היי, הגעת לארכיון פורום למטייל. ניתן לצפות בפוסטים אך לא ניתן להגיב.
יש לך שאלה? אנחנו מחכים לךבפורומים החדשים!

פורום טיולי משפחות

חגיגות פרוץ השנה החדשה עם אייפל, מיקי והרבה עננים

חזרנו, אבא , אמא ושלושה אינדיאנים (הגדול – 12, האמצעית – 9, הקטנה – 4 ) משבוע נפלא בפריז.
לא הייתה הקיץ נסיעה משפחתית לחו"ל ופתאום התחשק. והפעם רצינו פארק שעשועים. התייעצות קצרה עם יונית (תודה, תודה! Thumbs Up ) הביאה לתשובה החד-משמעית "ברור שליורודיסני!". אז צלצלנו לסוכנת הנסיעות המופלאה שלנו, הדבקנו עוד יומיים טעימה מפריז, הזמנו מלונות, כרטיסים לדיסני וכו'... והופ! החופשה הספונטנית שלנו יוצאה לדרך.
הפעם טסנו עם אל-על וזכינו בהפתעה נעימה. מטוס חדש למראה ומרווח, עם מסכים אישיים (ערוץ הופ!, איזה יופי...), דיילים אדיבים וסבלניים, ארוחת ילדים מושקעת ובטיסה חזרה אפילו ביקור בתא הטייס לילדים הגדולים. באמת "הכי בבית בעולם".
מוקדם בבוקר בערב החג, שדה התעופה לא עמוס במיוחד. הבידוק סביר. הדיוטי צפוף, כרגיל. הטיסה עוברת עלינו בנעימים. למרות לילה עם מעט מאוד שינה הקטנה הנרגשת ממאנת להירדם. אנחנו ישנים ומעסיקים אותה בתורות. כשהמטוס החל להנמיך לפריז, החלו גם העפעפיים להסגר. ברגע שגלגלי המטוס נגעו במסלול הנחיתה, הקטנה נרדמה. ברור.
פריז מקבלת את פנינו בתור א-ר-ו-ך לבידוק הדרכונים. שש טיסות נחתו בו זמנית והתור מתפתל ומזדחל. מזל שהקטנה ישנה. מזל עוד יותר שהבאנו עגלה. מזל, מזל, מזל... כ"כ מזל שהעניין הזה שווה כותרת משל עצמו...
הכי בבית בעולם
הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.עגלה לנסיעה עם בת ארבע? ברור! אין בכלל שאלה! תגובה ל - 1
כשנולד רעיון הנסיעה לפריז התלבטנו לגבי הטיולון לקטנה. הטיולון הנדון מאופסן לבטח במחסן מאז הנסיעה המשפחתית הקודמת. כבר לא חשבנו שיזכה לראות אור יום. והפעם... כולה יומיים בפריז, בדיסני אפשר לשכור... בשביל יומיים להיסחב עם טיולון? התלבטות.
אז זהו, שאין התלבטות! הטיול לא היה מוצלח באותה המידה ללא הטיולון!
כבר בבית, כשארזנו לקראת הטיול הקטנה בחנה בחשדנות את הטיולון ושאלה בחצי מבוכה "בשביל מי זה?" וכשענינו שבשבילה, כשתתעייף בטיול, הרעיון מצא חן בעיניה מאוד. מאוד מאוד.
כבר בשדה"ת היא נהנתה לשבת בעגלה, ואנחנו נהננו שהיא לא נעלמת. בשדה התעופה בפריז היא ישנה בעגלה במשך כל הזמן הארוך שהמתנו בתור לבידוק הדרכונים ואח"כ לאיסוף המזוודות.
בימי הטיול בעיר הטיולון אפשר לנו לגמוא מרחקים ולקטנה לישון את שנת הצהריים שלה בנוחות. ובין לבין, היה נוח מאוד להעמיס על העגלה תיק, סווטשירטים, בקבוקי מים, מטריות וכיו"ב.
בדיסני אפשר לשכור, נכון. אבל העגלות שמשכירים שם, למרות גודלן ומוצקותן לא נראות נוחות במיוחד. לא ניתן להשכיב אותן והילד לא ממש יכול לישון בעגלה.
בקיצור, עגלה. ברור. Nod
העגלות שמשכירים בדיסניחניית עגלות ליד המתקנים
הודעה סגורה תודה 0
3.הסעות בפריז תגובה ל - 2
כשמגיע, מגיע.
החופשה הפעם התארגנה בזריזות. לא היה לי שפע של זמן לקרוא, להתייעץ ולהתלבט כמו שאני אוהבת. מצאתי בטיפים המלצה על חברת הסעות בפריז. נגב שאטל.
לא היה צורך במסירת פרטי כרטיס האשראי, אז פשוט הזמנתי. מה שיהיה יהיה.
והם היו נהדרים.
בני הנהג חיכה בשדה התעופה בפריז (וחיכה... וחיכה... מעל שעה וחצי...), עם שלט הנושא את שמנו. למרות העיכוב המטורף הוא היה נחמד, אדיב וסבלני. הרכב, וואן גדול, נקי ומרווח היה נוח מאוד והמחיר סביר לגמרי.
הזמנו בהמשך הסעה עם אותה החברה גם מפריז למלון בדיסני ומדיסני חזרה לשדה התעופה לקראת הטיסה הביתה. התיאומים מול המשרד הפריזאי בטלפון, בעברית. פשוט, קל ונוח.
בכל הנסיעות הנהגים דייקו והיו מנומסים ונחמדים.
אפילו בוסטר לקטנה היה ברכב. מה אפשר לבקש יותר מזה?!

http://www.negev-shuttle.com/
הודעה סגורה תודה 0
4.פריז – היום הראשון תגובה ל - 3
פריז מקדמת את פנינו אפורה ומטפטפת. איזה כייף! אנחנו אנשי חורף, והשינוי מהחום הדביק שהשארנו מאחור משמח אותנו מאוד.
בשאטל מהשדה למלון הקטנה מתעוררת. מסתכלת בהלם מהחלון (תנסו אתם להתעורר משינה בארץ זרה...) אחרי כמה רגעים היא שואלת "למה כולם פה לובשים מעילים???"
הנסיעה מספקת לנו מיני-סיור בפריז. אנחנו מתרגשים לראות מרחוק את האייפל, נוסעים על השאנז אליזה... מזהים את המקומות המוכרים שכבר שנים לא ראינו.
המלון שלנו ברובע הרביעי. לוקח לבני הנהג רגע להבין איך מגיעים עד המלון דרך הרחובות הצרים שחלקם סגורים לתנועת כלי רכב. הוא לא מוותר. שואל אנשים ברחוב, עושה עוד סיבוב, עד שהוא מגיע עם הוואן ממש אל דלת המלון.
הסקרה-קרהעיר באפור
הודעה סגורה תודה 0
5.לא! ברור שזה הנוטר-דאם!.. (: תגובה ל - 4
הודעה סגורה תודה 0
6.המלון שלנו בפריז תגובה ל - 5
אני מעדיפה תמיד מקומות לינה מיוחדים. לא שגרתיים. משהו עם טוויסט.
המלון הפריזאי שלנו לגמרי ענה על ההגדרה הזו.
מלון סיינט-מרי, ברובע הרביעי (במארה), ממוקם בחלק ממבנה כנסייה ישן. הפעמון עדיין שם. גם הרהיטים העתיקים עברו הסבה והם בשימוש בחדרי המלון.
מכיוון שהפעם הגיחה שלנו לפריז קצרה במיוחד, היה לי חשוב להתמקם באיזור שיאפשר גישה נוחה ברגל לנוטר-דאם. ככה פינטזתי לי.
המלון הזה... בינגו. דקות ספורות ברגל לסיין ולנוטר דאם. מרכז פומפידו צמוד למבנה הכנסיה מצידו האחורי. הוטל דה-ויל, ממש ליד.
מסביב המון מסעדות, פטיסרי ובולונז'רי בעשרות... חיי לילה תוססים ותחת מטרו מרכזית ממש ליד.
המלון הזה נתן לנו מענה מושלם להרכב המשפחתי שלנו. הילדים צעירים. אני מעדיפה שיהיו איתנו בחדר אחד ולפריז אין הרבה חדרים משפחתיים להציע. דירה לא באה בחשבון לשני לילות... ככה שלא היו הרבה אפשרויות.
במלון הקטן הזה יש סוויטה אחת. חדר מספר עשרים. בעליית הגג. בסוויטה חלל גדול (סלון נניח) עם ספה נפתחת למיטה זוגית. כוך קטן עם מיטת יחיד ועוד חדר עם מיטה זוגית. מין דירונת משונה כזאת.
יש גם חדר אמבטיה עם דלת עץ מגולפת קטנטונת שבנויה לגמדים. מאחורי הדלת הפצפונת מסתתר חדר אמבטיה נאה ומרווח.
והחיסרון (ברור שחייב להיות, נכון?!...) ארבע קומות. אין מעלית. מדרגות צרות ולולייניות... כשמגיעים סוף סוף, חסרי נשימה, לדלת שכתוב עליה "20", מאחוריה מסתתר... נכון. עוד גרם מדרגות...
נו שוין. שני הגברים המסוקסים שלי עמדו בזה בגבורה.
את ההזמנה עשיתי דרך אתר בוקינג.קום. יש לי ניסיון טוב איתם.
מלון סיינט מריהרחוב של המלון
הודעה סגורה תודה 0
7.המלון שלנו בפריז תגובה ל - 6
עוד תמונות מהמלון.
חדר השינהחדר אמבטיה
הודעה סגורה תודה 0
8.המלון שלנו בפריז תגובה ל - 7
הודעה סגורה תודה 0
9.היום הראשון בפריז – המשך תגובה ל - 8
אנחנו מעלים את המזוודות לחדר ומייד יורדים חזרה לאכול ארוחת צהריים באחת המסעדות הנחמדות ברחוב "שלנו". הגשם שהופך מטפטוף חינני למבול שולח אותנו אחרי הארוחה למנוחת צהריים בחדר.
כשהגשם שוכך אנחנו יוצאים לטייל. היעד הראשון – הנוטר-דאם.
העננים האפורים מספקים תפאורה הולמת. כשהגשם שוב מתחזק אנחנו מספקים פרנסה הולמת לא פחות לנערה צוענייה שמוכרת מטריות ברחבה שלפני הנוטר דאם.
אנחנו מקיפים את הכנסייה המרשימה ושמים פעמינו אל עוד זיכרון מתוק מהטיול הקודם בפריז... ברתיון. אחת הגלידריות המשובחות בעולם. קר ורטוב, ואין איפה לשבת עם הגלידה, אז אנחנו בוחרים באופציה המפנקת יותר ויושבים לקפה ועוגה בבית הקפה של ברתיון. טארט-טאטן משובח עם גלידת ווניל אלוהית. החיים הטובים. Cool
אחרי הקפה למטרו, אל התחנה הבאה שלנו.
אנחנו קונים במכונה כרטיסי מטרו. קרנה למבוגרים ועוד אחד לילדים, בחצי מחיר. המטרו הפריזאי פשוט ונוח להתמצאות.
עם המטרו אנחנו מגיעים אל מרגלות המונמרטר. הכנסייה הלבנה מתנשאת מעלינו. למרות הגשם אנחנו מטפסים ברגל את המדרגות אל הכנסיה. עוצרים בדרך לסיבוב בקרוסלת הסוסים וגם להצצות על הנוף העטוף בעננים.
כשאנחנו ישובים לבטח על ספסלי הכנסייה, מקשיבים למקהלה ששרה מזמורי תפילה, נפתחות ארובות השמיים והטפטוף הופך למבול.
את ארוחת הערב, ארוחת ערב החג, אנחנו אוכלים באחת מהמסעדות המקסימות בסמטאות המונמרטר. המקום קסום וציורי כמו שזכרתי אותו. אפילו הגשם והאפור לא גורעים. אולי אפילו להיפך...

הקרוסלה הוותיקההגלידה הטובה בעולם
הודעה סגורה תודה 0
10.היום הראשון בפריז – המשך תגובה ל - 9
הודעה סגורה תודה 0
11.פריז – היום השני תגובה ל - 10
את הבוקר אנחנו פותחים עם כריכי בגט טרי וקפה מהבולונז'רי ליד המלון. את ארוחת הבוקר הזו אנחנו אוכלים על המדרגות ליד המזרקות של מרכז פומפידו. לידנו, חבורה של ילדי בי"ס משחקים כדורגל. הגדול מסתכל עליהם בעיניים כלות ומתבייש לבקש להצטרף. כשהכדור עף למי הבריכה, אנחנו מצטרפים לקריאות העידוד למנסים לחלץ.
מכאן, ממשיכים להכיר את פריז ברגל. לספוג את אווירת העיר. התכנית שלי שאפתנית. תכננתי ללכת ממרכז פומפידו, לאורך הסיין, אל הלובר, גני טוילרי, כיכר הקונקורד, השאנז אליזה ועד לשער הנצחון. לא הייתי בטוחה אם הילדים יעמדו בזה. הם הפתיעו בגדול.
לקראת הטיול קניתי את ה"מדריך לילד המטייל בפריז" של דני קרמן, שהתגלה כתוספת מבורכת. הילדים עוקבים בעניין אחרי ההסברים ומבצעים את המשימות. כשאנחנו מקיפים את מרכז פומפידו, הספר מספק לנו הסבר מפורט לגבי התפקיד של הצינורות השונים, לפי הצבעים. גם אנחנו למדנו...
אנחנו ממשיכים דרך ההוטל דה ויל, אל גדת הסין. לאורך הנהר עד ללובר... הפעם אין זמן להיכנס למוזיאון. הוא יחכה לנו לפעם הבאה. דרך שער הניצחון הקטן אל גני הטולירי. בעוד אנחנו יושבים ליד הבריכה העגולה למנוחה החבר'ה מקיפים אותה במילוי משימת זיהוי הפסלים מהספר. עוד בטולרי מצאנו גן שעשועים נחמד, קרוסלת סוסים נוספת , וטרמפולינות. דרך מצוינת לשחרר אנרגיה. כולם מרוצים.
משם אל הפלאס דה-לה-קונקורד ולאורך השאנז אליזה. אמרתי כבר שמזל גדול שהחלטנו לקחת עגלה?!
הגיע הזמן לארוחת הצהריים. פיצרייה נחמדה על השאנז אליזה נותנת מענה לעניין הזה. בתפריט הילדים התחבא לו אחד הקינוחים השווים ביותר בכל הטיול. מוס שוקולד אלוהי, בצנצנת זכוכית קטנה.
הקטנה נרדמת בעגלה ואנחנו ממשיכים אל ככר האטואל, לשער הניצחון ומשם חזרה אל גדת הסיין. התכנית השאפתנית בוצעה במלואה. הידד! השמיים שוב נסגרים וזה זמן מצוין לעלות לספינה שתיקח אותנו לשייט על הנהר.
אנחנו תופסים מקומות טובים, על הגג הפתוח. שתי דקות אל תוך ההפלגה מתבררת הטעות. הטפטוף הטורדני הופך למבול וכולם יורדים אל הקומה המקורה שמתחת. כולם מלבד הילדים שלנו, שנשארים, חמושים במטריות, "לראות את הנוף".
שעה ועשר דקות והשייט מסתיים. במהלכו אנחנו מעירים את הקטנה, שלא תפספס. היא פוקחת עיניים, מבינה שהיא על ספינה ומזנקת מהעגלה. אושר צרוף.
אחרי השייט יש לנו כשעה עד לתור שלנו לעלות לאייפל. אנחנו מסתובבים בטרוקדרו, מקשיבים לנגני הרחוב, אוכלים קרפ עם נוטלה ורוכשים שלל אייפלים קטנים (נו, ברור...).
את הכרטיסים לאייפל הזמנתי מראש באתר. נוח ביותר. בוחרים תאריך ושעה וגם עד לאן רוצים לעלות, לקומה השנייה או כל הדרך עד למעלה. את הכרטיסים מדפיסים בבית ואין צורך להמיר אותם. פשוט באים עם הדף המודפס. הפעם אנחנו עולים עד למעלה, לקומה השלישית.
חמש דקות לפני השעה הנקובה בכרטיס אנחנו עומדים בתור הקצרצר, בדיקה ביטחונית זריזה וכבר אנחנו במעליות, בדרך למעלה. בקומה השנייה שוב תור, הפעם ארוך קצת יותר, למעלית הנוספת שתיקח אותנו לקומה השלישית. התזמון מדוייק ואנחנו זוכים לראות שקיעה ממרומי מגדל אייפל ואת העיר מדליקה אורות. יחד עם האורות הנדלקים נסגרים שוב השמיים ויורד שוב מבול. עד שאנחנו יורדים מהמגדל הגשם פוסק. אנחנו הולכים אל תחנת המטרו ונוסעים אל הרובע הלטיני. מטיילים קצת, אוכלים ארוחת ערב במסעדה וצועדים ברגל חזרה אל המלון.
זהו. בזה מסתיימת לה הטעימה שלנו מעיר האורות. בהחלט נותר טעם של עוד...
מחר בבוקר, לדיסני!
הנוף מחלון החדרמרזב הכנסייה "שלנו"
הודעה סגורה תודה 0
12.היום הראשון בפריז – המשך תגובה ל - 9
הי קטי,
אני פה אתך, קוראת בשקיקה את ספורי פריז. הפעם האחרונה שבילינו בה היתה לפני 5 שנים. הודעתי אז לבעלי שלפני הלידה הצפויה של הבן השלישי, אנחנו לוקחים את 2 הבנים לטיול בפריז. אז הסתובבתי לי עם בטן של חודש שישי ברחבי העיר.
תמשיכי, אני לא מפריעה.

טל
הודעה סגורה תודה 0
13.היום הראשון בפריז – המשך תגובה ל - 12
קטי קטי קטי!!!!

שוב שיחקת אותה! הטיולים שלך והסיפורים שלך והתמונות שלך הם כיף אינסופי. תמונות השמיים הכבדים מעל פריז מתחרות בתמונות השלכת בניו יורק משנה שעברה. עכשיו אני מתרוצצת בין לונדון של אוסי לפריז שלך וכרגיל לא מצליחה להחליט את מי מהשתיים אני אוהבת יותר.

בקיצור, אין לך מושג איך אני אוהבת כשאת נוסעת לטייל. Cool

אלונה
הודעה סגורה תודה 0
14.הי טל, הי אלונה... תגובה ל - 13
ברוכות הבאות!
Very Happy
הודעה סגורה תודה 0
15.תמונות מפריז - היום השני תגובה ל - 11
הודעה סגורה תודה 0
16.עוד תמונות מפריז - היום השני תגובה ל - 15
הודעה סגורה תודה 0
17.עוד תמונות מפריז - היום השני תגובה ל - 16
הודעה סגורה תודה 0
18.עוד תמונות מפריז - היום השני תגובה ל - 17
הודעה סגורה תודה 0
19.עוד תמונות מפריז - היום השני תגובה ל - 18
הודעה סגורה תודה 0
20.עוד תמונות מפריז - היום השני תגובה ל - 19
הודעה סגורה תודה 0
21.עוד תמונות מפריז - היום השני תגובה ל - 20
הודעה סגורה תודה 0
22.פריז – מטרו, לוחות מודעות ושירותים ציבוריים תגובה ל - 21
בטיול ברחובות פריז ישנם שלושה דברים אופייניים ומיוחדים שאי אפשר (וגם אסור! Laughing ) להתעלם מהם.
שלטי המטרו הציוריים, לוחות המודעות המסתובבים והשירותים הציבוריים הסופר-משוכללים, המנקים את עצמם בין משתמש למשתמש.
שלט לתחנת מטרולוח מודעות מסתובב
הודעה סגורה תודה 0
23.פריז – מטרו, לוחות מודעות ושירותים ציבוריים תגובה ל - 22
הודעה סגורה תודה 0
24.דיסנילנד פריז תגובה ל - 23
אנחנו חובבי פארקים. ממש. בנוסף התברכנו בילדים אמיצים במיוחד (וגם גבוהים לגילם) כך שכל המתקנים שיש לדיסני להציע כבר מתאימים לפחות לשניים הגדולים שלנו.
בד"כ, בכל הנסיעות שלנו, כשהן כוללות פארק, הפארק זוכה ליום אחד בלו"ז ואנחנו מוצאים את עצמנו ביום שלם של ריצה מטורפת ממתקן אחד לבא אחריו.
הפעם החלטנו שבאיזי... Cool
מטרת הנסיעה הייתה היורודיסני ולכן הוא קבל מקום מכובד ביותר בלו"ז – ארבעה ימים שיוקדשו במלואם לשני הפארקים, דיסנילד פריז והדיסני סטודיו'ס הצמוד לו.
את הפרק הזה בטיול שלנו אני אכתוב בצורת טיפים לפי נושאים, מה שיוכל אולי לעזור למי שמתכנן נסיעה ליורודיסני.
הטירה בדיסני
הודעה סגורה תודה 0
25.כרטיסים ליורודיסני וכרטיסי פאסט-פס תגובה ל - 24
כרטיסים לדיסנילנד הזמנתי דרך האתר. יש כל מיני מחירים וכל מיני מבצעים.
הכי השתלם לנו כרטיס לארבעה ימים במחיר של שלושה. שימו לב שילד מעל גיל 11 נחשב כבר למבוגר מבחינת המחיר...
אחרי התשלום מדפיסים את הכרטיסים בבית ואת הדפים המודפסים ממירים ביום הראשון, בקופות הפארק, לכרטיסים עם פס מגנטי שתקפים לכל הימים. את כרטיס הכניסה מעבירים בכניסה לכל פארק (לדיסני ולסטודיו'ס) בכל פעם שנכנסים. באותו הכרטיס המגנטי משתמשים גם כדי להוציא פאסט-פס, כרטיס עוקף תור.
הפאסט-פס ביורודיסני כלול במחיר. לא משלמים בנפרד. בחלק מהמתקנים המבוקשים יש אפשרות להוציא כרטיס, פאסט-פס, עוקף תור. המתקנים שיש להם פאסט-פס מסומנים במפה של היורודיסני באותיות FP בכתום ואדום.
ליד המתקנים המסוימים האלה יש עמדות פאסט-פס שנפתחות בבוקר ונסגרות כשנגמרים הכרטיסים עוקפי התור לאותו היום. בשילוט מעל העמדות מצוין לאיזו שעה (טווח של חצי שעה) יינתן כרטיס עקיפת התור. אי אפשר לבחור שעה. מעבירים את הכרטיס המגנטי במכונה ומקבלים כרטיס עם ציון השעה בה אפשר יהיה להגיע למתקן. כשמגיע הזמן הנקוב בכרטיס נכנסים למתקן דרך תור נפרד (וקצרצר עד לא קיים) של האוחזים בכרטיסי פאסט-פס לאותה השעה.
הקאץ' הוא שלא ניתן להחזיק ביותר מפאסט-פס אחד בכל רגע נתון. גם לא לשני מתקנים שונים. רק אחרי שינוצל הפאסט-פס הקודם (או שתעבור השעה הנקובה בו) אפשר יהיה להוציא עוד פאסט-פס לאותו המתקן או למתקן אחר.
אפשר כמובן להוציא כרטיסי פאסט-פס לפי מספר הכרטיסים שיש לכל המשפחה, גם אם לחלק מהאנשים אין כוונה לעלות על המתקן המסוים.
אנחנו חמישה ולפיכך הייתי מוציאה פאסט-פסים עם כל חמישה הכרטיסים שלנו. הקטנה ואני נשארנו לצפות והגדולים זכו לשני סיבובים, בלי תור, על המתקנים "הקרביים".
ניצול נבון של אופציית הפאסט-פס מאפשר לעלות כמה וכמה פעמים גם על המתקנים המבוקשים.
והאמת, מלבד יום ראשון שהיה קצת יותר עמוס, לא היו לנו תורים מיוחדים...
הודעה סגורה תודה 0
26.לינה ביורודיסני תגובה ל - 25
רצינו ללון בקרבת הפארק כך שנוכל, בימים הארוכים, לחתוך למלון למנוחת צהריים.
בחרנו באקספלורר. מלון בדירוג שלושה כוכבים. מלון גדול וקצת חסר ייחוד ואופי. בדיוק לא "כוס התה" שלי אבל מלון פשוט, נחמד ופונקציונאלי. את ההזמנה ביצעתי דרך אתר המלון.
המלון ממוקם במרחק חמש דקות נסיעה מהפארק. יש שירות הסעות (שאטל) למתחם דיסני ללא תשלום.
המלון מעוצב בנושא אונית פיראטים מה שבא לידי ביטוי בעיקר בבגדי הצוות ובספינה הענקית במשחקיה. לטעמי אפשר היה ללכת עוד קצת עם העניין הזה... אם כבר.
החדר שבחרנו מתאים לשישה. בחדר עצמו מיטה זוגית ועוד שתי מיטות יחיד ובחדר הצמוד עוד מיטת קומתיים. יש גם אופציה לחדרים קטנים או גדולים יותר. מצוין למשפחות גדולות.
ארוחת בוקר משעממת בטירוף. בריכת שחיה מעולה, מחוממת ומקורה, עם שלוש מגלשות מים כייפיות... ולמרות כל האטרקציות של דיסני, הילדים לא היו מוכנים לוותר על הבריכה של המלון.
ה-מלון של דיסני, שממוקם ממש בתוך הפארק, היה יקר מאוד, פי שניים ויותר מהמלון שסגרנו בסוף, כך שהחלטנו לוותר אבל יש לו גם יתרונות. הוא ממש בתוך הפארק, אין צורך בשאטל . אפשר לקפוץ לחדר לקחת מטריה או לנמנם שעה... עשוי להיות נחמד. בנוסף, גם לאורחי המלון הזה כמו לאורחי המלונות האחרים של דיסני יש שעה וחצי נוספות בבוקר, לפני שעות הפתיחה הרשמית של הפארק, שהמתקנים פתוחים רק עבורם. אם נוסעים בתקופה עמוסה מאוד זה בהחלט עשוי להיות שיקול. אולי בפעם הבאה...

המלון מצידו האחוריהמשחקיה במלון
הודעה סגורה תודה 0
27.שירות ההסעות לפארקים של דיסני תגובה ל - 26
המלון שלנו הוא לא מלון *של* דיסני, אלא של ה"פרטנרים" שלהם כמו שזה מוגדר באתר. באותה השורה עם האקספלורר נמצאים עוד שלושה מלונות. את כולם משרת אוטובוס וורוד שמספרו 54.
האקספלורר הוא התחנה הראשונה באיסוף לשם (מעולה, כי יש מקום לשבת...) ותחנה ראשונה בפיזור (שוב מעולה, כי יורדים ראשונים).
הנסיעה, 5-10 דקות בסה"כ, מביאה אותנו למתחם של דיסני שכולל את שני הפארקים (יורודיסני ודיסני סטודיו'ס) ואת המתחם המסחרי שנקרא "דיסני ווילג'".
בדיסני ווילג' יש מסעדות, חנויות, בתי קולנוע, באולינג ואפילו מועדון לילה. זה אזור קניות ובילויים אליו מתנקזים כ-ו-ל-ם אחרי שנסגרים הפארקים. אני מניחה שמי שנוסע עם ילדים גדולים או עם מתבגרים יימצא מה לעשות שם בשעות הערב.
בד"כ השאטל היה סביר. לא עמוס במיוחד ויעיל מאוד. יוצא דופן הוא זמן סגירת הפארק, כשכולם מנסים בו-זמנית להסתער על השאטל בדרך חזרה למלון... תשכחו מאירופאים מנומסים. כולם נינג'ות קרביים שמסתערים על האוטובוס עוד לפני שעצר לגמרי. כשראינו שכך, החלטנו לוותר על התענוג המפוקפק ולצעוד ברגל חזרה למלון. הילדים קצת קיטרו (טוב, בכ"ז עשר וחצי בלילה, אחרי יום התרוצצות מעייף בפארק...) אבל עמדו בגבורה בצעידה נינוחה בת כחצי שעה חזרה למלון.
דיסני ווילגהתחנה של שאטל 54
הודעה סגורה תודה 0
28.אוכל בדיסנילנד פריז תגובה ל - 27
את ארוחות הערב כדאי לתכנן מראש. מכיוון שבשעת סגירת הפארק אלפי אנשים נוהרים החוצה בו-זמנית וכולם רוצים ארוחת ערב, אם לא מזמינים מקום מראש, נשארים רעבים... Confused
בימים בהם הפארק היה פתוח עד מאוחר, הזמנו מקום במסעדות בתוך הפארק (אפשר להזמין מקומות מראש דרך המלון בו שוהים, או ב"בניין העיריה" ברחוב הכניסה לפארק). בימים בהם הפארק נסגר בשעה שש בערב הזמנו מקום לארוחת ערב במסעדות שבדיסני וילג'.
בערב הראשון אכלנו ב"ריין פורסט קפה". מסעדה מקסימה שמעוצבת כמו ג'ונגל. מאז אכלתי באחת ממסעדות הרשת הזאת בארה"ב לפני שנים רציתי לחזור, עם הילדים.
בערב השני אכלנו בתוך הפארק, במסעדה ה"מפוארת" של דיסני. ארוחה עם הנסיכות. בכניסה למסעדה קיבלו את פנונו סינדרלה והנסיך שלה. אח"כ באו לבקר גם בת הים ושלגיה והנסיך. האוכל מעוצב ומפונפן והמחיר מטורף. אבל, הזדמנות חד פעמית... לסעוד בחברתו של הנסיך מקסים, לא?!
בערב השלישי, שוב, בתוך הפארק, במסעדה שממוקמת על גדות ה"נהר" במתקן הפירטים מהקריביים. מסעדה כייפית של דגים ופירות ים.
ובערב הרביעי והאחרון, שוב הפארק נסגר בשש ואנחנו יצאנו לאכול בדיסני ווילג', בפלאנט הוליווד.
בכל המסעדות יש תפריט ילדים. בכולן מקבלים דפי צביעה וצבעים להעסיק את הטף. חשבון סטנדרטי לחמישה מפונקים הסתכם בד"כ סביב 120 יורו (למעט בארוחת הנסיכות היקרה).
"העירייה" להזמנותקינוח וולקנו בריין פורסט
הודעה סגורה תודה 0
29.אוכל בדיסנילנד פריז תגובה ל - 28
הודעה סגורה תודה 0
30.אחלה חופשה! תגובה ל - 29
דיסנילנד הוא הגדרת האסקפיזם. חופש אמיתי ומוחלט מהכול. נכנסים לפארק ושוכחים לגמרי את החיים האמיתיים לכמה שעות או לכמה ימים. היה לנו חופש נפלא, מגבש וממלא מצברים.
חזרנו מרוצים ומלאים בחשק לחופשה נוספת. זוגית כמובן... רעיונות?!

רכבת ההרים הכי שווה!במצעד
הודעה סגורה תודה 0
31.אחלה חופשה! תגובה ל - 30
קטי,

איזה יופי!!! תמונות מפריז!!!Smile בדיוק חשבתי בזמן האחרון שעברו כבר כמה שנים טובות מאז הביקור שם, וצריך "לבדוק" אותה מחדש.

איזה הספק ביומיים! כל הכבוד לילדים שעמדו במשימה, וביצעו את כל מה שאמא שלהם תכננה עבורם Laughing.

ארבעה ימים בדיסנילנד!?! את הגדרת את זה אסקפיזם. נראה לי שבפרק זמן כזה גם הציניים ביותר שוקעים בתוך ממלכת האגדות...Cool.

אור
הודעה סגורה תודה 0
32.אחלה חופשה! תגובה ל - 31
הי קטי,מקווה שעוד לא נסעת לך לחופשתך הזוגית או למשימות עלומות אחרות.
אז ככה...
באת לנו בדיוק בזמן,לא בטוח שקראת אבל זוגתי ובתי הבכורה מתכננות להן טיול בת מצווה בשבועות לפאריס.
כרגע התכנון הוא 5 לילות פאריס ולילה אחד ביורו דיסני וברשותך מספר שאלות.

א- למרות שאני "קרוע" על איזור המארה מאז הטיול האחרון של ושל זוגתי לפאריס שבו בילינו שם לא מעט דווקא המליצו לי לישון באיזור הרובע הלטיני,אבל לא פוסל כלום.. ברור שאת המלון הספציפי הזה הן לא יקחו (ולו רק בגלל המדרגות) אבל יש לך המלצות באמתחתך ?? הרי עשית חיפוש יסודי..
ב- אני מניח שאת האתרים שציינת גם הן יפקדו וכמובן שופינג אבל האם יש לך בשלופ אתרים נוספים שהם לא מהמפורסמים ביותר שיתאימו "לזוג המלכותי " (זוגתי ובתי )
ג- חברת ההסעות שציינת ואני מבין שעם המלצה,מה העלות לנסיעה מהשדה וליורו דיסני ??
ד- לגבי היורודיסני מה המחירים של המלון בתוך היורו שהבנתי שיקר מאוד,ומה של היותר זולים כמו זה שלך ??

אשמח לשמוע כל דבר שיראה לך שיוסיף לנו מידע

תודה
ליאור

הא וזה ששתראי שיש עוד קטי מלבדך......
נכתב ב-18/09/2010 07:41[עודכן ב-:18/09/2010 07:47]
הודעה סגורה תודה 0
33.אחלה חופשה! תגובה ל - 32

קטי,

אני נפעמת איך חזרת מחופשה בת שבוע וכבר הדיווח מתוקתק עם התיאורים המלבבים והתמונות Shocked

איך? איך? איך?

"דיסני" שלכם - פסגת האסקפיזם, שחיתות מוחלטת. כל הכבוד על היכולת ללכת עם הפנטזיה עד הסוף.

הטיול הפריזאי שלכם הצטלם היטב ונראה נהדר. אכן - תכנית שאפתנית Laughing
אלוהים, כמה הספקתם.

המלון אכן נראה עם טוויסט חביב ביותר. ובכלל, חופשה מאורגנת לעילא ולעילא.

והכי מכול - התיאור שלך נהדר.
הודעה סגורה תודה 0
34.אחלה חופשה! תגובה ל - 33
משום מה התגובה הראשונה שלי נמחקה (נפלאות דרכי האתר)
אז תדעי לך שלפני ששאלתי שאלות
כתבתי שאלו הטיולים שאני הכי אוהב,הולכים עם הפנטזיה עד הסוף לא עושים את "מה שצריך" או " מה שמקובל" אלא מה שהלב אומר

יופי של תמונות,יופי של טיול,יופי של ספונטניות

ורק אח"כ באו השאלות......
הודעה סגורה תודה 0
35.אחלה חופשה! תגובה ל - 34
הי קטי
נהנתי מאוד לקרוא את סיפור הטיול שלכם לפריז ויורודיסני!
ממש טיול מקסים היה לכם!
כתבת הכל כ"כ יפה ומסודר.
כבר שומרת לי במועדפים לשעת הצורך.
הודעה סגורה תודה 0
36.הי ליאור, בוקר טוב... תגובה ל - 32
כתבתי לך תשובה ארוכה ומפורטת והמחשב העיף לי אותה... Evil or Very Mad
אז שוב:

ההסעה - נגב שאטל - היו באמת בסדר גמור. יש משהו מאוד נוח בהסעה מוזמנת מראש, עם נהג דובר עברית, עם משרד דובר עברית לבירורים... מאוד מרגיע. בעיקר בהרכב הנוסעות המלכותי שלכם.
אנחנו שילמנו משהו כמו 70 יורו, לחמישתנו, להסעה משארל דה גול לעיר. להסעה פרטית. ישנה גם אפשרות להסעה משותפת, ז"א כשו שאוספת כל מיני נוסעים ומפזרת במספר מלונות. המחיר נמוך יותר, אבל זה גם קצת פחות נוח.

המלון בפריז - הכי חשוב לנסיעת עלמות כמו שלכם, בעיני לפחות, הוא שתהיה תחנת מטרו קרובה. הרובע הלטיני, או המארה... לא ממש משנה. שניהם נפלאים וממש קרובים זה לזה. קפיצה קטנטונת מעבר לנהר. אין לי המלצות לצערי, כי חיפשתי דרך בוקינג, ובקריטריונים לחיפוש בקשתי מלון לזוג פלוס שלושה... קבלתי מעט מאוד אפשרויות שכולן לא יתאימו לנשים שלך...
יש בפריז כ"כ הרבה מלונות מקסימים. רק לחפש ולבחור.

המלון בדיסני - אנחנו שילמנו 140 יורו ללילה, לחמישה, כולל ארוחת בוקר. אבל, לו הייתי נוסעת ללילה אחד, כמו העלמות במשפחתך, לא הייתי חוסכת והייתי בוחרת להתפנק במלון השווה של דיסני בתוך הפארק. זה יאפשר להן למקסם את זמן השהיה בפארקים (כולל שעה וחצי בונוס בבוקר, בהן הפארק ומתקניו פתוחים רק לשוכני מלונות דיסני), יחסוך להן את זמן וטרטור השאטל ויאפשר להן להתפנק באירוח מלכותי כיאה לנסיכות... Very Happy
לא מתיימרת לעשות חשבונות כלכליים עבור אף אחד, כמובן... ובכ"ז אולי שווה לחשוב על זה.

אתרים שווים בפריז - האמת, אין לי מושג. יש כאן מומחים גדולים ממני בהרבה... לו היו מאפשרים לי נסיעונת קצרצרה נוספת לפריז, אפילו עכשיו, הייתי מנצלת כל דקה לשוטטות חסרת תכלית ברחובות של העיר המקסימה הזאת...

אם יש עוד משהו... תרגיש חופשי לשאול.
קטי
הודעה סגורה תודה 0
37.אחלה חופשה! תגובה ל - 31
אור, כמה שאת צודקת... כ"כ קל לשקוע בקסם...
וכמה קשה לחזור לשגרה. מזל שאפשר לתכנן את הנסיעה הבאה Very Happy
הודעה סגורה תודה 0
38.זיוה, תודה. תגובה ל - 33
ואיך? פשוט מאוד. לילה אחד עם מעט שינה והרבה כביסות ויש לי בית מסודר ןסיכום טיול שמאפשר למשוך עוד קצת את החוויה...
אם אני שוקעת בשגרה וגולשת חזרה לחיים האמיתיים כבר קשה לי יותר לאסוף את עצמי חזרה ולכתוב...

וכמובן, תודה על המחמאות... Smile
הודעה סגורה תודה 0
39.שירלי, תודה תגובה ל - 35
כן, בהחלט לשמור...
כל אחד צריך מתישהו בריחה קטנה לקסם. ואם אפשר אז יותר מפעם אחת... Laughing
הודעה סגורה תודה 0
40.הי ליאור, בוקר טוב... תגובה ל - 36
הי קטי ותודה על התשובה
ברור שיש עוד שאלות

א- כמה עולה המלון השווה ?? האם מקבלים גם כרטיסי כניסה למי שמתאכסן שם ?? אם כן מה ההבדל בשקלול הנחת הכרטיסים ??
ב- שמעתי שאחד ה"שוסים" השווים זה התהלוכה שיש בלילה של כל הדמויות,ראיתם ?? שווה ??
ג- כמה עלה השאטל מיורו דיסני לשדה,גם 70 אירו ??

תודה לבינתיים

ליאור
הודעה סגורה תודה 0