פורום דרום אמריקה

נסיעה מלימה להוארז.

שלום 

אני אמור לנחות בלימה בארבע אחרי הצהריים והיה לי ברור שניקח אוטובוס לילה להוארז וכך גם נרוויח יום. 

עכשיו אני קורא שהדרך מלימה להוארז יפיפיה ואני מתחיל לחשוב שחבל לעשות אותה בלילה. 

האומנם כזו יפה הדרך?

נכתב ב-14/07/2018 21:12[עודכן ב-:14/07/2018 21:15]
2.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 1

השאלה היא איך עושים את הנסיעה הזו ביום ?

למיטב ידיעתי , חברות האוטובוס נוסעות בקו הזה בלילה .

האם יש חברת אוטובוס שמפעילה קו בוקר להוארז , או שאתה מתכוון לסוע בהסעה פרטית ?

3.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 2

הי דורון

ראיתי שלקרוז דל סור יש גם אוטובוס בבוקר. 

לא בא לי לישון בלימה בלילה הראשון ובחרתי את הטיסה כך שאגיע בנוחיות לאוטובוס לילה אבל עכשיו אני קורא בספר ישן שלי שהדרך מאוד מאוד יפה. 

כל החברה הצעירים שדיברתי איתם הערב עשו נסיעת לילה ולא ידעו להגיד שום דבר על הדרך. 

4.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 3

גם אני נסעתי בלילה .

בקרוז דל סור יש הנחות שהם נותנים רק אם מבקשים . כשאתה קונה את הכרטיס , תשאל אם יש כרטיסים מוזלים . אני לא יודע אם זה תקף כשקונים דרך האינטרנט . 

אני שילמתי 48 סול במקום 60 סול שזה המחיר הרגיל (נכון ל- 2016) . 

5.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 4

תודה דורון

אם כבר אנחנו כאן אז איך עברת משדה התעופה איפה פרטת כסף ואיפה תפסת את האוטובוס של קרוז דל סור?

לא לקחת סיכון בזה שלא הזמנת באינטרנט?

כלומר יכול להיות שבעונה בוערת לא היית מוצא מקום על האוטובוס ללא הזמנה מוקדמת?

6.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 5

אני נסעתי באוטובוס משדה התעופה לשכונת מירהפלורס . עולה 3 סול .

מונית עולה בסביבות 50 סול ויותר . אבל אני נחתי בבוקר ולא מיהרתי .

אין בעיה להסתדר . תמיד מוצאים מישהו שמדבר אנגלית ומסביר לך .

מספר האוטובוס הוא 19 . (אבל אני חושב שגם 18 , מפני שזה האוטובוס שנוסע משכונת מירהפלורס לנמל התעופה . באוטובוס זה הנסיעה עולה 2.5 סול) . 

גם משכונת מירהפלורס לטרמינל של קרוז דל סור נסעתי באוטובוסים . זה 2 אוטובוסים לכל כיוון . כמובן שאפשר לסוע במונית , אבל אני לא מיהרתי , ואני מעדיף תמיד לסוע כמו המקומיים , מפני שרק כך אתה רואה איך באמת חיים המקומיים .

אני הייתי בסוף אפריל . ראיתי אנשים שהזמינו בערב , לנסיעה של אותו ערב .

אבל אני לא ממליץ על זה .

האוטובוסים של כל חברה יוצא מהטרמינל שלה . לכל חברה יש טרמינל במקום אחר . בערים\עיירות קטנות יש טרמינל מרכזי , כמו תחנה מרכזית .

בלימה אין תחנה מרכזית לאוטובוסים . גם בהוארז לכל חברה יש טרמינל שלה . 

7.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 5

הדרך אכן יפה (אני מעדיף נסיעות יום - כדי להבין טוב יותר את הגיאוגרפיה). אבל:

-הנסיעות בתוך לימה (למירפלורס וממנה לטרמינל של קרוס דל סור) ארוכות ומייגעות. אם בכל זאת תישארו לילה בלימה – אולי עדיף לישון ליד שדה התעופה.

-את החלק הצפוני של הדרך תיראו ממילא בנסיעה לוואיוואש.

-מן הסתם גם תחזרו מהוארז ללימה אז אולי יהיה נוח יותר לנסוע ביום בדרך חזרה.

אם אתם מתעניינים בארכאולוגיה, יש סמוך לדרך (בעמק Supe, ליד Baranca שעל כביש החוף) אתר ארכאולוגי מאוד מעניין (לטעמי) – Caral, שרידי עיר בת 4500 שנה. 

8.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 7

תודה צביקה

אשקול הכל ובעיקר אתן לבן שלי לשקול מה מתאים לו. 

אני לא רוצה לישון בלימה ביום הראשון וכנראה זה מה שיכריע אבל נראה. מה שקראתי על מיראפלורס בינתיים לא ״מצדיק״ השקעה ראשונית בביקור וזה יכול להיות אחרת בסיום.

לגבי השרידים בקראל, גם נראה אבל אם נלך למקדש בצ׳אווין שמאוד המלצת עליו אז כנראה שזה כבר יסגור יפה לשלושה שבועות טיול את סעיף הארכיאולוגיה (אצל הבן שלי בוודאות).

אגב אני קורא שיש טרק יפה מאוד של שלושה ימים, לא קשה לצ׳אווין ותוהה אם שקלת אותו ולמה בסוף נסעת לשם. 

מישהו היה בפיסקו/פארק פראקאס ויכול לספר כמה מיוחדת הייתה החוויה?

9.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 8

פיסקו עצמה זו עיר שלא שמעתי שתיירים מבקרים בה .

התיירים באים לפאראקס , שנמצאת על החוף , וממנה יוצאים לשייט

ב- Islas Ballestas , וגם יוצאים לביקור בשמורת הטבע של פאראקס .

פאראקס זה למעשה רחוב אחד של בתי מלון ואכסניות לתיירים והרבה מסעדות ממש על חוף הים . יש מלונות יקרים ויש אכסניות זולות . אני לנתי בחדר באכסניה שעלה 15 סול ללילה כולל ארוחת בוקר . אכסניה בסיסית , אבל למרות המחיר הזול די בסדר . השייט לאיי באלסטאס עולה 30 סול לסירה (דרך האכסניה) + 13 סול דמי כניסה לשמורת הטבע (ז”א לראשות שמורות הטבע של פרו) .

אני ויתרתי על הטיול בשמורת הטבע . אמרו לי שם שזה טיול מיותר .

השייט לאיי באלסטאס נחמד מאוד . יוצאים ב- 8:30 בבוקר לשייט של שעתיים ברוטו . רואים המון ציפורים וכמה כלבי ים . לא יורדים מהסירה .

הכינוי “גאלפאגוס לעניים” די מחמי לאיים האלה , אבל עדיין שווה את יום הטיול .

אחרי השייט אפשר לסוע לוואייקצ’ינה , שזה נווה מדבר שנמצא 10 דקות נסיעה בטוקטוק (או מונית) מהעיר איקה . באיקה יוצאים לנסיעה של באגי חולות .

זו נסיעה של שעתיים שיוצאת בשעה 4 אחה”צ . רק הנהג הפרואני נוהג בבאגי . 

עושים גם סקי חולות . זה די נחמד . אני מניח שהבן שלך ייהנה מהחוויה .

למיטב זיכרוני גם הבאגי חולות עולה 30 סול + 5 סול דימי כניסה לשמורה .

10.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 9

תודה דורון

11.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 7

היי צביקה,

קראתי בבלוג שלך, מעניין מאוד, לצערי יש לי רק חודש- לטייל.   באיזה חודש היית בהואראז? אני נוסעת עכשיו ומתלבטת לגבי הואיווש אמרת שבלילה הקור עז ולכן צריך להצטייד בהתאם, גם לא יודעת מבחינת מזג אויר אם הנופים ווחו תהטיול שווים טרק ארוך יחסית או  שכדאי לעשות את הסנטה קרוז שהוא קצר יותר ואת לגונה 69. אני רוצה לעשות גם את האסגנטה לא יודעת אם ארוך או קצר הבנתי שיש טרק קצר יותר, באזור קוסקו ושאר הדברים שם-טיולי יום קצרים בעמק הקדוש.  אז קצרה בזמן וכמובן דרומה לאריקיפה קולקה ופונו. אין לי זמן לדברים אחרים כלכך אם אני רוצה לעשות דברים בנחת בהתחשב בנסיעות שאותן אאעדיף לעשות בלילה ואם צריך ושווה אז טיסות פנים. אודה לכל עצה. נוסעת בסוף אוגוסט כל ספטמבר

12.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 11

מירב

מתי ועם איזו חברה את טסה?

את שאלת פה הרבה שאלות וקיבלת הרבה תשובות מרווית בעיקר. אני חשבתי ואולי גם רווית שאת מנסה לרוץ כל החודש הזה כדי ״לא לפספס אטרקציות״. 

קיבלת כמה משובים ברוח דומה וכנראה לא השתכנעת. 

בלי לתת לך שום עצה אני רוצה לשאול איזה ניסיון יש לך בטרקים ובטרקים גבוהים שדורשים הסתגלות?.

זה לא מספיק לרצות ולתכנן, צריך לבדוק שזה מתאים לך. אחרי שתוודאי שזה מתאים לך תוכלי לעשות יותר בחירות ואופטימיזציות של החודש שלך. 

13.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 12

יש לי נסיון באנאפורנה ועוד טרקים בצפון הודו וגאורגיה  ועוד... אני מודעת לבעיית הגובה ותקופת ההסתגלות . יש לי כדורים לגובה השתמשתי באנאפורנה ולא היתה לי בעיה.

שאלתי היא בוואיווש הטרק מה התנאים אם מישהו יודע בעונה שאני נוסעת בספמבר. כי אם לא כלכך נוח לטייל ייתכן ואבחר בטרק קצר יותר.

אני רוצה לשהות רק בהואראז קוסקו וארקיפה גם אגם טיטיקקה אם יהיה זמן.

בדרך כלל התכנונים שלי טובים רק עכשיו מפאת חוסר זמן אני מחפשת מישהו שהיה ויודע כדי לדייק יותר ולעשות טרקים שיראו לי יותר מהאזור והנופים למשל אם תגידו לי שאין טעם ללכת ללגונה 69 אם הייתי בוואיווש , או שאם אלך לסנטה קרוז זה בסדר לוותר על הוואיווש ..כמובן שזו דיעה אישית של כל אחד, אבל ניקח זאת בחשבון כשנגיע תלוי בתקופת ההתאקלמות שלי ושל השותף שלי. וההפך אני ממש לא רוצה לרוץ וחוץ מטרקים לא מעניינות אותי אטרקציות כמו טרקטורונים טיפוסים וגלישות.. אז נטו טרקים טיול עירוני בארקיפה סיור בלימה .  

14.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 13

סבבה מירב

גם אני נוסע ב31 לאוגוסט וממשיך ישר להוארז. 

לדעתי אם את אוהבת טרקים וכמו שאת אומרת יודעת לקראת מה את הולכת אז תתחילי בהוארז ותסיימי בקוסקו. 

להוארז כולל הסתגלות והואיוואש את צריכה 12 יום. ברור שתלכי ללגונה 69. יש לך 3-4 ימי הסתגלות כמינימום והוואיוואש הרבה יותר מסוכן וקשה להסתגלות מהאנאפורנה. כל הלילות מהראשון ועד האחרון הם מעל 4000 מטר אם אני לא טועה. 

לטעמי אין סיבה לעשות את הסנטה קרוז אם את אוהבת טרקים וכבר בחרת לבקר בהוארז. 

כמו כן אין סיבה ממשית לעשות גם את האזנגטה וגם את הוואיוואש בביקור של חודש. שניהם טרקים מצויינים אבל אני לא חושב שהם מאוד שונים. 

לגבי קוסקו (אני פחות מעודכן) אבל הייתי מקצה 8-10 ימים ועושה טרק למאצ׳ו פיצ׳ו (צביקה רשם כאן לפני מספר ימים כמה אופציות) הטרקים האלו שונים לגמרי מהאזנגטה או הוואיוואש. אני כנראה עשיתי את הג׳נגל אינקה טרק (לפי התיאור של צביקה) אבל לא הלכנו במקביל לשום כביש (שצביקה מזכיר) ב2005. 

זה משאיר לך כשבוע בערך שלדעתי ולפי ההעדפות שציינת יצדיקו ביקור באריקיפה ובקניון קולקה. 

מעבר לזה שום דבר לא חובה לדעתי כולל אגם טיטיקקה שהוא יפה מאוד אבל תיירותי מאוד מאוד. 

צביקה יוכל להוסיף בטח הרבה בכיוון טרקים וארכיאולוגיה ורווית בנקודות עניין אחרות אבל אני ממליץ על שני העוגנים בהתחלה ובסוף של הוארז וקוסקו. 

המזג אוויר אמור להיות סביר אם תלכי במסלול שהצעתי. 

15.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 13

ספטמבר זה זמן טוב בהוארז (תתחילו שם), מצטרף לדרור בהמלצה לא לוותר על טרק הוואיוואש, ציינת שאת אוהבת טרקים והוא אחד הטובים, וגם יש לך מספיק זמן לזה.

לגבי קוסקו, אם תרצי עוד טרק אלפיני גבוה, האסנגאטה מאוד יפה, מספיק שונה מטרק הוואיוואש, ולא ארוך (4~ ימים, כבר תהיו מאוקלמים לגובה אז לא יהיה קשה). אם תירצו לגוון יותר ולחוות קצת מיערות העננים של פרו אז עדיף טרק נמוך יותר כמו הסלקנטאי. ואם יימאס לכם מטרקים בשלב הזה יש הרבה טיולי יום יפים סביב קוסקו.

16.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 15

הכל טוב ויפה אבל למה ״טרק אלפיני״ 😉

מה רע בטרק אנדיני?

17.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 16

איזו תחנה בלימה הכי נעימה לשהייה של כמה שעות או הכי קרובה או נוחה להגעה משדה התעופה. 

בקיצור מאיפה הייתם מזמינים את הנסיעה בהנחה של 6 שעות בין הנחיתה בלימה לעליה על האוטובוס?  

אמורה להיות כרגע גם הנחה משמעותית על הזמנה באינטרנט. 

התחנות בלימה.
התחנות בלימה.
נכתב ב-21/08/2018 13:53[עודכן ב-:21/08/2018 13:54]
18.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 17

מצאתי את זה:

#2 of 3 ·

Plaza Norte is much closer to the airport - about 2-3 miles. 

I've walked out of the airport and taken a collectivo (share-taxi cab) to Tomas Valle Metropolitano (Bus MRT) station for a few Sols. It's a 10 minute ride, twice that with traffic. Plaza Norte is a large complex right beside the station with plenty of bus companies and many connections. If you take a cab it won't be more than 30 sols.

Javier Prado is a much smaller Cruz Del Sur-only terminal in the center of the city, quite a bit from the airport. It worked better for me since I was staying close.

19.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 18

דרור

אם אני זוכרת נכון תחנת חויאר זו הקרובה למירפלורס.

לפי מה שאני זוכרת משדה התעופה למירהפלורס לקח איזה 40 דקות (נחתנו ב18:00 וזה שעת עומס).

אין ספק שמירהפלורס מקסימה להעביר כמה שעות, ואם תהיה עייף אז יש מלא דשאים להשתרע עליהם או במרכז בגינה הציבורית, או בפארקים השונים לאורך החוף.

מירהפלורס היא גם השכונה שאין שום בעיה להסתובב בה בשעות הלילה (בניגוד לדאון טאון שלא מאוד סימפטי).

באיזה שעה אתה נוחת ובאיזה שעה האוטובוס להווארז?

20.תגובה ל: נסיעה מלימה להוארז. תגובה ל - 19

תודה רווית. 

אמור לנחות ב16:00 והאוטובוס ב22:30. 

אם תסתכלי למעלה תראי שצביקה לא כל כך המליץ על הנסיעות האלו בתוך לימה בגלל משכן?

נכתב ב-21/08/2018 19:23[עודכן ב-:21/08/2018 19:24]