פורום אוסטרליה ניו-זילנד

עלות תקציב חודשי בניו זילנד אי הדרומי

השחרור שלי קרב ואני וחבר טוב שלי כבר מתכננים את הטיול אחרי הצבא.

ניו זילנד תמיד הייתה חלום שלנו עוד מהתיכון חישבנו כבר עלות כרטיסים שתעלה לנו בין 1600-2000 דולר לכל אחד, אנחנו רוצים לדעת מה עלות השכרת רכב לחודשיים, ובגדול כמה דולר אמריקאי נבזבז כל חודש על מחייה אוכל דלק וכו’ אנחנו שניים אז הכול מתחלק חצי חצי.

אנחנו לא מעוניינים ב להזמין טרקים כי אנחנו רוצים טיול זורם ולא להיות לחוצים על להגיע בזמן לכל טרק, אולי את המילפורד נזמין כי אנחנו רוצים לדעת על מה כל המהומה.

תודה...

2.תגובה ל: עלות תקציב חודשי בניו זילנד אי הדרומי תגובה ל - 1

שלום.

קודם כל, בחרתם אחלה יעד.

העלות החודשית לא כולל טיסות היא בערך בין 2500 ל 3500 דולר ניו זילנדי לאדם (יש שמטיילים בפחות ויש שביותר).

כמובן שזה תלוי בסגנון הטיול: אכסניה או קמפינג, כמות אטרקציות (המילפורד לבדו עולה המון כסף וכך גם גרייט ווקס אחרים/בנג'י/צניחה/כל פעילות אחרת...).

לינה באכסניה תעלה בין 25 ל 35 דולר ניו זילנדי.

לגבי השכרת רכב, בחברות המוכרות ניתן לקבל הצעות מחיר אפילו באינטרנט, לגבי חברות מקומיות אני לא יודע להמליץ.

3.תגובה ל: עלות תקציב חודשי בניו זילנד אי הדרומי תגובה ל - 1

הגרייט ווקס והמילפורד בראשם הם מותג מכירות.

יש טרקים רבים שלא נופלים מהגרייט ווקס ואף עולים על רבים מהם.

עם אוהל, הסיכוי למצוא מקום בגרייט ווק מידית גבוה בהרבה והמחיר נע בין חצי ומטה, למשל בקפלר NZ$20 במקום 140 למקום בבקתה.

4.תגובה ל: עלות תקציב חודשי בניו זילנד אי הדרומי תגובה ל - 1

לגבי שכירת רכב

לחודשיים כדאי לקנות ולא לשכור.

זה יותר זול, לא פוחדים שכל שריטה תעלה הון ואם תקבלו דוח תנועה לא תצטרכו לשלם דמי טיפול מופקעים לחברת השכרה.

5.תגובה ל: עלות תקציב חודשי בניו זילנד אי הדרומי תגובה ל - 4

הבעיה עם קניה ומכירה של רכב היא שזה יכול לקחת 10 ימים ויותר כדי לקנות ולמכור (או להסתכן במכירה במחיר רצפה). בנוסף, אם יש תקלה (מה שקורה לעיתים ברכבים הישנים שקונים שם) צריך לבזבז ימי טיול על מוסכים וכמובן שיש עלויות לתיקון שיכולות גם להגיע למאות דולרים. בעקרון אפשר לקנות רכב לחודשיים וגם לפחות מזה אבל צריך לקחת את כל השיקולים בחשבון.

6.תגובה ל: עלות תקציב חודשי בניו זילנד אי הדרומי תגובה ל - 5

תלוי בקונה.

מי שיודע לבדוק רכב ולתקן תקלות קטנות יכול לקנות רכב בן 15+ במצב מצוין (בארץ קשה למצוא רכבים כאלה גם בני 10, שם לא קשה) יכול לקנות רכב עד NZ$1000 תוך יום-יומיים.

המכירה לקחה לי שבוע פרסום באכסניות שמתוכו ביליתי 3 ימים בטיול מאוקלנד לכף ריינגה.

“הפסדתי” NZ$100 על המכירה, NZ$80 על החלפת צמיג שהתפוצץ ו 100 דולר על העברת בעלות וביטוח.

אפשרות שניה, קניה מסוחר מכוניות עם הסכם מכירה יזרה לסוחר מראש.

מחיר הקניה יהיה פי 3-4 ממה ששילמתי והעלות הכוללת יכולה להגיע עד כ-25%, או אם קונים בחברה שבה אפשר לקנות באוקלנד ולמכור חזרה בכרייסטצ’רץ’ קצת יותר.

הרבה פחות ממחיר השכרה לרכב כמו חדש – לרוב רכב יפני שיובא משומש בן 3 והיה בשימוש בניו זילנד 3-5 שנים.

יש אתרי אינטרנט של חברות כאלה ויש המלצות על חברות ועל סוחרים באתרי תרמילאים.

7.תגובה ל: עלות תקציב חודשי בניו זילנד אי הדרומי תגובה ל - 6

אני מכיר כאלה שמכרו תוך פחות מ-24 שעות ואפילו ברווח קל, לצד כאלה שלקח להם יותר משבוע והפסידו כסף רב, אבל זה לא העיקר בעיני כי באופן כללי לתקופה של חודשיים אני מניח שגם אם הרכב יימכר ב-50 דולר זה יהיה זול יותר מהשכרה. העניין המרכזי לטעמי הוא בזבוז הזמן וחוסר הודאות במקרה של תקלה. אם אתה מכיר רכבים ויודע כיצד לבדוק ולהתמודד עם תקלות אז הכל בסדר. אם אינך כזה אז אתה נתון למזל שלפעמים לטובתך ולפעמים לרעתך. גם בעניין הזה אני מכיר אנשים שלא הייתה להם אפילו תקלה אחת בטיול של כמעט ארבעה חודשים לצד כאלה שנאלצו לתקן את הרכב מספר פעמים בסכום כולל של מאות דולרים על פני חודשיים (וזה גרע להם מספר נכבד של ימי טיול). לא הייתי לוקח אף אחד מהמקרים הבודדים האלה שכבר קרו כשיקול יחיד וכהבטחה מה יקרה אצלך…

בכל מקרה – כל השיקולים בעד ונגד מכירה/השכרה כתובים כעת ורק צריך להחליט laugh

8.תגובה ל: עלות תקציב חודשי בניו זילנד אי הדרומי תגובה ל - 7

תודה לכולם, נראה לי שאני מעדיף שנשכור רכב קניית רכב מרגיש לי כמו כאב ראש אחד גדול ואני מעדיף שהטיול יהיה כמה שיותר זורם.