2006.jpgעוד משם.jpg
הודעה סגורה תודה 0
14.קניונים תגובה ל - 13
ועוד מקניון ליכטנשטין.
גם זה ליכטנשטיןקלם.jpgוגם זה.jpg
הודעה סגורה תודה 0
15.קניונים תגובה ל - 14
והפעם אחד משלנו.

מזהים ?

לא בטוחה שעונה להגדרה של קניון ובכל זאת..

הנוף הוא מדברי ואין מים אבל הצוקים הנישאים בהחלט מרשימים.
תמנע נובמבר 2008.jpgפארק תמנע.jpg
הודעה סגורה תודה 0
16.קניונים תגובה ל - 15
ותראו מי הפכה אמיצה לרגע ? Shocked Shocked

קבלו אותי בתמונות נדירות ולא אופייניות..
מטפסת.jpgמתפללת.jpg
הודעה סגורה תודה 0
17.קניונים תגובה ל - 16
לא מאמינה שמפרסמת.. Embarassed

עוד רגע אתחרט ואמחוק Rolling Eyes
סוף טוב הכל טוב.jpg10 שניות ארוכות מאד.jpg
הודעה סגורה תודה 0
18.קניונים תגובה ל - 17
האלפים הצרפתיים משופעים בקניונים...

חלק מהכבישים עוברים ממש בתוכם.

תמונת האורך היא מג'ורג' דה פיר (פיר=קניון), היא כמובן חיבור של כמה תמונות - המקום צר וגבוה.

רבקה

IMG_5131.JPGIMG_5205.JPG
הודעה סגורה תודה 0
19.קניונים תגובה ל - 18
אורי. היכן המקום?
mall.jpg
הודעה סגורה תודה 0
20.קניונים תגובה ל - 17
איריס,
איזה אומץ !
הודעה סגורה תודה 0
21.אשכול קניונים - פתוח גם בשבת תגובה ל - 1
אורן,

נושא יפה הקניונים.
הטבעיים כמובן , לא המסחריים.

תמונות משגעות יש כאן.

תמונות של קניון טבעי אין לי, יש תמונה מקניון פלדיום הענק בפראג.
DSCN4050.JPG
הודעה סגורה תודה 0
22.אשכול קניונים - פתוח גם בשבת תגובה ל - 21
איריס, גם אני לא מאמינה Laughing

באווירת המדבר - הקניון המרשים שבדרך לסלע האדום בירדן.
ירדן, קניון.JPGהקניון בדרך לסלע האדום.JPG
הודעה סגורה תודה 0
23.קניונים תגובה ל - 16
איריס בוקר טוב,

לקראת החג (והחופשה... Laughing Laughing Laughing ) הבא/באים לטובה: "כל המרבה, הרי זה משובח". גם ליכטנשטיין וגם האומגה (הרתמות היו לסנפלינג או לאומגה?).

ו... לא מאמינה....

שתהיה שבת נעימה,

אורנה
נכתב ב-14/03/2009 09:12[עודכן ב-:14/03/2009 09:13]
הודעה סגורה תודה 0
24.אשכול קניונים - פתוח גם בשבת תגובה ל - 22
אורן, אני מוכרחה לומר שהחיבור מאוד יצירתי.

אז הנה, מהמדבר בירדן אל האווירה העולצת של פריז
פסאגגלרי לפאייט, פריז.JPG
הודעה סגורה תודה 0
25.קניונים תגובה ל - 23
בנות יקרות

אני עצמי לא מאמינה.

בן זוגי היקר השתפן והסתפק בצילום. איזה מזל שיש זום גדול..

הרתמות הן רק לאומגה. לא צריך להגזים..
הודעה סגורה תודה 0
26.קניונים תגובה ל - 16
איריס גם את רצה למיליון ? Laughing Laughing Laughing
מה זה האירוע המדברי הזה ?
הודעה סגורה תודה 0
27.קניונים תגובה ל - 26
טריקו

זה ארוע גיבוש של מקום העבודה שלווה בנופש מפנק באילת.
Smile
על המרוץ למליון נראה לי שאוותר. יש לי בעיה קלה עם אכילת עכברושים Mad Mad

אבל מתה על צמד הבנות מהקיבוצים שליד הכנרת.
הודעה סגורה תודה 0
28.למה להתאמץ הכל באינטרנט תגובה ל - 1
כי יש הבדל בין שאחרים צילמו וטיילו לבין הטיולים שלנו. אם לא "נתאמץ" אפשר גם לא לקיים פה דיונים...

רבקה
הודעה סגורה תודה 0
29.למה להתאמץ הכל באינטרנט תגובה ל - 1

יוסי

התמונות בפליקר יפות ומקצועיות אבל כל הכיף בתמונות תוצרת בית Smile
הודעה סגורה תודה 0
30.אשכול קניונים - פתוח גם בשבת תגובה ל - 3
שבת שלום לכולם,

אורן,
יופי של אשכול התפתח פה והתמונות מקסימות.

מקווה שאתם מרגישים יותר טוב Razz

זיוית
הודעה סגורה תודה 0
31.למה להתאמץ הכל באינטרנט תגובה ל - 28
יוסי אני שומעת את קולות הלגלוג, וגם זה יפה.

רק שתדע שגם פליקר הוא אתר שיתוף, וגם שם חובבנים יצאו לטיולים וצילמו.

אתה יוצא עם מצלמה לטיולים? אם אתה לא רוצה לשתף, אתה ממש לא חייב. אנשים נהנים, למה להרוס?

ויותר לא אוסיף, כי האשכול התחיל ממש בכיף.

רבקה
הודעה סגורה תודה 0
32.קניונים בהרים מול קניונים בערים.. אז מה עדיף? תגובה ל - 31
שלום לכולם!

נו, הצלחתי למצוא מספר דקות למחשב. נהניתי מאוד לקרוא את ההסברים והסיפורים ואהבתי את הצילומים והתמונות ומתברר שכאשר נתקלים במשהו יפה, אז מצלמים, בין אם מדובר בקניון צר, עמוק ומרהיב אי שם בהרים או בקניון מסחרי מרשים אי שם בערים...

אני חייב להודות שמהתגובות משתמע כי רובנו כאן מעדיפים יותר קניונים טבעיים על אלה המסחריים.. או שפשוט האחרים עדיין לא שבו מבילוי סוף השבוע בקניון... Laughing Very Happy

מספר הערות לחברות וחברים היקרים:
איריס, כשחשבתי על הקניונים המסחריים ישר חשבתי על קניוני הענק בצפון אמריקה, ארה"ב וקנדה והייתי בטוח שיהיו המון תמונות של קניונים מארה"ב ואיכשהו, אסוציאטיבית, נזכרתי בטיול המתוכנן שלכם... טוב, תוכלי להקפיץ את האשכול הזה כשתחזרו.. והתמונות שלך מתמנע. כל מילה מיותרת!! כל הכבוד לך על האומץ.... בהעלאת התמונות לפורום...  Rolling Eyes Rolling Eyes Razz Razz Laughing Cool Very Happy בהחלט סחתין!!

נילי, מקווה שהתמונות של הקניון בברצלונה עשו לך פלאש בקים נעימים ונוסטלגיה טובה Very Happy .. זה אומנם לא היה מזמן, אבל טיבם של סופי שבוע כאלה שאחרי כמה זמן, כשאנו נשאבים למציאות היומית הלוחצת, שנראה לנו שעברו שנים מאז שיצאנו אליהם..

טריקו, בזכותך קיבלתי הארה, מה זה הקניון הזה שזיוה עסקה בו רבות. Laughing

אורנה ואיריס, תודה על התמונות היפות מקניון ליכטנשטיין ב... אוסטריה.

נירית, תודה על התמונות ועל הציטוט מהמערה של סאראמגו. גם אני מעדיף קניון אחרים, ואפרופו סאראמגו, בדיוק לפני מספר ימים התחלתי לקרוא את מוות לסירוגין שלו... בזכות תמונות ורזסקה ומגיה שלך, מצאתי עוד כמה תמונות משם... סליחה על חוסר המקוריות שלי.. Rolling Eyes

הגר, לדעתי הסתבכת עם הכניסה המערבית ועם הנוף בכיוון ההפוך, כי נסעת מצד שמאל של הכביש, כמו באנגליה, ולא מצד ימין... תחשבי על זה... Shocked Surprised Cool בכל מקרה, כקונסולית כבוד של שוויץ בישראל, הרי שהעם ממתין למוצא פיך ותמונותייך בנוגע לקניונים טבעיים ו/או מסחריים בשוויץ.

רבקה, אהבתי את התמונות של הקניונים שלך (המסחרי וכמובן הקניונים הטבעיים) וגם את הסברי הרקע שלך בנוגע להתפתחות אדריכלות ותכנון הקניונים.. כרגיל, אנחנו בפיגור אחרי העולם באימוץ טרנדים שונים...

שושי, סחתין על צירוף תמונות של קניונים מהטבע. התמונה של אנטילופ הקניון מדהימה. לא פחות. תודה. Shocked Surprised Shocked Smile

אינטרמצו, חשבתי שאורי יפתור את החידה שלך ובכלל, הייתי בטוח שלאורי יש המוני תמונות של קניונים בטבע.. נקווה שעוד יופיע כאן...

ענת, גם אני יותר בעד הטבעי. תמיד... !! Rolling Eyes Razz Smile

זיוה, אהבתי את שילוב המזרח (תיכון) ומערב (אירופה) שלך. האמת שהתמונה מגלרי לפייט יכלה להשתלב בתמונה של ארמון מסיפורי אלף לילה ולילה, עם כל האורות, קשתות ופייטים..

זיוית, תודה על האיחולים. בסוף, בהמלצתך, ויתרתי על קניית ספר על שוויץ בקניון... Smile

יוסי, נכנסתי ללינק בפליפר וראיתי באמת המון קניונים יפים שם, אך יחד עם זאת, אני מסכים עם הגישה של רבקה ושל איריס שהכיף הגדול יותר הוא בתוצרת הבית, בתמונות וסיפורים שמשקפים חויות אישיות, זוגיות ומשפחתיות. Smile

שיהיה שבוע טוב לכולנו!!

אורן

ערוץ הנחל והגשר בורזסקה.jpgמרכבת צנטוואלי.jpg
הודעה סגורה תודה 0
33.קניונים בהרים מול קניונים בערים.. אז מה עדיף? תגובה ל - 32
הי אורן,

מה כבר סיכום????

למרות שאנחנו כאלה אוהבי טבע, אף אחד מאיתנו לא מתחמק מהמלאכותי.

אז חזרתי עכשיו מהקניון הכי יפה בעיניי, וראה זה פלא, זה אותו קניון שאתה אוהב. הנה תמונה טרייה:

רבקה
דיזנגוף סנטר
הודעה סגורה תודה 0
35.קניונים בהרים מול קניונים בערים.. אז מה עדיף? תגובה ל - 33
הודעה סגורה תודה 0
36.קניונים בהרים מול קניונים בערים.. אז מה עדיף? תגובה ל - 35
הודעה סגורה תודה 0
37.טריקו, תודה! תגובה ל - 34

טריקו, תודה.

הלינק כבר במועדפים. ויותר חשוב לטעמי, הקניון מצטרף למועדפים. Very Happy

שוויץ נראית לי בהחלט ארץ יפה עם נופים מדהימים וככל שאני עוקב כאן אחר האשכולות הרלוונטיים אני מתוודע יותר ויותר ליופי ולמגוון ולעניין ולאטרקטיביות שלה לטיול משפחתי!!

חוץ מזה, נראה לי שאפשר להוציא מאצלנו טיול מאורגן ואני בטוח שאצלנו בפורום יש יותר אנשים שמכירים כבר את העיירה טון/תון, מאשר בקנטון נידח בשוויץ, לא?? מה דעתך? Cool

אתה יודע, לפעמים אנחנו יורדים כאן לכאלו רזולוציות לגבי ישובים וכפרים נידחים בכל מיני מסלולים הרריים וכדומה, שאני תוהה כמה אנשים באותן מדינות מכירים אותם.. כשהיינו בחווה בצפון איטליה והמארח (המקסים ואדיב) התעניין לפעמים היכן טייילנו ומה התוכניות שלנו וכדומה, המבט בעיניו שידר לנו - "האם הם מטיילים בצפון איטליה, לכל הרוחות? מה זה השמות האלה? אף פעם לא שמעתי על הכפרים האלה... והמפלים האלה.." Laughing Laughing

שבוע טוב,
אורן

הודעה סגורה תודה 0
38.לרבקה, נורית ואילון תגובה ל - 36
רבקה, נורית ואילון, אהלן!!

נורית ואילון, טוב לראות אתכם Very Happy .. שמח לראות את התמונות, כולל ממסע האופניים האחרון של אילון.. אהבתי את הניגוד בין הקניון האוסטרי המדושן לו במים לבין הקניון המדברי והיבש שלנו..

רבקה, זה לא היה סיכום. זה היה מעין סיכום ביניים... Very Happy
אין על הסנטר, אה? כשאני אומר לעמרי לפעמים שאני חושב כמוהו בנוגע לענין או רעיון מסוים, הוא מחייך אליי ואומר: "מוחות גדולים חושבים אותו דבר..." Smile Cool Laughing .. מאחר וצניעות זה דבר שעובר אצלנו בתורשה, אני מחיל עלייך ועליי את האימרה הזו, לגבי אהבתינו והעדפתינו המשותפת - לדיזנגוף סנטר... Laughing Laughing

שבוע טוב ולא לשוטט יותר מדי בקניונים..

משהו קטן מאזור גמלא.. יותר נקיק ופחות קניון..

אורן
scan0002.jpgscan0001.jpg
הודעה סגורה תודה 0
39.קניון עם ארבעה מפלים תגובה ל - 38

ואם כבר אנו עוסקים בקניונים מהטבע, אז הנה אחד מהקניונים היותר יפים בצפונה של ישראל. לא תמיד חושבים עליו בהקשר של קניון, אבל מדובר בהחלט בקניון על פי כל ההגדרות...

בקצה הציפורן של אצבע הגליל, במטולה, זורם לו נחל עיון לאורך מספר ק"מ בתוך קניון מרשים והוא מזין ארבעה מפלים: מפל התנור (הכי מוכר בשל גובהו הרם, כשלושים מטר, ובשל צורתו המזכירה חצאית של איכרה לבנונית, הנקראת תנורה ומתאפיינת בכך שהיא צרה בחלקה העליון ורחבה בחלק התחתון), מפל עיון, מפל הטחנה ומפל האשד. מומלץ בחום לטייל שם אחרי הגשמים והפשרת השלגים (כשיש גשם ושלג... Sad ) בסוף החורף ותחילת האביב. זה לצד הפריחה היפה בשבילי השמורה.

נחל עיון, בחלקו הישראלי, זורם בתוך קניון יפה, כששביל ההליכה הינו בצמוד לתוואי הנחל, בתוך הקניון עצמו.

היינו שם לפני מספר שנים, בפברואר. היה לאלה יום הולדת, לקחנו יום חופש ונסענו ליום טיול זוגי בצפון של הצפון. היה יופי של טיול. השמורה היתה ריקה ממטילים באמצע שבוע Very Happy .
הגענו אחרי הגשמים, כך שהזרימה במפלים היתה חזקה והכל פרח מסביב. עשינו אותו בשני חלקים: התחלנו מהכניסה הצפונית, מאזור מפל עיון ירדנו למפל הטחנה. יש קצת הליכה במדרון, עד למפל הטחנה ולבריכה, אבל לא הליכה קשה. נוף יפה על המפל מהמצפור. עקב מגבלות זמן, עלינו רגלית בחזרה לרכב ונסענו לכניסה הדרומית - המתוירת יותר - שבה שביל קצר מוביל למפל התנור המרשים ולמפל האשד.

ארבעה מפלים בכרטיס אחד...3 שעות של טיול מקסים ולא קשה במיוחד (בייחוד בחלקו הדרומי).

עוד סיבה טובה להגיע למטולה.

שבוע טוב!

אורן

scan0003.jpgscan0004.jpg
הודעה סגורה תודה 0
40.ועוד משהו משלנו תגובה ל - 39
הייתי במפל הבניאס לאחר הגשמים העזים של תחילת החודש.
אז קודם כל סוף סוף היה אפשר להתרשם מהמפל, וגם לראות את השביל התלוי החדש, ההולך ונבנה בחלק הקניוני של הנחל. לא ברור עדיין מתי הוא ייפתח למטיילים, בהחלט עושה רושם נחמד, ומקווה שייפתרו הבעיות של שמירת הטבע ובטיחות המטייילים.
היה שווה להגיע גם בגלל הפריחה מסביב...
שביל העץ החדש ליד מפל הבניאס.JPGמפל הבניאס.JPG
נכתב ב-15/03/2009 16:11[עודכן ב-:15/03/2009 16:12]
הודעה סגורה תודה 0
';