פורום טיולי משפחות

ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג

שלום לכולם. היום בבוקר קיבלתי הודעת ביטול בפעם השניה ע”י בוקינג לדירה שהזמנתי בלונדון. הפעם הראשונה היתה לפני כחודשיים (ואז הזמנתי את הדירה הנוכחית). אני מבין שיכולות להיות מגוון סיבות לביטול .

שאלתי: מנסיון הפורום – מהן החברות האמינות הנוספות להזמנת דירה בלונדון?

תודה מראש על המענה.

2.תגובה ל: ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג תגובה ל - 1

vrbo אתר אמין לדירות בעולם. 

3.תגובה ל: ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג תגובה ל - 2

נכנסתי לאתר ונראה בהחלט רציני.

שאלה: האם כדאי לבדוק/להזמין ישירות דרך האתר או אולי לבדוק גם דרך אתר המשווה בין אתרים שונים, כגון TRIVAGO?

4.תגובה ל: ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג תגובה ל - 3

אין בעיה ואף כדאי לבדוק בטריבגו או באתר אחר המשווה בין אתרי ההזמנה. זה רק מאפשר לך לעשות השוואה איפה יותר משתלם להזמין.

אתר מוכר ואמין נוסף שיש לי נסיון טוב איתו (אמנם אני הזמנתי בעיקר בארה"ב, אבל הוא עולמי) הוא hotels.com

5.תגובה ל: ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג תגובה ל - 1

עוד אופציה לפנות לשירות הלקוחות של בוקינג

בטענות קשות על הביטול הנוסף

סביר להניח שהם  מאד ישתדלו לרצות אותך ולמצוא לך לינה חלופית אחרת במחיר זהה (ככה לפחות היה מניסיוני עם ביטול בודד ולא כפול אפילו, הם “עבדו” בשבילי ).

6.תגובה ל: ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג תגובה ל - 5

תודה, אני אפנה אליהם. בינתיים מצאתי מקום אחר בבוקינג – מחיר מצוין ומיקום טוב.

אבל, וזה אבל עצום, מקום חדש שמי יודע אם לא יסיים את חייו בשבועות הקרובים.

7.תגובה ל: ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג תגובה ל - 6

vrbo אתר המיועד לדירות בלבד, לדעתי אינו מופיע באתר trivago. לגבי אתר hotels, אני בהחלט ממליצה עליו, יש לו תוכנית ללקוחות מתמידים בה על כל עשרה לילות שהוזמנו ומומשו מקבלים הנחה בגובה המחיר הממוצע של עשרת הלילות הללו, השתמשתי בכך כבר יותר מפעם. 

8.תגובה ל: ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג תגובה ל - 7

אני מחפש דירה. האם האתר HOTELS כולל גם דירות?

9.תגובה ל: ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג תגובה ל - 8

כן, מבחינת מגוון האפשרויות הוא מאוד דומה לבוקינג, פשוט תסמן באפשרויות הסינון שאתה מחפש דירה. 

10.תגובה ל: ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג תגובה ל - 1

כשהיינו בלונדון, הזמנו דרך AIRBNB.

11.תגובה ל: ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג תגובה ל - 10

תודה לכל העונים. האם אתרים אלו, למשל VRBO נושאים באחריות כלשהי וניתן לפנות אליהם במקרה של בעיה או שהם רק פלטפורמת פרסום?

13.תגובה ל: ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג תגובה ל - 11

בסה”כ התחרות בתחום התיירות מוגבלת מאוד. השוק נשלט ע”י 2 קבוצות ענק: קבוצת בוקינג-פרייסליין (בוקינג, רנטלקארס, קאיאק, אגודה ועוד) וקבוצת אקספדיה (אקספדיה, קאר רנטאלס, הוטלס.קום, אורביץ). אתר VRBO שייך לקבוצת HomeAway ששייכת לקבוצת אקספדיה. כך שבסך הכל האמינות של האתר היא טובה ודומה לאמינות של שאר האתרים של הקבוצה.

14.תגובה ל: ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג תגובה ל - 13

בוקר מצוין לכולם ותודה לכל המשיבים. לגבי הנקודה של עמיחי, זה מאוד נכון. ראיתי את זה במחירים של הדירות השונות . המחירים מאוד דומים עד זהים. באתר VRBO יש תופעה קצת מעצבנת שהם רושמים מחיר מסוים ללילה שנראה אטרקטיבי ואז מוסיפים עליו הרים וגבעות (דמי טיפול, דמי נקיון, עמלת בעל הבית ועוד), כך שבסוף המחיר יוצא מאוד דומה לאתרים האחרים.

15.ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג תגובה ל - 14

אני נדחפת לשרשור כדי לשאול לגבי airbnb ושאר האופציות לאתרי דירות שהוזכרו כאן , כי אין לי בכלל ניסיון איתם  .

אני בדרכ מזמינה דרך בוקינג. יש לי כמה טענות כלפיהם , כמי שמזמינה מהם לא מעט,  ובעבר היו לי גם בעיות מולם , אבל-

בכל זאת מעדיפה ראש שקט ולדעת דרך מי הזמנתי ושיש "אבא ואמא" לדירה. 

מקרה עליו שמעתי לאחרונה מחזק את זה בעיני ואני תוהה איך ההתנהלות אם אזמין מ Airbnb או אתר אחר ויהיה נגיד עוקץ חלילה. 

ברור לי שבוקינג לא תמיד הכי זולים/מתאימים לצרכים שלי ושאני מגבילה את עצמי , אבל זה מפחד להיכוות ( ברור לי שאני שמרנית ומיליון אנשים כן מזמינים איתם ) אז אשמח לשמוע איך אתם נזהרים בהזמנת דירות שלא תחת אכסניה כמו בוקינג ?

אני לא בקיאה ממש בפרטי המקרה אבל בקיצור הסיפור הוא שחברה הזמינה דירה בלונדון דרך בוקינג, שילמה מראש לפי התנאים, ואז כשהגיעה ללונדון גילתה שפשוט אין שום דירה . עוקץ . 

טלפון היסטרי לבוקינג , הם עם הילדים ברחוב ואין דירה , ומסתבר שבוקינג לא עלו על זה שמדובר בעוקץ ( שאני לא כ"כ מבינה איך זה יכול לקרות ).

מיד סידרו להם מלון חלופי וגם החזירו להם על הדירה שלא היתה וגם החזירו על המוניות והמסביב . הדירה הוסרה מהאתר. 

אז אמנם מצאו עצמם בחדר משפחתי במלון במקום בדירה מרווחת , והיתה עוגמת נפש כלשהיא ובזבוז זמן , אבל לפחות לא נפגעו כלכלית ומצאו להם פיתרון. 

נכתב ב-09/12/2018 20:44[עודכן ב-:09/12/2018 21:00]
16.תגובה ל: ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג תגובה ל - 15

יש הרבה מאוד אתרים אמינים. כפי שכתבו כאן באחת התגובות, רוב האתרים משתייכים בעצם  לאחת משתי קבוצות ענק וכל אתר שמשתייך אליהן אמין באותה מידה. יש קצת עניין של "עדריות", בארץ מאוד מקובל בוקינג, בארה"ב לפי התרשמותי אקספדיה הוא המוביל. לגבי Airbnb , לא מנסיון אישי, יש לנקוט שם יותר זהירות. לא לקחת דירות בלי ביקורות, לבדוק את הביקורות ולהתרשם אם הן אמינות או מושתלות ולקחת "מארח נבחר" (יש אופציה כזו....).  אני נעזרת הרבה פעמים בפורומים של טריפאדויזור ובלא מעט יעדים (בארה"ב...) נתקלתי שם באזהרות לגבי החוקיות של השכרת הדירות מ-airbnb. 

17.תגובה ל: ביטול הזמנת דירה בלונדון בפעם השניה ע"י בוקינג תגובה ל - 15

לי היה ניסיון רע מאוד עם איירBNB. אעדיף ללא ספק את בוקינג. 

בוקינג תמחוק דירה שמושכרת באופן “אפור”, כך נדמה לי, בעוד שבאיירBNB השטח האפור גדול מאוד – למשל בקיץ המחוקק היפני הכריח את האתר למחוק חלק גדול מאוד מהדירות ביפן כי הכריז עליהם חד משמעית כלא חוקיות אחרי שנמאס ליפנים מהעמימות ומהשוק האפור שהתפתח בדיור לתיירים. 

אנשים מדברים על איכות המלון, גודל החדר, איך המקלחת, אבל בעיניי הבייסיק הוא לדעת שמקום הלינה שלכם הוא חוקי וברישיון, שלא פתאום מישהו מופיע בדירה וצועק למה פלשתם אליה, או השכנים פתאום מזמינים משטרה, או אתם צריכים לשקר לביקורת גבולות שאתם ישנים אצל חבר.