פורום שביל ישראל

מתכנן לעשות את השביל- אבל מלא בשאלות על התכנון...

1. הצעות למקומות מנוחה בשבתות?

2. האם זה מתאים לעשות שבת אצל מלאך שביל?

3. מה זה דרכון שביל ישראל?

4. האם למישהו יש המלצות אחרי שעשה את הטיול? מקומות? אנשים? חריגות מהשביל? הכנות מראש? ציוד? וכו.. 

5. האם אפשר להטמין מים ואוכל יבש גם חודש ליפני?

2.תגובה ל: מתכנן לעשות את השביל- אבל מלא בשאלות על התכנון... תגובה ל - 1

היי אביב, עשיתי את השביל בעונה בסתיו 2017 אז אוכל לענות לך על מספר שאלות 

מלאך שביל בשבת – אני עשיתי את זה, לפעמים רק ימי שישי לפעמים רק שבת ולפעמים גם כל הסופש..צריך להיות דינאמיים ולראות אם זה מסתדר למלאך שאתה מגיע אליו. כמו כן בפירוט של המלאכי שביל הם גם כותבים מידי פעם אם הם מקבלים שביליסטים בשבתות…

סטיות ומקומות מומלצים – אני התחלתי בצפון- ביום השלישי יש אפשרות לסטות למעיין מהמם בשם עין דישון(נמצא בתוך מערה) סטיה של קילומטר וחצי בערך..היה שווה לגמרי.

גם בדרום יש כל מיני גבים – תלוי מתי תגיע ואם עדיין יישאר מים.

אנחנו גם סטינו לירוחם לסופש, וגם למדרשה של שדה בוקר..להתרענן, לקנות אוכל להתקלח. ולהיות במעוד מקום מיוחד עם אנשים מעניינים.

הכנות מראש- ציוד כמובן שתצטרך לשביל.

וזה יומיים לפני הטיול לסגור עם 2 המלאכי שביל הראשונים כדי להיות בטוח...ולזכור תמיד לידע מלאך שביל שאתה מגיע יומיים או יום קודם.,

גם כדי לא בטעות להיתקע בלי מקום לישון וגם נימוס בסיסי ולא ליפול על המלאך.

תמיד שתהיה רשימת מלאכי שביל קשיחה למקרה שנגמרת הסוללה או משהו כזה.

יש קבוצה של שביל ישראל גם בוואטסאפ אז כשמתחילים לטייל זה ממש עוזר, אנשים משאירים הטמנות לפעמים שאפשר לקחת וטיפים וכדומה.

מומלץ להתנדב, זה נותן עוד פלטפורמה לטיול, יש אפשרות בנאות סמדר, גם ברמות נפתלי ואני חושבת גם בחווה בחדרה .

לגבי הטמנות מראש- זה אפשרי אבל הכל תלוי בך, אני אישית העדפתי להטמין שבוע מראש(ביקשתי מבן אדם שיעשה את זה) יש הרבה אנשים שזו העובדה שלהם…

וזהו מוזמן לשאול עוד שאלות במידה ויש.