פורום אוסטרליה ניו-זילנד

כמה שאלות כלליות על התחלה של תכנון טיול..

שלום לכולם, 

אני חייל משוחרר שחוסך כרגע כסף לטיול של אחרי הצבא וללימודים. 

אני מתכנן להתחיל ללמוד באוקטובר 2019 ואני מתכנן את הטיול לחודשים מתחילת מרץ 2019 עד סוף ספטמבר-תחילת אוקטובר 2019. סה”כ כ-7 חודשים. 

המקומות ומשך הזמן הכללי שאני מעוניין לבקר ולהקדיש לכל יעד הם: כ-4-5 חודשים באוטרליה וניו זילנד (עם גיחות לפיג’י וטסמניה), בערך חודש בפיליפינים ואולי חודש ביפן אם יתאפשר מבחינת מזג אוויר ועלויות. 

אני מודע לעונות ההפוכות ביחס לישראל ולעונות הרטובות בחלק מהמקומות הנ”ל.

1. רציתי לדעת אם אפשרי לעשות טיול כזה בתקופת הזמן שאני מתכנן, כלומר, האם היעדים מסתדרים עם מזג האוויר והעונות בתקופת הזמן המתוכננת. 

2. האם הגיוני להעריך טיול שכזה בכ-65-70 אלף ש”ח כולל הכל? 

*אני אהיה מוכן כמובן לקצר שהות במקום מסוים אם זה יוביל לחיסכון בכסף בלי לפגוע משמעותית בהספק ובחוויה הכללית של אותו מקום. 

כמו שאתם רואים אני ממש בהתחלה של העניין ואם משהו לא ברור או לא מובן אשמח שתאמרו ואשתדל להסביר טוב יותר.

תודה רבה מראש לעוזרים!

נכתב ב-12/02/2018 17:58[עודכן ב-:12/02/2018 18:01]
2.תגובה ל: כמה שאלות כלליות על התחלה של תכנון טיול.. תגובה ל - 1

וואו, זה חתיכת תכנון מוקדם.

כדאי להתחיל מניו זילנד, שתהיה כנראה הכי בעייתית מבחינת מזג אוויר. אוסטרליה אחריה, פשוט כי אין שום היגיון לנסוע בחזרה לאסיה ושוב לפסיפיק. באוסטרליה בכל עונה בשנה יש אזורים גרועים יותר וטובים יותר מבחינת מזג אוויר, אבל לא פירטת לאן בכלל אתה רוצה לנסוע באוסטרליה. את פיג’י עד כמה שידוע לי כדאי לעשות באזור הקיץ (שלנו) כי בחורף (שלנו) יש גשם רב. אין לי מושג מה העונות לפיליפינים. ליפן האביב והסתיו נחשבים העונות הטובות. 

מבחינת עלויות, בחרת ערימה של יעדים שלא נכללים בחבילת טיסה אחת, אז זה הולך להיות סעיף הוצאות ענק. גם כל המדינות שבחרת חוץ מהפיליפינים הזולה יותר (לא אתייחס לפיג’י כי אין לי מושג) הן יקרות, וגם תלוי איך תטייל בהן: השכרת רכב תקפיץ מחירים, מצד שני אין מה לקנות רכב בשביל טיול של פחות מ-3 חודשים בניו זילנד, וכנ”ל באוסטרליה. כמובן ששבוע בעיר יקרה (סידני, טוקיו) יהיה יקר מאוד יחסית ללמשל טיול בטבע ובטח בקמפינג. אז הכל תלוי בך, באיזה טיסות תמצא, מה רמת החיים שלך, מה בכלל המסלול שלך בכל מקום. חוץ מזה, עכשיו יותר משנה לפני היציאה המיועדת, ורק בחודש האחרון עם שינוי הדולר 70000 שקל הופכים ל-900 דולר פחות. או שתתאים את התוכניות לסכום שיש לך, או שתחליט מה סדר העדיפויות שלך ועל מה אתה לא מוכן בשום פנים ואופן לוותר ואז תתאים את סכום החיסכון לטיול שאתה רוצה. 

3.תגובה ל: כמה שאלות כלליות על התחלה של תכנון טיול.. תגובה ל - 2

בהמשך למה שכתב הכבש, שים לב שטסמניה די דומה לניו-זילנד מבחינת העונות, ולכן ייתכן ותצטרך לוותר עליה אם תבחר בניו-זילנד.

אני לא בקיא לגבי העונות באסיה, אבל מבחינת הפסיפיק, תתחיל בניו-זילנד, משם החל מחודש מאי אתה יכול לנסוע לפיג’י (או לאי אחר), ואחר כך לאוסטרליה (העונה תתאים לאזור הטרופי באוסטרליה כי זה יהיה החורף בחצי הכדור הדרומי.

אופציה שנייה, אחרי ניו זילנד לנסוע לאוסטרליה, ואז אם אתה מסיים באוסטרליה בסביבות יולי אז לטוס לטונגה שזו עונה טובה לשחות עם לווייתני ה-Humpback (יש לקחת בחשבון שהעלות גבוהה).

4.תגובה ל: כמה שאלות כלליות על התחלה של תכנון טיול.. תגובה ל - 3

לפני שיבהילו אותך יותר מדי, רק לפתוח לך את המחשבה

אני ביליתי סה”כ חודשיים באוסטרליה והוצאתי (לא כולל כרטיסי טיסה) 690$

כמובן שאופן הטיול הזה לא מתאים לכולם, אבל אם לא מפריע לך למתוח את הגבולות של עצמך, יש לי כמה טיפים לתת איך לחסוך עלויות (ועדיין כמובן לטייל ולא למות ברעב).

*כנראה שבסך הכל חזרתי מורווח מהטיול, על אף שלא עבדתי תמורת כסף, אם נחשיב את הכסף המזומן שקיבלתי מאנשים רנדומליים והמציאות שמצאתי-שאני יכול למכור בקלות

טרמפ במשאית
טרמפ במשאית
שינה בבניין שפלשו אליו (Squat)
שינה בבניין שפלשו אליו (Squat)
טרמפים באורך מדינת ישראל (סידני-מלבורן)
טרמפים באורך מדינת ישראל (סידני-מלבורן)
5.תגובה ל: כמה שאלות כלליות על התחלה של תכנון טיול.. תגובה ל - 4

הי,

מצטרף להמלצה להתחיל בניו זילנד. אפריל כבר נחשב לסוף העונה כך שעדיף להגיע כמה שיותר מוקדם. אחרי זה כבר מתחיל להיות קר ומושלג והרבה פחות מתאים לטרקים.

בפיליפינים, חודשי הטיול האידיאליים הם אותו הדבר (נובמבר-אפריל), אבל בהחלט ניתן לטייל גם בקיץ. זה מחוץ לעונה כך שיוזיל לך עלויות, יש פשוט הרבה יותר משקעים בתקופה הזו (טיילתי פעמיים בפיליפינים ביולי-אוגוסט כך שבהחלט אפשרי!).

לא יודע לגבי יפן, לדעתי דומה לישראל, אבל בדיקה קצרה באינטרנט תניב לך תשובה.

לגבי לאן להמשיך מניו-זילנד, לא חושב שהקרבה לאוסטרליה חייבת להיות שיקול,

בכל מקרה מדובר על טיסה. אם מבחינת מזג האוויר יש עדיפות למסלול אחר אפשר ללכת לפי מזג האוויר (בהתחשב בשיקולים כלכליים כמובן).

';