פורום אסיה-המזרח הרחוק

עזרה בתכנון טיול 10 ימים בהודו

אנחנו זוג המתכנן טיול בן עשרה ימים להודו (פעם ראשונה בהודו) באמצע פברואר. נוחתים בדלהי ורוצים לסיים בשלשה ימים בגואה. חשבנו על המסלול הבא:

1. 1.דלהי
  2. 2. אגרה
  3. 3. אגרה- דלהי
  4. 4. רכבת ישירה לאמריטסאר 

5. אמריטסאר טיסה גואה

6- גואה

7- גואה

8- גואה

9 טיסה חזרה לדלהי

1. 10. דלהי- טיסה לארץ

נשמח לשמוע האם המסלול נשמע הגיוני ?

5. האם יש רעיון למסלול אחר המתחיל בדלהי ומסתיים בגואה?

6. תודה רבה!!!

2.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול 10 ימים בהודו תגובה ל - 1

בגלל קוצר הזמן הייתי משנה כך:

נחיתה בדלהי (ודאי תנחתו מוקדם בבוקר) וטיסת המשך לאמריצר (יש לקחת בחשבון החלפת טרמינלים בדלהי. זה אומר פער בין הנחיתה וההמראה של ארבע שעות לפחות).

לילה אחד באמריצר שכולל ביקור אחה”צ וערב במקדש והמראה לדלהי למחרת בבוקר.

לילה בדלהי.

למחרת השכמה מוקדמת לנסיעה לאגרה הלוך ושוב באותו היום, עם ביקור בטאג’ בלבד (סגור ביום שישי. להגיע מוקדם ככל האפשר. יש שטאבדי בשש בבוקר שמגיעה בשמונה לאגרה או כל רכבת  מוקדמת אחרת שתשיגו עבורה כרטיסים).

ומכאן לפי החלטתכם חלוקת הימים בין דלהי לגואה כשקונים כרטיס טיסה הלוך ושוב דלהי-גואה.

לילה אחרון לפני הטיסה לארץ – בדלהי.

תזמינו מראש לילה באמריצר.

ממליץ על מלון רמאדה. מלון סביר בהחלט במחיר ובטיב וקרוב מרחק הליכה מהמקדש.

לא יודע מה תקציבכם, אבל אם הוא בינוני עד בינוני-, ממליץ על מלון ראדיסון בלו בקונוט פלייס, כנ”ל – מלון סביר במחיר ובטיב וממוקם טוב.

ומה הכוונה שלכם ב”גואה”? איזה חוף?

במחשבה שניה, מכיוון שזה הביקור הראשון שלכם בהודו, הייתי מתארגן על מונית שתקח אתכם לאגרה הלוך ושוב. זה יחסוך לכם זמן בחיפוש כרטיסי רכבת, התמודדות עם נוכלים למיניהם וכיוצא בזה קשיים של טירונים. מונית כזו תעלה בין 3000 ל 5000 רופי, תלוי בכושר המיקוח שלכם (דולר שווה 70 רופי).

3.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול 10 ימים בהודו תגובה ל - 1

הי,

רואים שעשיתם שיעורי בית.

דלהי – אגרה - דלהי אפשר לעשות ביום אחד. זה חוסך לכם יום אל מול התוכנית שלכם.

גם בדלהי יש מה לראות, ויש באתר (למטייל) הרבה חומר על דלהי. אז ביום הנחיתה וביום האחרון לטיול אתם יכולים להרכיב לכם תוכנית שתתאים לכם ותאפשר לכם גמישות בהתאם ל”מצב הצבירה” בו תהיו. 

אם אני אל טועה יש טיסה אחת ביום מאמריצר לגואה, אז שימו לב להזמין בזמן, שלא תתקעו בלי כרטיסים.

לגבי דלהי – אמריצר: יכול להיות שיהיה לכם יותר פשוט ואפילו קצר לעשות את הדרך ברכב ולא ברכבת בגלל המעברים. זה תלוי איפה אתם ישנים. זה לא שאני ממליץ על זה רק מציין. דלהי עיר פקוקה והתנועה בה איטית, וצריך לכוון להגיע לתחנת הרכבת מספיק זמן לפני הנסיעה כי מדובר בתחנה גדולה ורכבות ארוכות וצריך לדעת למצוא את הקרון שלכם (קולי = סבל יכול לעזור). גם באמריצר לוקח זמן להגיע מתחנת הרכבת למלון. אז מצד אחד הנסיעה עצמה ברכבת נוחה, והדרך (ותחנת הרכבת עצמה) חוויתית וזה מה שטסים בשבילו להודו, מצד שני אני לא בטוח שזה חוסך זמן. 

4.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול 10 ימים בהודו תגובה ל - 2

תודה רבה. אמריצר נשמעת לנו מעניינת .מקווה שזה באמת שווה את הסיבוב לצפון.

יש לך המלצות על איזור בגואה בו כדאי לחפש מלון?

5.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול 10 ימים בהודו תגובה ל - 4

אני מבין את הרצון לבקר בטאג׳ מאהל, אבל לדעתי זה טיול שרבה בו הטירחה מן החוויה, ומדובר בהשקעה גדולה לטיול כה קצר. 

הייתי ממליץ על שינוי קל, ולהחליף את אגרה לדארמסאללה, כך ניתן להרוויח יעד ואווירה מהממים, לטעום מן ההימלאיה (החלק היפה והמיוחד ביותר בהודו לדעתי) ולעשות את הטיול יותר נעים בהרבה. 

למשל –

נחיתה בדלהי והמשך מיידי לאמריצר כפי שרוני הציע, חצי יום באמריצר כולל הטקס, הלילה וכו׳, למחרת לבלות את הבוקר והצהרים באמריצר ויציאה לדראמסללה, הגעה בערב, שלושה לילות שם, ואז בשילוב התכנית המקורית שלכם, יום 5 מוקדש לטיסה מדראמסללה לדלהי, וטיסת המשך והגעה לגואה, והמשך כפי שתכננתם. 

ככה תהנו בצורה הגיונית ונוחה מכל הנפלא של הודו בעשרה ימים, גם תרבות, גם הרים, וגם חופים, תענוג. 

6.תגובה ל: עזרה בתכנון טיול 10 ימים בהודו תגובה ל - 5

תודה . הסיבה שחשבתי לא לעשות את זה היא שהבנתי שפברואר הוא לא חודש מתאים וממש קר שם. 

בהתחשב בעובדה שיהיו לנו שלשה ימים בגואה היכן כדאי לקחת מלון? אנחנו כן מחפשים מלון מפנק בעלות סבירה..