פורום טיולי משפחות

תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז

אז אחרי שכבר חצי שנה ויותר אני מבלבל לכם במוח, אני חושב שנסגרתי על התוכנית.

אשמח להערות אם יש לכם. כמובן שהתוכנית היא רק בסיס וברור לי שיהיו עליה המון שינויים. אבל צריך בסיס כלשהו

תזכורת – אוגוסט, זוג + 3 – בת 13, בן 10 ובת 7

יום שבת

טיסת איזיג’ט ל CDG. נחיתה לקראת חצות. לינה בשדה

יום ראשון

ארוחת בוקר במלון, השכרת רכב ונסיעה לאיזור דיסני (לא לפארק). בערך 45 דקות נסיעה. מעריך שנגיע לקראת 9:30 בבוקר

נתחיל בדיסני וילג' – החנויות של דיסני ולגו והכדור הפורח. את כולם פותחים ב-9 בבוקר.

אם יבוא לנו – אפשר להמשיך לקניון Val d'Europe ולבקר באקווריום Sea Life (האקווריום נפתח רק ב-10 בבוקר)

משם נסיעה לכיוון הלואר. על פי השעה ומצב הרוח אפשר לעצור במבוך Labyrinthe Beaugency ו/או בפארק חבלים Léo Adventure Park.

השאיפה להגיע לדירה ב Mosnes בסביבות 6-7 בערב. מצאתי שני סופרים בדרך שפתוחים בראשון אחר הצהריים כך שנוכל להצטייד

ימים שני עד שישי – בלואר

כעקרון כל הימים חילופיים אחד עם השני, וכמעט כל האטרקציות שאפרט תיכף פתוחות כל יום. אז נשבץ את הימים על פי מצב הרוח

בנוסף בחלק מהימים אפשר לשקול מופע ערב בטירת Amboise הקרובה מאד לדירה: La Prophétie d'Amboise

יום שני  - מערבית ל Tours

נסיעה של שעה מהדירה מערבה תביא אותנו לאיזור שיש בו כמה וכמה אטרקציות מאד קרובות

טירת וילנדרי Château de Villandry (אולי רק הגנים), מוזיאון מכני Musée Maurice Dufresne, פארק חבלים Saint Benoit Aventure, מערת נטיפים Les Grottes Pètrifiantes. בעדיפות נמוכה - טירת אזאי-לה-רידאו Château d'Azay-le-Rideau

יום שלישי פוי דו פו

פארק Puy du Fou כ-3 שעות נסיעה כל כיוון. ממלא את כל היום

יום רביעי – העיר Amboise

העיר מאד קרובה לדירה (פחות מרבע שעה נסיעה)

דה וינצ'י Château du Clos Lucé, הפגודה Pagode de Chanteloup, מיני טירות Mini Châteaux ואקווריום Aquarium du Val de Loire

ממש לא בטוח שנספיק את כל ה-4

יום חמישי פוטורוסקופ

פארק Futuroscope (קצת יותר משעה וחצי נסיעה כל כיוון). ממלא את כל היום

יום שישי – דרום מזרח

נפתח את הבוקר בטירה Château de Chenonceau
נמשיך משם לגן החיות ZooParc Beauval שיש בו פנדה.
אם ישאר זמן או שמשהו ישתנה: פארק חבלים Clic'Lac Aventure ו/או העיירה Loche שהיא תיירותית – שניהם לא חובה

יום שבת

בבוקר מתקפלים מהדירה בלואר ונוסעים לורסאי, ומשם בערב לפריז

צפי הגעה לורסאי 11-12. צפי יציאה 5-6

אחרי ורסאי – שעה וחצי נסיעה לדירה ברובע ה-11 של פריז. המטרה להגיע בסביבות 7 בערב.

אחרי ההגעה לדירה – צריך עוד להחזיר רכב ב Gare de Lyon

2.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 1

יום ראשון  - פריז

שיטוט רגלי מהדירה, דרך השוק שליד הבסטיליה, דרך המארה ועד הוטל דה ויל. מעריך שסיבוב כזה יסתיים אי שם בים 2 ל-7 בערב.

כשנגיע להוטל דה ויל ועל פי השעה ועייפות אפשר לבחור:

לחזור לדירה

שיטוט בחנויות באיזור כמו BHV ועוד נוטרדאם

האי Île de la Cité  ואולי גם שייט של שעה על הסיין

המשך לאיזור פומפידו

שייט של שעה על הסיין (בלי נוארדאם)

מונמארטר

יום שני - פריז

נתחיל מהלובר על הבוקר. אוטובוס קו 69 מפתח המלון נוסע בערך 20 דקות, בתדירות של פעם ב 10-15 דקות

כרטיסים ללובר נזמין ל-10 בבוקר. מותר לאחר עד חצי שעה מהשעה הנקובה בכרטיס.

שעתיים ברוטו בלובר?

גני טולארי הסמוכים (Jardin des Tuileries). בקיץ יש שם גם לונה פארק קטן

אחרי הצהריים אפשר :

להמשיך לשער הניצחון כולל שדירות האליזה. המסלול המתוכנן הוא מתחנת מטרו FDR ועד תחנת Ternes (יש כמה וכמה חנויות מעניינות בדרך)

נוטרדאם, האי Île de la Cité ושייט על הסיין

מונמארטר

יום שלישי - פריז

נתחיל במוזיאון המדע עיר התעשייה. על פי הכח נטייל לאורך התעלה (ו”חוף הים”) עד La Rotonde Ledoux,

אחר הצהרים: 

איזור פומפידו ופורום לה האל

שער הניצחון ושדירות האליזה

מונמארטר

השדירות הגדולות והאופרה – שופינג, גאלרי לאפייט ותצפית מלמעלה, בית האופרה הזכור מהסרט לרקוד

יום רביעי - דיסני

דיסני

הפארק פתוח 10:00-23:00. ננסה לצאת מהדירה לא יאוחר משמונה וחצי. כשעה נסיעה כל כיוון.

חמישי - פריז

הגדה השמאלית:

נתחיל את הבוקר במוזיאון צבאי וקבר נפוליאון, ואז גן הפסלים במוזיאון רודן הסמוך.

משם דילוג לאיזור הרובע הלטיני ושיטוט

אם מיצינו את הרובע הלטיני לפני הערב אז אפשר אחר הצהריים:

גני לוקסמבורג

מונמארטר

שישי - פריז

בבוקר החנות מרסי, השדירות הגדולות, איזור האופרה, גלארי להפייט ועוד

אחר הצהריים – כמו בימים הקודמים

שבת – היום האחרון בפריז

השלמות בהתאם למה שלא היינו

ובנוסף - באיזור כיכר הבסטיליה – שוק "נחלת בנימין", Arts-et-Métiers, ואולי גם הפנתיאון

לא יאוחר מ-7 בערב צריך להתחיל לנוע לכיוון אייפל. אפשר אפילו טיפה קודם

8 בערב אייפל – סגירת הטיול

ראשון - טיסה

נזמין מונית ל-10 בבוקר כדי להגיע לשדה. כאמור טיסה ב13:00

3.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 1

ראשית, אני חייב להגיד שאתה מבחינתי בין בעלי הזכות הגדולה ביותר ‘לבלבל את המוח’ כפי שכינית את זה, מכיוון שאתה עוזר במשך שנים ללא לאות ומכל הלב לכל כך כל כך הרבה מטיילים – גם כאן וגם ובמיוחד בפורום צפון אמריקה, וגם (מידיעה אישית wink ) – בהודעות פרטיות. 

וכעת כמה הערות מצידי למסלול – 

יום שני  - מערבית ל Tours

[ראיתי שבאשכול אחר שאלת על עיירות / כפרים יפים באזור. עוד לכיוון מערב נמצאת העיר הקטנה / כמעט עיירה שינון chinon. לצערי הרצון לבקר בה נשאר בזמנו על הנייר בלבד אך קיבלתי המלצות על המרכז העתיק שם – שלא נדבר על היין הנהדר – אותו דווקא כן שתיתי… wink]

יום רביעי – העיר Amboise

[ועוד בעניין כפרים ועיירות – אמבואז אולי מוגדרת כעיר אבל היא קרובה הרבה יותר להיות עיירה. זה לא ריקוויר ולא שטיין אם ריין אבל זו כן עיירה בעמק הזה עם הרבה אופי שכייף להסתובב בה. 

עוד מקום כזה שכייף להסתובב בו בעיני הוא המרכז של עיר מעט יותר גדולה – עם משהו באזור ה – 50,000 תושבים – בלואה]

יום ראשון  - פריז

[בעניין פומפידו – הסטייה הגיאוגרפית לשם נעשית לפני הוטל דה ויל כמובן. 

BHV – קח בחשבון שזה מזכיר קצת את כלבו שלום – משודרג ופריסאי כמובן – אבל רק כדי להבין את הקונספט. 

איל דה לה סיטה – לדעתי מאוד מאוד מומלץ לטייל שם, אבל ביום אחר. אני חושב שביום הזה – ואחרי כל כך הרבה הליכה – פחות כדאי להגיע לשם והרגליים שיהרגו אותכם לא יאפשרו ממש להנות מהמקום הזה] 

יום שני - פריז

[שעתיים ברוטו בלובר – אמממ ….. מעט יומרני אבל לא בלתי אפשרי. זה כמובן מחייב התמקדות ביצירות ספציפיות. אני חושב שיותר ריאלי לחשוב שזה יקח 3 שעות]

חמישי - פריז

[נאמן לעיקרון המומלץ בעיני שמשלב מעט מנוחה אחרי הרבה הליכה – ואם אתם מתחילים באינוולידים / רודן – הייתי עובר משם לגני לוקסמבורג למעט מנוחה והשטת סירות ואז ממשיך לסיור בלטיני / סאן ז’רמן.

ועוד המלצה – אם מתחילים באזור האינוולידים – תתחילו את היום בגשר אלכסנדר השלישי – זהו אחד המקומות היפים בעיר לטעמי] 

שישי - פריז

[אם אתם חובבי הז’אנר – באזור הזה נמצאת גם חנות דקתלון גדולה]

שמוליק

4.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 3

תודה רבה. על המחמאה והמידע

לגבי השעתיים בלובר – אולי לברוטו זה יומרני. אבל לגבי הנטו – אני מעריך ששעה וחצי גג ונתחיל להתחרפן Smile לפחות חצי מהמשפחה יאבד את הסבלנות הרבה קודם.

דקתלון – בהחלט ברשימה

הוטל דה ויל ביום הראשון – לא יעד בפני עצמו, סתם נקודת ציון מבחינת הטווח שתכננתי לכסות ביום הזה.

מקובל עלי לחלוטין הערות הרגליים העייפות.

גשר אלכסנדר השלישי – ה”בעיה” שהוא מוסיף עוד כמעט קילומטר הליכה (מהגדה הימנית באיזור הגשר עד המוזיאון). למעשה הוא מוסיף הרבה יותר כי יש לי אוטובוס (קו 69) כמעט מפתח הדירה שמוריד אותי כמעט בפתח המוזיאון, בעוד שכדי להגיע לגשר צריך יותר הליכה וגם החלפות של תחבורה Smile

אז הגשר מופיע כרגע ברשימת ה “אם יסתדר” ובסיכוי נמוך יחסית Smile

לגבי עיירות בלואר – יש איזו המלצה על נקודה קונקרטית בעיר (רחוב/נקודת עניין) שבאיזור שלה כדאי לשוטט?

5.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 4

היי,

עוד הצעה בנוגע ללואר – לשקול להחליף את אחד הארמונות בביקור בבית של לאונרדו דה וינצ׳י. מדובר במקום מעניין ויפה, וקצת אחר מעוד ארמון.

6.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 5

תודה

לא רק שדה וינצ’י בתוכנית, זה גם בעדיפות גבוהה יחסית

7.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 6

השנקל שלי-הפו דה פו הוא פארק מקסים שאין סיכוי בעולם לחוות את כולו ביום אחד. אנחנו היינו יומיים ובכל יום התייצבנו בשערים בשעת הפתיחה.

אם אכן יש לכם 3 שעות נסיעה לאתר תתקשו מאוד להגיע בשעות הפתיחה ותספיקו מעט מאוד.

אני נזהרת כאן בניסוח-אבל נראה לי שכדאי לבחון שוב את הרעיון לנסוע עוד 3 שעות אחרי נסיעה ארוכה בבוקר ושיטוט על הרגליים יום שלם. הייתי שוקלת לילה באזור.

8.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 7

תודה רבה. דרכת על נקודה כואבת Smile

לילה באיזור לא יקרה. בלי קשר לזה שהתחייבנו ושילמנו על הדירה בלואר, ובלי קשר לזה שאין ימים ספיירים – פשוט אין מלונות פנויים באיזור של הפארק. וגם לא ממש היו לפני חצי שנה (כל המלונות הקרובים דרשו שני לילות) Smile

ברור לי שאי אפשר להספיק את כל הפארק ביום אחד. וברור לי שלא נוכל להתייצב עם הפתיחה, ואני גם בספק אם נשאר למופע הלילה המסכם.

אבל יחד עם זה – אני לא חושב שזה צריך למנוע מאיתנו לנסות.

עם מעט מאמץ אפשר לצאת לדרך ב-8 ולהגיע לקראת 11. אם במקרה יהיה מזל אולי אפילו מגיע קודם. זה לא מוקדם אבל לא מאד מאוחר.

אני מעריך שנוכל להספיק 5-7 מופעים עד 8 בערב. ואם יהיה לנו כח להשאר עד הסוף אז אולי אפילו 8-9 מופעים.

גם את דיסני לא ממצים ביום אחד אבל לא נקדיש לו יותר מיום Smile

9.תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 1

ום ראשון  - פריז

שיטוט רגלי מהדירה, דרך השוק שליד הבסטיליה, דרך המארה ועד הוטל דה ויל. מעריך שסיבוב כזה יסתיים אי שם בים 2 ל-7 בערב.

כשנגיע להוטל דה ויל ועל פי השעה ועייפות אפשר לבחור:

לחזור לדירה

שיטוט בחנויות באיזור כמו BHV ועוד נוטרדאם

האי Île de la Cité  ואולי גם שייט של שעה על הסיין

המשך לאיזור פומפידו

שייט של שעה על הסיין (בלי נוארדאם)

מונמארטר

הייתי ממליץ אחר הצהריים להגיע דווקא לאיזור השאנז אליזה (איזור החנויות), לטייל שם בנחת ולקנח בשער הניצחון. 

יום שני - פריז

נתחיל מהלובר על הבוקר. אוטובוס קו 69 מפתח המלון נוסע בערך 20 דקות, בתדירות של פעם ב 10-15 דקות

כרטיסים ללובר נזמין ל-10 בבוקר. מותר לאחר עד חצי שעה מהשעה הנקובה בכרטיס.

שעתיים ברוטו בלובר?

גני טולארי הסמוכים (Jardin des Tuileries). בקיץ יש שם גם לונה פארק קטן

אחרי הצהריים אפשר :

להמשיך לשער הניצחון כולל שדירות האליזה. המסלול המתוכנן הוא מתחנת מטרו FDR ועד תחנת Ternes (יש כמה וכמה חנויות מעניינות בדרך)

מונמארטר

לדעתי, כדאי להגיע ללובר בשעה שש בערב (בימי רביעי ושישי אם אני זוכר נכון) וכך תעמדו פחות בתור ותסיימו בלי לחץ הרי אתם לא מתכוונים להשאר שם יותר משעה וחצי.

חמישי - פריז

הגדה השמאלית:

נתחיל את הבוקר במוזיאון צבאי וקבר נפוליאון, ואז גן הפסלים במוזיאון רודן הסמוך.

משם דילוג לאיזור הרובע הלטיני ושיטוט

אם מיצינו את הרובע הלטיני לפני הערב אז אפשר אחר הצהריים:

גני לוקסמבורג

מונמארטר

סיימו בגני לוקסמבורג כי הם בסביבה וחבל להתרוצץ.

אל תשכחו להגיע לקונדיטוריה של פייר הרמה (חוויה!).

נכתב ב-11/07/2018 17:20[עודכן ב-:11/07/2018 17:21]
10.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 9

אני מצטערת שאני מקשה אבל לא תספיקו את כמות המופעים שאתם מעריכים שתספיקו. חלקם מאוד ארוכים-כ3/4 שעה וגם צריך להתייצב בשערים כחצי שעה לפני שהם נפתחים כדי לתפוס מקום.

המופעים היותר גדולים מועלים מספר מועט של פעמים ביום ואם תגיעו ב11 מרחב התמרון שלכם יהיה מאוד קטן.

הפארק עצמו הוא מאוד מטופח וגם השוטטות בו נהדרת. גם אם תרוצו ממופע למופע לא תספיקו יותר מדי ותפפספסו הרבה מהקסם של המקום.

ברור לי שזה כואב לשם על לינה פעמיים אבל באמת שהייתי מקדישה קצת מאמץ למצוא משהו באזור.

11.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 10

תודה לשניכם

בעניין פוי דה פו – יכול להיות שאני לא מבין טוב.

בדקתי לוחות זמנים לדוגמא של אתמול, וסימנתי לעצמי “מסלול” לדוגמא.

משהו בו לא סביר:

Les Vikings – 12:00-12:26

Les Chevaliers de la Table Ronde – 13:00-13:17

Le Signe du Triomphe – 14:15-14:47

Mousquetaire de Richelieu –15:45-16:17

Le Grand Carillon - 17:15-17:25

Le Secret de la Lance – 18:30-18:59

Les Automates Musiciens - 20:45-20:53

Les Orgues de Feu – 22:30-23:00

אני מניח שהשעות לא מדוייקות ברמה של דקות, אבל יש פה מספיק “ספיירים” של כשעה בין מופע למופע, כך שמספיקים גם לאחר כמה דקות וגם ללכת, ועדיין להגיע כחצי שעה לפני הופעה לתפוס מקום

בתוכנית הזו “מספיקים” 6 מופעים עד 7 בערב. אם נרצה אפשר לחתוך בשעה הזו ואז נגיע לדירה מהותית לפני חצות.

יכול להיות שאני לא מבין מספיק את ה”מהות” של הפארק. אם זה המצב אשמח להבהרות אם אפשר.

כמו שציינתי – זה לא רק עניין של עלויות. זה עניין של מה אפשר. אני לא רואה אפשרות לפנות יומיים בלי קשר לעלות. ה”אלטרנטיבה” היחידה היא לוותר על הפארק לגמרי. אתם חושבים שבתנאים האלה עדיף לוותר לגמרי כי זה פשוט לעג לרש?

12.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 4

לגבי הלובר- יש באתר הצעות למסלולים לפי נושאים(עד שעה וחצי) - כולל האטרקציה החדשה JAY-Z and Beyonce at the Louvre

(כנראה ראית).

13.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 11

כבר בשלבים הראשוניים של תכנון הטיול ומיקום הלינה הצעתי לך לשקול ויתור על פיי דה פוי (המקסים כשלעצמו)

6 שעות נסיעה (לפחות, כי החזור עם העומס ביציאה יכול להיות גם שעה נוספת רק בגלל היציאה)--- הופך את הביקור בפארק לחוויה מתסכלת לדעתי.

הפארק לא קטן, גם כמות האנשים בקיץ בוודאי.

היות ואתה לא מתכנן לנייד לינה (גם לא ללילה שלפני הפארק, בעיניי משמעותי להגיע קרוב לשעת הפתיחה)--- אז ----

השאלה הבסיסית--- אם רכשתם כבר כרטיסים? (ואם לא---מאד היה כדאי לעשות זאת עוד מזמן, יש לא מעט ימים “מלאים” כבר)--- ואם כבר הכרטיסים נרכשו--אין בכלל דיון. 

אם הכרטיסים עדיין לא נרכשו-בדוק אם יש עדיין כרטיסים  (כן, עם סיכוני מזג האוויר בול ביום ההגעה לפארק)- ואז קבל החלטה האם המודל של 6-7 שעות נסיעה ובילוי מקוצר מאד בפארק- “שווה” לכם את ההשקעה.

14.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 12

תודה

אכן בעקבות המסלולים האלה הגעתי לשתי מסקנות:

האחת – שהלובר צפוי לקחת שעה וחצי נטו לפי אחד המסלולים האלה

השניה – שניתן לבת הגדולה (13) לתכנן את זה. נתנו לה עכשיו את הספר צופן דה וינצי, את ביונסה אני מניח שהיא מכירה, מאסטרפיס זה קל. שהיא תבחר… כל המסלולים (או לפחות רובם) כוללים את המונה ליזה

15.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 11

בטיול שלנו שהיה מאד דומה בתכנון לטיול שלכם, אנחנו ויתרנו על פוי דה פו.

מחכה לנו לטיול הבא.

ממליצה להעלות עדיפות לטירת אזאי-לה רידיו. הגענו אליה רק כי הייתה מאד קרובה למקום הלינה והופתענו לטובה.

בטירת ווילנדרי לטעמי כדאי להכנס גם לטירה. יש תצפית מעולה מראש הטירה אל הגנים. יש אפליקציה חינמית של ווילנדרי עם הסברים על הטירה והגנים.

16.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 15

תודה רבה

לגבי פוי דה פו:

לא הזמנתי כרטיסים, אבל נכון לעכשיו אני רואה שיש כרטיסים לכל יום, כולל מחר מצד אחד, או ה--15 באוגוסט (שזה יום חג) מצד שני. היות ואני רוצה יום “סתמי” באוגוסט אני תוהה אם צריך להלחץ

נכון שאם לא קונים לפחות 3 ימים מראש המחיר עולה ב-22 אירו לכולנו.

נחשוב שוב האם ללכת או לא. אם לא אז זה קל יחסית – נפצל את היום של דרום מזרח לשניים -יום אחד טירת Chenonceau ופארק חבלים, ויום אחר גן חיות ומופע לילה בטירת Amboise

חוץ מפוי דה פו – כל השאר נראה סביר?

17.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 16

לגבי החזרת הרכב ב GARE DU NORD – בדוק היטב היכן בדיוק מחזירים.

אנו שכרנו בSIXT והתברברנו מספר פעמים באזור התחנה עם כל התנועה האימתנית באזור- למרות שהGPS הודיע לנו בחגיגיות שהגענו ליעד…

בסוף ראינו שלט קטן שעליו רשום SIXT על שער של גראז- שם מסתבר צריך ללחוץ על אינטרקום ,הדלת נפתחת ירדנו איזה 4 קומות והשארנו את הרכב. את המפתחות מחזירים במשרד בתחנה עצמה…

לגבי PUY DE FOE— באמת מקום נפלא שמאוד נהנינו בו. מצטרפת לקודמיי – נסיעה בשבילך ובשביל המשפחה של 6 שעות נראית לי קשה ביותר , בטוחה שיש מלונות באזור  של IBIS צנועים שניתן במחיר סביר ללון עם נסיעה יותר סבירה.בטוחה שתהנו , מדובר באזור מקסים.

18.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 17

תודה רבה

19.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 16

נראה מצויין.

בכל אחד מהמקומות שאתם מתכוונים לבקר בהם יש איזור עם שולחנות פיקניק קרוב לכניסה. אנחנו עשינו פיקניק ארוחת בוקר כל יום ליד טירה אחרת.

20.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 19

יש לי פוסט שכתבתי עם עשרים המלצות לעמק הלואר עם ילדים. אני בטוחה שאני לא אחדש לך כלום, אבל מצרפת בכ”ז, אולי יעזור במעט.

עמק הלואר עם ילדים

21.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 20

תודה לשתיכן

את Beaumarchais Wildlife Park דווקא לא הכרתי. נשקול

22.תגובה ל: תוכנית צרפת "לאישורכם" - שבוע בלואר ושבוע בפריז תגובה ל - 1

היינו ביום שישי בפארק פוי דה פו.  הפארק נחמד מאוד. היו די הרבה אנשים והיה חם. 

צריך להגיע לפחות חצי שעה (אפילו 40 דקות) לפני כל מופע כדי לתפוס מקום. אנחנו הגענו למופע 20 דקות לפני הזמן וכבר היה מלא…

עם תכנון טוב ניתן להספיק הרבה! 

23.כמה שאלות חדשות תגובה ל - 22

כמה שאלות חדשות

דיסני

ישבתי עכשיו על דיסני ואני תוהה בכל זאת לגבי הסטודיו. יש שם כמה הופעות שנראות נחמד.

איך נשמע ביום הראשון לנסוע לסטודיו של דיסני? מבחינת לוחות זמנים לא צריכה להיות בעיה להגיע בפתיחה. אם אני מבין נכון אין גם ככה מצעד או מופע סיום מיוחד כך שלא חייבים להשאר עד הערב. בשאיפה עד השעה 4-5 נוכל להספיק 3-4 מופעים ואת ה 3-4 מתקנים שנראים לי מעניינים.

אם נצליח לצאת לדרך לפני 5 נגיע לדירה לקראת 8 בערב. מה שמן הסתם ישפיע גם על יום המחרת (יצטרך להיות יום לא מאד קשה).

ברור גם שיש פה בזבוז פיננסי לא קטן (350 אירו כניסה).

עד כמה הרעיון מטורף?

פוטורוסקופ

קראתי קצת ואני רואה שהדעות מאד חלוקות. יש הרבה שכותבים שזה פארק מיושן ולא כשה מוצלח, ושהתורים ארוכים. אשמח לשמוע דעות, כולל דעות על הצורך בכרטיס לקיצור תורים (20 אירו לאדם)

ערים ועיירות בלואר

אני תוהה לגבי העיר Loches שנראית נחמדה (כולל גם שוק ברביעי בבוקר). ואני חושב שהיה אולי כדאי להשקיע יותר זמן ב Amboise שלידה אנחנו ישנים. בין היתר בשתיהן יש רכבת תיירים (כן, הילדים שלי כבר יחסית גדולים), ליד Amboise ראיתי גם את רכבת הספארי שמיקה הזכירה וגם מנפח זכוכית שעושה הדגמות מסודרות.

אז אני תוהה האם לוותר על יום כדי לרווח את שני המקומות האלה. בעצם לעשות שלושה ימים במרחק קרוב יחסית דירה.

ואם כן אז על מה לוותר. קיבלתי פה הרבה דעות שכדאי לוותר על פוי פה פו. שאלתי כרגע לגבי פוטורוסקום.

מה לגבי לוותר על היום המערבי? טירת וילנדרי  והאיזור. שום דבר מהאתרים שהגדרתי שם לא מרגיש לי כמו חובה.

תובנות מעניינות למישהו?

תודה

24.תגובה ל: כמה שאלות חדשות תגובה ל - 23

לגבי דיסני, נראה לי יהיה לך קצת קשה להגיע לפתיחה. (מתי הפתיחה?)

אתה נוחת בחצות זה אומר שבאחת בלילה בערך תגיע למלון, בהנחה שאין עיכוב בטיסה, כל המזוודות הגיעו וכו’. 

למחרת בבוקר כנראה תתקשו לקום ממש מוקדם בגלל השינה המאוחרת ערב קודם. הגעה לתחנת ההשכרה+ השכרה+ איסוף של כולם מהמלון יקח כשעה. 

מה עם התארגנויות נוספות כמו קפיצה לסופר כדי לקנות סנדביצ’ים לצהריים, חטיפים, שתיה וכדומה? קנית סים? 

אתה אומר 45 דקות נסיעה ללדיסני, אבל תכל’ס לשער הפארק זה לוקח שעה כי רבע שעה לפחות לוקח מהחניון לכניסה לפארק. 

למיטב זכרוני גם בסטודיו של דיסני יש כמה מתקנים מבוקשים שכדאי להגיע אליהם עם הפתיחה. יכול להיות שהילדים ירצו להישאר יותר ולא ימצו בשעה 5 (הילדים שלי לא ממצים עד שעשו את כל המתקנים) ואז כבר תגיע לדירה ממש מאוחר. 

לא אומרת שזה בלתי אפשרי אבל קצת לחוץ אם פוטנציאל להיות הרבה לחוץ. לא הייתי מתחייבת לקנות מראש כרטיס ליום הזה, מקסימום זורמת בשטח. 

25.תגובה ל: כמה שאלות חדשות תגובה ל - 24

תודה רבה

לגבי שעת ההגעה – אני מעריך שזו לא תהיה בעיה. זה לא אופטימיות אלא פסימיות – אני בספק אם נצליח לישון אחרי 7 בבוקר. אני מכיר את הילדים שלי. מה גם ש-7 בבוקר זה בעצם 8 בבוקר שעון ישראל. אם אכן ב-7 כולם ערים אין סיבה שלא נצא מהמלון ב-8, ולכן לפני 9 בבוקר נתניע את הרכב, ולפני 10 כבר נהיה בשערי הפארק אחרי חניה והכל.

הייתי שמח לחשוב שזה לא ככה ושנוכל לישון עד מאוחר. לצערי אני די פסימי בנושא

אין לי כוונה לעצור בסופר או משהו בסגנון בדרך. לכל היותר תחנת דלק. כן, זה אומר אוכל בתעריפי דיסני (שהם לא הרבה יותר מתעריפי תחנת דלק).

אבל בכל מקרה לא תכננתי לעבור בסופר בבוקר אלא רק אחר הצהריים לקראת ההגעה לדירה. כך שההבדל בין לאכול בדיסני ללאכול במקומות אחרים הוא לא בהכרח דרמטי.

אני אכן תוהה עד כמה נצליח לצאת מהפארק לא יאוחר מ-5 ועדיף קודם. גם יציאה ב-5 היא לא טריוויאלית כי זה אומר הגעה לדירה ב-8 ואולי גם אחרי. אני מניח פה שבעל הדירה יהיה גמיש בשעת ההגעה (בתיאום טלפוני מהדרך). לא בדקתי איתו את זה.

מהסיפורים שאני שמעתי על הסטודיו זה שאנשים ממצים אותו בחצי יום. ועדיין רבים הולכים אליו. למעשה הסיבה שפסלתי אותו מראש היה כי חבל לי על יום ולאו דווקא כי חבל לי על כסף.

אבל ברור שיש פה השקעה פיננסית מאד מאד גבוהה. ואני מאד תוהה אם זה כדאי.

נחשוב על זה בלילה