פורום אסיה-המזרח הרחוק

קצת מבולבלת. קצת הרבה

היי.

מעל חודשיים מנסה לתכנן טיול שמשתנה בכל יום.

כרגע- אני טסה למונגוליה בתחילת יולי. 

תחילת אוגוסט עד אמצע ספטמבר נמצאת בסין בסצ'ואן+ יונאן (לפי המלצתכם מזג האויר טוב )

ואז !! ואז אני תקועה. לאין אני ממשיכה באמצע ספטמבר ??

להודו+נאפל  (לצערי הרב ) לא מתאפשר לי להגיע בגלל בעיה בריאותית.

התכנון בגדול הוא לאוס ואז פיליפינים (פיליפינים בנובמבר/דצמבר)... אבל זה לא העונה.

וויאטנם לא ככ רציתי אבל זה אופציה יחידה (וגם היא לא מבריקה) להגיע בספטמבר... שגם זה חצי כוח .

חברים עזרו לי......

תודה!

הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.קצת מבולבלת. קצת הרבה תגובה ל - 1

אני יודע שזה יישמע קצת "מטורף" אבל - ני זילנד..

הבנתי שאפשר לטייל שם מסוף אוקטובר, משהו כזה.

בכל מקרה תהני ובהצלחה.

הודעה סגורה תודה 0
3.קצת מבולבלת. קצת הרבה תגובה ל - 2

חשבתי להגיע לניו זילנד. אבל אם כבר אז בסוף הטיול (נובמבר/דצמבר)

עדיין מאמצע ספטמבר יש לי בועה ריקה.....

הודעה סגורה תודה 0
4.קצת מבולבלת. קצת הרבה תגובה ל - 1

היי חן,

למה את כותבת שלאוס בספטמבר זו להעונה?

אפשר לטייל בלאוס בספטמבר ללא שום בעיות, אפשר גם בבורמה ובעוד ארצות נוספות (סרי לנקה, תאילנד, להמשיך מתוך סין אל תוך טיבט ועוד).

טיול מהנה,

הודעה סגורה תודה 0
5.קצת מבולבלת. קצת הרבה תגובה ל - 1

אפשר לטייל בלאוס בספטמבר. יהיה גשום פה ושם. אבל אם את נוסעת לניו זילנד בהמשך ממילא תהיה מורגלת בגשם...

הודעה סגורה תודה 0
6.קצת מבולבלת. קצת הרבה תגובה ל - 1

כל דרום מזרח אסיה פתוחה בפנייך, לרבות לאוס. לא הבנתי למה ויטנאם כן אבל לאוס לא - הבדלי האקלים לא משמעותיים. מה גם שמזג האוויר אמור רק להשתפר עם הזמן.

הודעה סגורה תודה 0
7.קצת מבולבלת. קצת הרבה תגובה ל - 6

מרגיש שכבר כל הטיול שלי הוא ״כמעט״ בעונה ואין ספק שזה משפיע על הטיול. הסתכלתי בטבלת מזג האויר של האתר וספטמבר מסומן באדום על לאוס, רשום שזה לא העונה, אפילו לא ביניים..

הודעה סגורה תודה 0
8.קצת מבולבלת. קצת הרבה תגובה ל - 7

העונה ה"פורמלית" בדרום מזרח אסיה (לפי מה שאני יודעת, לא לפי טבלאות) זה פלוס מינוס נובמבר-פברואר. ועדיין, בדרום מזרח אסיה מטיילים כל השנה, וספיציפית באוגוסט-אוקטובר מטיילים שם מלא כי זה נופל על חופשות הקיץ (בישראל ובעולם). מנסיון אישי אני יכולה להגיד שטיילתי בלאוס באוגוסט עד סוף ספטמבר, ולא הרגשתי שהגשם פגם לי בתוכניות מעבר לכך שבימים גשומים יצאתי מהגסטהאוס שעתיים-שלוש אחרי התכנון המקורי שלי. נו, אז אכלתי שעתיים ארוחת בוקר עם המטיילים האחרים במקום חצי שעה. זה חלק מהנינוחות של הטיול. אולי חלק מהדרכים יהרסו בגלל הגשם, אבל שוב - זה אולי גדול, אני לא נתקלתי בזה למעט בדרך אחת. לאוס זה לא מקום של חופים (כי אין) ושל טראקים (כי כמעט אין, הרוב זה הייקינג יומי).

עוד אפשרות, אם את בכל זאת לחוצה ומתאפשר לך - לדחות את הטיול בשבועיים-שלושה.

הודעה סגורה תודה 0
9.קצת מבולבלת. קצת הרבה תגובה ל - 7

טיילתי בדרום מזרח אסיה ביון יולי לאמצע אוקטובר

כן היה גשם. בעיקר מהצהריים.

ממש לא הרס את הטיול. בוודאי אם האופי של הטיול הוא טיולי יום.

תהני

הודעה סגורה תודה 0