פורום צפון אמריקה

תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים!

הי לכולם שוב!

הטיול הולך ומתקרב, ואנחנו רוצים לתכנן יותר בפירוט את המסלול ואופציות שונות של מה לעשות לאורכו. ממש נשמח לטיפים, עצות והערות…

מתנצל מראש על ההודעה הארוכה!

טסים ב-21.5 ל-LA, וחוזרים משם ב-11.7.

משפחה דתית עם 5 ילדים בני 2-14.

אחת הסיבות שהמסלול הוא מעגלי, היא כיוון שאנחנו עושים לקטנה אזרחות בסן דייגו אבל עוד לא יודעים אם נספיק לקבל תאריך לראיון בתחילת הטיול או בסופו. לכן כרגע מה שרשמתי זה התכנון אם נספיק את זה בהתחלה. אם לא, נצטרך להשאיר את סן דייגו לסוף הטיול ולעשות את LA בהתחלה (נראה לי).

זה כרגע שלד המסלול (איפה שכבר הזמנתי מקום לינה ציינתי את זה):

21.5 – נחיתה ב-LA, לינה במלון סמוך לשדה 

22.5 – איסוף הקראוון וקניות בוולמרט

23.5 – נסיעה לסן דייגו, סן דייגו

24.5 – סן דייגו

25.5 – סן דייגו. לינה ב- Santee Lake 

26.5 – (שבת) לינה ב-Santee Lake

27.5 – פארק יהושוע 

28.5 – נסיעה לסדונה

29.5 – סדונה + נסיעה לגרנד קניון . לינה ב- Mather Camp.

30.5 – גרנד קניון + נסיעה ללייק פאוול. לינה ב- Waheap Camp.

31.5 – לייק פאוול – שייט בסירה (הוזמנה). לינה ב- Waheap Camp.

1.6 – סיבוב הפרסה, אנטילופ קניון וסכר גלן.לינה ב- Waheap Camp.

2.6 – (שבת) לינה ב- Waheap Camp.

3.6 – נסיעה למואב דרך מוניומנט ואלי (כ-6 שעות). לינה ב-Dead Horse SP

4.6 – ארצ’ס פארק

5.6 – קניונלנדס + תחלית נסיעה צפונה (כ-3 שעות)

6.6 – נסיעה לפליימינג גורג’ (כ-3 שעות) + פליימינג גורג’.

7.6 – פליימינג גורג’ (?) + המשך נסיעה לג’קסון (כ-5 שעות)

8.6 – גרנד טיטון. לינה ב- Headwater Camp

9.6 – (שבת) לינה ב- Headwater Camp

10.6 – יילוסטון. לינה ב- Madison Camp

11.6 – יילוסטון. לינה ב- Gardiner (מחוץ לפארק בצד הצפוני)

12.6 – יילוסטון. לינה ב- Canyon Camp

13.6 – יילוסטון  

14.6 – טיטון \ נסיעה דרומה (?)

15.6 – 

16.6 – (שבת)

17.6 – סולט לייק סיטי

18.6 – המשך נסיעה דרומה

19.6 – ברייס

20.6 – פארק Zion. לינה ב – Watchman Camp

21.6 – פארק Zion. לינה ב – Watchman Camp

22.6 – Lake Mead \ קניות בלאס וגאס

23.6 – (שבת)

24.6 – נסיעה ל- Mammoth Lakes (כ-7 שעות)

25.6 – Mammoth Lakes/Tioga Pass + נסיעה ליוסמיטי ואלי. לינה ב- Lower Pines Camp

26.6 – יוסמיטי. לינה ב- Lower Pines Camp

27.6 – יוסמיטי + נסיעה לסן פרנסיסקו 

28.6 – סן פרנסיסקו 

29.6 – סן פרנסיסקו

30.6 – (שבת) סן פרנסיסקו

1.7 – (צום) סן פרנסיסקו

2.7 – מונטריי

3.7 – מונטריי\המשך דרומה

4.7 – ביג סר \ מורו ביי (?)

5.7 – המשך דרומה

6.7 – 

7.7 – (שבת)

8.7 – LA (דיסני?)

9.7 – החזרת הקראוון

10.7 – LA

11.7 – טיסה לארץ

רוב הטיול יחסית די מתוכנן אבל בכלליות. יש ימים שהשארתי ריקים כי אני לא יודע עדיין מה בדיוק נעשה בהם.  נשמח להצעות!

נסיעות: יש גם ימים שדי מוקדשים לנסיעות, השתדלתי להתייחס לזמני הנסיעה.

סדונה: בהתחלה לא היה בתכנון אבל קראתי המון המלצות פה בפורום על המקום אז ניסיתי כן להכניס את זה. האם לדעתכם כדאי לוותא על פארק ג’ושוע או אפילו על הגרנד קניון כדי לתת עוד זמן לסדונה?

טבע מול אטרקציות: רוב הטיול מתמקד בטבע וטיולים, וזה בכוונה, אבל אנחנו כן רוצים להכניס אטרקציות לילדים איפה שאפשר (בשאיפה גם לא רק יקרים מאד כמו דיסנילנד או סירה בלייק פאוול). נשמח לנלצות לאורך המסלול!

אזור סן פרנסיסקו והחוף: מה כדאי לעשות שם? מודה שעדיין לא חפרתי לעומק על האזור, אבל נשמח לטיפים.

חגים: הסופ”ש הראשון זה Memorial Day, וכל המקומות שבדקתי מחייבים הזמנה של 3 לילות מינימום (כולל ראשון בלילה). מצד שני זה קצת תוקע אותנו בסן דייגו שכבר היה אפשר ביום ראשון להתחיל לנוע מזרחה. לוותר על הלילה הזה ולספוג את העלות (כ-50$)?

ה-4 ביולי יוצא לקראת סוף הטיול כשנהיה באזור החוף\כביש 1. יש המלצות על מקום שכדאי להיות בו (או לא להיות)?

תקשורת: קראתי איזה 100 פוסטים בנושא ועוד לא הצלחתי להבין מה הכי כדאי. באזורים שנהיה בהם, עדיף סים מקומי? עדיף לקנות מראש דרך אתר ישראלי או לקנות שם? עדיף AT&T או T-Mobile ?

סליחה על החפירה ותודה על העזרה!!

הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 1

בוקר טוב,

כמה הצעות שאולי יעזרו:

בשבת שלפני סאלט לייק סיטי, מציע לכם לשהות בעיירה ג’קסון הול. יש שם בית חב”ד נחמד עם אנשים נחמדים וניתן להזמין ארוחות ובוודאי להתפלל במנין.

זו עיירה נחמדה ויש שם משהו נחמד בשבת אחר הצהריים לצפיה.

ניתן להזמין מלונות בהנחת חב”ד אך אני מבין שיש לכם קראוון.

בשבת באזור לוס אנג’לס ניתן להיות באזור סנטה מוניקה.

סן פרנסיסקו יפה ויש מה לעשות 2 או 3 ימים וכן יש מסעדה כשרה ליד המרכז והצ’יינה טאון בשם סברה.

בהצלחה!

הודעה סגורה תודה 0
3.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 2

סן דייגו מומלצת שכונת לה ג’ויה ויש שם קהילה יהודית

הודעה סגורה תודה 0
4.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 1

היי,

אין לי תשובות ספציפית לשאלות שציינת אבל רציתי בכל זאת לציין כמה דברים:

• *לא ברור האם אתם מתכננים להזמין את הקמפינגים מראש או רק ציינת מקומות לינה שמקווים להגיע אליהם – ממליצה כמובן להזמין מראש בפארקים הלאומיים וגם בסנטי לייק בסן דיאגו – בסופ״שים נורא עמוס שם והסיכוי לתפוס מקום קטן מאוד (אני רואה שזה כנראה גם חג לאומי אז בכלל...)

לדעתי הזמן שהקצבתם לקניונלנדס קצר מדי – בערך חצי יום (כי רוצים להספיק גם כמה שעות נסיעה באותו יום?)

לדעתי חבל והייתי מקדישה לו קצת יותר זמן, אפילו על חשבון ציון למשל. לציון נתתם יומיים ובהנחה שלא תעשו את מסלול העליה לתצפית (אולי רק חלק מהמשפחה? נראה לי קשה לעלות לשם עם ילד בן שנתיים) אז לדעתי אפשר לקצר את הזמן בציון ולתת לקניונלנדס יום שלם. אולי על חשבון פליימינג גורג׳? מה תכננתם לעשות שם?

ה-3.6 לדעתי יום של נסיעה ארוכה מדי וגם לא משאיר זמן בכלל במוניומנט ואלי עצמו. יש שם מרכז מבקרים עם מוזיאון קטן אבל אינפורמטיבי, וכמובן אפשר גם לעשות סיור בפארק עצמו (צריך לבדוק איך לוקחים ברכב של הסיור בן שנתיים, או שאולי רק חלק מהמשפחה ילך והחלק השני ירגע בתצפית המרהיבה של מרכז המבקרים..). יש שם גם סיורי רכיבה על סוסים ומסלולי הליכה. 

יש שם אתר קמפינג לא רחוק מהשמורה, אולי אפשר לחלק את הנסיעה לשני חלקים.

לגבי השאלה על תקשורת אין לי תשובה טובה. אנחנו לפני שנתיים וחצי קנינו סים מקומי של t mobile בערך ב-50 דולר לחודש טיול, לא הייתה לנו קליטה כמעט בשום מקום שדווקא בו הייתה לזה חשיבות. אם אתה בעיר גדולה זה פחות קריטי כי אפשר למצוא אינטרנט בוולמארט/מקדונלדס/סטארבאקס, ואז תמיד הייתה קליטה גם לטלפון. אם בשמורת טבע – אין קליטה לשום דבר, לפעמים במרכז המבקרים יש אינטרנט…

פעם הבאה שנסענו והיינו באיזור לא טרחנו לקנות שום פתרון תקשורת.

תהנו!

הודעה סגורה תודה 0
5.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 2

הי splaw תודה רבה על הטיפים!

הודעה סגורה תודה 0
6.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 4

הי sd,

תודה על התשובות!

לגבי מקומות לינה שציינתי – כבר הזמנתי שם מקומות, אלה פארקים שצריך להזמין הרבה מראש. זה גם קצת מגביל בגמישות התכנון כרגע, כי למשל יילוסטון ויוסמיטי הם סוג של עוגנים, אני יכול לשחק עם הלו”ז לפניהם או אחריהם, אבל יהיה קשה למשל להוריד יום מציון כדי לתת עוד יום בקניונלנדס...

לגבי קניונלנדס – אפשר להפוך ולעשות אותו לפני ארצ’ס ואז להקדיש לו יום שלם. האם גם לארצ’ס צריך יום שלם? (סה”כ תכננתי יומיים באזור מואב).

בפליימינג גורג’ אני לא יודע בדיוק מה נעשה שם, פשוט רציתי לשבור את רצף הנסיעות הארוכות ממואב עד לג’קסון, ונראה שיש שם אזור של טיולים\אטרקציות.

לגבי הנסיעה ב- 3.6 ומוניומנט ואלי – ממה שקראתי בפורום קיבלתי את הרושם שמוניומנט ואלי לא מצריך עצירה ארוכה (כתבו שבעיקר רואים הכל מהכביש). חשבתי לעצור שם לשעתיים-שלוש בצהריים ואז להמשיך נסיעה למואב (רק להגיע לקמפ, לא מתכנן עוד משהו ביום הזה). אבל כאן אפשר להתגמש – כדאי להקדיש יותר זמן למוניומנט ואלי?

תודה רבה!

הודעה סגורה תודה 0
7.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 6

היי

לגבי אם כדאי להפוך בין ארצ׳ס לקניונלנדס – קשה לי להגיד

כדאי לראות מה בדיוק אתם רוצים לעשות בכל מקום ואז בהתאם להקדיש את הזמן הרצוי.

אני אישית אהבתי את קניונלנדס יותר מאשר את ארצ׳ס, אבל אני מניחה שזה מאוד אישי.

בשניהם יש אופציות למסלולי הליכה יפים ותצפיות.

אז אין לי תשובה טובה לזה. אולי תנסו להסתכל קצת על תמונות לראות איזה נוף יותר מרשים אתכם – בקניונלנדס יש את נופי הקניון מבחוץ, בארצ׳ס יש את הקשתות היפות. (כמובן שזו הפשטה של מה שיש בכל מקום...)

במוניומנט ואלי אכן רואים מרחוק מהכביש את התצורות, אבל יש גם ממש את השמורה עצמה, שניתן לעשות בה סיור עם גי׳פ ומדריך (יוצאים שם במקום), עם רכב קטן אפשר גם עם הרכב עצמו (לדעתי עם קרוואן אי אפשר להכנס)

אנחנו עשינו עם הרכב שלנו את הסיבוב בשמורה, היה יפה לראות גם מקרוב.

לא יודעת אם יהיה לכם יותר משעתיים שלוש מה לעשות שם, אבל גם את הזמן הזה לדעתי לא יהיה לכם.

מנסיון שלי (אישי לגמרי) לוקח לי בערך שלושים אחוז יותר מזמן הנסיעה בגוגל.

מניחה שעם קרוואן ועם ילדים (גם קטנים מאוד) זה יכול לקחת הרבה יותר.

הנסיעה המתוכננת ליום הזה היא 5.5 שעות לפי גוגל. כמה זמן אתה מעריך שזה יקח בפועל? לדעתי לא פחות מ-8 שעות. 

בכל מקרה, אין דרך להמנע מנסיעות ארוכות, בטוחה שתמצאו את הדרך הנכונה עבורכם!

הודעה סגורה תודה 0
8.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 1

כמה רעיונות לפעילות לילדים שביקשת

בג’קסון הול- אחרי שמסיימים את טטון, תכננו והגענו מאוחר מדי אבל אפשר לרדת במגלשות של הסקי ( לא יודע איך ממש קוראים לזה) . נראה נחמד

במונטריי יש לכם את האקווריום ( גם את זה לא עשינו- אבל האופציה קיימת)

ביציאה הדרומית מסולט לייק סיטי ראינו פארק מים די גדול...למקרה שזה מה שאתם מחפשים.

לגבי תקשורת: אנחנו תמיד קונים חבילה של סים מקומי ודאטה… אבל זה משהו שצריך בסופו של דבר להשוות אם יש ספק ישראלי שנותן לכם מספר ישראלי ודיל טוב, אז אולי יותר כדאי…. אם אתם קונים סים מקומי תדאגו שתהיה לכם אפליקציה חינמית מתאימה לתקשר עם ישראל ( וכמובן שמי שבישראל- יש לו את אותה אפליקציה (: )

נסיעה טובה

הודעה סגורה תודה 1
9.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 8

לגבי סדונה – אם אתם מסתפקים בביקור בתצפיות המומלצות, ביקור בכמה מהשמורות באזור וכו – אז מספיק יום טיול מלא (או 2 חצאים).

אבל אם רוצים גם אטרקציות – כמו ג’יפים, טרקטורונים, קיאקים וכו – כדאי להוסיף עוד זמן.

גם במואב תוכלו למצוא המון אטרקציות – אבל לשם לא השארתם עוד זמן.

אטרקציות ידועות לילדים באזור סנטה קרוז:

https://www.mysteryspot.com/

https://www.roaringcamp.com/

הודעה סגורה תודה 0
10.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 1

רק לגבי התקשורת – אני על הרשת של AT&T, בעלי על הרשת של T-Mobile. 

בגדול, לא חשים הבדל משמעותי באיזורי הקליטה (חוץ מזה שבתוך הבית שלנו, לי אין קליטה שזה הזוי אך קורה).

לדעתי, תקחו את מי שנותן דיל יותר טוב. 

ברגע שיוצאים מאיזורי הישוב (זה יכול להיות גם פארק ליד הבית), גם ככה אין קליטה לאף רשת. לכן חשוב להיות מצויידים באלטרנטיבה לניווט שלא דורשת רשת פעילה. 

הודעה סגורה תודה 1
11.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 9

זכור לי שקראתי איפשהו על איזה “פארק מים” טבעי בסדונה אבל לא מצאתי בגוגל. 

בעיקרון אפשר לתת עוד יום לסדונה על חשבון הגרנד קניון, נראה לך שזה עדיף?

כנ”ל לגבי מואב, אפשר לתת עוד יום על חשבון משהו אחר – פליימינג גורג’ או אחד הפארקים ליד.

תודה על הקישורים!

הודעה סגורה תודה 0
12.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 11

בפארק Slide Rock State Park תוכלו למצוא מגלשות מים טבעיות. הפארק נמצא על הכביש היפה 89A. בדרך צפונה כדאי לבקר גם ב Williams (עיירה של כביש 66). בעיירה יש גם את Bearizona Wildlife Park (לא ביקרתי אבל קראתי המלצה על המקום כאן בפורום).

אולי גם זה יעניין אתכם:

https://www.snowbowl.ski/?season=summer

לדעתי יום מלא בסדונה מספיק בשביל הדברים העיקריים, אלא אם כן תרצו להוסיף אטרקציות כמו טרקטורונים, ג’יפים, טיסה במסוק (מומלץ מאוד!), קיאקים וכו.

כנ”ל לגבי מואב – תתנו יום נוסף רק אם תרצו לעשות את אחת האטרקציות שם.

הודעה סגורה תודה 1
13.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 11

לגבי ״פארק המים״ – כפי שעמיחי ציין, יש באיזור את slide rock state park

שימו לב לא להלהיב את הילדים לגבי זה יותר מדי –

כשאנחנו היינו שם (תחילת אוקטובר, היה עדיין חם בחוץ)

המים היו פשוט ק-פ-ו-א-י-ם!

לא הצלחנו להכנס יותר מעד הברכיים

היו שם ילדים שנכנסו (בצרחות כל פעם), אבל בעיקר היו אנשים ש״השתזפו״ על גדות הנחל.

היו כמה מבוגרים עם חליפות גלישה שנכנסו (חליפות לכל הגוף שמגנות מהקור)

חשוב לציין שהאיזור גם קטן יחסית (אין הרבה ״מגלשות״, לפחות לא באיזור הנגיש בקלות), אז לא לצפות ליותר מדי.

מלבד זה – ממליצה מאד מאד להגיע עם נעליים/סנדלים/משהו עם סוליה טובה (ולא סתם כפכפים)– מאוד מחליק שם וראינו כמה אנשים וילדים נופלים נפילות מאוד כואבות, כולל נפילות על הגב שלדעתי עלולות להיות אפילו מסוכנות.

אתם תגיעו לאיזור ביוני – לדעתי הסיכוי שהמים יהיו בטמפרטורות סבירות הוא קטן מאוד, הייתי מחפשת על זה מידע ספציפי לפני שאני מקדישה לזה זמן (בעיקר כדי לא לבאס את הילדים)

בקיצור – אחרי שהייתי במקום דומה באוסטרליה ומאוד מאוד נהנתי, ממש ציפיתי גם לביקור בפארק הזה, בשבילנו זו הייתה אכזבה, בדיעבד הייתי מטיילת באיזור סדונה במקום (לא היה לנו זמן לשני הדברים)

עוד דבר – שימו לב לתזמון של הביקור אם כן תבחרו לבקר שם, כשאנחנו היינו הפארק נסגר בארבע.

תהנו!

הודעה סגורה תודה 0
14.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 13

באמת נברר על זה, תודה על הטיפים!

הודעה סגורה תודה 0
15.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 13

רק שיהיה לי מדד – כמה קפואים המים? 

יותר מבחורשת טל??

laughlaugh

הודעה סגורה תודה 0
16.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 1

הי,

1. בצדק התאמצת לשלב את סדונה. אבל לדעתי לא הקדשת לה מספיק זמן. כתבת שכבר הזמנת סירה בלייק פאוול אבל לא חושבת שתהיה לך בעיה להזיז את ההזמנה ביום. יש לך פול זמן בלייק פאוול להנות מכל מה שיש לעשות שם, כך שהייתי מרווחת את זמן סדונה. תשארו שם שני לילות, ולמחרת על הבוקר נסיעה לגרנד קניון, ולמחרת, יום חמישי, על הבוקר נסיעה ללייק פאוול, ותוכלו בשקט להספיק ביום הזה את הפרסה (זה על הדרך ולוקח גג ארבעים דקות)  ואנטילופ (תזמינו סיור לאחהצ). אולי אפשר להספיק גם את הסכר ביום הזה, או למחרת אחרי השיט. וגם אם לא, עדיף לוותר עליו ולא על סדונה...

את השיט, כאמור, מציעה להזיז לשישי בבוקר.

2. מצטרפת להערה שאין מספיק זמן לקניונלנדס. וגם תוהה אם לא עדיף ללון במואב ולא בדד הורס, כי דד הורס יוסיף לכם עוד כמעט שעה נסיעה, ביום שגם כך יש בו נסיעה ארוכה, ומומלץ לעשות בה עצירות במקומות מעניינים (אנחנו עצרנו בגולדינגז, שזה ממש בלב המוניומנט ואלי, ובוילסון ארצ'), ולמחרת לארצ'ס יותר מהיר וקל להגיע ממואב מאשר מהדד הורס.

לא הייתי בפליימינג גורג', אז לא לוקחת אחריות על להציע לכם לוותר על זה, אבל זה מאריך את הדרך, וגם ככה יש לכם כאן רצף של ימי נסיעה. יש לי תחושה, גם על סמך זה שהמקום פחות מוכר וגם מהצצה בתמונות וקריאה של מה שיש לעשות שם, שבתוך ים פלאי הטבע שתראו בטיול הזה, זו נקודה שאפשר לדלג עליה בלי שזה ירדוף אתכם אחכ ברשימת ה"יא אללה איך לא היינו שם"…כך שבמידה ואכן מוותרים, אפשר להקדיש יותר זמן לקניונלנדס ודד הורס, ולמחרת להתחיל להצפין לג'קסון.

3. לילה בין קניונלנדס לג'קסון אנחנו עשינו בbear lake north, זה יקח אתכם דרך כביש 89 הנופי יותר.

4. טיטון וילוסטון- ללא דופי😉😄

5. אחרי ילוסטון, נדמה לי שכבר הצעתי לכם בעבר (או למישהו אחר ואני מתבלבלת?) לעצור בlava hot springs, יש שם גם מעיינות חמים וגם פארק מים. את שבת הייתי עושה ליד סולט לייק סיטי, גם בעיר עצמה יש חניון טוב של koa נדמה לי.

6. בדרך מסולט לייק לברייס כדאי לשלב את גובלין ואלי וקפיטול ריף. כך שאולי כדאי לעזוב את העיר כבר ביום ראשון.

7. ברייס-זאיון-וגאס-יוסמיטי-וכו... מצוין. יום נסיעה ארוך כזה מוגאס למאמות' לייק זה אמנם לא קל, ואין מקומות מעניינים לעצור בדרך, אבל תיערכו נפשית…

8. לא מכירה את כביש 1 שדרומה למונטריי אבל מניחה שיהיו כאן מי שידעו לסדר לך שם את היומיים האחרונים.

9. רק יום אחד לדיסני וגם זה בסימן שאלה?? אני מוחה.

הודעה סגורה תודה 0
17.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 16

את השבת האחרונה הייתי עושה באזור סנטה מוניקה/וניס ביץ. ראינו שם בית כנסת ממש על החוף, לא יודעת אם הוא פעיל כי עברנו שם האמצע השבוע אבל שווה לבדוק. 

יום ראשון בדיסני זה לא טוב, תעבירו ליום שני. 

אני חושבת שהייתי מוסיפה עוד יום או חצי יום ביוסמיטי על חשבון הימים הפנויים שיש לכם בהמשך. 

הודעה סגורה תודה 0
18.לאתר בג'קסון קוראים snow king תגובה ל - 8

יש שם מגלשות הרים (משני סוגים), רכבל ופארק חבלים, ולמטה יש מיניגולף, מבוך וטרמפולינת באנג'י.

חוץ מזה בג'קסון אפשר לעשות ראפטינג (ויתרנו בגלל המחיר, הזמן והעובדה שלא רצינו להתפצל וחלק מהילדים פוחדים)

ובמרכז העיירה, איפה שכל ערב בקיץ יש מופע רחוב בסגנון המערב הפרוע, יש חנות צעצועים מיוחדת ומגניבה לאללה.

זה יצא לנו יום בילוי מאוד יקר…

הודעה סגורה תודה 0
19.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 15

היי,

זו שאלה שאי אפשר לענות עליה – 

חורשת טל באיזה עונה? באמצע החורף? בקיץ?

הייתי בחורשת טל כמה פעמים (לא זוכרת בדיוק מתי. אף פעם לא בחורף אבל לא זוכרת אם באפריל או ספטמבר. כנראה שגם וגם)

תמיד נכנסתי למים בלי בעיה כמעט (קר לשתי דקות ואז נעים)

כך שמבחינתי – הרבה יותר קר מאשר בחורשת טל.

באופן כללי אני אוהבת להכנס למקורות מים טבעיים ולא מפספסת הזדמנויות כאלה (במזג אוויר סביר כמובן).

במקרה הזה בחוץ היה מאוד חם אבל המים באמת היו קפואים.

אני גם הייתי שם בסוף ספטמבר/תחילת אוקטובר,

אתם תהיו שם בסוף מאי, סיכוי טוב שלכם יהיה יותר קר

(המים שם הם גם מי הפשרת שלגים)

בקיצור – אם חשוב לכם פארק מים, הייתי מוצאת אפשרות אחרת 

(נראה לי שבאיזור של סולט לייק סיטי יש משהו, בטח יש גם בלוס אנג׳לס)

והייתי משקיעה את הזמן באיזור סדונה במשהו אחר.

הודעה סגורה תודה 0
20.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 1

היי,

הערה חשובה!

הדיון על פארק המים גרם לי להזכר (בהנאה) בחלק זה של הטיול ורציתי להעלות עוד נקודה:

בכביש 89a המחבר (בין השאר) בין סדונה לפלאגסטאף (מניחה שבכוונתכם לנסוע בכביש זה לגרנד קניון) יש חלק של עיקולים חדים מאוד בכביש וגם שיפוע גדול.

אני לא זוכרת אם יש איסור רשמי על נסיעה עם רכב מאורך מסוים בכביש הזה,

או שמדובר רק בהמלצה חמה (כי זו נהיגה קשה), אבל כדאי לברר את הנקודה הספציפית הזו. ובכלל – לעבור על כל הכבישים שאתם מתכננים להיות בהם (בעיקר בשמורות טבע שבהן לפעמים יש כבישים שאי אפשר לנהוג עליהם ברכב מאורך מסוים) ולראות שהתכנון תואם את המציאות.

אתם 7 אנשים אז אני מניחה שאתם עם קרוואן די גדול.

חפשו מקור מידע מהימן/לשמוע מאחרים שנסעו שם בדיוק עם קרוואן.

יכול להיות ואני מגזימה, אבל כדאי לבדוק.

(בכל אופן – יש דרך חלופית מזרחית יותר, והקטע הבעייתי הוא צפוני לפארק המים, כך שתוכלו להגיע אליו מסדונה אם תרצו בכל מקרה)

חיפשתי על זה קצת מידע ברשת, הדיעה לא חד משמעית.

הנה כמה שרשורים שמצאתי:

http://www.irv2.com/forums/f42/89a-sedona-to-flagstaff-11715 8.html

http://www.rv.net/forum/index.cfm/fuseaction/thread/tid/2423 9988.cfm

הודעה סגורה תודה 0
21.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 20

אין בעיה לנסוע עם 30 פיט על 89A

אין בעיה להיכנס למים בחוץ 40 מעלות 

לדעתי עדיף עוד יום סירה בפאוול מיום בסדונה 

מאוד חם שם גם ביוני עדיף להיות קרוב למים😁

הודעה סגורה תודה 0
22.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, תגובה ל - 21

לא אמרתי שאי אפשר,

המלצתי רק לבדוק כי זכרתי שהעיקולים היו מאוד חדים.

נכתב ב-13/04/2018 19:59[עודכן ב-:13/04/2018 20:22]
הודעה סגורה תודה 0
23.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 16

הי גלית, תודה על התגובה המושקעת כרגיל!!

לגבי סדונה – סבבה, אני אנסה להקצות יותר זמן. יש לך המלצות לדברים ספציפיים שהכי מומלצים שם?

לגבי הסירה בלייק פאוול, העדפתי את יום חמישי על פני שישי כדי שלא נהיה לחוצים עם השבת (למרות שעכשיו שאני חושב על זה, בטח יש שעת החזרה לסירה שיכולה להיות מספיק זמן לפני כניסת השבת – צריך לבדוק את העניין).

צודקת לגבי הלינה בדד הורס – במקור רציתי לישון שם בלילה השני במואב, אבל לא היה מקום אז הזמנתי ללילה הראשון, בידיעה שמקסימום אבטל (קשה למצוא מקומות בקמפינג בפארקים...). זה קרוב יותר לקניונלנדס, ככה שאם כן נישן שם בלילה הראשון נוכל לטייל בקניונלנדס ביום שני, לישון במואב ולטייל בארצ’ס ביום שלישי. 

כל שאר ההערות – מעולה!! בדיוק הטיפים שחיפשתי.

ואגב דיסנילנד לא בסימן שאלה – רק איזה יום… blush

תודה!

הודעה סגורה תודה 0
24.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 17

תודה על הטיפ לגבי שבת!

לגבי דיסני – זה כזה הבדל גם ביולי בין ראשון לשני? 

יום שני זה יום החזרת הקראוון, אפשר אולי ללכת בשלישי – זה יום לפני הטיסה חזרה לארץ. עדיף?

הודעה סגורה תודה 0
25.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 19

תודה sd!

אז על מה את ממליצה בסדונה במקום Slide Rock?

הודעה סגורה תודה 0
26.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 21

תודה גלעד,

אגב – לגבי החום בלייק פאוול בתחילת יוני. זה יהיה ברמה של סבל בתוך הקראוון?

כי תיכננו שם גם שבת שלמה…

הודעה סגורה תודה 0
27.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 20

טיפ חשוב, לא חשבתי על זה…

אני באמת אעבור על המסלול ואבדוק…

תודה!

הודעה סגורה תודה 0
28.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 23

1. לגבי סדונה: אם לא סלייד רוק סטייט פארק, יש מקום יותר שקט ומבודד שאנחנו היינו שם, אבל לצערי אני לא זוכרת את שם המקום...פעם עמיחי זיהה ושיער במה מדובר לפי תמונה שצירפתי. איפשהו באזור red rock state park, שצופה על קת'דרל רוק ואפשר להכנס שם למים גם.

למיטב זכרוני נכנסנו למרכז מבקרים ושם הפנו אותנו לשם. חוץ מזה, כדאי להכנס קצת לעיר עצמה, מה שאנחנו לא הספקנו בזמנו. לעשות מסלול ממש יהיה חם מדי לדעתי, אבל הנופים המדהימים פשוט מקיפים אתכם שם.

2. את הסירה צריך להחזיר עד חמש, נראה לי שזה משאיר מספיק זמן להתארגן לשבת. (כמובן תבדקו קודם מתי נכנסת שבת...). בכלל איכשהו במצבים האלה פתאום מגלים שאפשר להכין שבת בשעה וחצי…

הודעה סגורה תודה 0
29.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 26

לגבי החום בלייק פאוול, חייבת להודות שלנו אכן היה סיוט בתוך הקרוואן, אבל יש מצב שהמזגן שלנו לא עבד טוב... (בזמן שהיינו בסירה נמסו לנו כל הקרמים והדאודורנטים והשפתונים, הכל הפך למים) מה שכן, כשאני חושבת על החניון בוואוויפ (בהנחה ששם הזמנת), הוא לא מוצל, ויכול להיות שלחנות ככה יום שלם באמת עלול להיות חם מדי ויקשה על המזגן.

את השבת הראשונה עשינו כבר במואב, ולמרות שגם שם חום אימים, החניון היה מוצל לחלוטין בעצים, וזה מאוד עזר.

לא מכירה חניונים אחרים בפייג', וגם חניונים אחרים ירחיקו אתכם מהאגם, שבטח תכננתם עליו לשבת.

בכל אופן, בהנחה שהמזגן יעבוד, ויהיה לכם את האגם להתרענן בו, אני מאמינה שהחום לא יהרוס לכם. מכירה כמה וכמה אנשים שעשו שם שבת בקרוואן בקיץ והיה להם נהדר.

הודעה סגורה תודה 0
30.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 25

היי,

לא היה לי זמן למשהו נוסף באיזור,

מיהרתי להופעה בסן דיאגו Smile

החברים רשמו כאן בשרשור דברים מעניינים, בטוחה שאחד מהם יתאים לכם.

הודעה סגורה תודה 0
31.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 30

הי

שולחת לך את סיכום הטיול שלנו עם קרואן , יש שם התיחסות לחלק מהמסלול שלכם

https://forum.lametayel.co.il/forum_msg/goto-3872260

הודעה סגורה תודה 0
32.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 20

אני מבין מחלק מגולשי הפורום שאפשרי לעשות את הנסיעה עם קראוון בכביש 89A.

עכשיו עולה אצלי שאלה אחרת – אם אני מגיע מכיוון סן דייגו או לוס אנג’לס, ורוצה להגיע לסדונה לפני הגרנד קניון, אז כדאי לנסוע הלוך וחזור על ה- 89A ?

ואם לא, אז עדיף לעשות אותו בדרך לסדונה (בירידה) או בדרך צפונה (בעליה)?

תודה לעונים!

הודעה סגורה תודה 0
33.תגובה ל: תכנון יותר מפורט - טיול קראוון במערב, אשמח לטיפים! תגובה ל - 17

בהתייחס למה שרונית כתבה, בסנטה מוניקה יש כמה בתי כנסת פעילים: אחד של חב”ד. אחד גדול קונסרבטיבי ועוד אחד אורתודוכסי. באזור שקרוב לבסט ווסטרן פלוס.

הודעה סגורה תודה 0