פורום אוסטרליה ניו-זילנד

ירח דבש אוסטרליה בספטמבר

היי,

אני ובת הזוג שלי מעוניינים לטוס לירח דבש באוסטרליה בחודש ספטמבר (בין שלושה שבועות לחודש).

לפי מה שקראנו, האזור המתאים לבקר בו באוסטרליה בחודש ספטמבר הוא הצפון. 

לכן חשבנו על טיול בצפון-מזרח אוסטרליה שמתחיל בבריזבן ומסתיים באזור סידני (שם זה אביב למיטב הבנתי).

המסלול שלקחנו הוא חלק מתוך “מסלול מקיף בחוף המזרחי” וכולל:

בריזבן -> גולד קוסט -> ביירון ביי -> קופס הארבור -> בלינג'ן ודוריגו -> פורט מקווארי -> ההרים הכחולים -> סידני.

אשמח לשמוע דעות על המסלול שבחרנו – האם הוא מתאים מבחינת זמן? האם מזג האוויר מתאים למקומות שבחרנו?

הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.תגובה ל: ירח דבש אוסטרליה בספטמבר תגובה ל - 1

קודם כל, מזל טוב!

לגבי המסלול, האם המסלול שתיארת מתוכנן כי אלה המקומות שרציתם לבקר או בגלל שהתכנון הוא לצפון מזרח אוסטרליה?

הסיבה שאני שואל היא כי המסלול שכתבת הוא לא בצפון מזרח Smile

באופן כללי המסלול שלכם נחמד אבל אני חושב שארבעה שבועות בין בריסביין לסידני הם באמת המון זמן.

אם אין לכם רצון מיוחד לבקר בסידני אז אולי שווה לשקול מסלול שמתחיל בקיירנס, עולה צפונה לקייפ טריבולושן, משם מערבה לרמת את'רטון ואז יורד לאורך החוף עד בריסביין. אם מגיעים לבריסביין מוקדם ונשאר זמן אז אפשר להדרים עוד קצת עד הגולד קוסט ואז לחזור לבריסביין. ארבעה שבועות במסלול הזה ישאירו לכם גם זמן להירגע במקום מסויים לכמה ימים אם תאהבו אותו למשל קיירנס, איירלי ביץ', נוסה שבסנשיין קוסט ועוד. תוכלו גם לשלב גיחה למגנטיק איילנד או לפרייזר איילנד.

ממליץ לקרוא קצת על המקומות שכתבתי ונשמח לעזור בהמשך התכנון.

הודעה סגורה תודה 0
3.תגובה ל: ירח דבש אוסטרליה בספטמבר תגובה ל - 2

קודם כל תודה על התגובה המפורטת.

המסלול שתיארנו מתכונן כך כי חשבנו שזה הכיוון של צפון-מזרח אוסטרליה וכי רצינו גם לשלב בטן-גב בחופשה ולא להתרוצץ יותר מידי בנסיעות (בכל זאת ירח דבש).

הסתכלנו על המסלול שהצעת שמתחיל בקיירנס והוא גם נראה מתאים מבחינת מה שאנחנו מחפשים. 

אשמח לדעת מהם השיקולים לבחירת המסלול שהצעת על פני המסלול שהצעתי. האם זה בגלל מזג האוויר או מבחינת הזמן? כי אם זה מבחינת הזמן, יש לנו את האופציה להישאר כמה ימים בהונג-קונג בקונקשן ואז אולי זה יתאים יותר.

תודה!

הודעה סגורה תודה 0
4.תגובה ל: ירח דבש אוסטרליה בספטמבר תגובה ל - 3

ההצעה שלי היא גם מבחינת הזמן, גם מבחינת נקודות העניין וגם מבחינת מזג האויר שבצפון יהיה חמים יותר אבל עדיין יבש לעומת סידני בה עשויות להיות פחות מ 20 מעלות ביום וכ-10 בלילה (שזה אחלה מזג אויר אבל תחליטו אתם אם זה מתאים לכם לשחייה בים למשל). ארבעה שבועות מקיירנס לבריסביין זה רגוע מאוד ותוכלו להנות מ"בטן גב" בהרבה מקומות.

הונג קונג מדהימה והרבה מטיילים אוהבים לעצור בה בדרך ולהרוויח מדינה נוספת. עם זאת, אם אתם מרחיקים עד אוסטרליה לזמן יחסית קצר ואין לכם בעיה עם טיסות ארוכות אז הייתי מעדיף לטייל עוד באוסטרליה. בקיצור, תישארו בהונג-קונג אם מתאים לכם כרגע לטייל שם ולא כדי לשרוף זמן מתוך ארבעת השבועות.

הודעה סגורה תודה 0
5.תגובה ל: ירח דבש אוסטרליה בספטמבר תגובה ל - 4

אם אתם אוהבים ערים אז הייתי בכל זאת משלבת את סידני שהיא עיר מדהימה. אם טסים בהתחלה לקיירנס ויורדים עד בריזביין, אפשר לקחת משם טיסה לסידני (היא אמורה להיות זולה בהזמנה מראש) ולחזור ארצה מסידני.

זה בהנחה שמתאים לכם כמה ימים עירוניים, לא בשביל חוף הים של סידני שבאמת עלול להיות קריר מדי בספטמבר.

לחלופין זו יכולה להיות גם מלבורן (מכיוון שמדובר בטיסות, זה לא משנה) – גם היא עיר מקסימה שמעניינת בכל עונה.

הודעה סגורה תודה 0
6.תגובה ל: ירח דבש אוסטרליה בספטמבר תגובה ל - 4

היי,

אז סגרנו כרטיסי טיסה. אנחנו ננחת בבריסביין ונחזור מסידני (ובין הקונקשנים נבקר כ-5 ימים בהונג קונג). זה משאיר לנו 22 ימים נטו לטיול באוסטרליה.

חשבנו לעלות צפונה מבריסביין לנוסה, הרווי ביי ולבקר בפרייז’ר איילנד.

משם נחזור לבריסביין ונמשיך לאורך החוף דרומה עד סידני.

מה דעתכם? מתאים מבחינת הזמנים? האם כדאי לשכור רכב כדי להתנייד בצורה נוחה במסלול הנ”ל?

תודה רבה!

הודעה סגורה תודה 0
7.תגובה ל: ירח דבש אוסטרליה בספטמבר תגובה ל - 6

בהחלט כדאי לשכור רכב. זה יאפשר לכם גמישות מרובה במהלך הטיול.

שימו לב שנוהגים בצד ההפוך מישראל ופתחו עיניים לגבי בעלי החיים הרבים שעשויים לקפוץ לכביש.

תעשו חיים!

הודעה סגורה תודה 0
8.תגובה ל: ירח דבש אוסטרליה בספטמבר תגובה ל - 6

הי, אנחנו גם חושבים על ירח דבש לאוסטרליה בספטמבר.

אשמח לדעת מה העלות שיצאה לכם עד כה? אם זה בסדר כמובן.

תודה

הודעה סגורה תודה 0
9.תגובה ל: ירח דבש אוסטרליה בספטמבר תגובה ל - 8

כזוג, אתם צריכים לשריין מינימום של $5000 לחודש לא כולל את הטיסות הבי”ל מהארץ וחזרה. 

הודעה סגורה תודה 0