פורום אירופה

כבודת יד בקונקשן ברומא ובברצלונה - שקית הפלסטיק

שלום לכולם, אני טס עם חברת אליטליה לברצלונה עם קונקשן ברומא(גם הלוך גם חזור). מי שרוצה לדלג ישר לשאלה – זה בסוף.

עכשיו התכנון הוא לקחת כבודת יד בלבד, אבל בגלל שאסור לעלות בשמים וספריים(אקס וכאלה) למיניהם אז רציתי לשאול כאן שאלה קטנה.

באליטליה כתוב:

“כמויות קטנות של נוזלים במכלים שגודלם אינו עולה על 100 מ"ל או מדד שווה ערך (100 גרם). יש לארוז את המכלים בשקיות ניילון שקופות עם מנגנון איטום, שקיבולתן שאינה עולה על ליטר אחד, או בגודל שאינו עולה על ‎18 x 20 ס"מ. כל נוסע רשאי לשאת עמו שקית פלסטיק אחת כזו בלבד”.

השאלה:

לגבי הבקבוק, הבנתי שצריך 100 מ”ל או אפילו להביא בושם שהגודל שלו לא עולה על 100 מ”ל, אבל לגבי השקית לא הבנתי כי קראתי בגוגל וחלק אומרים שצריך שקית פלסטיק עם רוכסן וחלק אומרים שצריך שקית פלסטיק עם סגר ואקום כזה.

אשמח לעזרתכם.

העליתי 2 תמונות(מקור מגוגל), אחת עם מין רוכסן כזה ואחת עם ואקום, אשמח שתגידו לי מה מהם יתפוס בטיסה ולא יעשה לי בעיות ברומא/ברצלונה

שקית ואקום
שקית ואקום
שקית רוכסן
שקית רוכסן
נכתב ב-10/01/2019 23:04[עודכן ב-:10/01/2019 23:04]
2.שתי השקיות בסדר תגובה ל - 1
הודעה ללא תוכן
3.תגובה ל: כבודת יד בקונקשן ברומא ובברצלונה - שקית הפלסטיק תגובה ל - 1

שני סוגי-השקיות מתאימים ("פסגור" /"זיפלוק", "ריצרץ׳) בסופר (מס' שקיות באריזת קרטון מאורכת), או שנמכר באריזה אחרת.

בפיצוחיות- אפשר לבקש.

וכו'...

4.תגובה ל: כבודת יד בקונקשן ברומא ובברצלונה - שקית הפלסטיק תגובה ל - 3

אוקיי. עכשיו עוד שאלונת קטנה

משחת שיניים ותחליב רחצה/שמפו וכאלה, גם כן צריך להביא באריזה שקופה? איך זה עובד? פשוט פעם ראשונה שלי עם כבודת יד אין לי מושג מה קורה ואני לא רוצה שפתאום באמצע רומא יוציאו לנו דברים מהמזוודה

5.שקית הפלסטיק תגובה ל - 4

אתה יכול להכניס לשקית בגודל המותר, מוצרים בנפח של (עד) 100 מ"ל: 

משחת-שיניים, בושם, שמפו, סבון…

סך כל המוצרים צריך.להיות (1)ליטר אחד.

ז"א:  אתה יכול להכניס לשקית אחת עד 10 מוצרים שנפח כל אחד מהם 100 מ"ל (סה"כ 1 ליטר).

תראה לפי התמונות שצרפנו.

שקית עם מוצרים
שקית עם מוצרים
עוד דוגמא
עוד דוגמא
נכתב ב-10/01/2019 23:49[עודכן ב-:10/01/2019 23:58]
6.תגובה ל: שקית הפלסטיק תגובה ל - 5

אוקיי, תודה רבה.

את יודעת במקרה איפה אפשר לקנות כאלה שקיות ובקבוקונים קטנים בשביל בושם?

כי בעיקרון בושם זה הדבר הכי חשוב חחח

אגב, אני רואה שאת ממש מתמצאת בזה אז על הדרך אשאל עוד שאלה במקום לפתוח נושא חדש

את יודעת במקרה אם יש איסור באליטליה על עלייה עם כבודת יד על גלגלים? כי ראיתי שיש מספר מטוסים שלא מאשרים מזוודת יד

נכתב ב-11/01/2019 00:04[עודכן ב-:11/01/2019 00:05]
7.תגובה ל: שקית הפלסטיק תגובה ל - 6

מקומות לקניית שקיות, ציינתי.

אפשר גם באחת מרשתות הפארם, למצוא מיכלים קטנים בגודל המתאים/קטן יותר.

ייתכן שיש להם בקבוק קטן לבושם, אך כדאי שתבדוק שוב את נפח בקבוק הבושם שלך (כנראה לא גדול מ-100 מ"ל).

* אולי אפשר למצוא דוגמית של הבושם שלך בפארמים/בחנויות המוכרות בשמים.

מוצר הדומה לזה

ואולי תמצא בחנויות ה"סטוק" למינהן.

בקבוקון לבושם
בקבוקון לבושם
נכתב ב-11/01/2019 00:14[עודכן ב-:11/01/2019 00:15]
8.תגובה ל: שקית הפלסטיק תגובה ל - 7

אני רוצה שתראי דוגמה בתמונה

זה בושם שיש לי, בתחתית שלו רשום 100ml בקטן, מאוד קשה לראות את זה אבל רשום.

הבקבוק עצמו שוקל די הרבה, אבל עדיין זה 100ML. נראה לך יעשו לי עליו בעיות?

9.תגובה ל: שקית הפלסטיק תגובה ל - 8

אם רשום עליו 100 מ"ל, אין בעיה! אתה יכול לשים בשקית עם שאר המוצרים (רק שקית אחת).

המשקל הכבד, בגלל הזכוכית- ממנו עשוי הבקבוק.

10.תגובה ל: שקית הפלסטיק תגובה ל - 9

אוקיי, אז בעיקרון כל דבר שרשום עליו עד 100 מל ייכנס, גם אם הוא עובר את ה100 מ”ג משקל?

נניח יש לי משחת שיניים שהיא גדולה אבל בתכולה רשום 75 מל, תופס? לא יעשו לי בעיות ברומא?

הבעיה היא לא בארץ, הבעיה היא בקונקשן

11.תגובה ל: שקית הפלסטיק תגובה ל - 10

לא משנה משקל המוצר רק נפחו - עד 100 מ"ל.

אפשר לקחת את משחת השיניים שרשום עליה שנפחה 75 מ"ל.

רק כדאי לבדוק שכל המוצרים שאתה רוצה לקחת יכנסו לשקית אחת ו​​​​הנפח הכולל שלהם לא מעל 1000 מ"ל (1 ליטר ).

12.תגובה ל: שקית הפלסטיק תגובה ל - 11

חחח ממש תודה על העזרה.

עכשיו יש לי שאלה לא קשורה לזה, רק כדי לדעת עד כמה אני צריך להיות מודאג – וזהו אני מפסיק לחפור אני מבטיח.

בטיסת החזור שלנו הקונקשן הוא 55 דקות בלבד. זה זמן מועט מדי? צריך לרוץ? איך זה עובד?

13.קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 12

הקונקשן קצר.

בהודעה הראשונה, אמרת שיש לך 1:40, שגם הוא גבולי.

אם אתה לא יכול לשנות את הכרטיס, אפשר לידע את אחד הדיילים במטוס, אולי יוכל לעזור במעבר מהיר (לא בטוח), אם לא רוב הסיכויים שתפספס את טיסת ההמשך.

* אולי לאחרים תהיה עצה מועילה יותר.

* אפשר להמשיך לחפור. 

14.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 13

נכון, כתבתי שיש 1:40 ומסתבר שאני טעיתי בהסתכלות שלי. ב13:30 אנחנו אמורים לנחות ברומא וב14:25 כבר הטיסה לארץ יוצאת. מה שכן, בקונקשן בחזור הטיסה היא מאותו הטרמינל.. זה עדיין לא עוזר קצת?

15.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 14

אתם "אמורים" לנחות ב-13:30, אם לא יהיה איחור (אולי תקדימו?), עדיין, המטוס צריך להתחבר לשרוול/למדרגות ועד שנפתחות הדלתות, לוקח קצת זמן (15 דק' ?) ואתה צריך לצאת ראשון מהמטוס, רק אם תפנה לדייל אולי יעזור לך (לא ניסיתי באליטליה) ואז לעבור ביקורת נוספת. 

תבדוק אם ומתי הטיסה הבאה לתל-אביב (כמה שעות אתה עלול לחכות לטיסה הבאה לארץ). 

* ייתכן ותספיק תהליך המעבר (מתוך אתר נמה"ת).

קונקשן בפיומיצ׳ינו
קונקשן בפיומיצ׳ינו
נכתב ב-11/01/2019 14:02[עודכן ב-:11/01/2019 14:21]
16.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 15

לפי מה שכתוב כל זה תלוי באם אנחנו עם כבודת יד בלבד ועם כרטיס טיסה מוכן כבר מראש כן?

17.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 16

כן. אתם טסים עם אליטליה, בדלפק בברצלונה, אתם צריכים לקבל את שני כרטיסי העליה למטוס (ה- Boarding Pass):ברצלונה-רומא + רומא-ת"א.

*גם אם תשלחו מזוודה לבטן המטוס בברצלונה, לא תצטרכו לאסוף אותה ברומא, אליטליה, אמורה להעבירה ישירות לת"א (אם יספיקו להעביר). 

18.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 14

יש הבדל של שעה בין ברצלונה ובין רומא. בדוק שוב, אתה כנראה מתבלבל. 

וללא קשר. אם הסוכן היה בספק של אורך הקונקשן, הוא לא היה מוכר לך כרטיס.

ובעצם מה אכפת לך? לא תספיק לטיסה, אלאיטליה לספקו לך מלון ומזון או שיטיסו אתכם עם חברה אחרת. 

19.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 18

13:30 נוחתים ברומא (מברצלונה לרומא) וב14:25 הטיסה מרומא לת”א יוצאת.

לא שעה לצערי.

וזה משמעותי בשבילי לפספס, כי נניח וזה קורה זאת הטיסה האחרונה לאותו היום , ויום למחרת יש לי לימודים ולא ממש יעזור לי לפספס אותם...

20.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 17

הבנתי, אז בעיקרון אנחנו צריכים לבקש את 2 הכרטיסים בברצלונה.. מקווה שלא יהיו בעיות :/

21.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 18

השעה בברצלונה (ספרד) וברומא (איטליה), אותה שעה (בארץ יש הבדל של שעה). 

אם הכרטיס נרכש דרך אתר החברה, אין סוכן.

חברות התעופה מוכרות גם כרטיסים עם קונקשן קצר, ללא קשר לעומס בנמה"ת (גם שעת הנחיתה יכולה להיות מוקדמת מזו הרשומה בכרטיס), אבל כמו שכתבת, הן מחוייבות לדאוג לנוסע, באם הוא מפספס את הטיסה.

22.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 21

קנינו דרך איזיגו, זה נחשב דרך סוכנות בעצם לא? בכל מקרה באתר הרשמי של אליטליה, בכרטיסים שלנו, רשום שהקונקשן הוא 55 דקות ככה שאני הולך לפיהם

23.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 22

איזיגו, זו סוכנות.

אפשר לפנות אליהם במייל ובטלפון (בדוק שעות פעילות), אם אתה רוצה לוודא שהם/אליטליה אחראים.

עדיין, כמו שנכתב, יש לך קונקשן של אותה חברה, אתה מקבל את שני הכרטיסים בדלפק בברצלונה, אליטליה צריכה לדאוג להעברתך לטיסה הבאה ו/או למלון+ מזון וכו', אם פספסת את הטיסה.

יש להם 4 טיסות ביום מרומא: 

09:35, 12:20, 14:25, 22:50 (הטיסה האחרונה באותו יום).

24.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 23

תשמעי אני ממש מודה לך על כל העזרה שלך, באמת מודה מכל הלב.

שתהיה לך שבת שלום, תבורכי.

25.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 24

אין בעד מה.

תהנה בטיול, שבת שלום. 

26.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 25

מה קורה? צצה לי עוד שאלה כרגע חחח, מצטער. 

לפי אליטליה, המזוודת יד המותרת היא 55 ס"מ גובה, 35 סמ רוחב ו25 סמ עומק. עכשיו, מבחינת רוחב ועומק המזוודה שלי עומדת בקריטריון אבל מבחינת גובה המזוודה שלי בערך 57/8 ס"מ (עם הגלגלים, ולפי האתר הגובה כולל גלגלים). 

באמת ישימו לב לזה ברומא/ברצלונה או שזה שולי ולא יבואו ויבדקו? 

27.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 26

במדה ויש בודקים קשוחים באותו היום, הם יכולים לבקש ממך להכניס את המזוודה לתוך כלוב ברזל שנמצא ליד דלפקי השרות.

במדה וכלום לא יבלוט, יעבירו אותך. אם משהו בכל זאת יבלוט ולא יהיה להם חשק לעזור, הם יכולים לחייב אותך לשלוח את המזוודה לבטן. במדה ותתוכח, רק תחמיר את מצבך.

במדה ושלמת במחיר הכרטיס על מזוודה, זה יהיה בחינם. במדה ולא, ידרשו ממך תשלום עבור מזוודה. 

28.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 27

מה הכוונה לכלוב ברזל? נניח וקורה לי מצב כזה, מה עושים עם המזוודה במקרה כזה? 

וכן, שילמתי על מזוודה פשוט הקטע הוא שאני מאמין שבנתבג פחות יעשו לי בעיות על זה, בטח ברומא יותר קפדניים לא? 

29.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 28

כמו שכתב eytanin, תלוי בבודק.

אם המזוודה קצת גדולה (תבדוק אם הידית ניתנת למעיכה ואולי הגודל מתאים), יכולים גם בשער העליה למטוס, לשקול ולמדוד את המזוודה ב"כלוב מתכת" ואם היא לא תכנס לכלוב, תאלץ להפרד מהמזוודה וישלחו אותה לבטן המטוס (אבל לא תצטרך לשלם). 

כלוב-מתכת
כלוב-מתכת
תיק בתוך כלוב מתכת
תיק בתוך כלוב מתכת
30.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 29

אם נניח קורה לי מצב כזה בנתבג לפני העלייה למטוס, אז אני אצטרך לאסוף את המזוודה ברומא? כי הרי לא תהיה על המזוודה שום מדבקה נכון? 

31.תגובה ל: קונקשן קצר (55 דקות). תגובה ל - 30

לא מצאתי כפתור עריכה, הייתי חייב לעדכן משהו. בדקתי קצת על המזוודה שברשותי ובכל האתרים באינטרנט כתוב שיש מנגנון פנימי שאפשר לשחק עם הגובה, הבעיה שלא מצאתי. מה שכן, אני חושב שהגלגלים נשלפים אבל אני פוחד להפעיל יותר מדי כוח בשביל לא לשבור. מצרף תמונה של המזוודה ואמירה מאתר מסוים על המנגנון 

32.חריגה בגודל כבודת-יד תגובה ל - 31

לטסים באליטליה, אין אפשרות לעשות צ׳ק-אין בקיוסק, כך שממילא הדיילים יבדקו את כבודת-היד בדלפק בטרמינל 3 (בן-גוריון).

• כפי שכבר כתבו, אין לדעת מה יחליט דייל הקרקע בקשר לחריגה של שלושה ס"מ במזוודתך, בכל מקרה, אם יחליטו להעביר את המזוודה לבטן המטוס, יעשו זאת כבר בדלפק ולא בשער (גם בברצלונה נראה שאין צ׳ק אין מהיר), אז המזוודה תגיע ליעד הסופי. 

* אתה יכול לקחת בנוסף למזוודה עוד תיק-יד - אם, המזוודה לא תגיע, אפשר לשים בו את החפצים החיוניים ליום-יומיים שהיה (כלי-רחצה ובגדים להחלפה...).  

* המנגנון(הכפתור), שאיתו ניתן לכוונן את הגובה, מתייחס ל​​​​​ידית המזוודה.

* לא נראה לי שכדאי לנסות לפרק את הגלגלים. 

33.תגובה ל: חריגה בגודל כבודת-יד תגובה ל - 32

הבנתי.. אני האמת כבר מתחיל לשקול לקחת רק תיק גב ולנסות לדחוף שם הכל, כי בינינו זה בסך הכל 4 ימים. התלבטות קשה בעיקר בגלל שאם אני אקח תיק גב אז אצטרך לוותר על מספר דברים

34.תגובה ל: חריגה בגודל כבודת-יד תגובה ל - 33

לנסיעה של ארבעה ימים, אפשר להסתדר עם תיק גב (אם לא לוקחים ארבעה זוגות מכנסיים), את המעיל סווטשירט/סוודר תלבש ואולי תסתדר. 

אם אתה מתכנן לקנות שם דברים, אפשר לקחת תיק צד מתקפל או לקנות שם (?). 

35.תגובה ל: חריגה בגודל כבודת-יד תגובה ל - 33
36.תגובה ל: חריגה בגודל כבודת-יד תגובה ל - 34

מה קורה? מצאתי תיק צד יחסית גדול בבויידם למעלה, הבעיה היא שאני לא יודע בדיוק איך למדוד אותו. מבחינת האורך שלו הוא מגיע ל50 ס”מ פלוס מינוס שזה בסדר, אבל העומק שלו זאת הבעיה. כי בעצם אם אני לא טועה בתיק הזה העומק והרוחב הם בעצם אותו דבר לא? אז על מה אני הולך כאן? כי אם ישוו לי את הרוחב לעומק, העומק מגיע לי לכ30 ס”מ ומותר עומק של 25.

אני מצרף תמונה של התיק

37.תגובה ל: חריגה בגודל כבודת-יד תגובה ל - 36

בתיק רך אין בעייה. לא ממלאים אותו עד הסוף וכך אפשר לקפל אותו וללחוץ אותו לגודל המתאים.

נכתב ב-16/01/2019 12:01[עודכן ב-:16/01/2019 12:01]
38.תגובה ל: חריגה בגודל כבודת-יד תגובה ל - 37

אין בעיה כשזה תלוי בנו כישראלים חחחח אבל שוב כמו שאמרתי גם קודם, הפחד שלי זה הבדיקה שיעשו ברומא ופחות מה שיעשו כאן בארץ. אני לא רוצה כאבי ראש במדינה זרה

39.תגובה ל: חריגה בגודל כבודת-יד תגובה ל - 38

כמו שכתב לך eytanin, זה לא משנה באיזה נמל יבדקו את גודל התיק.

תעשה ניסוי, מלא את התיק בבגדים, מדוד את התיק כשהוא מלא (צדדים וגובה), אם לא חרגת במידות (כאמור, תיק רך אפשר למעוך), אין בעיה.

הבעיה היחידה - האם יהיה לך נוח לסחוב את התיק הזה (רצועה נוחה? משקל?) על הכתף כשאתה מסתובב בנמה"ת וכו'? 

40.תגובה ל: חריגה בגודל כבודת-יד תגובה ל - 39

מבחינת נוחות, אכן נוח. שוב, זה יתקפל בוודאות כי לא אקח יותר מדי, השאלה מה בעניין העומק שעובר את ה25 ס"מ? אין בעיה עם זה בגלל שזה מתקפל?