פורום אסיה-המזרח הרחוק

טיול אחרי צבא בפברואר

היי heart

אני וחברה שלי תיכננו לצאת בסביבות פברואר לטיול אחרי צבא של בערך חצי שנה במזרח.

התכנון הכללי הוא להתחיל בפיליפינים ולטייל מערבה עד שנגיע לצפון הודו (איזור לדאק ששמעתי שהוא מאוד יפה) ביולי או אוגוסט.

יש לנו כמה שאלות:

1. קראנו באינטרנט אבל נשארנו די מבולבלים בנוגע למזג האוויר. ברור לנו שהוא משתנה מאוד בין איזורים שונים, אבל באופן כללי פברואר-אוגוסט זאת תקופה טובה לטייל במזרח? בטבלה באתר למטייל כתוב שברוב המדינות לא מומלץ לטייל החל ממאי-יוני, זה בגלל שהמונסונים מסוכנים או פשוט בגלל שחם?

2. אנחנו לא רוצים לתכנן יותר מדי את הטיול מראש, אבל יש דברים ספציפיים שכן הייתם ממליצים לקרוא עליהם או לתכנן אותם? 

3. מבחינת ויזות לפי מה שהבנתי רק הודו בעייתית ולכל שאר המדינות (פיליפינים, ויאטנם, לאוס, תאילנד, בורמה, נפאל) צריך במקסימום ויזה שאפשר להוציא באינטרנט כמה ימים לפני שנכנסים למדינה ולהראות כרטיס יציאה ממנה. כמה זמן מראש צריך להוציא ויזה להודו?

4. יש לכם טיפים שיעזרו לנו או מקומות לא מוכרים שאתם ממליצים לנו להגיע אליהם?

 

תודה מראש וחג שמח laugh

הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.תגובה ל: טיול אחרי צבא בפברואר תגובה ל - 1

ממרץ אפריל למשל בלאוס/תאילנד/בןרמה  -לא שמסוכן

 חם מאד

יבש

פחות ירוק ויותר צהוב

ושורפים שדות אורז וגזם

האוויר מלא עשן באיזורים מסויימים

דווקא מאוגוסט ספטמבר ואילך באיזורים האלה יותר נעים 

אמנם יש מונסונים וגשום לפעמים

אבל זה הרבה פחות מפריע – לדעתי

מחום ועשן

הודעה סגורה תודה 0
3.תגובה ל: טיול אחרי צבא בפברואר תגובה ל - 1

הערה קטנה בקשר לויזות – נכון להיום, במידה ומגיעים בטיסה להודו אפשר להוציא ויזה דרך האינטרנט לשהייה של עד 60 יום. תקבלו אישור למייל ותצטרכו להדפיס אותו. ממליץ לקרוא על זה באתר השגרירות ההודית ולראות אם מתאים לתוכניות שלכם (או לשנות אותן בהתאם...) יש אתר נוח לשגרירות ההודית בישראל, חפשו אותו בגוגל. אם רוצים להישאר מ 60 יום צריך להוציא ויזה דרך שגרירות הודו. גם במקרה זה ממליץ לקרוא על התנאים (אפשר לקבל מידע מפורט על זה גם פה באתר).

 

אם הבנתי נכון את המסלול שלכם, אז אתם מתכננים להגיע לנפאל באזור יוני או יולי (מתחילים בפיליפינים וממשיכים מערבה) בעוד שהתקופה המומלצת לטרקים בחצי השנה שלכם היא מרץ - אפריל. אין מה לנסות לעלות להרים בתקופת המונסונים. קחו את זה בחשבון.

הודעה סגורה תודה 0
4.תגובה ל: טיול אחרי צבא בפברואר תגובה ל - 3

אז לדעתך זו לא תקופה טובה לטוס למזרח?

הודעה סגורה תודה 0
5.תגובה ל: טיול אחרי צבא בפברואר תגובה ל - 4

לדעתי כל תקופה היא תקופה טובה לטייל במזרח, רק צריך לדעת איפה במזרח.

 

 

במקרה שלכם, אתם יכולים להקדיש את פברואר מרץ לפיליפינים, תאילנד, ויטנאם לאוס (שימו לב שצריך לבחור, זה זמן קצר לכל המדינות יחד). אפריל בנפאל (כמה שיותר מוקדם באפריל לצאת לטרקים יותר טוב), מאי יוני יולי ואוגוסט להודו, ואפשר גם טיבט או סין, ואולי לקנח בשבועיים באיים של תאילנד שם הגשם פחות מפריע (מומלץ להתייעץ בפורום תאילנד כאן באתר בעניין זה) או, אם תחליטו שזה הכיוון, לבדוק מה האפשרויות באוגוסט בוויטנאם ולאוס. התכנון המקורי שרשמתם התעלם מנושא מזג האוויר, אבל עם קצת ידע וגמישות מחשבתית, ואולי תוספת של טיסה אחת לעומת התכנון המקורי תוכלו להרוויח טיול וחוויה נהדרת. ומכיוון שאני חושב ששבע מדינות שאחת מהן היא הודו – מדינת ענק שגדולה מכל שש המדינות האחרות ביחד (ושאני חוזר אליה כטייל כבר עשרים שנה, עכשיו כבר כמשפחה ונפעם כל פעם מחדש) זה יותר מדי לטיול של חצי שנה, תכנון מחדש ישפר את הרעיון ההתחלתי.

 

בקיצור – אל תחששו. תכננו ותהנו.

הודעה סגורה תודה 0
×
';