פורום אירופה

טיול לוורשה וורוצלב

אנחנו מתכננים נסיעה לוורשה בקיץ והמליצו לי לבקר גם בוורוצלב, שהבנתי שהיא ממש רחוקה מוורשה. מישהו אולי יכול להגיד לי אם עדיף לטוס לשם או לקחת רכבת? זאת נסיעה יפה ברכבת? וכמה ימים כדאי להקצות לטיול כזה? חמישה ימים יספיקו או שזה יהיה לחוץ מדי?

חוץ מזה, קראתי בכתבה הזאת  http://bamerkaz1.co.il/טיפים-לתכנון-נסיעה-ל חול-בראש-שקט/ שכשטסים לחו”ל כדאי שחוץ מהמזומן יהיה גם כרטיס אשראי בינלאומי, אז אני מתכוונת לקחת את הכרטיס שלי, אבל מה אמור לצאת זול יותר מבחינת העמלות של הכרטיס – לגהץ באשראי בחו”ל או להוציא מזומן מכספומט?

הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.תגובה ל: טיול לוורשה וורוצלב תגובה ל - 1

לגבי חלוקה בין וורשה לוורצלב.

1 הן רחוקות אחת משניה.

2 תלוי לכמה ימים החופשה מתוכננת בכללי.

כרטיס אשראי צריך להיות בילאומי.ואת חייבת לזכור את הקוד הסודי שלך.כי בחו”לח את צריכה להכניס את הקוד בכל קניה.

הודעה סגורה תודה 0
3.תגובה ל: טיול לוורשה וורוצלב תגובה ל - 2

ורוצלב עיר יפה ונעימה ובהחלט שווה ביקור

היא רחוקה מוורשה. לדעתי כדי למצות ביקור בשתיהן צריך מינימום שבוע ימים ( אפשר גם יותר)

הנה בלוג שלי על טעימה מורוצלב http://www.lametayel.co.il/ורוצלב+מתקשטת+לחג

הודעה סגורה תודה 0
4.תגובה ל: טיול לוורשה וורוצלב תגובה ל - 1

לשאלתך על כרטיס האשראי – זה תלוי איזה כרטיס יש לך.

לאומיקארד לוקחים עמלה של 3% ולא משנה אם זה “גיהוץ” או משיכה בכספומט.

בויזה כאל ובישראכרט יש הבדל וזול יותר לגהץ (גיהוץ 2.3-2.5%, משיכה קרוב ל 4%).

כל העמלות האלה זה מעל השער היציג.

שימי לב שהעמלה היא באחוזים ואין בעיה למשוך גם סכום קטן (פעם זה היה אחרת ויש אנשים שלא שמו לב לשינוי ועלולים להטעות אותך).

שימי לב לעוד משהו. בפולין (כמו בעוד מדינות שאינן ביורו או דולר) יציעו לך בהרבה מקומות לחייב אותך בשקלים או יורו או דולר. תגידי לא!! זה יעלה הרבה יותר. שערי ההמרה לשקל יהיו גרועים, ואם ימירו לך ליורו או דולר תקבלי גם שער רע וגם עוד המרה אח”כ לשקל בעוד עמלה. השאלה יכולה לבוא מהמוכר כשאת מעבירה את כרטיס האשראי, או שהשאלה תופיע על צג של כספומט במשיכה. הכי זול יצא לך אם תגידי שאת רוצה שיחייבו זלוטי.

נכתב ב-15/02/2018 10:56[עודכן ב-:15/02/2018 10:58]
הודעה סגורה תודה 1
';