פורום טיולים לגילאי חמישים פלוס

טיול להרי הרוקי,אלסקה ושייט לאלסקה

שלום למטיילים 

האם יש בין המטיילים המבוגרים (60+) שנסע באופן עצמאי לטיול של חודש להרי הרוקי,אלסקה (טיול יבשה) ושייט לאלסקה ? 

האם עדיף מאורגן ? 

האם מישהו רשם באתר מסלול למקומות הנ”ל 

תודה – נועם  

2.טיול מבוגרים ( 60+ ) עצמאי לאלסקה ( והסביבה ) חודש - לך על זה ! תגובה ל - 1

באשר לשאילת  פותח השרשור –  כן  עשינו זאת :  זוג  מבוגרים  ( בשנת 2004 –  אז היינו מעט פחות מ 60 , והיום הרבה יותר ) ערכנו טיול  בן 38 ימים אשר כלל הרי הרוקי ה קנדיים והאמריקאיים במשך 21 יום ברכב שכור ( כולל מספר פארקים אמריקאיים וקנדיים  ,  ונקובר והאי ונקובר עם פארקים בתוכו , סיאטל וסביבותיה ) לאחר מכן שייט  מ ונקובר ( One Way  לא  Round trip )  אל  אלסקה ( אנקורייג’ )  שם שכרנו רכב למשך 9 ימים ברחבי אלסקה ( כולל פיירבנקס , ונסיעה לאורך צינור הנפט עד  Valdez  וכולל  2 טיסות פנים ב אלסקה   Barrow – Arctic circle    קו רוחב  71 מעלות וטיסה – טיסה כפולה – אל  פארק  Katmai Peninsula שם מגיעים אל Brook Falls / camp   עם  דובי ה גריזלי הצדים בנהר את הסלמונים השטים במעלה הנהר במסעם האחרון לצורך רבייה ) . 

אני  שמח כי  שאלת  את  השאילה  ב פורום  הזה ( בוגרים !) . ניתן גם  ל ‘בוגרים’ לערוך  טיולים  עצמאיים . אני  משתדל  להיות  מאד  ‘מינורי’  בהתבטאות  שלי :  אל  תיסע  ב טיול  מאורגן ,  לא  חשוב  לאן  ולא  חשוב מתי  –  סע  תמיד בטיול  עצמאי . בטיול  העצמאי  אתה  מחליט  להיכן  לנסוע , מתי  ובאיזה מסלול ומה לראות –  איש  אינו  מחליט עבורך ! בטיול  העצמאי  אתה  מקבל   בונוס נוסף  ‘פחות ערך’   –  אתה  משלם  פחות ,  אבל  הרבה פחות – שוב –  הרבה פחות מאשר בטיול מאורגן (  מסקנה זו  שלי  מבוססת  על  הרבה  טיולים  עצמאיים  – ממש  הרבה ,  אני  וותיק  מאד  בפורום  למטייל משנת  2001 ,  אך  אין  לי  הרבה  פוסטים ,  ואני  ערכתי  תחשיבי  עלויות  מדוייקים  עבור  הטיולים  שביצעתי עם  מסקנות  חד  משמעיות  :  עלות  ליום  טיול  לזוג  בטיול  מאורגן  הינה למעלה מ כפליים , אין  טעות  –  למעלה  מכפליים –  מאשר טיול  זוגי  עצמאי  (  ואם  הטיול העצמאי  ארוך  יותר –  חודש +  כי  אז  העלות  היומית  בעצמאי  הינה  40% ואפילו פחות לעומת המאורגן ) .

אל  תהסס ,  טיול  ב אלסקה ו הרוקיז עם שייט (  חד  כיווני , ולא הלוך חזור בו יוצאים מ Seattle  וחוזרים אליה וכלל לא  מגיעים אל אלסקה  אלא  רק  אל   ה ‘ידית’  Pan  Handle  עם  ה  Inside Passage   ,  לא  מגיעים  כלל אל  ה  Main Land   של אלסקה )  טיול  שכזה  אינו  כה  קשה  מבחינה  פיזית ,  וגם  לא  קשה  לתכנון . 

ראיתי  כי  ה פוסט  שלך  ,  למרות  שהתפרסם  רק  היום  01.07.2018   ,  כבר  צבר  אלפי צפיות  ( נכון ,  עם  0  תגובות )  –  זה  מצביע  לדעתי  על  התענינות  גדולה בקרב ציבור ה ‘בוגרים  50+ ‘  ,  ואם  התגובה  הזו  שלי  תגרום  לכך  כי  יהיו  מטיילים  פוטנציאליים  ‘בוגרים’  אשר  ‘יאזרו  אומץ ‘ ויצאו  לטיולים  עצמאיים (  לא  מאורגנים )  ,  הרי  בכך  באתי  על  שכרי . 

מקווה  שעזרתי   

בברכה , ובהצלחה  

אלי . 

3.ל: טיול מבוגרים עצמאי לאלסקה ( והסביבה ) חודש - לך על זה ! תגובה ל - 2

אפשרי בהחלט , אלסקה היא חלק מארה"ב כך שיש בה כבישים מצוינים ואת כל הנדרש לטיול עצמאי. מסלולים יש רבים, ממליצה להעזר גם בספרים של נטע דגני. 

4.תגובה ל: טיול להרי הרוקי,אלסקה ושייט לאלסקה תגובה ל - 1

כדאי לשאול בפורום צפון אמריקה

5.תגובה ל: טיול להרי הרוקי,אלסקה ושייט לאלסקה תגובה ל - 1

אנחנו בממוצע בני 70. חזרנו עכשיו מטיול עצמאי של 12 יום באלסקה + 21 יום וונקובר (בוונקובר זה גם משפחה) . הטיול באלסקה היה ברכב וברגל והיה מדהים. את הרי הרוקי  הקנדים עשינו לפני שנה. אינני יודעת אם הייתי יכולה לעשות הכל ברצף בגלל שבשלב מסויים הייתי מתעייפת מהחוויות, לא הייתי קולטת יותר. זה עניין אישי.

6.תגובה ל: טיול להרי הרוקי,אלסקה ושייט לאלסקה תגובה ל - 5

לחני מרעננה 

תודה למידע 

האם יש למישהו מסלול מקלגרי להרי הרוקי וחזרה לונקובר ?  

7.תגובה ל: טיול להרי הרוקי,אלסקה ושייט לאלסקה תגובה ל - 6

מבחינת נימוסים והליכות לא יפה להתייחס רק למשיב אחד, קיבלת ארבע תגובות- מהן אחת ממש ארוכה ומושקעת, אפשר להגיד תודה. לגבי המסלול, הוא סטנדרטי ויש לא מעט כאלו שפורסמו בפורום צפון אמריקה. 

8.שאלה - נושא טיסות תגובה ל - 7

האם מי מהמטיילים להרי הרוקי ואלסקה הזמין טיסות : מישראל לקלגרי וחזרה מאנקורנג’ לישראל, עם איזה חברת תעופה מומולץ ומה היה המחיר ? 

תודה מראש למשיבים