פורום מרכז אמריקה

ירח דבש קוסטה ריקה ומקסיקו

שלום לכולם,

מחפש המלצות למסלול של כ 3 שבועות-חודש המשלב את קוסטה ריקה ומקסיקו.

בגדול רוצים לשלב בין טיול של נופים וטבע בקוסטה ריקה, לבין מנוחה לאחר מכן במקסיקו .

אנחנו מכוונים ללינה במקומות יחסית נוחים, כאשר התכנון הוא להתפנק קצת יותר במקסיקו ובקוסטה ריקה בשל אופי הטיול אנחנו מחפשים מקומות לינה נוחים אבל לא מלונות מפוארים או כיו”ב. 

כל המלצות, כולל תקציבים משוערים, סיכומי טיולים שלכם או כל טיפ יתקבלו בברכה :) 

נכתב ב-09/04/2018 11:23[עודכן ב-:09/04/2018 11:25]
2.תגובה ל: ירח דבש קוסטה ריקה ומקסיקו תגובה ל - 1

בעיקרון הייתי ממליץ לכם להגדיר מסגרת זמן לכל אחת מהשתיים.למשל שבוע בחופי מקסיקו בשבועיים בקוסטה ריקה או להפך... או אחרת...ככה גם מי שהיה רק באחד יוכל לתת לכם סיוע.

אחרי שתגדירו את מסגרות הזמן תוכלו לבחון תוכניות טיול ועל פיהן גם עלויות. בצד שמאל של הפורום תחת שאלות נפוצות יש את גישת התקציב שלי  שלאורך נסיעה כמו שלכם תוכלו להגדיר די מדויק..

3.תגובה ל: ירח דבש קוסטה ריקה ומקסיקו תגובה ל - 2

תודה.

ראיתי שפרסמת מסלול בתגובה למישהו- אז כמה שאלות אלייך:

1)פוארטו וייחו- מי שלא גולש, יש מה לעשות? ראיתי שהמלונות שם לא משהו בלשון המעטה.

2)רכב – אפשר לקחת לדעתך רכב לכל זמן השהות? יש מקומות שלדעתך עדיף לא לנסוע עם רכב, האם האוטובוסים שם נוחים לנסיעה?

3)מה לגבי סגירת טיולים ואטרקציות- אתה ממליץ בכל מקום לסגור על המקום, האם לדעתך לקחת מדריכים מקומיים וכו’ יותר טוב? בגדול, לזרום במקומות עצמם או שיש דרך לסגור דברים מראש?

זאת התגובה שלך לאחת השאלות בפורום על מסלול:

“אני אולי הייתי מתחיל דווקא בנסיעה לפוארטו וייחו- שגם קצת תתאוששו מהג'ט לג- משם טורטוגרו, אח"כ פואס/לה פאז ומשם לפורטונה-מונטה ורדה וסיום במנואל אנטוניו.

יחסית בחרת בנקודות עצירה מסורתיות- אז השאלה אם דברים לא מסורתיים אתה רוצה למצוא קרוב אליהן או על הדרך? או שאתה בטוח לשינוי תוכניות בכלל?”

4.תגובה ל: ירח דבש קוסטה ריקה ומקסיקו תגובה ל - 3

אז ככה:

הצד הפסיפי הוא הצד המתאים יותר לגלישה. הצד הקריבי יותר מתאים לצלילה/ שנורקל וכאלו שמחפשים יותר את החופים הלבנים. ככה שפוארטו וייחו היא לא לגלישה

במקרה שלכם ברגע שיש חלוקת זמנים בין שתי המדינות אולי לא תרצו חוף בכלל בקוסטה ריקה או שתוכלו להתחיל במנואל אנטוניו ששם יש גם חוף וגם טבע למנוחה אחרי הטיסה.

לגבי רכב. אני באופן אישי תמיד מסתדר שם עם תחבורה ציבורית. רכב בטיול קצר יתן לך גמישות יותר ויחסוך בסיטואציות מסוימות זמן  ...אוטובוס יהיה איטי יותר וכל עצירה בדרך לא תהיה אפשרית. אבל אם יש מעט מוקדים בטיול. הוא הופך לאופציה יותר תחרותית לרכב... ותמיד יש גם שאלות של תקציב ונוחות.

לגבי הזמנות- אם יש לכם דברים שחשוב לכם לעשות, הייתי ממליץ לנסות לתאם מראש. אם אתם רוצים לזרום ויש לכם לפחות 2-3  ימים ביעד כדי להגיע ולארגן את מה תעשו.. אני חושב שאפשר  להחליט במקום. רק  צריך לקחת בחשבון שאולי יש דברים שלא יצאו לפועל בסוף.

לגבי ההמלצה שלי שצירפת. יש מה שהייתי קורא עצירות סטנדרטית, למי שרוצה לעשות את מה שרוב התיירים עם זמן מוגבל רוצים לראות, ויש מי שרוצה לעשות משהו ספציפי או לוותר פה ושם על דברים שכולם עושים ולעשות משהו פחות פופולרי... זה עניין וסגנון טיול של כל אחד אינדיבידואלית, ובסופו של דבר צריך להתאים למסגרת הזמן..

כרגע לדעתי אתם עדיין צריכים להגדיר כמה חוף תעשו במכסיקו וכמה נשאר לקוסטה ריקה.... תצטרכו גם לקנות כרטיסי טיסה בהתאם.. וככה תתחיל להיקבע מסגרת הטיול שלכם והמסלול. וגם באיזו עונה לא ציינת...

5.תגובה ל: ירח דבש קוסטה ריקה ומקסיקו תגובה ל - 4

אני רוצה חודש הבא , במאי.

מה היית ממליץ בקוסטה ריקה אם אני משלב נגיד 8 ימים קוסטה ריקה ואחרי זה עולה לשבועיים במקסיקו באיזור של החופים (איסלה מוחרס,פלאיה והאיזורים בסביבה)?

טיסות אני כבר מחפש ויודע שזה יעלה לי באיזור ה1300 דולר לראש כולל טיסה בין סן חוזה לקנקון.

6.תגובה ל: ירח דבש קוסטה ריקה ומקסיקו תגובה ל - 5

במקרה כזה  בחלק של קוסטה ריקה לא הייתי מכניס בכלל חופים..

יום ראשון- הגעה. אם שעת הנחיתה מאוחרת יחסית זה לישון ליד השדה ( אלאחואלה) ולהמשיך למחרת.

ימים 2-5 פורטונה. אפשרות למגוון טיולי יום, אקסטרים, מעיינות חמים בלילה…

ימים 6-7 מונטה ורדה: יער עננים, חוות פרפרים, צפרדעים וגו.

יום 8- חזרה לאזור השדה לטיסה למחרת. אפשר לנסות להגיע בזמן לסיור קפה באזור אלחואלה.

אם לקחתם רכב ביום 2 אתם יכולים לנסות להגיע לפואס ולמפלי לה פאז ומשם לסיים בלה פורטונה.

לחלק של מכסיקו אני פחות מוצא טעם לתכנן.. יש לכם שבועיים שם הצד הקריבי. תראו מה לעשות לפי מזג האוויר 

מכל מקום שאינו אי תוכלו לצאת לסיור יום לאתרי מאיה, סנוטות, פארקי מים ( לא בהכרח של מגלשות), לדיונות, פעילות סביב החוף ( שחייה עם דולפינים/ שנורקלינג וכו")

7.תגובה ל: ירח דבש קוסטה ריקה ומקסיקו תגובה ל - 6

תודה!

עכשיו לשאלת מיליון הדולר- כולם ממליצים שחופש יותר טוב לחבר לספטמבר כי השנה זה יוצא על החגים וזה עדיף מבחינת ימי חופש.

מקסיקו באיזור קנקון,איסלה מוחרס,פלאייה – ספטמבר זה סיכון? 

8.תגובה ל: ירח דבש קוסטה ריקה ומקסיקו תגובה ל - 7

הבעיה שלשאלה הזו אין תשובה כן ולא. יהיה חם, אבל אם יהיה העיקר שמש או מעונן או רוחות דווקא כשאתם תהיו.. זה לא ניתן לחיזוי. זו עונה רטובה ויש לכם שבועיים..  אני מניח שימצאו מספיק ימי חוף יפים... מה שהצעתי זה לא לתכנן הרבה מראש ולהתאים תוכנית של כל יום למה שקורה מבחינת מזג אוויר.

כמו שציינתי בעבר את השבוע הכי רטוב במרכז אמריקה בכל  טיולי חוותי דווקא בחודש מרץ שהיה אמור להיות נוח לטיול והמקומיים אמרו שהם מרגישים באוגוסט.

9.תגובה ל: ירח דבש קוסטה ריקה ומקסיקו תגובה ל - 8

תודה!

עוד שאלה קטנה- על אילו מלונות תמליץ בקוסטה ריקה , ולמה צריך לצפות? במיוחד באיזור ארנל ומקומות שאשהה בהם מעל לילה (אני מעוניין בחדר יחסית נוח, אבל כמובן במחירים מתאימים)

ולגבי מלונות במקסיקו – המחירים מטורפים, מאי זאת שיא העונה?

10.תגובה ל: ירח דבש קוסטה ריקה ומקסיקו תגובה ל - 9

הסגנון טיול שלי הוא תמיד תרמילאי לעיתים קצת משודרג.  הירח דבש לאנשים יש כל מיני דרישות אחרות. מציע לך לפתוח שרשור חדש ים היעדים שבחרת ולחכות לאחרים שימליצו. כמו כן לעשות חיפוש מתקדם פה בפורום.. כי כבר המליצו הרבה בעבר וגם לעבור על מדור  1001 טיפים ועל בלוגים אחרונים שנכתבו באתר על המדינות הללו.

מאי הוא לא שיא העונה במכסיקו. שים לב שאתה לא רואה מחירים הזו מכסיקו שמופיע עם סימן דולר אלא שאתה באמת רואה דולר אמריקאי.

11.תגובה ל: ירח דבש קוסטה ריקה ומקסיקו תגובה ל - 10

אתה יודע שפואס סגור כבר מעל שנה ?

רק עכשיו גיליתי.

זה אומר שגם המפלים והגנים סגורים שם? אתה יודע משהו לגבי זה?

אם כן, מה תמליץ במקום בדרך לארנל (יש הר געש נוסף בשם אירזו)

12.תגובה ל: ירח דבש קוסטה ריקה ומקסיקו תגובה ל - 11

הוא אכן סגור מאז ההתפרצות באפריל בשנה שעברה. אין צפי לפתיחה. גני לה פאז לא קשורים למתחם הזה. אמורים להיות פתוחים. אירזו הוא אופציה לביקור בהר געש אבל הוא לא בדרך לארנל. ממש על הדרך לארנל אין כ״כ אופציות. אפשר לעשות עצירה קצרה במואייה בשביל לראות את האיגואנות על העצים.. לא יותר משחצי שעה-שעה עצירה, וסטייה לא גדולה מהדרך. או שאפשר לבקר בחוות קפה באזור אלחואלה שגם לא מהווה סטייה רצינית, או בגני לה פז כאמור.

13.תגובה ל: ירח דבש קוסטה ריקה ומקסיקו תגובה ל - 1

אנחנו שילבנו את קוסטה ריקה וניקרגואה והיה מושלם.

מוזמן לקרוא על המסלול שלנו כאן »

http://www.lametayel.co.il/living+la+pura+vida+++%D7%94%D7%9 E%D7%A1%D7%A2+%D7%9C%D7%A7%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%94+%D7%A8%D7 %99%D7%A7%D7%94

14.תגובה ל: ירח דבש קוסטה ריקה ומקסיקו תגובה ל - 1

אהלן, מקסיקו מדהימה כבר ביקרתי פעמיים וזה אף פעם לא מספיק Smile האוטובוסים מעולים, נוחים מחירים טובים. נופים וחופים מעולים יחד עם עושר של תרבות ואכל טעים!! 
אל תפספסו את אזור יוקטן/קווינטנה רו

נכתב ב-06/05/2018 02:22 [עודכן ב-06/05/2018 04:38 על ידי מנהל]
';