פורום נופש ביוון, קפריסין ובולגריה‎

לינה בפלסרנה

אנחנו משפחה עם 3 ילדים בגילי 7 ו10 מעוניינים לנסוע לשבוע לכרתים במקום צמוד לחוף

ראיתי המלצות לחוף הזה ואפשרות לינה צמודה שנרטית בסדר במלון על החוף

הדאלה שלי האם אםשר לסמוך על זה שיהיו טיסות חשירות לחאניה בקיץ והאם החוף הזה באמת שווה את הטרחה או שעדיף מקום אחר

אנחנו מחפשים מקום נעים ברמה טןבה לא עמוס מדי שקט ועם אוכל טוב

תודה

2.תגובה ל: לינה בפלסרנה תגובה ל - 1

כרתים נחשבת לאחד היעדים הכי פופולאריים בקרב הקהל הישראלי, וחאניה בעיניי זה מקום נהדר באי לכל המשפחה. מכיוון שחאניה מרוחקת כשעתיים נסיעה מנמל התעופה בהרקליון, סביר מאוד להניח שבעונה יהיו גם טיסות ישירות לנמל התעופה בחאניה, אבל כרגע מוקדם מדי לדעת בדיוק את לוח הזמנים. 

מלון מומלץ –  Avra Imperial Hotel 
מלון שהוא פשוט מושלם בעיניי, ברמה טובה מאוד 

3.תגובה ל: לינה בפלסרנה תגובה ל - 1

לגבי טיסות, יש טיסות ישירות של חברת אגאין פעם בשבוע החל מתחילת יוני ועד סוף ספטמבר.  ביולי-אוגוסט 2 טיסות לשבוע.

טיסות דרך אתונה לא רצויות, אני טס בפברואר לשבוע כמוזמן להדריך בכרתים סוכני נסיעות, וזה טירטור המצריך לפחות זמן טיסה 2 שעות נתב”ג אתונה, ½ שעה אותנה הרקליון, המתנת ביניים שעתיים עד 8 שעות תלוי בטיסה.
הטיסה מנתב”ג להרקליון כשעה וחצי

אני כן טס בטיסות ישירות בהחלט. מדובר כמובן לא בטיסות שכר (צ’רטר) אלא רק ישירות.

לגבי פלסרנה.

נכון, המקום שקט עד כדי כך שיש במקום רק 2 מסעדות ומכולת אחת, למיטב זכרוני יש כ-10 מלונות קטנים על שפת הים ועוד מגורים מסוגים שונים מפוזרים בבקעה, רובם על צלע ההר.

מי שלוקח דיור על שפת הים יש לו נוף של הים ומי שעל ההר יש לו נוף של כרמי זיתים וים.  מצפון לישוב הקטן ישנן עתיקות נמל פלסארנה.

זה פחות או יותר האינוונטר. 

הבעיה התעסוקה ומרחקים
אני שומעים את המילה “אי” וחושבים על משהו קטן כמו סנטוריני 6 על 9…..

המרחק לחוף אלאפוניסי (האשלים) או קדרוסאסוס (הארזים) ומנזר קריסוסקאליטיסאס הוא כ-20 ק”מ, אתרים אחרים במרחקים גדולים יותר.

המרחק מהעיר הקרובה חאניה הוא כ-50 ק”מ, משמע שהמרחק לפלסארנה משדה התעופה בהרקליון הוא כ-200 ק”מ כאשר כ-2/3 מהדר המהירות מוגבלת ל-70 או 50 בעת המעבר בכפרים, משמע מדובר על נסיעה רצופה של כשלוש עד ארבע שעות.

קחוב בחשבון באיזו שעה תצטרכו לצאת כדי להגיע לשדה התעופה בזמן.

דבר אחרון, אין שם מה לעשות, אבל למי שלא זקוק ליותר מחוף ים, לאכול במסעדה ולישון, זה אידאלי, חוץ כמובן מהמרחק משדה התעופה (כי אין מישראל טיסות לשדה של ולאחוס יאניס דסקאלויאניס ליד חאניה).  אלא רק לניקוס קזנצקיס ליד הרקליון

נכתב ב-28/11/2018 10:04[עודכן ב-:28/11/2018 10:07]
4.תגובה ל: לינה בפלסרנה תגובה ל - 3

תודה רבה על התייחסותכם

בעצם מדבריך אני מבין שאין טיסות לחאניה בקיץ?

האם החוף הוא באמת מיוחד ושווה את הטרחה של המרחק או שהוא דומה לאחרים נגישים ונוחים יותר הכוונה שלנו היא למצוא חוף שאפשר לגור בו לבלות בו שבוע חופש

תודה

5.תגובה ל: לינה בפלסרנה תגובה ל - 4

לא זה מה שאמרתי.
אין טיסות ישירות בחורף, יש כל יום טיסות מנתבג לאתונה ומשם לחאניה או הרקליון.

בקית הטיסות הישירות רק להרקליון, לפעמים יש איזור חברה שמנסה להטיס לחאניה (לרוב מקומות עבודה) אבל אלו נסיונות שלא חוזרים על עצמם

גם את דעתי על חוף פלסרנה הבעתי כבר, ויש מקומות רבים הרבה יותר יפים מחוף זה

ואם מדובר בקיץ, יש מבחר וגם קרוב למרכזי התיירות למי שרוצה לצאת קצת בערב ובכלל לטייל ברכב.

מה רע לישון במלון בעיירת התיירות לימאני חרסוניסו ?

מענין למה דווקא חאניה, כבר טסתם פעמים רבות לכרתים ?