פורום טיולים לגילאי חמישים פלוס

טיול להרי הרוקי,אלסקה ושייט לאלסקה

שלום למטיילים 

האם יש בין המטיילים המבוגרים (60+) שנסע באופן עצמאי לטיול של חודש להרי הרוקי,אלסקה (טיול יבשה) ושייט לאלסקה ? 

האם עדיף מאורגן ? 

האם מישהו רשם באתר מסלול למקומות הנ”ל 

תודה – נועם  

2.טיול מבוגרים ( 60+ ) עצמאי לאלסקה ( והסביבה ) חודש - לך על זה ! תגובה ל - 1

באשר לשאילת  פותח השרשור –  כן  עשינו זאת :  זוג  מבוגרים  ( בשנת 2004 –  אז היינו מעט פחות מ 60 , והיום הרבה יותר ) ערכנו טיול  בן 38 ימים אשר כלל הרי הרוקי ה קנדיים והאמריקאיים במשך 21 יום ברכב שכור ( כולל מספר פארקים אמריקאיים וקנדיים  ,  ונקובר והאי ונקובר עם פארקים בתוכו , סיאטל וסביבותיה ) לאחר מכן שייט  מ ונקובר ( One Way  לא  Round trip )  אל  אלסקה ( אנקורייג’ )  שם שכרנו רכב למשך 9 ימים ברחבי אלסקה ( כולל פיירבנקס , ונסיעה לאורך צינור הנפט עד  Valdez  וכולל  2 טיסות פנים ב אלסקה   Barrow – Arctic circle    קו רוחב  71 מעלות וטיסה – טיסה כפולה – אל  פארק  Katmai Peninsula שם מגיעים אל Brook Falls / camp   עם  דובי ה גריזלי הצדים בנהר את הסלמונים השטים במעלה הנהר במסעם האחרון לצורך רבייה ) . 

אני  שמח כי  שאלת  את  השאילה  ב פורום  הזה ( בוגרים !) . ניתן גם  ל ‘בוגרים’ לערוך  טיולים  עצמאיים . אני  משתדל  להיות  מאד  ‘מינורי’  בהתבטאות  שלי :  אל  תיסע  ב טיול  מאורגן ,  לא  חשוב  לאן  ולא  חשוב מתי  –  סע  תמיד בטיול  עצמאי . בטיול  העצמאי  אתה  מחליט  להיכן  לנסוע , מתי  ובאיזה מסלול ומה לראות –  איש  אינו  מחליט עבורך ! בטיול  העצמאי  אתה  מקבל   בונוס נוסף  ‘פחות ערך’   –  אתה  משלם  פחות ,  אבל  הרבה פחות – שוב –  הרבה פחות מאשר בטיול מאורגן (  מסקנה זו  שלי  מבוססת  על  הרבה  טיולים  עצמאיים  – ממש  הרבה ,  אני  וותיק  מאד  בפורום  למטייל משנת  2001 ,  אך  אין  לי  הרבה  פוסטים ,  ואני  ערכתי  תחשיבי  עלויות  מדוייקים  עבור  הטיולים  שביצעתי עם  מסקנות  חד  משמעיות  :  עלות  ליום  טיול  לזוג  בטיול  מאורגן  הינה למעלה מ כפליים , אין  טעות  –  למעלה  מכפליים –  מאשר טיול  זוגי  עצמאי  (  ואם  הטיול העצמאי  ארוך  יותר –  חודש +  כי  אז  העלות  היומית  בעצמאי  הינה  40% ואפילו פחות לעומת המאורגן ) .

אל  תהסס ,  טיול  ב אלסקה ו הרוקיז עם שייט (  חד  כיווני , ולא הלוך חזור בו יוצאים מ Seattle  וחוזרים אליה וכלל לא  מגיעים אל אלסקה  אלא  רק  אל   ה ‘ידית’  Pan  Handle  עם  ה  Inside Passage   ,  לא  מגיעים  כלל אל  ה  Main Land   של אלסקה )  טיול  שכזה  אינו  כה  קשה  מבחינה  פיזית ,  וגם  לא  קשה  לתכנון . 

ראיתי  כי  ה פוסט  שלך  ,  למרות  שהתפרסם  רק  היום  01.07.2018   ,  כבר  צבר  אלפי צפיות  ( נכון ,  עם  0  תגובות )  –  זה  מצביע  לדעתי  על  התענינות  גדולה בקרב ציבור ה ‘בוגרים  50+ ‘  ,  ואם  התגובה  הזו  שלי  תגרום  לכך  כי  יהיו  מטיילים  פוטנציאליים  ‘בוגרים’  אשר  ‘יאזרו  אומץ ‘ ויצאו  לטיולים  עצמאיים (  לא  מאורגנים )  ,  הרי  בכך  באתי  על  שכרי . 

מקווה  שעזרתי   

בברכה , ובהצלחה  

אלי . 

3.ל: טיול מבוגרים עצמאי לאלסקה ( והסביבה ) חודש - לך על זה ! תגובה ל - 2

אפשרי בהחלט , אלסקה היא חלק מארה"ב כך שיש בה כבישים מצוינים ואת כל הנדרש לטיול עצמאי. מסלולים יש רבים, ממליצה להעזר גם בספרים של נטע דגני. 

';