פורום טיולי משפחות

הסיפור שלי על ענקים, גמדים, וטרולים במידות לחסכנים

161.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 160
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה תודה 2
162.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 161

בוקר טוב לכולם,

היום נגיע אל גולת הכותרת של מסלול הטיול בהרי קרפץ' בפולין.

אל המסלול שאספר לכם עליו היום הגעתי בעקבות מטיילים מקומיים משקימי קום, אשר המשכתי בעקבותיהם כאשר צעדתי בדרכי חזרה מPilgrims Rocks על הגשר שמוביל חזרה אל אותו שביל עפר שבו התחיל המסלול כולו (ומוביל בסוף לפיצול במסלול שצד אחד שלו מפנה לכיוון גשר העץ, והצד השני מפנה אל גולת הכותרת של המסלול כולו).

אני אתן גם המלצות למי שמטייל בשמורה הנהדרת הזאת שנמצאת בסך הכול כשעת נסיעה מהצימר בו לנתי בישוב Rokytnice nad Jizerou בצפון צ'כיה, שיותר קרובה (בהרבה) מאתרי טבע אחרים ומרהיבים המצויים בצפון צ'כיה כגון: שמורת אדרשפך בה גם בקרתי בטיול בוקר כמה ימים מאוחר יותר.

אז ניב,

זוכר ששאלת לגבי האגם האלפיני מוקף ההרים שהעלתי תמונות לגביו?

אז היום זה מגיע!

צפו להרבה תמונות, ונתחיל בכמה מתצפית המצויה קצת אחרי שמסיימים את מסלול הסלעים  Pilgrims Rocks -מדובר בתצפית לכיוון העמק ממנו עליתי אל קרפץ’ בנסיעה המתפתלת בהרים, ועוד תמונה אחת מגשר העץ עליו צעדתי בדרך אל אותה הפתעה, וגולת הכותרת של הטיול הזה!

נכתב ב-04/09/2018 08:58[עודכן ב-:04/09/2018 09:51]
הודעה סגורה תודה 1
163.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 162
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה תודה 1
164.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 163

כאשר אני מסיים את ההליכה על גשר העץ, אני מגיע אל שביל עפר רחב בו פיצול דרכים: צד אחד שלו מוביל חזרה אל התחלת המסלול ממנו התחלתי את ההליכה, והצד שני הוא המשך בעליה על אותו שביל עפר שמוביל אל אזור הררי שממרחק נראה לי מפתה.

אני הולך בעקבות מספר מטיילים בודדים (כנראה מקומיים) שממשיכים הלאה בשביל הזה, ומגיע אל שמורת טבע שתחילתה בהליכה בתוך יער עם נחל זורם ומפלונים,  וההמשך מוביל לשביל יפה מאוד העובר בין רכסי הרים מאוד ייחודיים במראה שלהם, והמסלול הזה הוא עבורי הפתעה מוחלטת!

כמה מהמקומיים מטפסים מעט על הסלעים ונחים שם במקום שמתחיל לראות ולהיראות כמו גן עדן.

הודעה סגורה תודה 1
165.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 164

מצורפות תמונות מהתצפית ממרחק על רכס ההרים אליו המשכתי בהליכה מהגשר,

מנקודת הפיצול שם רואים ממרחק את סלע Kotki (צולם כאשר חזרתי בחזרה, ואז כבר כמות המטיילים שם עלתה משמעותית),

ומתחילת מסלול "גן העדן" בין רכסי ההרים, בשמורת הטבע אליה הובילו אותי המטיילים הפולנים המקומיים.

הודעה סגורה תודה 1
166.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 165

זה הקישור במפת גוגל לכניסה לשמורת הטבע אותה כיניתי "גן עדן", שבה טיילתי:

https://www.google.com/maps/place/Domek+My%C5%9Bliwski+KPN/@ 50.7552035,15.7029647,16z/data=!4m12!1m6!3m5!1s0x470ee86abc4 a2593:0xf7da7b43ffe6d93b!2sKotki!8m2!3d50.7685073!4d15.70429 09!3m4!1s0x470ee84f2fff7781:0x15e7ce18c979755f!8m2!3d50.7552 219!4d15.7027781

ההמשך מוביל אל האגם (מוקף ההרים) שהוא ללא ספק הדובדבן שבקצפת,

בשמורה (שהתגלתה לי במקרה), והייתה מבחינתי ההפתעה המוחלטת!

אבל עוד קודם לכן אני מצלם מצד אחד את השביל בו צעדתי, ואת ההרים המיוחדים,

ומהצד השני: נחל זורם (שעובר תחת גשר), וממרחק יותר רב את בקתת ההרים.

נכתב ב-04/09/2018 13:40[עודכן ב-:04/09/2018 13:41]
הודעה סגורה תודה 1
167.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 166
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה תודה 1
168.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 167

...ואז אני מגיע אל האגם (ששמו אגב, Maly Staw ), אני מצלם אותו מסביב בזוויות שונות, ומתיישב לי על שולחן פיקניק שנמצא בסמוך לבקתת ההרים, שהיא למעשה גם מסעדה (וראיתי מקומיים שסעדו את ארוחת הבוקר שלהם שם).

אני עוצר מול האגם להפסקת אוכל ושתיית מים (האוכל מקופסאות שימורים שלקחתי עמי לדרך), לפני שאני ממשיך בטיפוס למעלה בשביל העולה מעל האגם...

הודעה סגורה תודה 1
169.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 168

מצורפות תמונות מהאגם Maly Staw

הודעה סגורה תודה 2
170.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 169

עכשיו אני צריך לחזור את כל הדרך חזרה אל הרכב, ולפני שאני משלים את העלייה מעל האגם אני מצלם תמונות אחרונות של האגם המיוחד הזה מוקף ההרים.

אח"כ ההמשך הוא למעלה בדרך המקבילה לזאת בה צעדתי עד האגם, אני מצלם משם מספר תמונות, ואלו התמונות האחרונות שצילמתי בשמורה המקסימה הזאת!

הודעה סגורה תודה 1
171.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 170
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה תודה 2
172.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 171

ההמלצה שלי למבקרים בשמורה להתחיל עם החלק של האגם, ואח"כ עם יהיה להם עוד כוח אז לעלות על גשר העץ, ולהמשיך דרך סלע Kotki בתצפית ממרחק עליו, והמשך אל Pilgrims Rocks ולתצפית על העמק למטה.

משם לחזור על גשר העץ עד הפיצול בשביל העפר, משם גם אני חזרתי בניווט קל

חזרה לרכב כאשר הדרך חזרה הייתה קלה בהרבה כשרובה הייתה בירידה.

כל הסיבוב כולו לקח לי סדר גודל של 5 שעות (כולל העצירות בכל הנקודות בדרך).

נכתב ב-04/09/2018 17:04[עודכן ב-:04/09/2018 17:16]
הודעה סגורה תודה 1
173.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 172

זהו, להיום סיימתי עם הדיווח.

האמת היא שהתעייפתי מאוד (זה כמו לטייל שוב באותו המסלול).

נראה לי שאקח הפסקה עד אחרי החג...

...אלא אכן כן מישהו ישכנע אותי אחרתblush

נכתב ב-04/09/2018 17:05[עודכן ב-:04/09/2018 17:08]
הודעה סגורה תודה 2
174.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 173

אתה מטייל לבד ??

הודעה סגורה תודה 0
175.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 174

צביקה שלום,

טוב לפגוש אותך כאן שוב, כי בזכות סיפורך הגעתי אני לצ’כיה.

ויש לי הרגשה (לפי הלך הרוח כאן בפורום) שיש כמה שיגיעו לצ’כיה בקיץ הבא

בין השאר בעקבות הסיפור שלי.

ולשאלתך:

את הטיול הזה עשיתי לבדי.

אתה בטח לא מצפה שאשתי עם דורבן ברגל, וילדיי שמתעצלים לטייל הרבה יקומו איתי בשעה 5:00 בבוקר, וייסעו שעה בדרכים חזרה אל קרפץ' פולין (ממנה בקשו רק לברוח יום קודם), כדי לטייל ביחד איתי, ובמשך 5 שעות טיול!

אבל טיול בשמורה הזאת אפשרי בהחלט גם עבור משפחות שמעט מורגלות בטיולים רגליים ארוכים, והוא מאוד מומלץ על ידי!

*הייתה עוד שמורה אחת (שגם אתה טיילת בה...), שגם שם טיילתי לבד מוקדם בבוקר, וכבר נתתי רמזים לגביה, כך שתוכל לנחש באיזו שמורה מדובר...

ובחזרה לטיול, ולהשלמת הפיצוי ההולם בבוקר יום ד' ה-25/7/18 :

בחזרה מקרפץ' בדרך אל הצימר לפני מעבר הגבול אל צ'כיה (עדיין בצד הפולני),

עצרתי בכניסה לעוד שמורה, לטעימה קטנה עם מס’ תמונות לפני המשך הנסיעה...

הודעה סגורה תודה 1
176.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 175
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה תודה 1
177.תגובה ל: הוויתור המשתלם שהביא פיצוי הולם! תגובה ל - 176

...ולגבי מה שצפוי בהמשך הסיפור (כנראה שרק אחרי החג):

בהמשך יום ד’ ה-25/7 טיילתי עם משפחתי במקום שייתן עוד קצת תובנות...

לפוסט שצפנת חברתנו מהפורום העלתה (רמז: אלו של צ'כיה הרבה יותר מסוכנות!)

וגם.... איך נקבע המקום בו נטייל כולנו ביום הבא?...   רמז: זה קשור למצלמות...

...ולאלו שככה באמצע היום...     ...בלי שתהיה ערוך לכך, פתאום מתקלקלות...

...ואם כבר אנחנו מדברים על יום ה' ה-26/7 - היום הבא...

אז תתכוננו הייטב כי...        

איזו דרמה שם צפויה!!!…

הודעה סגורה תודה 1
178.שנה טובה לחברי הפורום תגובה ל - 177

שלום לכל העוקבים אחר הסיפור שלי.

למי שהתחיל להתרגל לדיווח היומיומי שלי...

אז אני מבטיח לחזור עם כוחות מחודשים מיד אחרי החג.

כאשר ניפגש כאן שוב (כאמור אחרי החג) הסיפור יעלה הילוך, וצפויות בו כמה וכמה התפתחויות..., ותהפוכות..., ודרמה אחת גדולה!…,

וזה בנוסף לדיווח על המקומות בהם טיילתי, וההמלצות שלי משם,

כך ששווה מאוד להישאר כאן, ולעקוב אחר הסיפור, ואשאיר אתכם במתח לקראת הבאות...

בינתיים תהנו כולכם עם המשפחות בחג, שיהיה חג שמח לכולם.

אני מאחל לכולנו שנה טובה , שנה עם הרבה בריאות ואושר, ושנת טיולים מוצלחת.

נפגש שוב אחרי החג.

הודעה סגורה תודה 2
179.תגובה ל: שנה טובה לחברי הפורום תגובה ל - 178

היי kand,

שנה טובה ומתוקה לך ולכולם , מקווה שהחג עבר בנעימים wink

השלמתי קריאה בשקיקה. התמונות מדהימות!

מעניין לראות את העצים בתמונות המופיעות בהודעות מספר 161-163. נראה שהם נפגעו מגשם חומצי. מעניין גם, כיצד שאר העצים הנראים בתמונות האחרות לא נפגעו?

האגם האלפיני – כמובן ממש מקסים! נראה שבחודש יוני עוד נותרות שלוגיות על מורדות ההרים הסובבים אותו, ליצירת מראה מיוחד אף יותר.
אם הייתי שם, הייתי בהתרגשות רבה הולך (רץ חחח) ומגיע עד למפל הנופל מראשי ההרים הנראה בהודעה מספר 171. לדעתי, להיות במרחק נגיעה ממפל גבוה כזה המתחתר דרך מצוקים ונקיקים מוקפים בירוק, זו חוויה בהחלט מיוחדת ומדהימה. חוויתי זאת לפני כשנתיים בויילס, בפארק סנודוניה, במסלול Cwm Idwal walk:

b3df39a859a04a6c9ab8871e0374c99b.jpg

בהחלט גבוה - בתמונה רואים רק כחצי מהמפל (את החלק העליון שלו).

דבר אחרון – אפשר לשאול היכן צולמו התמונות שבהודעה 176? רשמת “שמורה”, אך לא כל כך ברור לי מה שמה והאם היא חלק מסיפור הטיול.

מצפה להמשך,
ניב wink

נכתב ב-12/09/2018 02:08[עודכן ב-:12/09/2018 02:17]
הודעה סגורה תודה 1
180.תגובה ל: שנה טובה לחברי הפורום תגובה ל - 179

היי ניב,

שנה טובה גם לך, ותודה רבה על דבריך.

לגבי העצים בהודעות מספר 161-163 : הערכה שלי היא כיוון שהם ממוקמים ממש על צלע ההר לפני המדרון החד אז האזור הזה היה חשוף לפגעי מזג אוויר, ונפגע יותר מאזורים אחרים בשמורה.

לגבי המפל הנופל לצד האגם: האמת היא שקלעת בול כי זה מה שחשבתי לעשות...

אבל הזמן התחיל לדחוק, והייתי חייב למהר אל בני משפחתי שהמתינו לי בצימר.

התמונה שצרפת מהמפל בשמורה בווילס יפה מאוד, וגם לי יש בהקשר הזה יש תמונות לצרף מעוד שמורה שחידשתי לגביה כאן לפורום, וזהו "האגם הלבן" בשמורת גרנד טיטון שם טיילתי בקיץ שעבר.

אז זהיתי ממרחק, והגעתי עד למפל שיורד מההרים המתחתר דרך מצוקים ונקיקים מוקפים בירוק (ולבן! ) במראה המיוחד הזה שציינת, ואכן זאת הייתה חוויה מדהימה.

וכעת אני מצרף את התמונות שצילמתי שם.

נכתב ב-12/09/2018 10:23[עודכן ב-:12/09/2018 10:32]
הודעה סגורה תודה 1
181.תגובה ל: שנה טובה לחברי הפורום תגובה ל - 180
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה תודה 2
182.תגובה ל: שנה טובה לחברי הפורום תגובה ל - 180

...ובהמשך לשאלתך האחרונה ניב לגבי השמורה בתמונות שבהודעה 176

אז ככה,

מדובר בשמורה שמובילה אל מפל בשם: Wodospad Szklarki  , וזה המיקום שלו במפת גוגל:

https://www.google.com/maps/place/Wodospad+Szklarki/@50.8298 616,15.5509312,15.5z/data=!4m5!3m4!1s0x470edb4019fa6b9b:0x4a b54b8d20789ffc!8m2!3d50.8299487!4d15.5556911

כפי שציינתי זאת הייתה רק טעימה משמורה זו כי מיהרתי חזרה אל משפחתי.

אציין רק שחזרתי ביחד עם משפחתי אל אותו מסלול טיול בצד הפולני של הגבול, והפעם למסלול המלא עד למפל, ביום הטיול האחרון בדרכנו חזרה לורוצלב.

מה שאומר שמעכשיו, ועד ליום האחרון של הטיול 30/7 אנחנו נתמקד במקומות ואתרים בהם טיילתי בצ'כיה עצמה.

אז מטיילי צ'כיה 2019  – זה הזמן שלכם!

אתם רשאים בכל שלב לשאול שאלות, ואענה לכם מתוך ניסיוני.

אני כמובן אעביר אינפורמציה חשובה בסיפור אבל אני מניח יהיו דברים שלא אציין אותם, ואל תרגישו שלא בנוח לשאול שאלות כי הסיפור הזה הוא בראש ובראשונה עבורכם, כפי שאני הגעתי בזכות סיפורו של צביקה משנה שעברה.

המטרה שלנו לשתף כאן, ולעזור למטיילים הבאים, ואנסה לסייע ככל יכולתי. 

אתן דוגמא אחת מהטיול שלי כדי להבהיר למה אני מתכוון:

בכל המקומות בהם בקרנו, וחפשנו את מגלשות ההרים שם זה גזל מאתנו זמן.

אני בסיפור אתן כתובת מדויקת לאן לכוון כדי להגיע אל החניה הסמוכה למגלשות, ואם המידע הזה היה ברשותי בזמן שבקרתי במקומות הללו זה בודאי היה חוסר ממני זמן רב, והתברברות מיותרת.

עוד מעט אמשיך בסיפור...

נכתב ב-12/09/2018 13:58[עודכן ב-:12/09/2018 14:03]
הודעה סגורה תודה 2
183.תגובה ל: שנה טובה לחברי הפורום תגובה ל - 182

היי kand

מנצלת רגעי ויי פיי כדי לשלוח לך ד"ש מגרנד טיטון ולאחל שנה טובה 

שומרת לי את הסיפור להשלמת קריאה כשנחזור .

סיפורים של אחרים הם תמיד מנוע עבורי ואני מעריכה מי שמשקיע בכתיבתם, אז תודה .

הודעה סגורה תודה 1
184.תגובה ל: שנה טובה לחברי הפורום תגובה ל - 183

היי עדי,

שנה טובה גם לך אי שם בשמורת גרנד טיטון הרחוקה, ואיזה כיף לכם!

וכיף גם להיזכר באותה שמורה קסומה, שבאופן מקרי, ומבלי שתיאמנו משהו...

בדיוק היום גם אני העלתי תמונות ממנה.

הודעה סגורה תודה 0
185.סוסים פראיים מתאבדים בשפינדלרוב במגלשות ההרים תגובה ל - 182

שלום לכולם,

אנחנו חוזרים אל הסיפור שלי על ענקים, גמדים וטרולים במידות לחסכנים.

אנחנו ביום ד' ה- 25/7 יום טיול מס' 2 לקראת השעה 13:00 בצהריים.

אחרי שאני מסיים את טיול הבוקר שלי בקרפץ', ובצד הפולני של הרי הענקים,

אני חוזר אל הצימר אל אשתי והילדים, שגם הם בילו את הבוקר בכיף ובנעימים.

אחרי שהם נהנו, קפצו, שחו, השתוללו, התנדנדו,  קלעו סלים, מילאו את המצברים, ונטענו בכל הכוחות הדרושים...

אז אפשר לצאת סוף סוף לדרך אל היעד הבא בטיולנו: העיירה שפינדלרוב מלין.

נכתב ב-12/09/2018 17:10[עודכן ב-:12/09/2018 17:13]
הודעה סגורה תודה 1
186.תגובה ל: סוסים פראיים מתאבדים במגלשות ההרים תגובה ל - 185

אנחנו אוכלים ארוחת צהריים קלה לפני שיוצאים לדרך, והשעה היא כבר שעת צהריים חמה (לקראת 14:00), אני מכוון את ה-Waze לכיוון היעד, ולהפתעתי הוא לא מוביל אותי בדרך הראשית ממנה הגענו אל הישוב שלנו, אלא מוביל אל דרך הררית צרה מאוד היוצאת מהקצה האחורי של רוקיסיטה נאד איז'רו קרוב מאוד אל הצימר שלנו בפניה אל ההרים.

הדרך מלאה פיתולים, עליות וירידות חדות בסיבובים, כשאנו חולפים על פני ערימות חציר עגולות, שדות חרושים, עדרי פרות ללא רועים, ובנקודה אחת לצד הדרך אנו עוצרים ממול סוסים פראיים אצילים ומצלמים.

כשאני מסיימים את הנסיעה בת 50 הדקות לערך בדרך הפתלתלה והאיטית אנו מגיעים לכניסה לישוב שפינדלרוב מלין (Spindleruv Mlyn ), והמקום הראשון שאנו עוצרים בו זהו סכר לאבסקה (Labska Dam ) בכניסה לישוב – זהו סכר בסגנון עתיק, והוא נבנה בשנת 1918 במטרה למנוע הצפות של האזור בעונת הפשרת השלגים.

*אפרופו הפשרת שלגים - למטיילי צ'כיה בקיץ 19 שימו לב: יש הרבה נקודות בדרכים ההרריות הצרות (שהן רבות מאוד באזור בו טיילנו) שיש בהן מחסומים שאתה נעצר בצד אחד, וממתין מס' דקות לא מועט כדי שהרכבים שבאים ממול יעברו עד שהרמזור מתחלף לירוק, ואז אתה יכול לנסוע בנתיב האחד.

זה לטובת עבודות בדרכים הללו כדי להכשירן לחורף הבא לקראת השלגים שיגיעו...

עצירה אחת כזאת, אגב, קיימת ממש בתחילת העליה התלולה לשפינדלרוב מלין.

נכתב ב-12/09/2018 17:19[עודכן ב-:12/09/2018 18:00]
הודעה סגורה תודה 1
187.תגובה ל: סוסים פראיים מתאבדים במגלשות ההרים תגובה ל - 186

בכניסה אל הסכר קיימת אומגה תלויה אשר גולשים בה מגבוה למטה אל תחתית הסכר, ואני תכננתי את זה עבור ילדיי כספתח לחלק האקסטרימי בטיול, וחשבתי לתומי שהם ימצאו בה עניין, ויתלהבו לעלות עליה...

אבל להפתעתי הדבר לא קרה!

השילוב של התנגדות אשתי, חוסר ההתלהבות של שניהם, ואולי הפחד...

גרם להם לוותר על הרעיון, ואנו רק מטיילים על הסכר וצועדים עד קצהו המרוחק.

אנו צופים במספר נערים שגולשים באומגה, ובנוף מסביב הכולל תצפית אל הישוב ממרחק, אל נהר האלבה הזורם מתחתיו, ומצלמים תמונות סטילס ווידאו משם. 

להפתעתי לא היה כלל עומס באתר, ואולי החום היחסי הבריח מטיילים למקומות מוצלים יותר.

אנחנו עושים סיבוב של רבע שעה בסכר, וחוזרים אל הרכב ולמזגן כדי להתקרר.

נכתב ב-12/09/2018 17:26[עודכן ב-:12/09/2018 17:30]
הודעה סגורה תודה 1
188.תגובה ל: סוסים פראיים מתאבדים במגלשות ההרים תגובה ל - 187

מצורפות תמונות מהנסיעה בדרך לשפינדלרוב מלין, ומסכר לאבסקה

הודעה סגורה תודה 1
189.תגובה ל: סוסים פראיים מתאבדים במגלשות ההרים תגובה ל - 188

אחרי שמסיימים את הביקור בסכר אנחנו ממשיכים אל מרכז הישוב שפינדלרוב מלין, והיעד המרכזי של ביקורנו אלו מגלשות ההרים שאותן איננו מאתרים (כמו שקרה בקרפץ' פולין - קשה לזהות אותן במבט ממרחק כמו את הרכבלים).

כשאני לא מאתר אותן אז אני ממשיך בנסיעה עוד ועוד עד קצה הישוב, ודווקא שם 

אנו מוצאים עמדת Informaion לתיירים.

אנחנו מחנים את הרכב כאשר הילדים נשארים להתקרר במזגן, ואשתי ואני הולכים לשם לקבלת ייעוץ, ושם ב-Informaion מכוונים אותנו אל אל החניה הקרובה ביותר לאתר המגלשות שנמצאת בסמוך למלון הרמוני , ואני רושם את מיקום המלון בניווט. 

מלון Harmony Club Hotel כאן במפת גוגל:

https://www.google.com/maps/place/Harmony+Club+Hotel+****+%C 5%A0pindler%C5%AFv+Ml%C3%BDn/@50.7304014,15.6043733,17z/data =!4m7!3m6!1s0x470ec2304f1ce789:0x83f77b9696fcd171!5m1!1s2018 -09-16!8m2!3d50.7303979!4d15.6021845

* ההמלצה שלי לאלו שיבקרו באתר מגלשות ההרים ובפארק החבלים הסמוך לו לכוון בניווט אל מלון הרמוני, כאשר החניון הציבורי נמצא קצת מתחתיו (לא להגיע אל החניה של המלון עצמו).

**שימו לב יש כאלו שחונים למטה יותר בישוב, ונאלצים לצעוד לא מעט דרך בטיפוס כלפי מעלה (ראיתי לא מעט כאלו...).

תחסנו מעצמכם את "התענוג" הזה, ותחנו בחניון הציבורי שממש סמוך למגלשות ההרים ולפארק החבלים הסמוך, ומשם בהליכה קצרה במישור מגיעים למגלשות.

נכתב ב-13/09/2018 13:21[עודכן ב-:13/09/2018 14:10]
הודעה סגורה תודה 1
190.תגובה ל: סוסים פראיים מתאבדים במגלשות ההרים תגובה ל - 189

אני מכוון בגוגל מאפס את המיקום של מלון הרמוני, ולוקח איתי (ליתר ביטחון) גם מפה של הישוב שמספקים לי ב-Information , וכאן כמעט בפעם היחידה בטיול גם ה-Waze וגם Google Maps מטעים אותי בניווט כאשר מפנים אותי לפניה הלא נכונה, שמובילה היישר אל מרכז הישוב בסמוך לגשר שמעל הנהר, קרוב למדרחוב בו חנויות ומסעדות רבות, ושם אנו עוצרים ונתקעים!

כמובן שאי אפשר בלי גלידה כי הילדים מזהים גלידריה קרובה, והם לוחצים, ואנחנו נכנעים לחלץ, אז בזמן שאני תקוע באי תנועה אשתי לוקחת אותם לגלידה,

ואני מחכה להם עד שיחזרו, ומחכה, ומחכה...

אני מבחין במבט ממרחק לכיוון הגשר באיזה טרול עם מקל ועליו פוחלץ, שמצטלם עם עוברים ושבים...

הוא מחפש ילדים קטנים וגמדים שיצטלמו איתו, ואני מצלם אותו עם קורבנותיו.

כשהחבר’ה חוזרים עם הגלידות אני נכנס עוד יותר לבעיה עם הניווטים שלי בדרך אל מגלשות ההרים, אני מתברבר, ומאבד זמן רב בחיפוש, וגוגל מאפס ממשיך להטעות אותי כששולח אותי להמשך הכביש בעליה עד שמגיע אל כביש ללא מוצא, שבו אני פשוט נתקע... וזה מאלץ אותי לרדת ברברס לאט לאט חזרה.

אחרי ההתברברות הנוספת הילדים כבר ממש רעבים לאוכל (אמיתי, לא גלידה),

והשעה היא כבר כמעט 16:00 אז עוצרים בחניה עם מדחן קרוב למרכז, ומשלשלים מטבעות קרונות לשעת חניה.

הולכים ברגל בחום שהציק (למעשה היום החם היחידי בטיול שלנו! ), וחוצים את הגשר מעל הנהר הזורם מתחתיו לכיוון מרכז העיירה, ומצלמים תמונות שם.

הילדים רוצים פיצה אז מוצאים מסעדה שיושבת ממש על הנהר, ויושבים תחילה בפנים כדי להתקרר מהמזגן שפעל שם (למזלנו), ואח"כ יוצאים החוצה לאזור מוצל ממש מעל הנהר לארוחה ומנוחה, לפני המנה העיקרית של הביקור בעיירה...

נכתב ב-13/09/2018 14:25[עודכן ב-:13/09/2018 14:56]
הודעה סגורה תודה 1
191.תגובה ל: סוסים פראיים מתאבדים במגלשות ההרים תגובה ל - 190

מצורפות תמונות ממרכז העיירה שפינדלרוב מלין – יום הטיול השני 25/7/18

הודעה סגורה תודה 1
192.תגובה ל: סוסים פראיים מתאבדים במגלשות ההרים תגובה ל - 191

בתום הארוחה סוף סוף הגיעה שעת המגלשות!!!

אני מאפס כוונות, ובודק היטב את המפות, והפעם הניווט מצליח ללא כל בעיות.

אנחנו נוסעים לכיוון החניון הקרוב ביותר לאתר המגלשות בעליה מתפתלת (הפניה קצת אחרי מרכז הישוב, ולפני חניון ציבורי P2 ).

*צריך לקחת בחשבון שזהו לא חניון גדול במיוחד, ומס’ הרכבים שיכולים להחנות בו מוגבל, ולכן בשיא עונת הקיץ יש לקחת בחשבון מצב שהוא יהיה מלא עד אפס מקום, ואז תצטרכו לנסוע בירידה אל החניון למטה ושם לחנות, ולטפס ברגל אל האתר...

בכל מקרה לנו זה לא קרה, ובפעמיים שבקרנו באתר היה מקום פנוי בחניון.

חונים בחניון ושוב משלמים על החניה במטבעות (קרונות) שאשתי אוספת ושומרת במיוחד למקרים הללו, ומגיעים בהליכה קלה אל הקופה של מגלשות ההרים. 

קונים כרטיסיה ל-5 גלישות כי היא משתלמת יותר מבחינת העלות (למעשה נותן גלישה אחת חינם),

ובפעם הראשונה גולשים כולנו: הבן (המהיר) הוא הראשון, אני שני מיד אחריו, אחריי הבת שלי, ואשתי (האיטית להחריד) סוגרת את הרשימה ואחרונה חביבה.

קנינו עוד 2 כרטיסים בודדים לפעם השנייה, שבה נעשה את הגלישות ללא אשתי.

נכתב ב-13/09/2018 17:35[עודכן ב-:13/09/2018 17:49]
הודעה סגורה תודה 1
193.תגובה ל: סוסים פראיים מתאבדים במגלשות ההרים תגובה ל - 192

עכשיו ברשותכם נעצור לרגע קט את מהלך הסיפור לטובת שני נושאים:

הראשון :חידת מה קשור.

והשני: קשור לתובנות מאוד חשובות בקשר למגלשות!

א. לגבי חידת מה קשור (נראה אתכם פותרים אותהblush ):

אז ככה,

במה שרשמתי השבוע בתיאור הסיפור תנסו למצוא משהו שלא קשור…

וכדי להקל עליכם בפתרון החידה אוסיף פה גם את הרמז הבא:

זה קשור לסיפור אחר שסופר השנה כאן בפורום טיולי משפחות ומיעד אחר,

ואת מה שלא קשור אצלי בסיפור תוכלו למצוא שם בכמה הקשרים מסתבר…

נכתב ב-13/09/2018 18:10[עודכן ב-:13/09/2018 18:11]
הודעה סגורה תודה 1
194.תגובה ל: סוסים פראיים מתאבדים במגלשות ההרים תגובה ל - 193

ב. לגבי התובנות החשובות בקשר למגלשות:

אז ככה,

צפנת חברתנו מהפורום כתבה פוסט חשוב מאוד לגבי תובנות מהשימוש באותן מגלשות, והסכנות העורבות הטמונות שם (שהן מסתבר רבות מאוד ומגוונות...).

כאן הקישור לאותו פוסט חשוב, ותודה לך צפנת על השיתוף וגילוי הלב ברגעים

הלא הכי נעימים שחווית (מה שבדרך כלל רובנו מעדיפים להדחיק ולא לשתף בו).

אבל מסתבר כל מה שרשמו שם זה כאין וכאפס לסכנות הטמונות במגלשות ההרים שאנחנו גלשנו בהן בצפון צ’כיה בישובים הארכוב ושפינדלרוב מלין.

הן שונות מאלו שהורגלתי אליהן במקומות אחרים באירופה.

אני גלשתי על מגלשות ההרים באוסטריה (באבטנאו, בבאד דורנברג ובפלכאו), ושם קיימת מסילות שהמגלשות צמודות אליהן, והן מחוברות למסלול ויושבים עליהן עם חגורת בטיחות, והן לא יכולות לזוז מהמסילה.

אמנם שם לפעמים נתקעים בעוצמה באיטיים שלפניך, וזה מאוד לא נעים ואף יכול

להסתיים במפח נפש, בכאבי גב חזקים, ובטלפון שבור כתוצאה מההתנגשות (כפי שתיארה צפנת באותו פוסט שהעלתה), אבל לפחות מהמסילה לא מתנתקים!

כאן המגלשות של שפינדלרוב מלין נמצאות בתוך מסלול קעור, ופשוט יושבים עליהן, אוחזים במוט המהירות (הדפנות הפתוחות כלומר אין מסילה שהמגלשה מחוברת אליה), ואתה מחליק בשיפוע חד בירידה בין הדפנות הפתוחות, ואני לא מורגל בכאלו מגלשות...

נכתב ב-13/09/2018 18:29[עודכן ב-:13/09/2018 18:32]
הודעה סגורה תודה 1
195.תגובה ל: סוסים פראיים מתאבדים במגלשות של שפינדלרוב מלין תגובה ל - 194

...אז אנחנו עולים עם המגלשות במסוע חשמלי שמסיע את ארבעתנו אט אט למעלה עד לנקודה שבה אפשר להתחיל לגלוש במדרון.

וכשהבן שלי כבר התרחק מספיק ממני, והוא מהיר מאוד וזריז כך שאין סיכוי בעולם שאתנגש בו...

אז אני מתחיל בגלישה במדרון, תופס תאוצה וזה כיף גדול (כי אין למעשה משהו שמגביל אותך בתנועה), ואז אני מגביר את האפקט עוד יותר כאשר לוחץ עד הסוף את מוט המהירות קדימה בכל הכוח והעוצמה כדי לצבור עוד ועוד תאוצה...

ואז כמו סוס פרא ללא כל רסן וכבלים אני טס במהירות למטה, ונכנס לסיבוב במגלשה בקצב מטורף בלי מעצורים…

ואז אני מתחיל להרגיש שאני מאבד שליטה ו…

הודעה סגורה תודה 2
196.תגובה ל: סוסים פראיים מתאבדים במגלשות של שפינדלרוב מלין תגובה ל - 195

סיפור מקסים עד כה, נמתין להמשך בסבלנות.  גם אנחנו רכשנו כרטיסי טיסה לורוצלאב לקיץ הבא, בהחלט שמחה לקרוא את הטיפים. 

הודעה סגורה תודה 0
197.תגובה ל: סוסים פראיים מתאבדים במגלשות של שפינדלרוב מלין תגובה ל - 195

עשית לנו קליפי?! לפחות אנחנו יודעים שאתה בחיים והטיול נמשך... angry

הודעה סגורה תודה 0
198.תגובה ל: סוסים פראיים מתאבדים תגובה ל - 195

... ואז כאשר אני עם המגלשה שלי כבר נמצא באוויר בדרך החוצה מהמסלול…

אני בשנייה האחרונה מתעשת, ובכל הכוח מושך בידי השמאלית את ידית המהירות אליי למצב בלימה, וביד ימין שלי אני נתקע בעצמה בדופן הימנית של מסלול המגלשה הקעור הפתוח, ובזכות הבלימה הזו המגלשה חוזרת תוך כדי סחרור חזרה אל המסלול, ובעקבות כך ידי זאת נחבלת, ונצבעת בצבע שחור פיח מעוצמת המכה...

אבל היא זאת שברגע האחרון עוצרת אותי מלעוף החוצה ומונעת את האסון!

אז חברים יקרים ראו הוזהרתם מהמגלשות של צפון צ'כיה בהן גלשנו אני ומשפחתי מספר פעמים!

צריך לשים לב ולשלוט במהירות שתופסים שם, בעיקר בפניות ובסיבובים החדים,

כי מי שלא מקפיד עלול למצוא עצמו עף מהמסלול בדרך לאשפוז בבית חולים,

ואם עד עכשיו עוד לא הבנתם, אז נבהיר באופן הבא את הדברים:

סוסים פראיים מתאבדים במגלשות ההרים של שפינדלרוב מלין!

לסיכום: אם למשהו כאן מהפורום יש להוסיף תובנות נוספות בהקשר למגלשות הרים

אז הוא מזמן לרשום את הערותיו כדי שכולנו נדע מכך ונתכונן כראוי.

נכתב ב-15/09/2018 09:33[עודכן ב-:15/09/2018 09:37]
הודעה סגורה תודה 1
199.תגובה ל: סוסים פראיים מתאבדים תגובה ל - 196

היי דנית,

ברוכה הבאה לסיפור ותודה על דבריך.

יש בהחלט למה לחכות בהמשך הסיפור...

..והנה כבר באתי על שכרי שהסיפור שלי מסייע למטיילי צ'כיה של הקיץ הבא,

ועוד את שעושה מסלול דומה לשלי בטיסה אל ורוצלב, ומשם אל צפון צ'כיה.

אז בוודאי תוכלי להיעזר בטיפים נוספים שארשום אותם בהמשך גם לגבי ורוצלב (אליה נחזור ממש בסוף הסיפור שוב).

תרגישי בנוח לשאול שאלות אם יעלו ויצוצו בהמשך...

כך גם לגבי שאר מטיילי צ’כיה בקיץ הבא (או אלו שמתלבטים בין צ’כיה לעוד יעדים...),

גם אתם מוזמנים להצטרף, ולשאול שאלות. 

נכתב ב-15/09/2018 10:15[עודכן ב-:15/09/2018 10:19]
הודעה סגורה תודה 2
200.תגובה ל: סוסים פראיים מתאבדים תגובה ל - 197

היי פסגות,

ברור שאני בחיים והטיול נמשך, בזה לא היה ספק לרגע לאף אחד מהעוקבים כאן.

זה נגמר בחבלה בידי הימנית, ומאז נזהרתי מאוד בגלישות הבאות.

בכל זאת השארתי את כולם במתח…..שבהמשך הסיפור הוא הולך עוד לעלות…

אז בהחלט יש מכאן והלאה עוד למה לצפות...

אבל... נראה אותך פותרת את חידת מה לא קשור ששאלתי לגביה לפני מס' ימים.

עד עכשיו אף אחד לא עלה על התשובה הנכונה (גם לא מי ששלח לי בפרטי).

אז כדי להקל עליך, ועל שאר העוקבים כאן,

אז הנה רמז נוסף לחידה שיהיה מחודד עוד יותר:

הדבר שלא קשור בתיאור הסיפור מתקשר אל שם הפרק עליו אני כעת מספר.

ומהו הסיפור האחר מהיעד האחר שמוביל לפתרון?

זה היה אחד הסיפורים הראשונים שסופרו כאן בפורום בקיץ האחרון.

ודווקא בו יש קץ' כי מה שמצביע על הדבר בין שני הסיפורים, ומאחורי הרעיון...

לא בהכרח מצטלב עם היעד המרכזי שקיים שם, ושבו גם מצוי הפתרון...

נכתב ב-15/09/2018 15:22[עודכן ב-:15/09/2018 15:29]
הודעה סגורה תודה 1