פורום טיולי משפחות

עזרה רומניה

אנו זוג בני 60. 

ֿטסים ל5 ימים ביוני בטיסה הלוך חזור לבוקרשט.

חשבנו לנצל חצי מחופשה לבוקרשט וחצי לטבע עם שכירת רכב.

מודעת לזמן קצר ולכן אבקש המלצות על הדרך הטובה ביותר לניצול זמן. ביחוד לתקופה שמחוץ לבוקרשט כי קשה לי לבחור מה עדיף

תודה 

רותי

2.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 1

אפשר לנסוע או לקחת סיורים מאורגנים לערים אחרות ברומניה:

אפשר לקחת סיור מאורגן לאזור סינייה שם נמצא ארמון המלך קארול הראשון (ארמון פלש). עיירה מאוד יפה. יש רכבל COTA 1400 – הנוף הנשקף מנקודת תצפית זו מדהים וגם קיימת האפשרות לעלות ברכבל לנקודה העליונה שנמצאת במפלס 2000 (COTA 2000).

אפשר לנסוע לבראשוב – נחשבת בין הערים היפות ברומניה. ממנה אפשר להמשיך למצודת בראן (“הטירה של דרקולה”).

אפשר לנסוע לפויאנה ברשוב – עיירת נופש וסקי

אפשר לבקר במיכרות המלח סלאניק פראחובה.

ברומניה יש המון טבע בדרכים ועיירות יפהפיות.

3.emoji-E057.pngתגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 1

שבוע טוב רותי !

- לגבי ניצול הזמן המיטבי מחוץ לבוקרשט, צאו כמה שיותר מוקדם לדרך, לא בסופי השבוע, לא להיכנס למסעדה לארוחת צהריים כיוון שברומניה ממתינים הרבה זמן לאוכל .

- לגבי מה לבחור זה לפי הטעם שלך, הרי לא תשלחי אותי למזנון של ארוחת הבוקר להביא לך צלחת אוכל  מבלי לציין מה את אוהבת. 

אם תצייני מה אתם אוהבים אוכל להמליץ לך על מסלול מתאים .

- בינתיים תקדישי קצת זמן ותקראי את פרפראות רומניה שלי ובטח תמצאי מקומות שתרצי לבקר בהם .

4.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 3

תודה אילן. 

כמובן שקראתי ואז הבנתי ש5 ימים זה החמצה. יש כל כך הרבה לעשות.

לכן היתי שמחה לשמוע את דעתך ליומים בטבע מה יהווה את דובדבן שבראש ערמת קצפת. אנחנו אוהבים הרבה ירוק אויר הרים צלול , קניונים (טבע)…ואם אפשר גם מלון מפנק .

לגבי אוכל אשמח להמלצה למסעדה טובה לקבב רומני….בבוקרשט וגם באזור טבע. 

מקריאה בפורום הבנתי שאתה מומחה לרומניה ושמחתי על תשובתך.

לחן תודה על תשובה. לא אוהבים טיולים מאורגנים. מעדיפים לשכור רכב ליומים שלושה ולהנות משקט וקצב משלנו. 

מנסה לבנות מסלול מאתרים שצינת . קראתי בפורום לא לעבור שעתים נסיעה ביום כי דרכים לא סלולות ונהיגה מאוד איטית בהשוואה לגוגל מפ. ואז הזמן שלי קצר מדי. מחויבת ל3 לילות לינה בבוקרשט בלתי ניתנים לשינוי. מבצע…..

תודה 

5.emoji-E057.pngתגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 4

שלום רותי !

- אתחיל מהסוף דווקא , הנסיעה יותר איטית מאשר בארץ כיוון שאין הרבה ק”מ של אוטוסטרדות עם מחלפים. הכבישים לא רחבים כמו אצלנו וכש עוברים דרך עיירה/כפר נאלצים להוריד מהירות כיוון שממתין צייד עם מכמונת מהירות .

- כאן בהודעה מס’ 2 צירפתי את מפת מצב הכבישים מעודכנת לסוף ספטמבר 2017, עדיין לא יצא עדכון חדש .

- כאן בהודעה מס’ 11 הסברתי איך למצוא זמן אמיתי של הנסיעה .

- לגבי היכן הקבב הכי טוב בבוקרשט זה כמו הוויכוח אצלנו היכן הפלאפל הכי טוב . 

לפני שנים יודעי דבר טענו שהקבב הכי טעים זה במסעדת LA COCOSATU  . בעל מגרש הקים מסעדה ולקח כטבח איכר שהיה מייצר קבבים ביתיים טעימים עם מתכון סודי. האיכר היה גיבן ( COCOSAT ) . לפני כשבע שנים התאבד הבעל הבית בתליה וגם הגיבן כבר לא עובד שם . המסעדה ממשיכה לפעול עם צוות חדש ויודעי דבר טוענים שהטעם לא כמו תמול-שלשום . לידו נפתחה מסעדת LA GIL ( לא בדיוק שם רומני ) ועדיין לא הכריעו היכן הקבבים טעימים יותר.

- מסעדות יותר תיירותיות הן CARU CU BERE ו- HANUL LUI MANUC . ראי דעות חלוקות בטריפאדוויזר . זכרי שהשרות איטי במסעדות הרומניות .

- אני רוצה להמליץ לך על מסעדה ייחודית בגובה כ-135 מטר עם נוף על העיר . עד לפני שנה המסעדה הגבוה ביותר הייתה במלון אינטרקונטיננטל בקומה 21 והחדשה בקומה 36. המסעדה לא זולה ( השכירות, השכירות ), האוכל לא מהטופ אך הנוף ללא תחרות . רצוי להזמין מראש שולחן בשורה הראשונה ליד החלונות כשעה לפני השקיעה .

- בנסיעות או בטיולים תראי עשן עולה השמימה וזה או גריל עם קבבים או העוגה החלולה קורטוש . בדוכנים האלה תקבלי את הקבבים במגשית קרטון, עם כף חרדל ופרוסת לחם . בכל קבב יתקעו קיסם אך אל תנסי לאכול אותו עם קיסם אחד כיוון שהקבב יסתובב כמו מחוג של מצפן, תתפסי את הקבב עם שני קיסמים .

בתאבון !

CARU CU BERE
CARU CU BERE
נכתב ב-06/05/2018 22:55[עודכן ב-:06/05/2018 23:08]
6.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 5

תודה רבה על מידע רב והמפורט. כמות ידע על קבבים מצידקה את תואר שלך האנציקלופדיה לעניני רומניהlaugh

ממשיכה להקשות ולבקש מסלול יפה של נוף ליומים עם רכב שכור. 

רותי

7.emoji-E057.pngתגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 6

היי רותי !

- היום נזכרתי שלא צירפתי תמונה מייצגת איך שהרומנים אוכלים את הקבבים . 

- בכמה נסיעות ראינו שוטרים מכוונים תנועה והמולה ומקומיים לבושים בתלבושת העממית ותקף הבנו שזה יום הכפר/כפרים ורצוי לשנות תוכניות ולהצטרף לחגיגה .

- רק שאילת הבהרה לפני שאענה לך . באיזה ימים מהשבוע תכננת את היציאה מחוץ לבוקרשט ואם זה בחלקו השני של חודש יוני. פשוט שנת הלימודים מסתיימת ברומניה באמצע יוני .

בתיאבון ! POFTA BUNA
בתיאבון ! POFTA BUNA
המתבישות
המתבישות
השמחות לדגמן
השמחות לדגמן
8.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 7

כנראה שיש לפעמים יותר מזל משכל. הנסיעה מתוכננת לתחילת  יוני. במקרה ולא אחרי בדיקה מעמיקה.

תודה על ההשקעה  בתשובות

רותי

9.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 8

ובעצתך היציאה מבוקרשט תהיה חמישי שישי ולא בסופש 

רותי

10.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 9

היי רותי !

- אחד האטרקציות הירוקות הוא קניון שבע סולמות הדורש כארבעה שעות הליכה מחניית הרכב. האם זה בא בחשבון ?

- הליכה יותר קצה של כשעה היא למפל URLATOAREA שניתן לשלב עם עליה לתחנת באבאלה של הרכבל .

- גם העליה עם הרכבלים בסינאיה היא ירוקה, אך בבושטני הנוף יותר מרשים .

- קניונים ( בטבע ולא לקניות ) יש שלושה : זארנשטי, ראשנוב ודאמבוביציוארה שהינו יותר מרוחק אך הדרך אליו היא יפה מאוד .

- קניונים קרובים יותר הם זארנשטי וראשנוב , רחוק יותר זה קניון דאמבוביציוארה עם הדרך הנופית היפה BRAN-RUCAR .

- אני אוהב את שני הכפרים PESTERA ו- MAGURA שהעליה לשם מזכירה קצת את כביש הטראנספאגאראשן .

- את הבחירות צריך לעשות בהתאם לכושר הגופני שלכם .

BABELE
BABELE
PESTERA
PESTERA
11.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 9

לגבי אוכל,

האוכל הכי טעים היה בפנסיונים שמחזיקים מטבח פרטי. במיוחד בצפון רומניה.

מסעדות מתוירות ,פשוט יקרות יותר ביחס למסעדות אחרות. ולפעמים יש הרגשה של “סתם עבדו אלינו”

חלילה לא חושבת שלא צריך להיכנס למסעדה כמו Caru’ cu Bere. כן בוודאות.

היא מיוחדת,מוסד. רק לקבל את העלויות. עוד יותר טוב להיכנס לתפריט ולראות קודם. לאחרונה היו תגובות בפייסבוק על כאילו הונאה..שמים לחם,סלט כרוב,כרוב חמוץ שתייה בקנקן ומחייבים על זה בנפרד מהמנה. אנשים הזמינו מנה וחשבו שהפתיח הוא חלק ממנה. וזה לא כך. לנו זה היה כך לפני שנים ,אבל לא הופתענו הבנו את זה. אם לא רוצים פתיח,תגידו מראש. החמוצים טעימים אבל מאוד מלוחים,שתייה ולחם מתבקשים מאוד..וממלאים עוד לשולחן..בהתאם החשבון עולה.

לדעת את זה מראש ולהחליט לבד. כנ”ל מסעדות של פויאנה ברשוב.

אם אין את נושא כשרות,ממליצה גם לברר במלון/פנסיון על מקומות מיוחדים.

רומניה,עוברת יותר לטעם הבינלאומי ואיטלקי. יותר ויותר מסעדות איטלקיות, פחות רומניות אמתיות.

תנסו את דוכני מאפיה הפזורים בערים. סוג של בית מאפה עם חלון החוצה,ומזמינים דרכו את המאפים שאופים ומכינים במקום. טעים בטירוף,זול מאוד ומסוכן(לשומרים על פחממות וסוכרangel)

9a715b35bb56bccebf5528d0d8514196.jpg?l=6

נכתב ב-08/05/2018 12:01[עודכן ב-:08/05/2018 12:02]
12.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 11

אילן המון תודה על ההמלצות . עכשיו אני הולכת לעשות שיעורי בית.

הליכה של 4 שעות היא לכל כיוון הווה אומר 8 או הלוך חזור.?

מתארת לי שעוד יהיו לי שאלות.. תודה על נכונות לעזור.

אמה כמו תמיד עונה מיעצת ותומכת. תודה על מידע. נכון תמיד משווים לציפיות . ולעיתים דברים קטנים שלא יודעים מראש מכעיסים ונותנים הרגשה רעה ״עבדו עלי״. למרות שהם חסרי ערך במובן הפיננסי.

13.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 12

הי רותי,

ראיתי שאת כבר קיבלת עזרה ממיטב המוחות פה, אבל אשתף מחוויותינו (נסענו שתי משפחות עם בני נוער)

הרכבל בבושטני – הנוף מלמעלה יפהפה, מומלץ בחום להגיע סמוך לשעת הפתיחה ולהימנע מעומסים בתור (בשיא העונה מדובר בשעות של המתנה)

קניון זארנשטי – קניון יפהפה ! בעיניי הרבה יותר מומלץ מביקאז המפורסם, בו הטבע נפגם מאד בעיני ע”י דוכני המזכרות. ישנו מסלול הליכה מישורי קליל ומאד יפה, ואפשרויות למסלולים נוספים. בזמנו יצרתי קשר עם מרכז המבקרים וקיבלתי במייל תיאור מסלולים מפורט.

cniptzarnesti@outlook.com

הכפרים מג’ורה ופשטרה – די סמוך לקניון זארנשטי ישנה דרך העולה אל שני הכפרים. היא מתאימה גם לרכבים רגילים (כל עוד את נצמדת לדרך שאילן תיאר בפרפראות כמתאימה לרכבים רגילים!). מקום קסום בעיני ומומלץ בחום, אשר לדעתי דורש מיומנות נהיגה (חלק מהדרך קרוב לסף תהום).

מסלול 7 הסולמות – מסלול יפהפה של 3-4 שעות, שימו לב להיצמד לתיאור המסלול המופיע בהמלצות השונות. המסלול כרוך בעליה, אך מעבר לכך אינו קשה טכנית ואפשרי בהחלט לבעלי כושר גופני סביר. למיטב זיכרוני, כ-20 דקות מתחילת המסלול ניתן לרדת בשביל ימינה כדקה-שתיים לפינת חמד יפהפיה של נחל ירוק ומפל קטנטן (קל לפספס את זה, אבל  זו נקודת חמד אמיתית)

תיהנו,

הילה

14.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 13

בהמשך להודעתי הקודמת, מסלול 7 הסולמות כמובן מחייב יכולת עליה בסולמות בגבהים שונים. הסולמות עצמם, באוגוסט האחרון היו יציבים, ומתוחזקים מקובעים היטב...

15.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 14

תודה הילה.

טיפסנו בסולמות בסוקה בלה בסלובקיה.

מה שם מסלול 7 הסולמות ברומנית.?

16.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 12

ערב טוב.

סימתי לקרוא את פרפראות רומניה. מדהים מדהים!!!!

כמה מידע ואיזה השקעה לאורך זמן בשביל הפורום .

קראתי על פסטיבל הנרקיסים המתקיים בחודש מאי . שאלה האם בתחילת יוני עדין ניתן לראות את שדות נרקיסים פורחים ללא פסטיבל.?? ומיקום מדויק יותר.

האם בשבוע ראשון של יוני מתקים איזה פסטיבל ברומניה?

תודה מראש

רותי

17.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 16

רותי,ממליצה להתעדכן באתר פייסבוק של 7 הסולומות.לראות סרטונים,לקרוא על ימים פתוחים,גשומים,סגורים.

18.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 17

הי רותי, רואה שאמה ענתה לגבי מסלול 7 הסולמות Smile

תהנו!

19.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 18

תודה אמה  והילה. 

שאלה נוספת רוצים לבקר בקניון זארנשטי. רחל לבון תארה דרך עפר שאלצה אותם לחזור אחורה פנה. אנו מתכננים על  השכרת רכב רגיל . אפשר לקבל קישור או תאור של מסלול הניתן לעשות ברכב רגיל .

20.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 19

הכי נכון להתעדכן מקומית. במודיעין,בעלי פנסיון/מלון.

כרגע האתר לא נפתח לי,נסי להיכנס עליו גם.

מה שהיה נכון לשנים עברו אולי כבר סודר מזמן.

מה שנכון לחודשי קיץ,פחות יתאים אולי לחודשי חורף או תחילת אביב..

21.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 20

תודה אמה. 

צודקת 

רותי

22.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 21

הי רותי,

טיילנו שנה שעברה בקניון זארנשטי (מסלול קליל ויפה) וקיבלתי הסבר מפורט על ההגעה, החניה והמסלול דרך כתובת המייל ששלחתי לך בתגובה קודמת

cniptzarnesti@outlook.com

אם תשלחי לי את כתובת המייל שלך בפרטי אעביר לך את המיילים שקיבלתי מהם לפני שנה. אנחנו נסענו בדרך עפר עבירה לתחילת המסלול (היינו עם רכב רגיל, במעורפל אכן זכור לי קטע קצר של אבנים קטנות שאותו העדפנו לא לעבור עם הרכב וחנינו לפניו). מסכימה עם אמה כמובן שתמיד שווה להיוועץ במרכז המבקרים לגבי תנאים קיימים בעונה ספציפית, אולי תמצאי פרטים ואנשי קשר גם כאן:

www.visitzarnesti.ro

הילה

23.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 22

כביש טראנספגרשאן האם הוא כבר פתוח.?

כיצד ניתן לדעת מתי נפתח ומה המסלול שעדיף לעשות. כלומר ההמצות הן לבוא מצפון לדרום. עד כמה צריך להצפין ולהתחיל לחזור.

תודה רותי

24.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 23

הכביש סגור רשמית עד 1.7

עוד אתר מידע

אפשר להגיע לחל ממנו,לרדת מכיוון AVRIG  עד המפל.לאגם בלאה לעלות ברכבל.

25.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 19

- ממש לא צריך להסתמך על חומרים מלפני כל כך הרבה שנים או כאלה שלא ביקרו במקום .

- הכביש סלול עד ל- CABANA GURA RAULUI ( המבנה בצד שמאל של התמונה ) ובהמשך הוא כביש כורכר עביר לכל סוגי הרכבים . כמובן שהוא מוצף כש יורד הרבה גשם . אם תעקבי עם האיש הצהוב הוא יביא אותך עד הפניה שמאלה לכיוון MAGURA . לביקור בקניון זארנשטי ממשיכים ישר עד למחסום .

- קישור לאיש הצהוב .

הרכב שלנו במחסום
הרכב שלנו במחסום
ישר לשמורה, משמאל הקאבאנה
ישר לשמורה, משמאל הקאבאנה
26.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 25

תודה אמה ותודה אילן.

לא הצלחתי כמה ימים להתחבר לאתר. 

עוד שאלה 

כמה זמן הליכה למפל 7 מעינות. האם ניתן להגיע קרוב אליו ברכב???

ברור שתלוי בכושר ...

27.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 26

קראתי על פסטיבל הנרקיסים המתקיים בחודש מאי . שאלה האם בתחילת יוני עדין ניתן לראות את שדות נרקיסים פורחים ללא פסטיבל.?? ומיקום מדויק יותר.

אילן אולי תוכל לעזור.?

תודה רותי

28.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 26

שלום רותי !

- חשבתי שהלכת לשואל את המקומיים לגבי הכביש לקניון זארנשטי ובסוף רק תקלה במחשב , קורה !

- האם הארכת את נסיעתך לרומניה ? אם לאו לא נראה לי הגיוני להגיע לטראנספאגאראשן ביומיים שאת תכננת לצאת מבוקרשט .

לא ניתן לדעת מתי פותחים את כביש הטראנספאגאראשן ואת מועד הפתיחה מפרסמים לאחר ביקור של וועדת הכבישים .

- רק אתמול הודיעו על פתיחת כביש הטראנסאלפינה כמו שפרסמתי בהודעה מס’ 19.

- לגבי שדה הנרקיסים ( POIANA NARCISELOR )פרסמתי מפה זו בגוף ההודעה בפרפראות רומניה .

אין לך מה לנסוע לשם כיוון שהשנה היו פחות פרחים בשדה , בגלל מזג האויר וגם שהצוענים מצאו מקור פרנסה ומוכרים זרי נרקיסים בצידי הדרכים ובשווקים, למרות שהנרקיס הוא פרח בר שמור ואסור לקטיף .

- ההליכה למפל 7 מעינות ממקום חניית הרכב הוא כמה מאות מטרים . המפל נמצא ליד אגם LACUL SCROPOASA , ראי כאן במפה.  הכביש מסינאיה דרך CABANA DICHIU עד מלון PESTERA סלול אך צר ומפותל . בכמה מקומות, בעיקר בסיבובים חסר האספלט. בעלייה עולים בצד התהום וצריך לנהוג בזהירות, הירידה הרבה יותר נוחה כיוון שנוסעים בצד ההר .

כדי להגיע למפל CASCADA 7 IZVOARE צריך לפנות שמאלה מכביש 713A (  הסלול ) לכביש 714 הלא סלול .

- אם כבר תיסעו במסלול זה ממליץ להגיע לתחנת הרכבל PESTERA שליד המלון באותו השם ולעלות לבאבאלה . לקנות כרטיס הלוך חזור הואיל ובבאבאלה אין קופאי .

נכתב ב-17/05/2018 21:28[עודכן ב-:17/05/2018 21:30]
29.תגובה ל: עזרה רומניה תגובה ל - 28

ממש ממש תודה אילן על ההסברים הותשובות. אתה מכיר כל פינה .רומניה זה מקצוע או תחביב?

אני גם שורשים מרומניה. עליתי בגיל 6 לארץ. לא זוכרת כלום ממנה.

בשנות שמונים עשיתי טיול קצר ברומניה והרשמים ממנו לא היו טובים.

הזמנתי סופש בוויז מתוך כוונה להיות רק בבוקרשט. ואז הזמנתי מלון בלתי ניתן לשינוי..אחרי כמה חודשים וויז שינו את טיסה שלי למעשה ביטלו אותה ואני יוצאת מוקדם יותר. מכיוון שבינתים ניסיתי לתכנן את בוקרשט ומידע בפורופ היה שניתן בכלל לפסוח עליה. החלטתי לתקן ולצאת לפחות ליומים לטבע שאני כל כך אוהבת.

תודות לך עשית לי קצת סדר.

טראנספאגאראשן יחכה לנסיעה אחרת אולי לטיסה של וויז למקום יותר קרוב ברומניה.

הנרקיסים ירדו .

עכשיו התוכנית היא כזאות.

הרכבל של בושטאני.בבלה וספינקס

קניון זארנשטי

מגורה ופשטרה

ודאמבוביציוארה 

מקווה שנספיק.מה דעתך? המלצות ? שינוים?

המון תודה שהשתתפת איתי בכל ההתלבטויות

הרעיון הוא לעלות מוקדם ברכבל של בושטאני. אם יש לך המלצה על מלון באזור -אשמח.

חג שבועות שמח.

וכל הכבוד לך

רותי

';