פורום טיולי משפחות

מסלול באגמים בצפון איטליה לאוגוסט 2018

שלום,

אנחנו (שני הורים וילדה שתהיה בת 5.5) מתכננים טיול של שבועיים לאזור האגמים בצפון איטליה באוגוסט. החלטנו לוותר על אגם גארדה, למרות האטרקציות שבו, מטעמי חום, צפיפות ונופים פחות מרשימים בעינינו ולהתמקד באגמי קומו, לוגאנו ומאג’ורה (כולל קנטון טיצ’ינו).

המסלול שתכננו, פחות או יותר הוא (בהנחה שיומיים “יתבזבזו” על טיסות. בטיסות עם הילדה אנחנו מעדיפים לטוס בשעות נוחות גם במחיר של ימי טיול):

1. יום אגם אורטה והר מוטרונה

2. יום שיט לאיים הבורומאיים

3. יום לאורך החוף המערבי של אגם מאג’ורה (עיירות, וילות, רחצה באגם, וכו’)

4. יום עמק מאגיה

5. יום עמק ורסקאזה

6. יום בבלינצונה ואסקונה כולל רחצה באגם

7. יום נוסף בטיצ’ינו – כאן אנחנו מתלבטים – האם לנסוע לעמק צ’נטוואלי, למרות הבעיות הלוגיסטיות בנסיעה עם הרכבת שקראנו עליהם? אולי עוד יום לעמק מאגיה שנראה שיש בו המון אתרים לביקור על פני שטח גדול? אולי משהו יותר בעומק שוויץ?

8. יום בהר תמרו

9+10. יומיים באגם לוגאנו (מה שנספיק מבין פורלצה, מסלול הזיתים. מונטה ברה, מונטה סן סלבטורה, המרפסת של איטליה)

11+12. יומיים באגם קומו (בלאג’יו, מנאג’יו, וארנה, הדרך הירוקה, רחצה באגם). היומיים האלה מרגישים לי קצת ריקים – כדאי להוסיף עוד משהו?

אשמח לחוות דעת על המסלול, ולהתייחסות לשאלות שבתוך התיאור.

בנוסף, יש לי עוד כמה (הרבה Wink ) שאלות למי שהיה באיזור:

1. עד כמה השיט באגמים (השיט לאיים הבורומאיים, שיט במעבורת עם מכוניות באגם קומו, אהשכרת שירה לשיט עצמי) גורמת למחלת ים? בן זוגי רגיש קצת למחלת ים. למשל, כשהפלגנו בסירת מנוע בהאלשטאט באוסטריה הוא הרגיש קצת לא טוב אחרי הירידה לחוף, אבל כשהפלגנו באגם בלד בסלובניה היה לו בסדר גמור.

2. האם יש מקומות שכדאי להימנע מהם מטעמי צפיפות ופקקים בחג של ה 15 באוגוסט? מה לגבי ימי ראשון?

3. באיזה כיוון כדאי לעשות את הטיול – מאורטה לקומו או להפך? כרגע אני נוטה להתחיל מקומו (בסדר ההפוך ממה שכתבתי) כי הימים שם פחות עמוסים, אז יהיה יותר קל כשנגיע משדה התעופה.

4. עד כמה חשוב להזמין דירה עם מזגן באוגוסט? האם כדאי להזמין לינה כבר עכשיו, או שחלק מהדירות נפתחות להזמנה רק באביב (כמו שראינו באלפים הצרפתיים, למשל, בשנה שעברה)?

תודה מראש לכל העונים!

לילך

הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.תגובה ל: מסלול באגמים בצפון איטליה לאוגוסט 2018 תגובה ל - 1

שלום לילך

אזור מקסים בחרתם לטייל. היינו הקיץ בשבועיים די דומים. מצרפת לך את הסיפור שלי לרעיונות. 

אני חושבת שבראש ובראשונה את צריכה להחליט כמה מקומות לינה את רוצה ואיפה. ולפי זה לסדר ולהבין את המסלול. 

בקשר לעמק צ’נטוואלי. אנחנו תיכננו ולא עשינו כי עשינו שינויים לוגיסטיים כללים בטיול עקב הצטרפות הבת ברגע האחרון לטיול וזה ירד. בכל מצב גם אני לא אהבתי את עניין הלוגיסטיקה ולאחר בחינת העניין העדפתי לעשות את עמק צ’נטוואלי ברכב ולא ברכבת. הלינה שלנו היתה בקנוביו ותיכננתי סיבוב מעגלי שיכלול את עמק צ’נטוואלי ועמק קנוביו וכמובן את הרכבל בראסה. בתיכנון זה היה נראה לי יום מקסים. עמק מאגיה מקסים אבל לא רואה למה לחזור פעמיים.

לימור

הודעה סגורה תודה 0
3.תגובה ל: מסלול באגמים בצפון איטליה לאוגוסט 2018 תגובה ל - 2

תודה רבה לימור!

לא ציינתי את זה בפוסט המקורי, אבל בהחלט קראתי כבר את הסיפור שלך, ולמדתי ממנו הרבה Smile

לגבי מקומות לינה – בדרך כלל אני עובדת הפוך – קודם חושבת איפה לטייל ואחר כך בוחרת מקומות לינה שיתאימו למה שרוצים. הפעם, ספציפית חשבתי על שניים או שלושה מקומות לינה – אחד באיזור לוגאנו-קומו (בפורלצה או מנאגיו) ואחד או שניים ליד אגם מאג’ורה (אם שני מקומות – אחד באיזור אסקונה ואחד באיזור סטרזה. אם מקום אחד – אז איפשהו באמצע ביניהם). זו תהיה לנו פעם ראשונה שמטיילים על הילדה בטיול עם יותר מכוכב אחד, אבל אני מקווה שהיא מספיק גדולה כדי שזה כבר יתאים …

לגבי עמק צ’נטוואלי – האם סיבוב ברכב לא ידרוש הרבה זמן על הכביש? (אנחנו עם ילדה, ולכן לא מתאים לנו יום שרובו נסיעה).

לגבי עמק מאגיה – הכוונה היתה כמובן לא לחזור פעמיים לאותם מקומות Wink אלא שנראה לי שבקצב הטיול שלנו, שהוא לא מהיר במיוחד, לא נמצה בהכרח את כל האתרים בעמק ביום אחד, במיוחד משום שיש התפצלויות לעמקי-משנה, ולכן אולי כדאי לחלק את עמקי-המשנה על פני יותר מיום אחד.

הודעה סגורה תודה 0
4.תגובה ל: מסלול באגמים בצפון איטליה לאוגוסט 2018 תגובה ל - 1

קודם כל מה זה אהבתי את המסלול wink ואת הקצב והכול.

עכשיו לשאלות

השיט נטול מחלת ים (תשובה ממי שלא מסוגלת לעלות אפילו על מזרון מים בכינרת).

עם מה להתחיל ועם מה לסיים? להערכתי ההבדלים במחצית אוגוסט מינוריים, ובכל מקרה זה לא אגם גארדה מבחינת העומס. מצד שני----לא לצפות לבקתה מבודדת ואפס אנשים..יש תיירות, הרבה.

בכל מקרה המרחק משדה התעופה-שעת נחיתה והמראה אני מניחה שיהיו משמעותיים בהקשר זה יותר מאשר העיתוי של אוגוסט.

אבל--- אני סבורה שאפשר בשקט לפצל ל2- נקודות לינה- האחת לטובת אגם מאגורה ודרום טיצינו (7 הימים הראשונים)

והשנייה לטובת אגם לוגאנו קומו (כולל מונטה תמארו)

המרחקים לא גדולים בסופו של דבר.

הודעה סגורה תודה 0
5.תגובה ל: מסלול באגמים בצפון איטליה לאוגוסט 2018 תגובה ל - 4

תודה רבה יונית על התשובה המפורטת והמחמאות wink

הודעה סגורה תודה 0
6.תגובה ל: מסלול באגמים בצפון איטליה לאוגוסט 2018 תגובה ל - 5

מסלול מעולה, לילך! אין לי ולו גם הערת ביקורת אחת קטנה…

א. השייט באגם מגו’רה שלו וקצר – אין סיבה לחשוש ממחלת ים

ב.רוב היעדים שלכם לא מוגדרים כאטרקציות תיירותיות קלאסיות. אולי האיים הבורמיים – 

ג.לא יודע. לא נראה לי קריטי

ד. היינו ביולי באיזור. ישנו בלי מזגן. גם באגם מג’ורה. ביום היה חם מאד, בלילה נעים. אנחנו לא מאד רגישים לחום. לומר שאני לוקח אחריות על זה?… לא בטוח…

כמה הערות: צ’נטוואלי – הכי פחות הרשים אותנו מכל הטיול הזה. בדיעבד, הייתי אולי עושה עם רכב ולא ברכבת.

עמק ורזסקה – ביום יפה, בעיני אסור לוותר

אגם קומו – אם אתם אוהבים לטייל ברגל שווה לעשות את הGREENWAY WALK  או אפילו חלק ממנו

הודעה סגורה תודה 0
7.תגובה ל: מסלול באגמים בצפון איטליה לאוגוסט 2018 תגובה ל - 6

תודה גיל! אנחנו בהחלט מתכננים על ה greenway walk Smile

הודעה סגורה תודה 0
8.תגובה ל: מסלול באגמים בצפון איטליה לאוגוסט 2018 תגובה ל - 1

אין לי דרך לעזור כי עברו המון שנים מאז הייתי שם. אבל אשמח לקרוא סיכום טיול שלכם אחרי שתחזרו wink

הודעה סגורה תודה 0
9.תגובה ל: מסלול באגמים בצפון איטליה לאוגוסט 2018 תגובה ל - 8

תודה! מקווה שיהיה לי הפעם כח לכתוב (אחרי הטיול השנה לאלפים הצרפתיים ובשנה שעברה לזצבורגלנד התעצלתי angel)

הודעה סגורה תודה 0
';