פורום טיולי משפחות

***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול***

שלום לכולם,

אז שוב אני פה, בשלבי תכנון סופיים של הטיול בסוף החודש הזה לאלפים הצרפתיים.

אזכיר בקצרה שאנחנו משפחה עם 3 ילדים בגילאים 16.5,13.5,6.5

לא ממש מטיבי לכת. את הילדים הגדולים מעניין בעיקר אטרקציות (לצערי...)

נוחתים בז’נבה. הלינה מחולקת כך 7 לילות ראשונים באנסי (ליתר דיוק קצת צפונית, אצל נואל)+ 6 לילות בשאמוני (ליתר דיוק באוש) ולילה אחרון ליד השדה בז’נבה (טיסת בוקר מוקדמת).

כמובן סדר הימים טרם נקבע, הכל תלוי במזג האויר.

ולהלן המסלול:

יום 1 – נוחתים אחהצ. נסיעה עצירה בסופר והגעה לאנסי (נואל).

יום 2 – נקיק fier+ הטירה הסמוכה+ טיול אחהצ בעיר אנסי.

יום 3 – מפלי seythenex+ המערה הסמוכה+ zip line 

מגלשות הרים בsambuy + קארטים (רוניקס).

יום 4 – פארק חבלים tallories +תצפית colde de la fordaz + השכרת סירה לשייט באגם.

יום 5 – לונה פארק walibi

יום 6 – השכרת אופניים בסמוך לאגם אנסי+ רחצה באגם+ קצת קניות במרכז epagny.

יום 7 – פארק חבלים aravis? cruseilles?אשמח להמלצה.. + פארק מים vitam

יום 8 – יום המעבר לשאמוני – אגם פאסי (נקווה שיהיה קצת ספורט ימי) + מגלשות הרים megev או saisies איזה יותר שווה? + הגעה לצימר.

שאמוני

יום 9 – רכבל לגרנד מונטט הליכה לקרחון מlognan ועליה לפסגה בתקווה לקבל קצת שעשועי שלג + ???

יום 10 – אגם מונטריוד+ כפר העיזים+ פארק מים aquapark בשוויץ.

יום 11 – היום הזה תלוי במצב הדרך מהאינדקס לאגם הלבן…

או עליה לאינדקס והליכה לאגם הלבן וירידה מפלג’ר. ואז נסיעה לbrevent לתצפית בלבד. אם המסלול סגור/מושלג אז עליה לפלג’ר והליכה לbrevent.

• +…?... תלוי איך יראה היום , אולי פארק אטרקציות שאמוני.
  • יום 12 – cirque du cheval מסלול fond de  la combe + מפלי rouget + פארק חבלים… איזה מומלץ באיזור?
  • יום 13 – הרכבת האדומה לקרחון + פארק אטרקציות שאמוני.
  • יום 14 – נקיק diosaz + פארק האיילים + נסיעה לז’נבה.
  • יום 15 – השכמה מוקדמת לשדה והביתה….

הערות כלליות – 

לא החלטתי כרגע איזה כרטיס רכבלים הכי כדאי לי לקנות. ההנחה פה שהלכתי על המקסימום שזה 3 ימים לא ברצף.

רכבל א.ד.מ סגור עד 7.7 לא נכנס בתוכנית.

רכבל לקרחון בוסון לא כתוב מתי נפתח , כרגע קיים בסימן שאלה.

שאלה לגבי מגלשות בפארק שאמוני 1+1 עם הכרטיסים. תקף פעם אחת? או פעם בכל יום?

היות בתקופת מונדיאל אנחנו... כנראה נצטרך לפעמים להגיע מוקדם לדירה לצפות במשחקים חשובים ממש ממש ממש coolcheeky

אשמח לכל הערות והארות למסלול….

הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 1

ביום המעבר לשאמוני אני לא הייתי עוצר באגם פאסי. האגם נחמד אבל לא יותר מזה. לא משהו שמצדיק עצירה באמצע נסיעה לא ארוכה.

אנחנו הגענו לאגם בסופש באוגוסט והיה עמוס מאוד וקשה למצוא חניה. למרות שהיה חם המים באגם היו די קרים.

גם מג’ב לא ממש על הדרך שלכם. אנחנו אהבנו את המגלשות במג’ב אבל אני לא מכיר את האתר השני ולא אוכל להשוות. יש מגלשות בשאמוני.

אני ממליץ להגיע לאזור של קרחון בוסון גם אם הרכבל לא פתוח ולטייל באזור ולהתרשם מהקרחון. לדעתי אפשר להגיע קרוב לקרחון בהליכה לא קשה.

הודעה סגורה תודה 1
3.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 1

גם אנחנו צפויים להיות באזור השנה, אז אני כותבת מהתכנונים ולאו דווקא מנסיון:

יום 1: אני מניחה שגם אתם נוחתים באיזיג’ט. אחרי לקיחת זמן תורים והשכרת רכב, ואחר כך פקקים בז’נבה בנסיעה, אני הגעתי למסקנה שסופרמרקט זה ממש גבולי. אם חשוב לכם אז אולי כדאי לסמן לעצמך סופר קרוב לשדה”ת ליתר בטחון. הבאסה שבשוויץ כנראה יקר יותר מאשר בצרפת. אולי שווה לברר על סופר בפרני-וולטר.

יום 10 ויום 12 באזור שאפשר לעשות משתי הלינות בערך באותו זמן נסיעה (למקרה שצריך יהיה גמישות).

יום 10: אני כתבתי לעצמי גם אופציה של CASCADE D'ARDENT – קרוב מאוד לאגם מונטריונד, הליכה ממש קצרה מחניה על הכביש ליד.

רכבל לבוסון – מידע מלא

אני לא הייתי משאירה את פארק האיילים ליום האחרון. כתוב שכדאי להגיע אחה”צ, בסביבות 4, לא רק בגלל חניה, אלא בגלל שהחיות יוצאות חופשי בדרך כלל בשעות האלה, אחרי השמש, ולכן הביקור יכול להיות יותר חווייתי.

הודעה סגורה תודה 0
4.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 1

הי לידר,

לגבי אגם פאסי – יש שם סאפים ואולי גם קיאקים, לא סגורה על זה. לילד הקטן יש מתחם מתנפחים על המים, ומתחם (אחר) של סירות וינטאג’ חשמליות. אין שם ספידבואטס וכאלה (זה אגם לא גדול – אורכו כקילומטר והוא די צר).

ביום של הקרקס הקרחוני לא נראה לי שתספיקו גם פארק חבלים, אבל זה תלוי בקצב שלכם.

לגבי 1+1 במגלשות שאמוני – זה רק פעם אחת (מקבלים תלושי ניר ומשתמשים בהם).

הודעה סגורה תודה 0
5.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 3

פסגות, ארבע אחה”צ בקיץ זה ממש לא אחרי השמש באלפ”צים, זה בול בשמש… ביולי מחשיך שם אחרי 21:00.

אנחנו היינו שם בשעות הבוקר המאוחרות וכל החיות החביבות חיכו לנו. 

הודעה סגורה תודה 0
6.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 5

בפארק האילים החיות חופשיות. כדאי להגיע להאכלה של המרמיטות

הודעה סגורה תודה 0
7.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 5

נכון, באמת שעות אחהצ הן בדרך כלל שיא החום, אבל אולי לא שיא הקרינה? אין לי מושג. קטונתי מלחלוק על מה שכתוב באתר של הפארק… 

הודעה סגורה תודה 0
8.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 6

מתי ההאכלה של המרמיטות?

ואם כבר עוד שאלה: האם בבוקר השמש לא מסנוורת כשמסתכלים לכיוון המונבלאן מפארק האיילים, או אם עולים לקרחון הבוסון?

הודעה סגורה תודה 0
9.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 7

מתנצלת על ההצפה. הלכתי לחפש מה בדיוק כתוב באתר, וזה יותר מורכב ממה שזכרתי. משהו על דפוסי התנהגות של מרמיטות (וכנראה לא רלבנטי לשאר החיות):

Les marmottes sont plus facilement visibles dans l’après-midi. Les journées chaudes d’été influent sur le comportement des animaux : ils se reposent en forêt en milieu de journée et deviennent plus actifs à partir de 16h. Ainsi, les journées fraîches sont souvent idéales (même s'il y a un peu de pluie!) car les animaux sont facilement visibles dans les prairies.

ובתרגום לאנגלית:

Marmots are more easily visible in the afternoon. The hot summer days influence the behavior of the animals: they rest in the forest in the middle of the day and become more active from 16h. Thus, the cool days are often ideal (even if there is a little rain!) Because the animals are easily visible in the meadows.

הודעה סגורה תודה 0
10.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 1

יום 13 בהתחשב בהרכב שלכם לא להיט…

הרכבת האדומה והמערה להתרשמות כלל המשפחה אצלנו כולל הילדים (6,9) לא היה מיוחד בכלל.

הפארק בשאמוני קטן ועלוב, יש בו רק מגלשת הרים נימדה לא מעבר.

הודעה סגורה תודה 0
11.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 9

הנקודה החשובה היא, שרואים את החיות ונהנים מהן כנראה בכל שעה. מתי הן קצת יותר פעילות או קצת פחות? ומה זה אומר פעילות? אצלנו ישבו למשל שתי לאמות בטלניות באמצע הדשא ונתנו לנו להצטלם איתן חופשי… לא ראיתי חיות משתוללות או משהו – רק פוסעות בנחת או רובצות, איבקס מטפס על גג של בקתה.. וזה לגמרי מקסים

רוצה לומר: אם יוצא לכם להגיע אחרי 16:00 – סבבה, גם תחנו קרוב יותר. אבל לטעמי זה לא צריך להיות שיקול כבד משקל בתכנון היום, ואם מסתדר לכם יותר לבקר בבוקר – כנראה שתהנו לא פחות.

איבקס מתגרד
איבקס מתגרד
הודעה סגורה תודה 0
12.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 8

לגבי הסינוור – תמונות משעות הבוקר המאוחרות – מפארק האיילים למון בלאן ולקרחון בוסון:

המון בלאן
המון בלאן
קרחון הבוסון
קרחון הבוסון
הודעה סגורה תודה 1
13.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 12

תודה לכולם על התשובות המהירות.

telo – היית ממליץ לי על משהו נוסף ביום המעבר לשאמוני? אנחנו ישנים 5 דקות נסיעה מהרכבל לבוסון כך שבטוח נהיה באזור ובהתאם להמלצתך אכן אכניס אותו לתוכניות, עם רכבל או בלי רכבל.

פסגות – גם אני הוספתי את המפל ליד האגם למעבר קצר.... לגבי הבוסון בדף בו יש מועדי פתיחה עדכניים עדיין לא רשום כלום על מועד פתיחת הרכבל...אני אחליף את היום של פארק האיילים ליום אחר. לא חייב להיות ביום האחרון כמובן.

יונה וקשת -לגבי אגם פאסי הוא בדיוק בדרך אז נבדוק מה יש למקום להציע. פארק חבלים אחד אני רוצה שנעשה באזור אם לא נספיק יהיה כאופציה ליום אחר.

פארק האיילים נראה ממש שווה בתמונות שלך. אולי באמת אקדיש לו עוד זמן בתכנון.

avihay – אכן היתה לי התלבטות רצינית בנוגע לרכבת האדומה. העניין הוא שלא מצאתי דברים נוספים שמתאימים לנו באזור.. וקצת התקשתי למלא ימים ולכן היא נכנסה. 

חיפשתי עוד מקומות שיש בהם קארטים (ירידה מההר בתלת אופן נמוך...) ולא מצאתי.

אשמח גם להמלצה לפארק חבלים באזור שאמוני.

מה לגבי האקווה פארק בשוייץ? מישהו ביקר?

הודעה סגורה תודה 0
14.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 13

לא רואה סיבה לחפש אטרקציות בדרך לשאמוני. מדובר בנסיעה לא ארוכה. האזור של שאמוני מדהים. הייתי מגיע כמה שיותר מוקדם ומתמקם בדירה. אני אישית לא אוהב לטייל כשהמזוודות איתנו ברכב.

אני מסכים שהפארק בשאמוני לא מרשים אבל הילדים שלי אהבו אותו מאוד ורצו לחזור. הבכור היה אז בן 7.

גם מערת הקרח לא אתר מדהים, אבל אם אפשר פעם לא הייתם במערת קרח בתוך קרחון אז כדאי להגיע אליה. התצפית על הקרחון בדרך למערה מאכזבת לעומת קרחונים אחרים באזור.

הודעה סגורה תודה 0
15.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 1

יום 9 – כשאנחנו היינו בשנה שעברה בגרנד מונטט היה מעט מאד שלג. אני מניחה שזה עניין של מזל ומזג האוויר באותה שנה. בכל מקרה, יש שם אזור קטן מאד ומגודר ליד התחנה העליונה של הרכבל ורק בו אפשר להסתובב בשלג. אנחנו היינו עם ילדה בת 4.5 שזו הפעם הראשונה שלה בשלג, אז זו היתה אטרקציה. לגילאים של הילדים שלך אולי פחות …

יום 12 – יש פארק חבלים ב samoens ליד האגם:

https://summer.samoens.com/activities/1/189617-indiana-parc- adventure-park.html

לילדה בת 4.5 המסלול לקטנטנים היה מוצלח מאד, אין לי מושג איך זה לגדולים יותר. לנו לא היתה בעיה להספיק את פארק החבלים באותו יום עם הקרקס הקרחוני, ואנחנו בד”כ מטיילים לאט (היינו בקרקס עד הצהריים, אז ארוחת צהריים, מפל rouget הוא ממש קצר, ועוד הספקנו לנוח קצת ליד האגם ב samoens לפני שהגענו לפארק החבלים)

הודעה סגורה תודה 0
16.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 15

הי לידר באת בדיוק בזמן...למרות שיש לי עוד חודשיים..

איפה פארק ווליבי? ואיפה הזיפליין?

נראה מסלול יפה

הודעה סגורה תודה 0
17.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 14

היינו במערת קרח בעבר. אני משאירה כרגע את המערה אלא אם אתקל במשהו שווה יותר….בפארק של שאמוני נבקר , אשאיר לילדים להחליט כמה זמן נישאר ואם רוצים לחזור שוב….

אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי בנושא המולטי פס. אני בודקת את הכרטיס המשפחתי ל3 ימים לא רצופים. כתוב כרגע שיש איזו הנחה.

אבל מה שלא ברור לי שצריך להזין תאריך ואז הוא נותן טווח של 3 ימים. למשל 16.6-18.6. אבל בכותרת כתוב ימים לא רצופים...ואני לא רואה תאריכים אחרים מופיעים….

https://www.montblancnaturalresort.com/en/forfait-ski/3-jour -nc-mont-blanc-multipass-1865/?sk[0][age]=39&sk[1][age]= 9&sk[2][age]=39&sk[3][age]=9/

הודעה סגורה תודה 0
18.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 13

תודה רבה ליונה וקשת על העצות והתמונות. שכנעת. Smile

לידר, בלינק ששלחתי לך יש כל המידע הנחוץ על הרכבל לקרחון הבוסון, כולל תאריכים ושעות פתיחה מדויקים, ספציפית לשנת 2018. הייתי סומכת ב-95%.

לגבי הדרך לשאמוני, הייתי מנצלת אותה לנסיעה בדרכים נופיות, דרך עמק מניגוד, La Clusaz, מז’ב. נדמה לי שגם בלה קלוסז יש מגלשות. צריך לשים לב לתאריכים ושעות פתיחה, בייחוד בסוף יוני, תחילת יולי.

הודעה סגורה תודה 0
19.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 18

בלה קלוסז המגלשות לא מהסוג הבטיחותי. לא על מסילה. יש במג’ב שגם אפשר לשלב בדרך זו. ומאוד ממליצה על עמק מניגוד

הודעה סגורה תודה 0
20.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 19

לאיזה פארק מים התכוונת בשוויץ?

לא מכירה aquapark. יש פארק vitam. האם אליו הכוונה?

הודעה סגורה תודה 0
21.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 20

היי

יש גם וגם:

aquapark 

vitam

הודעה סגורה תודה 0
22.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 21

לילך – מקווה שבתחילת יולי ישאר עדיין שלג בגרנד  מונטט. תודה על חוות דעת על הפארק חבלים. לרשת ספציפית זו יש גם סניף ליד הלינה שלנו באוש. אולי נלך לשם….

דפנה – הפארק ווליבי נמצא דרום מערבית לאנסי. מרחק של כשעה וחצי נסיעה בערך. הזיפליין נמצא ליד מפלי seythenex הבנתי שעובר ממש מעל המפלים. נשמע קצת מפחיד…

פסגות ולימור – ראיתי בקישור את הרכבל לבוסון. מאמינה גם שיהיה פתוח. לגבי הדרך הנופית זה רעיון טוב. לא מצאתי עמק מניגוד במפה… 

ואכן מגלשות מהסוג הלא בטוח מחוץ לתוכניות שלנו… 

אביבית – אכן יש שני פארקי מים כמו שכתבה לימור. שניהם בתוכנית שלנו.

עכשיו כשאני מסתכלת על התוכנית חסר לי גם קצת מסלולי הליכה באזור אנסי…. המלצה מישהו??

הודעה סגורה תודה 0
23.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 22

לידר.

יש לי התלבטות דומה. ליד שאמוני מצאתי המון מסלולי טיול ולשבוע שנהיה באנסי מצאתי יותר אטרקציות ופחות מסלולי הליכה בטבע.

זה מה שאספתי על אזור אנסי:

גיל ואדיס:

נוסעים לכיוון הכפר Bourget du lac  ושם מתחילים בטיול רגלי (****) לכיוון הכפר השכן bourdeau..

הדרך מקסימה ועוברת ממש על החוף האגם כשמידי פעם השביל 'נפרד' מהחוף ומטפס לתוך יער עבות ומקסים. בסוף מגיעים לבורדו – כפר יפה ומיוחד. בחצרות הבתים זורם נחל ששוחים בו דגים והבתים ממש נשפכים מהצוק לתוך האגם. המסלול מסתיים בנמל עתיק ויפיפה. סהכ כ-6 ק"מ הליכה הלוך ושוב, רובם מישוריים עם עלייה בינונית בסוף.

Réserve Naturelle des Hauts de Chartreuse

פארק שארטרז

“נסענו לסנט מם  Saint-Même

שילמנו 3 יורו לכניסה לרכב. חנינו בחניון והלכנו ברגל. מרחוק רואים את המפל שנופל מגובה בסלע בהר בצורת פרסה. למטה הכל ירוק ועובר נהר גדול. בשמורה יש מפה וניתן לבחור בין מספר מסלולי הליכה. אנחנו בחרנו במסלול הירוק שעולה לאמצע המפל. יש מסלול קל שמגיע לתחתית המפל ועוד מסלול לראש המפל שנראה לנו קשה מדי. המסלול הירוק, אותו אנחנו בחרנו, נמשך כשעה וחצי. העלייה מאוד תלולה, מאומצת וקשה, אך עלינו אותה בסדר, לאט, עם קצת עצירות.
כשמגיעים למפל רואים איך הוא זורם בעוצמה! מקסים! 
הירידה אחרי המפל הייתה לנו קלה מאוד. נהננו מאוד מההליכה בטבע בתוך יערות. המפל מרשים ויפה.”

מדובר בשעה וחצי נסיעה מאנסי.
כך שסה”כ 3 שעות נסיעה הלוך-חזור באותו יום.
מתלבטת האם אין משהו יפה קרוב יותר לאנסי?

מתוך טיפים למטייל:

שמורת הטבע שבנוייה על סלע שנופל אל האגם התכול
Roc de Chère, 74290 Talloires-Montmin, 

שמורת טבע יפהפיה ומפורסמת, הבנויה על הסלע הענק שיורד אל אגם אנסי! שטחה 200 דונם והיא כוללת גם מגרשי ומרחבי גולף ענקיים של המקומיים. צוק גיר ענקי שנופל לאגם עם תצפיות מדהימות – מההרים שגובהם למעלה ל-1,500 מטר אל האגם שגובהו כ-500 (כמעט 1,000 מטר ירידה). בשמורה יש מסלולי טיול רבים, שהארוך ביותר הוא שעה וחצי. יש בשמורה חיות בר, כגון: צבאים, סנאים ושפע של דו חיים וזוחלים

הודעה סגורה תודה 0
24.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 23

Roc de Chère מומלצת. כל האגם מוקף מסלולי הליכה.

יש עוד שמורה מומלצת נוספת בדרום האגם Réserve Naturelle Marais du Bout du Lac d'Annecy.

הודעה סגורה תודה 0
25.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 24

תודה רבה לך, TELO

הודעה סגורה תודה 0
26.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 25

הזיפליין ליד המפלים ממש לא מפחיד. אם אנחנו מדברים על אותו דבר אז זה היה כבל אחד לא מאד ארוך, כמה עשרות מטרים. (לא מסלול של הרבה פלטפורמות). 

אני הייתי נוסעת לשמוני דרך מג’ב ומעבר ההרים col de aravis. הפארק חבלים שם מאד מוצלח, יש מספר מסלולים ברמת שונות. למיטב זכרוני חלק מהמסלולים מסתיימים גם כן בזיפליין מעל נהר, לא פחות שווה מזה שליד המפלים. 

ביום 12 ממליצה לשלב ראפטינג. 

פארק האטרקציות ליד שאמוני לא רלוונטי בכלל לגילאי הילדים שלך, במיוחד לא השניים הגדולים, חוץ מגלשת ההרים שיש שם. 

הודעה סגורה תודה 0
27.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 26

סמדרולה – תודה על הפירוט אכן המקומות הראשונים מעט רחוקים מאנסי ואולי מתאימים יותר לכוכב מגרנובל.

אבל השמורה האחרונה שציינת אכן יכולה מאוד להתאים.

telo – תודה על ההמלצה לשמורה ועל השמורה הנוספת. כנראה באמת נעבור לפחות באחת מהן.

רונית – תודה על ההמלצות עשית לי סדר קצת גם. נעשה את הזיפליין.  וביום המעבר לשאמוני נעבור בcol de aravis ואז למגלשות במג’ב. אני  אשמח לוודא איתך שאת מתכוונת אכן לפארק החבלים הזה...: http://www.aravis-parc-d-aventures.fr/ ??

זה יהיה מצויין אם יהיה לנו עוד אומגה ….

ראפטינג וקניוניג פחות מתאים כי דורשים שכולם ידעו לשחות (ביררתי כבר)

פארק שאמוני כאמור הולכים למגלשות,  כל השאר אקסטרה...

ושוב שואלת אם מישהו מכיר מסלול קארטים באזור..? הילדים ממש אוהבים...(ירידה מההר בסוג של תלת אופן נמוך...)

הודעה סגורה תודה 0
28.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 27

נראה לי שזה אותו פארק חבלים. היינו שם לפני 5-6 שנים אז הזיכרון כבר לא משהו. 

הודעה סגורה תודה 0
29.תגובה ל: ***האלפים הצרפתיים - שלד מסלול*** תגובה ל - 21

שלום ותודה לשלד מסלול. אני מוסיפה הרבה  לתכנון שלנו.

אני מצאתי המלצות על vitam (לא גדול במיוחד אבל נחמד) אבל לא הצלחתי למצוא דעות על aquapark, כאשר האתר שלהם נראה יותר שווה.

חשבתי לשלב aquapark  בחלק השני של שמורת הקרקס, אבל זה לא מסתדר על המפה בדרכים. האם זה אפשרי? 

Walibi – גם הילדים שלי מאוד רוצים ושוב לא הצלחתי למצוא הרבה דעות. מישהו מכיר?

הודעה סגורה תודה 0