היי, הגעת לארכיון פורום למטייל. ניתן לצפות בפוסטים אך לא ניתן להגיב.
יש לך שאלה? אנחנו מחכים לךבפורומים החדשים!

פורום טיולי משפחות

לחם ושעשועים או שבוע ברומא למיטיבי לסת

אחרי ה מ ו ן זמן שלא הייתי פה
תיאור של שבוע (קצר מדי) ברומא
זה לא בדיוק משפחות עם ילדים, כי הילד המדובר מספיק גדול כדי שבמסעדות שישבנו בהן יגישו לו את החשבון
אבל זה בהחלט יכול להתאים לילדים יותר גדולים ובעיקר להורים שלהם, שעמלים בסופי שבוע על דיווחים שוטפים לפורום

יאללה, נתחיל.
הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.הקדמה תגובה ל - 1
הילד תיכף מתגייס וזה הזמן לטייל איתו לפני שאי אפשר.

התקציב לחוץ ולכן כשראיתי בישראייר בשבוע האחרון של אוגוסט כרטיסים לשבוע האחרון של אוקטובר ב- 360$ הם נרכשו מייד. תמיד יש אפשרות שנגלה אותם כמה ימים לפני ב 199$- הרי זו לא העונה, אבל המחיר היה טוב מספיק כדי לקנות וזהו. חוץ מזה- כרטיסים לשניים תמיד קל יותר מכרטיסים לשישה. גם כשמפסידים זה ממש בקטן והמרווח לטעויות הרבה יותר גדול בלי לאכול את הלב...לשמחת הקמצן הקטן הפנימי- המחירים לא ירדו, רק עלו.

למזלנו הטוב אנחנו מצויידים בחברים איטלקים שהשאירו לנו דירה חמודה בלב הצנטרום. שתי דקות מפונטנה די טרוי לכיוון אחד ושלוש דקות מהמדרגות הספרדיות לכיוון השני.

לי פעם שניה ברומא, לבחור פעם ראשונה. הקונספט שנבחר- אוכל טעים, גלידות למכביר, ובינהם משובצים אתרי החובה, שלל כנסיות והרבה להסתובב. "בנק" אפשרויות ששיבצנו בלוח הזמנים ובהתאם למזג האוויר- ידענו שחלק מהימים יהיו גשומים.
קולוסאום ביום יפה.jpg
הודעה סגורה תודה 0
3.יום שלישי- רק הגענו וכבר בולסים תגובה ל - 2
טיסת ישראייר נחמדה, יצאה בול בזמן בשבע בבוקר, הגיעה 20 דקות לפני הזמן. אוכל טעים.

הסעה לשדה התעופה הזמנו מראש דרך רומאבסט של אורי חרש. שאטל שהיה די בסדר. את הזוג הראשון הוריד באיזה חור ליד כביש הטבעת של רומא. גם אם זה מלון נהדר, הוא לא שווה את הטרטור. באמת אין תחליף בעיני למיקום יותר מרכזי.

מגיעים לדירה , מקבלים מפתחות, מתארגנים טיפה וכבר צהרים, ובצהרים אוכלים. הגענו מצויידים ברשימת מסעדות שאורכה מאפשר לאכול רצוף, 24/7, במשך כל הטיול- אסופה של המלצות אינטרנט מאתרי אוכל ברחבי העולם. התעקשנו לא להזמין מקום מראש בשם הגמישות. נבחרה מסעדה שתי דקות מהבית. Gioia Mia. היה נהדר. נראה לי מיותר לתאר כל ביס, אבל תמונות יהיו. מסעדה עם אוכל רומאי פשוט טעים וטרי.

המנהג הנוסף הוא לא לאכול קינוח במסעדה, אלא בגלידריה סמוכה (וגם כאן הגענו מוכנים עם רשימת 3000 הגלידריות שנכנסו לטבלת "חמש הגלידריות הטובות ביותר ברומא"). אכלנו את הגלידה הראשונה שלנו- סן קריספינו. ועל הגלידות אני מבטיחה פוסט נפרד לסיום עם פירוט נפרד.

ספגטי ראשון.jpg
הודעה סגורה תודה 0
4.יום שלישי- רק הגענו וכבר בולסים תגובה ל - 3
ב 17:30 סיור חינמי של new Rome free tours. מרכז רומא כבקשתך.

יתרון גדול לטייל עם ילד גדול דובר אנגלית! מבחר האפשרויות הרבה יותר גדול. יש שלוש חברות של סיורים כאלה שמוציאות טיולים כל יום. שלושתן מעסיקות מדריכים מוסמכים וצריך מזל- ההדרכה לא אחידה ברמתה וגודל הקבוצה משתנה.

זה לא תחליף מושלם לסיור פרטי מוצלח (כמו של אורי חרש למשל, שעשיתי בעבר), אבל כמבט על רומא זה בהחלט נחמד מאוד ועולה בערך 10% מטיול פרטי. מקובל להשאיר למדריך טיפ התלוי בגודל הקבוצה- 5 יורו לאדם בקבוצה גדולה ו 10 יורו לאדם בקבוצה קטנה. יש סיורים גם בספרדית ובצרפתית אבל לא כל יום.

החברה שלנו קיבלה ביקורות טובות בטריפאדביזור. נקודת המפגש בתחתית המדרגות הספרדיות, ליד בית קיטס- שלי (יש תמונה מדוייקת באתר שלהם). המדריכה פלמיניה, הייתה לא ממש מוצלחת לטעמנו-למרות שאחרים דווקא אהבו אותה מאוד ושכרו אותה לטיולים אישיים. הקבוצה הייתה גדולה מדי והיינו עייפים, אבל הסיור בהחלט מומלץ. פרשנו בשיא, בפנתאון והלכנו דרך פיאצה נבונה לאכול גלידה. GROM. אין על השוקולד מריר 70% שלהם, וגם טעם אפרסמון היה שווה מנה נוספת.
המדרגות הספרדיות, שבע בבוקר.jpgהמדרגות הספרדיות, שש בערב.jpg
הודעה סגורה תודה 0
5.יום רביעי- ברומא אכול כרומאי תגובה ל - 4
ב 8:15 בבוקר כבר היינו בפונטנה די טרבי. רצינו להגיע מוקדם כדי לצלם ולראות את המזרקה היפה הזו בלי נחילי התיירים שמקיפים אותה לא היינו לבד במזרקה, אבל יחד איתנו היו בודדים והיה נחמד.

משם ברגל, דרך רחוב "ארבע המזרקות". עצירה קצרה להתפעל מארבע המזרקות של ברניני וברגל לאזור הקולוסאום, למפגש עם אוריה- סיור רומא בסגווי, בעברית. הסיור הוא קבוצתי, אבל לשמחתנו לא היו אנשים נוספים והסיור היה פרטי !

סיור מומלץ ביותר. הסגווי כלי אינטואיטיבי לחלוטין וקל לשליטה אפילו למאותגרים טכנולוגית. התאמנו קצת בפארק סמוך ויאללה לדרך.

הסגווי מאפשר לגמוא מרחקים ובעיקר עליות בלי שום מאמץ. בכוונה לא נסענו למרכז ההיסטורי אלא "ניצלנו" את הסגווי לנסיעה ארוכה למקומות רחוקים יותר. עלינו לגבעת האוונטין, הצצנו בחור המנעול של מסדר אבירי מלטה, הסתובבנו קצת על הגבעה, צפינו על הסירקוס מקסימוס, הקולוסאום והפורום, עלינו לגבעת הקפיטול. היה סיור נהדר, מלמד ובעיקר מאפשר לראות ולהחליט מה נרצה לראות שוב. כל התיירים סביבך מסתכלים עליך בהערצה ובקנאה.

הסיור לא זול, 85 יורו לאדם. בזוג אין ספק שהיה שווה כל יורו ואף יותר. למשפחה זו אטרקציה פנטסטית, אבל יקרה. למי שהפרוטה מצוייה בכיסו- מומלץ ביותר. בפורמט של שישה לא הייתי מוציאה קרוב ל500 יורו- זה לא ריאלי. ניתן לרכב מגיל 12 עם אישור הורים ובליווי שלהם וממשקל 40 ק"ג.
החברה מוציאה טיולים בשפות נוספות ומומלצת ביותר. אוריה היה נהדר.
זהירות ספוילר.jpgחלק ממיליון תמונות הקולוסאום.jpg
נכתב ב-17/11/2012 21:02[עודכן ב-:17/11/2012 21:03]
הודעה סגורה תודה 0
6.יום רביעי- ברומא אכול כרומאי תגובה ל - 5
ארוחת צהריים במסעדה סמוכה בהמלצת אוריה. נחמדה ומלאת איטלקים- סימן טוב, ואכן היה מצוין. גם כאן, רוב הסועדים היו איטלקים והניוקי שקיבלנו היה יוצר מן הכלל.

קינוח בגלידרית FASSI- האהובה עלי מאוד. שווה להרוג בשביל טעם התות או טעם הערמונים (ואין על הקצפת שלהם)

תזכורת חשובה: בכל הגלידריות ובתי הקפה קודם ניגשים לקופה ומשלמים ואחר כך, עם הפתק ביד- ניגשים לקנות. כיוון שהתור הארוך הוא בדרך כלל ליד בגלידה זה די מבלבל. השני גרוש שלנו לשיטה מוסיפים שלב- קודם לעמוד, להתרשם מהטעמים ולבחור, אחר כך לקופה לשלם ואז בתור לגלידה לא מעכבים את התור ולא לחוצים...

משם בהליכה איטית הבייתה, דרך המונומנטים שבדרך- הולכים קצת, עוצרים קצת, הולכים עוד קצת, עוצרים עוד קצת, עד שמגיעים. בדרך עברנו את כנסית סנטה מריה מאג'ורה (במקרה הייתה שם קבוצת עולות לרגל מגרמניה ששרו נפלא), כנסיית סנט פייטרו אין וינקולי עם פסל משה, גבעת הקווירינלה עם פסל קסטור ופולוקס. הגענו אחרי יום ארוך של הליכה, בשבע בערב. צריך להכין את הילד לטירונות!
אני רוצה אחד הביתה.jpgאין כמו ניוקי.jpg
הודעה סגורה תודה 0
7.יום חמישי- אנחנו עוד לא אכלנו שום דבר תגובה ל - 6
היום תוכנן בעקבות סיור אוכל.
התלבטתי אם להזמין סיור אוכל "מסודר". יש כמה וכמה, חלקם עם המלצות מצויינות. מחירם מתחיל מ 70 יורו לאדם. במחיר הזה קראתי היטב מה מכילים הסיורים (יש המוני בלוגים המפרטים את סיור האוכל שעשו) והרכבתי לנו סיור אוכל משל עצמנו.

הרעיון- סיור טעימות, מכל דבר קצת (כי יש עוד תחנות בסיור...) בכל מיני מקומות שזכו לאזכורים נלהבים בסיור אוכל אחרים ובבלוגים שנכתבו בעקבותיהם. אולי לא אותו דבר בדיוק, אבל לנו הייה מצוין. קפה (פעמיים קפוצ'ינו) בטאצו ד'אורו. שוק קמפו די פיורי מוקדם בבוקר (ומפגש עם עשרות סיורי אוכל אמריקאים שמסתובבים שם). פיצה ביאנקה ופיצה קישוא- חציל ב FORNO, פיצה ביאנקה,פיצה תפוחי אדמה ופיצה מוצרלה ב ROSCIOLI , גבינות מחנות הגבינות. בשלב הזה כבר לא יכולנו להכניס פרור.

כל האיזור של קמפו די פיורי מרתק ל"מסתובבים" כמונו. לפחות שעה הקדשנו רק כדי לבהות במוכרי השוק, שחלקם מבוגרים (שלא לומר קשישים ממש) חותכים ארטישוקים, מכינים ירקות לסלט או סתם מסדרים סחורה. השוק עצמו קטן מאוד ואת מה שעשינו כל הבוקר אפשר לעשות גם בהרבה פחות למי שאינו חובב הז'אנר...
פיצה ביאנקה, שלב ראשון.jpgפיצה קישואים, שלב אחד לפני הסוף.jpg
הודעה סגורה תודה 0
8.יום חמישי- אנחנו עוד לא אכלנו שום דבר תגובה ל - 7
מזג האוויר היה נפלא, השעה שעת צהרים וכיוון שמחר צפוי גשם שוטף החלטנו לנצל את השמש ולנסוע לטיבולי.

הוראות הגעה:
קו המטרו האדום (B) ל punte mammelo. יורדים קומה, פונים שמאלה ועוצרים לקניית כרטיסים לאוטובוס הכחול של חברת cotral (4 יורו הלוך חזור). עולים החוצה לרציפים. צריך המון סבלנות. האוטובוס של 13:20 יצא ב 13:45. אם תיכנסו מהדלת האחורית יש יותר סיכוי לתפוס מקום ישיבה. נסיעה בלי נוף באוטובוס מתפרק. אין שלטים לתחנות שבדרך- האוטובוס פשוט עוצר וזהו. לקראת הסוף צריך להיות ערניים כדי לא לפספס. ציון דרך- במבט משמאל לתחנת העצירה יש פסל ענקי צבוע זהב.
מיד בירידה מהאוטובוס יש שילוט ל villa d'este. דקה וחצי הליכה ואתם שם.
הגנים נהדרים ומרשימים- מאוד אהבנו אותם. לא היה צפוף בכלל, כל המזרקות פעלו והמקום מעניין ובהחלט ראוי לנסיעה מיוחדת (אם כי מייגעת משהו). חיכינו במיוחד להפעלה של עוגב המים- נחמד ותו לא. כדאי לבוא עם חומר מודפס להדרכה במקום (לנו לא היה) כיוון שפרט למפה גרועה באיטלקית לא מקבלים כלום.
מזרקה בפעולה.jpg
נכתב ב-17/11/2012 21:19[עודכן ב-:17/11/2012 21:19]
הודעה סגורה תודה 0
9.יום חמישי- אנחנו עוד לא אכלנו שום דבר תגובה ל - 8
חזרה לרומא, החלפת בגדים זריזה וארוחת ערב במלך הספגטי, l'archetto.

תפריט בעובי התנ"ך, ספגטי נהדר בעשרות סוגי רטבים. צריך סבלנות כדי להחליט מה רוצים. מקום ענק- המון חדרים קטנים וצפופים ושרות מופתי. בתשע בערב היה מפוצץ. בגלל הקרבה היחסית לפונטנה די טרבי היו בכל זאת לא מעט תיירים, אבל גם מקום האיטלקים לא נפקד. סך הכול טעים ושווה.

קינוח בגלידה לה פלמה. חביב, אבל כאן זו רומא והתחרות בצמרת צפופה מאוד.
ספגטי אנשובי, חמאה, מרווה ופרורי לחם.jpg
הודעה סגורה תודה 0
10.אתנחתא טכנולוגית תגובה ל - 9
הגענו מצויידים מהבית : מחשב נייד אחד, סמארטפון אחד (HTC), מפצל אזניות ושני זוגות אזניות.

כבר ביום הראשון רכשנו בחנות של TIM כרטיס סים מקומי בעלות 15 יורו, הטעון ב 10 יורו. בנוסף כלולה בכרטיס גלישה חינם ללא הגבלה למשך חודש- כולל שימוש בטלפון הנייד כ HOTSPOT למחשב.
(ברומא חנויות של שני מפעילים נוספים- VODAFONE ו WIND, בדקתי את התכניות המוצעות באתר שלהן באינטרנט ובתקופה שבה אנחנו נסענו ההצעה של TIM הכי התאימה)

עוד בארץ הורדנו אפליקציות של טריפאדויזור רומא ואפליקצית טיולים מודרכים של ריק סטיבנס. שתיהן חינמיות ועזרו לנו מאוד. ניווט בתוך העיר ברגל עשינו עם גוגל מפס, כשצריך+מפה מזדמנת של מרכז העיר שמצאנו על שולחן אחת המסעדות.

השתמשנו הרבה באינטרנט להדרכה בכנסיות בהן ביקרנו- הקלדנו את שם הכנסייה ובדרך כלל זה הספיק כדי למצוא המון מידע.

לקחנו איתנו את מדריך "מטרופוליס" רומא שהיה בבית- לא לקנות ולא לקחת. פשוט מדריך גרוע, מפות איומות וחסר בו המון מידע. אם כבר רוכשים משהו, שיחור טוב בהרבה.

תקשורת – בסקייפ בערב, מהמחשב הנייד. אם מישהו התגעגע מאוד- שיחות נכנסות מישראל ללא עלות...
מאיפה משתין הדג.jpgפיאצה בבוקר.jpg
נכתב ב-17/11/2012 21:26[עודכן ב-:17/11/2012 21:27]
הודעה סגורה תודה 0
11.יום שישי- קצת תרבות, בכל זאת לא באנו לנוח תגובה ל - 10
היום השתמשנו לראשונה באפליקצית הטיול של ריק סטיבנס. ענק. התאים לנו בול. התחלנו בסיור בפורומים הרומאים, כשעה. משם עברנו לסיור קולי בקולוסאום- כשעה וחצי. הדרכה מעניינת ומוצלחת מאוד. מאוד התאים לנו ללכת בנחת, לשמוע את ריק שלנו ברקע ולהמשיך בנחת לתחנה הבאה.

ולשאלת השאלות: איך לעקוף את התור הענק בקולוסאום?? השיטה שלנו אומרת: להתחיל בפורום. לא היה תור בכלל, הכרטיס טוב גם לקולוסאום ומאפשר לעבור תור ענק שהעמידה בו (לאנשים שלא הכינו שיעורי בית ועיתותם בידיהם) גוזלת שעה לפחות.

ארוחת צהרים במסעדה קטנה שמצאנו באדיבות טריפאדביזור וממש הפתיעה לטובה, גם בטעם הנהדר והביתי וגם במחיר שהיה פחות מ20 יורו לשתי מנות פסטה לא קטנות, מנה של קציצות בשר ברוטב ובקבוק סודה גדול.

גלידה לקינוח ב ciuri ciuri. הגלידה שלהם נהדרת וטעם הבננה נכנס מיידית ל רשימת ה TOP TEN שניהלנו בקפדנות, אבל מומלץ ביותר גם מאכל נוסף- ארנצ'יני- כדורי אורז מטוגנים ממולאים המוצעים בטעמים בשר, פרושטו ומוצרלה ואפילו בטעם פיסטוק (ותודה לאוריה על ההמלצה)
כיפות ברומא.jpg
הודעה סגורה תודה 0
12.יום שישי- קצת תרבות, בכל זאת לא באנו לנוח תגובה ל - 11
שבעים ומרוצים התפנינו להמשך היום. העננים והגשם הקל שהתחיל לטפטף הכריעו בעד נסיעה לקטקומבות של סן קליסטו (ותודה למיצמיצ). הגשם גם הכריע בעד כרטיס יומי למטרו ואוטובוסים וכך יכולנו "לקפוץ" גם מרחקים קצרים.
(לדעתי היחידים המשלמים באוטובוס הם תיירים. במשך שבוע שלם מעולם לא ראיתי איטלקי משלם הבאוטובוס...)

הלוך באוטובוס 118 ליד הסירקוס מקסימוס- לשים לב לתחנות- ממש לא קל להתמצא ונהגי האוטובוס האיטלקים לא נחמדים. בירידה להיזהר מאוד- יורדים לכיוון קיר צר ויש הרבה תנועה בכביש. באתר המצורף יש גם הסברים מעמיקים וגם הסבר מצוין איך להגיע.

יוצאים סיורים בהרבה שפות ולמזלנו תוך כמה דקות מהרגע שהגענו יצא סיור באנגלית עם האב אנתוני- סיור נהדר באנגלית במבטא הודי כבד...
המקום מדהים ביותר. לא מומלץ לילדים קטנים, לא מומלץ למי שמתקשה בהליכה- יש מדרגות מאוד תלולות בהתחלה ובסוף.

חזור באוטובוס 218. חיכינו כמעט 40 דקות במהלכן הייתה לנו תצפית מצויינת על תרבות הנהיגה האיטלקית. כמה טוב לראות שבישראל הנהגים עדינים מתחשבים אדיבים ורגועים.

התחנה האחרונה של קו 218 עוצרת בדיוק לפני קתדרלת סן ג'ובני אין לטרנו. קתדרלה יפיפיה וענקית שהרשימה אותנו מאוד.
הודעה סגורה תודה 0
13.יום שישי- קצת תרבות, בכל זאת לא באנו לנוח תגובה ל - 12
מסן ג'ובני אין לטרנו תחנה אחת במטרו (אל תחנת RE DI ROMA) לאכול טירמיסו ב POMPI שאמור להיות הטירמיסו הטוב בעולם. אכן כך.

יש שישה סוגים של טירמיסו (קלאסי, שוקולד, תות, פיסטוק, קפה ואחד ששכחתי). אפשר לשבת במקום או לקחת. אם מחליטים לקחת הטירמיסו מגיע באריזה קטנה ומושלמת, עם כפית בפנים. יחד עם הקפה הנהדר שלהם- חלום. לשים לב, הם פתוחים רק בימים שלישי עד שבת!

ומכאן התגלגלות איטית של שעתיים- מטרו לפיאצה דל פופולו, המרשימה מאוד בדמדומים, קצת כנסיות שלא היינו בהן עדיין, הליכה איטית לאורך ויה קורסו וויה קונדוטי, והבייתה.
הכנסיות התאומות.jpgפיאצה די פופולו בגשם.jpg
הודעה סגורה תודה 0
14.וקצת תמונות של הקניות תגובה ל - 13
הודעה סגורה תודה 0
15.וקצת תמונות של הקניות תגובה ל - 14
הודעה סגורה תודה 0
16.יום שבת- אנחנו לוקחים את רומא ברצינות תגובה ל - 15
היום שהיה אמור להיות הגשום מכולם ולכן הזמנו מראש סיור-
art and faith במוזיאוני הותיקן. יש תור מיוחד למי שהזמין באינטרנט, אכן קצר בהרבה מהרגיל. צריך להראות תדפיס של ההזמנה.

טיפ: אם הסיור שלכם מתחיל במוזיאונים ומסתיים בסט פיטר, התעלמו באלגנטיות מהבקשה להפקיד את התיק והמשיכו הלאה. הבקשה אקראית לגמרי- מאיתנו ביקשו להפקיד את התיק היותר קטן, עם המטריות ואף אחד לא בודק אם אכן הפקדתם אותו. אם תשאירו את התיק כאן תצטרכו לבוא לקחת אותו בסוף הסיור- ענין של חצי שעה לפחות.

הסיור מודרך על ידי נזירות ממסדר מרי של התקווה ומתוכנן להראות את הקשר בין אמנות ואמונה. הנזירות במסדר קיבלו הנחייה אישית מהשמיים (באמת הנחייה שמיימית, הן קוראות לזה "קריאה") להראות לנו איך האמונה מובילה את הכול והסיור מוביל דרך המוזיאונים של הותיקן באופן מעניין ושונה מכל הסיורים הרגילים. הסיור קיבל המלצות חמות בכל פורום אפשרי. אנחנו לא דתיים והסיור במתכונת הזו אפשר לנו הצצה אל המקום בו האמונה מרכזית מאוד.

הקבוצה שלנו מנתה כ 20 משתתפים. פגשה אותנו הנזירה עמנואלה, נזירה ממנצ'סטר באנגליה שכבר שנים רבות ברומא. את הסיורים היא מדריכה למעלה משלוש שנים והייתה פשוט מדריכה בחסד. היה סיור פנטסטי, מעניין ומזווית שונה לגמרי מסיורים אחרים. אם כבר סיור בותיקן אז עם נזירה! בנוסף יש למדריכים הרשמיים של הותיקן "עזרים טקטים" ואת רוב ההסבר על הקפלה הסיסטינית למשל מקבלים מחוץ לקפלה, על מסך מיוחד ונוח בלי להסתכל למעלה 40 דקות רצוף.

הדבר היחיד שהפריע היה העומס- היה מאוד מאוד עמוס באותו יום. בנוסף היה מתוכנן למחרת טכס בכנסית סנט פיטר כך שרובה לא הייתה נגישה לקהל. הסיור כולו לוקח כ 3 שעות. מחירו 36 יורו, כולל כרטיס הכניסה למוזיאון. לדברי עמנואלה, הזמן הטוב ביותר לטייל במוזיאון הוא מאמצע נובמבר עד חג המולד. בטיולי אחר הצהרים היא מדריכה קבוצות של לא יותר מעשרה אנשים.

באתר של הנזירות אפשר לראות אותה משמאל למטה, מספרת איך עזבה קריירה של כלכלנית והפכה לנזירה לובשת ירוק...באתר שלהן יש הסברים על כל הסיורים שהן עושות, בעוד כנסיות ברומא. צריך לתאם את הסיורים מראש, ולו ידעתי לפני הייתי לבטח מנסה לפחות את הסיור בסן ג'ובני אין לטרנו שנראה לי מרתק...אולי בפעם הבאה.
סנט פיטר בשקיעה.jpgאובליסק הותיקן, שש בערב.jpg
נכתב ב-17/11/2012 21:46[עודכן ב-:17/11/2012 21:47]
הודעה סגורה תודה 0
17.יום שבת- אנחנו לוקחים את רומא ברצינות תגובה ל - 16
מכאן לארוחה בטונינו- אין שלט בחוץ, יש הרבה איטלקים בפנים. ניוקי חצילים וספגטי עם בשר. הלחם היה מאתמול, אבל השאר ממש טעים.

הפסקה למנוחה בבית
מי אמר ניוקי חצילים ולא קיבל.jpg
הודעה סגורה תודה 0
18.יום שבת- אנחנו לוקחים את רומא ברצינות תגובה ל - 17
ובערב- הפתעה.

בעיר התקיים פסטיבל למוזיקת כנסיות עם נגני עוגב אורחים מכל אירופה. תכננו על קונצרט בכנסיית סן גובני דה פורטוגזי, שהעוגב שלה נחשב משובח במיוחד ולכן הוזמן לשם אחד מבכירי נגני העוגב באירופה- פרופסור למדעי העוגבות, מלמד בכמה אוניברסיטאות מוזיקה ועוגב וחוקר נודע של תולדות המוסיקה הליטורגית.

התוכנית כללה מוזיקה לעוגב של אוליביה מסיין, מוזיקה שנכתבה במאה העשרים. העלילה הייתה תאור חייו של ישו על עוגב, וישו המסכן סבל הרבה בחייו...הסבל הזה הועבר למאזינים המסכנים באופן מושלם. יסלחו לי כל המבינים במוזיקה, אני בטוחה שהיצירה נחשבת נפלאה אבל זה היה פשוט רעש מחריד שלקח 45 דקות ומזל שלא יותר (וגם אי אפשר היה לצאת באמצע).

זכיתי לפוסט בשידור חי בפייסבוק של הבן בסגנון "כשאימא מציעה לכם קונצרט נפלא של מוזיקה מודרנית לעוגב- אל תלכו"

כדי לרכך את הערב סיימנו בגלידה בג'ילוטי- אלופי העיר במאה מטר גלידה. טעם האפרסק שלהם נכנס היישר אל העשיריה הפותחת, וגם אשכולית אדומה, ויסקי, גוייבה וערמונים היו מצויינים.
עוגב הבלהות.jpg
הודעה סגורה תודה 0
19.יום ראשון- קפה ועוד תגובה ל - 18
בבוקר קפה בסנט אאוסטשיו- גרנד קפוצ'ינו מהמכונה הסודית.

יש שני בתי קפה בכיכר ו"הנכון" הוא הקטן יותר שכולו צהוב מבפנים. ההמלצה שקיבלנו לבקש "גרנד קפה" או "גרנד קפוצינו" התבררה כהמלצת היום. קפה נפלא!!
כך זה נראה מבפנים.jpgכך זה נראה מבחוץ.jpg
הודעה סגורה תודה 0
20.יום ראשון- קפה ועוד תגובה ל - 19
בטראם 8 אל שוק פורטה פורטזה בטרסטברה.

שלוש וחצי שעות היינו שם וסיימנו רק כי היה צהרים והתחיל גשם אימים. בתור קניינים מאוד קטנים יצאנו רק עם מעיל עור משובח ביותר לי (תמורת המחיר השערורייתי של 10 יורו- עור אמיתי לגמרי), שלוש עניבות משי איכותיות וזוג משקפי שמש לג'וניור.

כדאי ורצוי מאוד להתמקח בקשיחות. מחירו המקורי של המעיל היה 35 יורו והמיקוח כלל את כל השלבים של "את מעליבה אותי, זה מעיל איכותי" "בשבילך 15 יורו מחיר אחרון" "טוב, חבל, אני הולכת" ו- "10 יורו אבל מהר שהשותף שלי לא יראה". כמו כן לשים לב שבזמן המיקוח הסוער אין עוד אנשים שצפויים לשלם יותר כי אז המוכר לא יורד במחיר ובצדק- מחיר משקפי השמש התחיל ב 15 יורו, חיכינו בסבלנות כדי שימכרו לצרפתים חביבים ב 10 יורו, ואחרי שהם הלכו קנינו בחמישה (שעם כל הכבוד, זה מה שהם שווים...)

חובבות המציאות מכל רומא מסתובבות שם, השוק לא תיירותי בכלל, גן עדן לחובבות תיקים, כיף אדיר. לבוא עם הרבה סבלנות.
שמח בשוק.jpgככה מוכרים.jpg
הודעה סגורה תודה 0
21.ועכשיו הפסקה מתודית תגובה ל - 20
להחזיר מהצופים, בתקווה שלא תהיה אזעקה בדרך.

זה דווקא עושה לי טוב להיות ברומא כשפה כזה בלגן.

מי יתן שיגמר מהר ובלי נפגעים.

תיכף אשוב.
הודעה סגורה תודה 0
22.יום ראשון- קפה ועוד תגובה ל - 21
ארוחת צהרים בבחירה אקראית (כלומר "נראה שנחמד פה , בוא נבדוק בטריפאדביזור")- יוצאת מן הכלל בטרסטברה.

כאן באמת היו מנות יוצאות דופן כמו לזניה עם גורגונזולה וצנוניות (מזל שגילתי את זה רק אחר כך בבית כי אחרת הייתי מפסידה מנה נהדרת), לזניה עם בשר טלה, פקורינו ונענע וכדורי בשר ברוטב עגבניות ותפוחים. אכלנו ארוחה ענקית ושילמנו לשנינו 40 יורו. איזה כיף.

ישבנו במסעדה כמעט שעתיים, עד שהגשם פסק. חיברנו את ריק שלנו לאוזניות ויצאנו לסיור קולי בטרסטברה. כמעט שעה של סיור נחמד במיוחד.

הלכנו לאט הבייתה, כחצי שעה הליכה ובדרך ג'ילוטי לקינוח (הפעם תפוזים, אגסים, שוקולד ופטל שחור)
כדורי בשר לפני.jpgכדורי בשר אחרי.jpg
נכתב ב-17/11/2012 22:27[עודכן ב-:17/11/2012 22:35]
הודעה סגורה תודה 0
23.יום שני- כמעט סיימנו תגובה ל - 22
הבוקר היה ממש גשום. זמן נהדר לסיור קולי בפנתאון עם ריק.

כיוון שהיה צפוי להתבהר, תכננו יום השלמות לכל מיני דברים שאהבנו. המשכנו לעוד קפה קטן בסנט אאוסטשיו, עוד עצירה קטנה בקמפו די פיורי, עוד פיצה ברוסקיולי ואז סיור מלא של שעתיים בגטו היהודי, חלקו עם סיור קולי של ריק.

במסגרת הטיול שלנו, שאם הגעתם עד כאן הבנתם שכלל לא מעט אוכל קראתי המון בלוגים על אוכל ברומא. יש באמת המון, וכשידעתי שנוסעים חיפשתי בגוגל באופן בנאלי "rome, blog, food" והגעתי לכל מיני כותבים. את אילו שמצאו חן בעיני קראתי יותר לעומק ונהניתי מאוד. רשמתי לי בצד כל מיני המלצות קטנות על מקומות קטנים והשתמשתי בהרבה מהן.

אחד הבלוגים המוצלחים ממש היה של אמריקאית שחייה שנים רבות ברומא ונשואה לארכיטקט איטלקי- אליזבת מינצ'ילי. אליזבת כותבת כמעט כל שבוע על אוכל וגם מדריכה טיולי אוכל תפורים אישית לפי הזמנה (שנראים לי מומלצים מאוד לפי הביקורות הנלהבות שקראתי עליהם, אבל היו לי יקרים מדי). זה פשוט מכרה זהב של המלצות . לאליזבת יש גם אפליקציה לסמארטפון שזכתה לביקורות נהדרות גם היא.
פרחי קישואים במבצע.jpgאחרי שעה של חיתוך.jpg
הודעה סגורה תודה 0
24.יום שני- כמעט סיימנו תגובה ל - 23
את ארוחת צהריים אחרי סיור הגטו אכלנו במסעדה הסודית (סודית גם כיוון שלמרות נסיונות חוזרים אני לא מצליחה לשחזר את שמה) שגיליתי בבלוג של מישהו שסיפר על סיור אוכל.

הכניסה למסעדה כמו חור בקיר- כספומט בלוד. התפריטים כתובים בכתב יד באיטלקית לא קריאה ונאלצנו לסמוך על המלצרית ועל השולחן לידנו. היה ממש טעים והאווירה מיוחדת, שונה וקשה להסביר למה כל כך נהנינו. מקום פצפון- אולי 15 שולחנות, כולם איטלקים וזוג אמריקאי אחד. ומי יושבת איתו? אליזבת מינצ'ילי שלי, שהכרתי מהבלוג! כוהנת האוכל הטעים!

לסיום נסענו שוב להשלמות באזור הותיקן- גלידה ב gelateria dei gracchi (תחנת מטרו- LEPANTO) עם טעמים יוצאי דופן כמו אגס וריקוטה, שוקלד מריר עם ליקר תפוזים והקצפת הכי טעימה שיש אחר כך כנסיית סט פיטר בשקיעה- הפעם מרווחת, פתוחה לקהל ולא צפופה בכלל.
איזה חתיך.jpgהתור לכספומט בלוד.jpg
הודעה סגורה תודה 0
25.יום שלישי חזר (וגם אנחנו חזרנו) תגובה ל - 24
היום האחרון שלנו. היה לנו זמן עד 15:00, ולכן אחרי אריזת הבוקר החלטנו על סיור מסכם ברומא.

בחרנו הפעם סיור חינמי של חברה אחרת, Rome Free Walking Tour. הסיור יוצא כל יום ב 10:00, מהמדרגות הספרדיות, שתי דקות מהדירה. התחלנו במדרגות הספרדיות, שתינו את הקפה שלא הספקנו עד היום ב AL GRECO, עברנו שוב בפנתאון ובפיאצה נבונה, המשכנו דרך מבצר סנט אנג'לו לכיכר לפני סט פיטר (פעם שלישית גלידה) המדריכה הפעם הייתה מוצלחת במיוחד וזכתה לטיפ נדיב מכל המשתתפים (ברובם קוריאנים הפעם).

חזרנו לדירה, ארזנו ממש סופית, ירדנו לגלידה אחרונה בג'ילוטי ונסענו לשדה התעופה.
פעם שלישית גלידה.jpg
הודעה סגורה תודה 0
26.כמובטח- נספח גלידות תגובה ל - 25
FASSI
נדגמו: פיסטוק, קרם ערמונים, שוקולד, וניל, יוגורט, פרות יער.

בשתי מילים: מדהים מדהים.

כולם מצויינים. יש גם מוצרים נוספים כמו קסטות, ברד מפירות וקינוחים אחרים שהזנחנו מחוסר מקום בבטן. בחורף, בין נובמבר למרץ יש גם "מוצרי חורף" כמו שוקו חם, קרפים וגלידה חמה (שאין לי מושג מה זה אבל אם להסתמך על הגלידה של הקיץ זה מוצר מנצח).

הקצפת מוצלחת במיוחד- קלילה, טעימה, לא מתוקה מדי וניתנת בנדיבות. ניתן לטעום מהגלידה לפני הבחירה.

מאוד נעים לשבת שם. מרווח, הרבה שולחנות, לא מאיצים בך והכול נקי ומצוחצח. יש גם שרותים נוצצים וליד הכניסה לשירותי הנשים, כדי שלא ישעמם בתור, מכונות גלידה ישנות וגזרי עיתונים ממוסגרים המספרים את ההיסטוריה של המקום.

מיקום: די קרוב לתחנת טרמיני. Via Principe Eugenio, 65

זה הכול בשבילי.jpgוגם זה בשבילי.jpg
נכתב ב-17/11/2012 22:45[עודכן ב-:17/11/2012 22:55]
הודעה סגורה תודה 0
27.כמובטח- נספח גלידות תגובה ל - 26
BLUE ICE
יש להם כמה סניפים ברומא, אחד מהם היה ממש בפתח הרחוב שלנו.
נדגמו: יוגורט, פטל אדום, קפה, שוקולד.
בשתי מילים: לא טעים. בשלוש מילים: חצי הלך לפח.

GIOLITTI
נדגמו: פירות אדומים, שוקולד, ערמונים, פיסטוק, יוגורט, וניל, גויבה, ערמונים, אייריש קרים, פטל שחור, אפרסק, תפוז ועוד כמה שאני לא זוכרת...
בשלוש מילים: טעים שבא לבכות
גלידריה ותיקה ומפורסמת. צפוף והרבה תיירים, אבל הגלידה מצליחה לשמור על איכות. קודם משלמים ואז בוחרים.
אתר: http://www.giolitti.it/english/home.html
מיקום: 2 דקות הליכה מהפנתאון
כתובת: Via degli Uffici del Vicario 40, 00186

LA PALMA
נדגמו: שזיף, לימון, יוגורט, פרות אדומים, שוקולד מריר.
בשתי מילים: חובה לטעום
כפי שציינתי- צפוף בפסגה. גלידה מצויינת אבל יש כאלה שאהבנו יותר.
מיקום: Via della Maddalena 20/23 שתי דקות הליכה מהפנתאון.
הודעה סגורה תודה 0
28.כמובטח- נספח גלידות תגובה ל - 27
GELATERIA DI GRACCI
נדגמו: שוקולד מריר עם ליקר תפוזים, פיסטוק, אגסים וריקוטה, יוגורט, וניל, תוספת קצפת נדיבה ביותר וטעימה
בשתי מילים: אין מילים.
הגלידריה קטנה יחסית, יש לפעמים תור בחוץ אבל הוא מתקדם מהר. לשים לב: כשצפוף יש לקחת מספר בכניסה מצד שמאל. כשאכלנו שם חשבנו שהגענו לגלידריה הכי טובה ברומא, והיא באמת מצויינת אבל יש עוד...
אתר: http://gelateriadeigracchi.com/
מיקום: 10 דקות הליכה מהותיקן, שווה מאוד להתאמץ.
Via dei Gracchi, 272. Rome, Lazio 00192

GROM
נדגמו: שוקולד מריר, פיסטוק, וניל, אפרסמון, בננה.
ביותר מילים: אולי הם לא רומאים מקוריים, אבל גלידה הם יודעים לעשות. השוקולד מריר שלהם נורא טעים. הטעמים מתחלפים כל חודש ורשומים על שלט כחול ענק בכניסה. יש טעמי החודש, טעמים מיוחדים, שוקו חם ומאוד טעים שם.
מיקום: ביציאה הימנית העליונה של פיאצה נבונה, קרוב לפסל נפטון.
אתר: http://www.grom.it/eng/index.php

טעמי חודש אוקטובר.jpg
הודעה סגורה תודה 0
29.היה כיף תגובה ל - 28
היה באמת כיף, וגם טעים.
חרשנו את רומא בעיקר בהליכה ומעט מאוד בתחבורה ציבורית.
לא קנינו כרטיס רומא פאס- רצינו לשמור על גמישות בתכנון.
לא קנינו כרטיסים שבועיים לתחבורה הציבורית- לא היה צורך.

פעם שניה שלי ומצידי אפשר כבר להתכונן לפעם שלישית...

לילה טוב ושקט לכולנו

יולי
נכתב ב-17/11/2012 22:59[עודכן ב-:17/11/2012 23:02]
הודעה סגורה תודה 0
31.וקישור אחרון שנשמט תגובה ל - 30
תודה על ספור הטיול המפורט - אכן שילוב אופטימלי של מטיבי לכת ומטיבי לסת.

רומא שלך נקראת ונראית מעניינת וטעימה.

כנראה שהכנה טובה יכולה לעשות את ההבדל. נכנס מיד למועדפים (יחסוך לנו בעתיד)

נכתב ב-18/11/2012 07:26[עודכן ב-:18/11/2012 07:28]
הודעה סגורה תודה 0
32.תודה!! תגובה ל - 31
גם אני מתפעלת מההכנה שעשית ומהנכונות להרחיק מעבר למרכז בשביל כל מיני מקומות טעימים - ובתחבורה ציבורית... כל הכבוד!...
הודעה סגורה תודה 0
33.תודה!! תגובה ל - 32
יולי!! כמה זמן לא באת!!! כמה כיף שבאת!!!
יותר ויותר בזמן האחרון אני מהרהרת באחד העקרונות המוצקים של חיי "לא נוסעת יותר לאיטליה". הקונספט הזה של גלידה אוכל קצת קולטורה - פשוט פנטסטי ומתאים לי בול לטיול עם הנסיך. המון רעיונות נהדרים שמרתי לי. תודה!
אל תיעלמי יותר, טוב?

אלונה
נכתב ב-18/11/2012 12:49[עודכן ב-:18/11/2012 12:49]
הודעה סגורה תודה 0
34.תודה!! תגובה ל - 33
יולי

גם אני נהנית מהדיווח המושקע שלך.

המון זמן לא סיפרת , אבל כשאת עושה את זה, את עושה את זה נהדר.

אז תודה על דיווח מצוין , גם אם רומא לא ממש על הפרק. Wink
הודעה סגורה תודה 0
35.תודה!! תגובה ל - 34
יולי

הכותרת שלך דו משמעית, ו"באה לי בטוב" היום!!!

הקונספט שלכם מוצלח ביותר, הרהרתי עכשיו בקול רם על רומא במתכונ(ת) דומה, בינתיים לא היה הד, אני אעבוד על זה...

אהבתי את כל המסעדות שלכם, אהבתי את תמונת הלפני והאחרי של הקציצות שאני מדמיינת את טעמן, אבל בטוח שאני לא מתקרבת למקור, ורציתי להגיד שהפיצה ביאנקה שאני הכרתי היתה בטעם אלוהי, אז בטח גם שלכם... אני עדיין חולמת על הפיצה-ארטישוק עם ביצה רכה מעל שאכלתי לפני מליון שנים באחת הפיאצות של רומא...

איך עשית לי יופי של אסקפיזם...

תודה!

רבקה

הודעה סגורה תודה 0
36.תודה!! תגובה ל - 35
יולי,

תודה על השיתוף
נהניתי מאוד! Very Happy
הודעה סגורה תודה 0
37.המון המון תודה תגובה ל - 33
אני ממש לא יסודית כמוך ואין סיכוי שניסע לאן שהוא במיוחד בשביל מסעדה (למרות שאנחנו אוהבים לאכול טוב ובמקומות של מקומיים), אבל עדיין יש בסיפור של מלא טיפים אחרים, שאני בטוחה שישמשו אותנו, אם נצליח לממש את הפנטזיה על טיול זוגי בחורף לרומא.
הודעה סגורה תודה 0
38.וקישור אחרון שנשמט תגובה ל - 30
יולי,

את ממש תרופה לשיפור מצב הרוח תחת אש... Cool

עונג רב היה לי לקרוא את הדיווח המשובח שלך על רומא הנפלאה.

נשמע שההרכב והמרכיבים הוכיחו את עצמם כהצלחה גדולה.

אין על האוכל האיטלקי בשום מקום בעולם, ואיזה יופי שהקפדתם לטעום במקומות מומלצים במיוחד (למרות שקשה מאוד "ליפול" באיטליה).
אהבתי מאוד גם את הדוקטורט על הגלידה! בהחלט מחקר מקיף וחשוב. Nod Nod Nod

אחלה בחירות וסיורים עשיתם - יופי של רומא במיטבה.

אני בטוחה שאם תבדקי תראי שזכית גם לפוסט בפייסבוק: "הכי כיף לטייל עם אמא המדליקה שלי ברומא"... Very Happy

גזרתי ושמרתי,
אוסי
הודעה סגורה תודה 0
39.icon14.gifתיאור טיול נפלא, כמו גלידה איטלקית משובחת! תודה:) תגובה ל - 38
הודעה ללא תוכן
הודעה סגורה תודה 0
40.וקישור אחרון שנשמט תגובה ל - 38
יולי
ממי שטבעה את המשפט "מי שלא חווה נסיעה של קרוואן בתוך מטע תפוחים נידח לא חווה שמחה מימיו...", אני שמח לקרוא גם על טיול רגיל שלך.
בהתחלה, כשהכל הלך לך על מי מנוחות ולפי התוכניות חשבתי שאת מזייפת סיפור של מישהו אחר אבל כשהגעת לקונצרט בעוגב, הבנת שאת זו את, ובלי קטסטרופה קטנה את לא יכולה להעביר טיול.

איך זה הולך אצלכם? שנה אחת ג'וניור נוסע עם אבא שלו לאיסלנד ושנה שנייה עם אמא לרומא? מה עדיף? הג'וניורית שלי תגיד "רומא" בלי לחשוב פעמיים.
הודעה סגורה תודה 0
×