פורום תאילנד

עד כמה כרטיס אשראי ניתן לשימוש בתוך תאילנד?

כבר הייתי בתאילנד 3 פעמים – ב-98, 2002 ו-2006, ואז התנהלתי רק במזומן למעט טיסות פנים.

אנחנו טסים עוד שבוע לכ-10 ימים.

את טיסות הפנים כבר הזמנו בכרטיס אשראי, ובמלונות נשלם גם בכרטיס אשראי (וגם חלק כבר שולם מראש דרך בוקינג).

שאלתי היא – עד כמה כרטיס אשראי נפוץ או מכובד בתאילנד? אני זוכר שפעם, גם אם היה אפשר לשלם בכרטיס אשראי, היו מגלמים עליך את עמלת בית העסק על הרכישה בכרטיס אשראי, ולכן תמיד היה עדיף לשלם במזומן.

האם זה עדיין ככה?

אני מניח שעבור אוכל נתנהל רק במזומן, אבל האם, למשל, אפשר לשלם על כניסה למוזיאונים/מקדשים בכרטיס אשראי?

עד כמה אפשר לעשות שם קניות בכרטיס אשראי? רק בחנויות מותגים ויוקרה? ב”באסטות” של MBK, למשל, האם ניתן לעשות קניות בכרטיס אשראי היום או עדיין רק במזומן כמו פעם?

תודה!

נכתב ב-08/11/2018 08:54[עודכן ב-:08/11/2018 09:01]
2.תגובה ל: עד כמה כרטיס אשראי ניתן לשימוש בתוך תאילנד? תגובה ל - 1

גם אם מקבלים כרטיס אשראי ולא גובים תוספת, העמלה על המרת בהט לשקלים גבוהה.

בחנויות תשלום באשראי מוריד את כח המיקוח שלך.

במשיכה מ ATM יש עמלה מקומית קבועה שיורדת יחד עם סכום המשיכה.

אם חייבים למשוך מ ATM כדאי (אם צריך) למשוך את הסכום המירבי וכך העמלה הקבועה משולמת על סכום גבוה ולא כל פעם על סכום נמוך.

בניגוד לכרטיס אשראי, תשלום בירוקים יכול לתת לך הנחה נוספת במקומות שונים.

3.תגובה ל: עד כמה כרטיס אשראי ניתן לשימוש בתוך תאילנד? תגובה ל - 1

מאוד נפוץ אבל לא בדוכני רחוב, 

יש פרקטיקה נהוגה בבתי עסק קטנים (לא מלון) שמוסיפים לך את עמלת הסליקה שלהם, המקסימום שנתקלתי היה 3%.

העמלה של המרת מזומן יקרה יותר או דומה לעמלה של כרטיס האשראי, תלוי אצל איזה חלפנים החלפת ואיזה כרטיס אשראי יש לך,

אם בית העסק מוסיף עמלת סליקה כנראה שמזומן יהיה קצת יותר זול,

בכרטיס אשראי הבטחון הרבה יותר גדול,

אבל יש בתי עסק, במיוחד קטנים, שמכבדים רק מזומן.

אני משלם באשראי בכל מקום שאפשר, במיוחד בכאלה שאין להם עמלת סליקה (כמו בתי מלון),

ומשתמש במזומן רק במקום שלא מקבל כרטיס אשראי או חושד שינסו לגנוב ממני את פרטי האשראי, בד”כ מדובר בסכומים קטנים.

4.תגובה ל: עד כמה כרטיס אשראי ניתן לשימוש בתוך תאילנד? תגובה ל - 3

תודה רבה על התשובות!

5.תגובה ל: עד כמה כרטיס אשראי ניתן לשימוש בתוך תאילנד? תגובה ל - 4

זה די דומה לישראל… דוכנים ועסקים קטנים רק מזומן… מקומות יותר גדולים אז הרוב יש להם אשראי…

משיכת כסף מכספומט עם עמלה של 200 באט...