פורום אירופה

טיול שלושה חודשים בגרמניה ואיטליה

שלום לכולן ולכולם!

אחרי שלא יצאתי מהארץ מליון שנה (טוב, 6 שנים) החלטתי לטוס לבד לטייל באירופה לאיזה חודשיים-שלושה (אולי יותר, כרטיס פתוח).

אני קצת בלחץ ואשמח לעצות טובות ולעזרה מטיילני ומנוסיי אירופה שבקהל (במיוחד ברלין, גרמניה, איטליה)

התכנון שלי זה פחות או יותר חודש בגרמניה ואז חודשיים באיטליה (ואולי יהיו עוד תחנות ספונטניות) -- פעם ראשונה שלי בשתיהן. מתכננת לישון בעיקר בהוסטלים זולים (או בחינם**) בעיקרון אני רוצה להיות הכי ספונטנית ולא באמת לתכנן, ומצד שני הבנתי שבגרמניה לפחות זה מייקר בצורה משמעותית אם לא מזמינים מראש... כרגע אני מתכננת בעיקר את הנחיתה בברלין ואני מנסה להבין מבחינה כלכלית - מה כן כדאי לי להזמין מראש, בעיקר בגרמניה מבחינת לינה ורכבות\תחבורה בתוך והחוצה ממנה -איך חוסכים ועדיין נשארים ספונטניים? כמה זה באמת מייקר? ובכלל רכבות ותחבורה באירופה-איך זה עובד? אפשר מעכשיו לעכשיו?

יש פה אולי מישהי\ו שעשו טיול דומה ויכולים לייעץ מנסיונם? חשבתי להקציב בערך 5000 שח לחודש (בתקווה שייצא פחות) - נשמע הגיוני?

** חשבתי גם על התנדבות תמורת מגורים דרך workaway\helpex או קאוצ'סרפינג ושמעתי גם על וופינג (פחות בקטע) אני בודקת גם את האפשרויות האלה, וכנראה שחלק מהזמן זה גם יקרה אבל לא רוצה להסתמך על זה.

ויותר ספציפית- אני נוחתת בברלין בתחילת ספטמבר ואהיה שם בערך שבועיים +- אני רוצה לישון באזור קרויצברג (כי עוד חברה תהיה שם וקיבלתי המלצות). כאמור, אני בקטע של להוציא כמה שפחות, יש המלצות על הוסטל זול ונחמד באזור שמתאים לבחורה שמטיילת לבד גם מבחינת הסתובבות בלילה וכו'?

תודה מראש לכל העונים,

מקווה שלא אכלתי את הראש, ואם כן אז יאמי

נכתב ב-12/07/2018 02:57[עודכן ב-:12/07/2018 02:59]
הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.תגובה ל: טיול שלושה חודשים בגרמניה ואיטליה תגובה ל - 1

א. אם את עם דרכון ישראלי אז את לא יכולה להשאר יותר מ-3 חודשים. ליתר דיוק, רוב מדינות אירופה חתומות על אמנת שנגן, איטליה וגרמניה ביניהן. את לא יכולה להשאר בכל מדינות השנגן ביחד יותר מ-90 יום מתוך 180 האחרונים. במילים פשוטות זה אומר שאת לא יכולה להשאר יותר מ-90 יום. אחרי זה תצטרכי שהיה של 90 יום במדינה שאינה שנגן ורק אז תוכלי לחזור. 

ב. אם את מענוניינת להוזיל עלויות תחבורה – אוטובוס הוא כמעט תמיד הפתרון שלך. אוטובוס עולה לפחת חצי מרכבת ולפעמים פחות מזה. בטיול כל כך ארוך זה גם פחות נורא אם הנסיעה תיקח עוד שעה. 

בטיול של 3 חודשים אני הייתי מתבאסת אם כל הנסיעות שלי היו מתוכננות מראש. אני מבינה נגיד פעם אחת להזמין כרטיס טיסה באמצע ולהתארגן לפי זה. נסיעות כל שבוע? לדעתי מבאס. 

ג. מניסיוני קאוצ׳סרפינג קיים בעיקר בערים גדולות. זה עדיין סבבה לנסות לחסוך שם אבל זה לא בהכרח פתרון לכל הטיול.

הוסטלים – תבדקי באתרים ייעודיים, כמו למשל הוסטלוורלד. קשה לי להאמין שבמדינה במערב אירופה תמצאי משהו בפחות מ-20€ ללילה אבל תבדקי ספציפית את העלויות, לא צריך ספקולציות.

ד. 5000₪ זה בערך 1200€, או בממוצע 40€ ליום. אני חושבת שזה אפשרי. אולי תצטרכי קצת יותר מזה. 

הודעה סגורה תודה 0