היי, הגעת לארכיון פורום למטייל. ניתן לצפות בפוסטים אך לא ניתן להגיב.
יש לך שאלה? אנחנו מחכים לךבפורומים החדשים!

פורום טיולי משפחות

קוויקי ניו יורק - אמא, ילדונת וסבתא

אז קפצנו לניו יורק. תשעה ימים בסוף יולי.
טיולצ'יק קטן. אני, יעלי שלי בת התשע ואמא שלי... (להלן "סבתא").

איך זה קרה?... טוב ששאלתם.
לסבתא היו מיילים (נקודות "נוסע מתמיד" כאלה) לניצול דחוף. רגע לפני שיתפוגגו, היא הזמינה לעצמה כרטיס טיסה לביקור אצל ההורים שלה (סבא וסבתא שלי, סבא וסבתא רבה של יעלי... Rolling Eyes ) שמתגוררים באפ-סטייט.
חלפו כמה שבועות ופתאום נדלקה לי נורה מעל הראש.. למה שלא נצטרף? מזמן רציתי לקחת את יעלי לאיזו נסיעה כזאת, רק שלנו... לתת לה את כל תשומת הלב שכ"כ נחוצה לילדת הסנדוויץ' שלי. ומה יכול להיות טוב מזה? יחד עם סבתא, ביקור משפחתי וגם הצצה בתפוח הגדול. מושלם!
טלפון זריז לסוכנת הנסיעות המבריקה שלנו וגם ליעלי ולי יש כרטיסי טיסה למנהטן. טיסה ישירה, עם דלתא.
ע"פ התכנון יהיו לנו יומיים במנהטן, אחריהם תצטרף סבתא בטיסה מהארץ. יחד ניסע לאית'אקה, לסבא וסבתא שלי. ארבעה ימים אצלם ובסוף עוד שלשה ימים לקינוח במנהטן. מעולה!!!
הזמנתי גם את מלון במנהטן (אחרי שבאר הדודות המארחות יבשה לחלוטין, לא נותרה ברירה אלא להתאכסן במלון Razz ) ואנחנו מוכנות.
יאללה.
יוצאים.
הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.מנהטן - היום הראשון תגובה ל - 1
טיסת לילה מצוינת. כל המזוודות הגיעו. האימיגריישן עבר בצ'יק. לא עברה חצי שעה ואנחנו בחוץ.
עוד מהארץ קבעתי איסוף משדה התעופה עם ליאור. בחור ישראלי נחמד שעושה הסעות בניו יורק שכבר נעזרתי בשירותיו בעבר.
הוא נחמד, אדיב, אחראי ויש לו אוטו חדש ומרווח... א-ב-ל, הפעם הוא לא הגיע...
חיכינו, עשינו סיבוב, צילצלתי אליו לנייד... אין תגובה.
חיכינו עוד קצת, שלחתי סמס ובתגובה הוא כתב שמתנצל והיה מעורב בתאונת דרכים. אויש.
לא נעים, לא סוף העולם... יצאנו מהטרמינל, חצינו את הכביש, הצטרפנו אל התור המסודר למוניות הצהובות וכעבור זמן קצר אנחנו כבר בדרך למלון.
יעלי בולעת את המראות הנשקפים מחלון המונית, אני בעיקר מנקרת.. לא טובה בלישון בטיסות... Confused
מגיעות למלון בשבע בבוקר. הניו יורקר. בחרתי בו בגלל המיקום המעולה. רצינו מלון במרחק הליכה מתחנת האוטובוס שעל רחוב 42, ממנה ניסע אל האפ-סטייט.
הזמנתי את החדרים המון זמן מראש וקיבלתי בתמורה מחיר מצוין וחדר מקסים, עם נוף לאמפייר סטייט בילדינג.
הנוף מחלון החדר שלנוהחדר שלנו בניו יורקר
הודעה סגורה תודה 0
3.מנהטן - היום הראשון תגובה ל - 2
ידעתי ידעתי ידעתי
ניו יורק גם בלי שלכת נראית נפלא דרך העיניים שלך.
תפסתי את המקום באמצע בשורה הראשונה.
קטי, אין עליך. תמשיכי!

אלונה
הודעה סגורה תודה 0
4.מנהטן - היום הראשון תגובה ל - 2
המזוודות מאופסנות במלון ואנחנו יוצאות לכבוש את העיר.
ארוחת בוקר בדיינר. יעלי מאושרת מהבייקון השמנוני... אני בעיקר רוצה קפה נורמלי Razz
מכיוון שכבר ביקרתי במנהטן פעמים רבות, האחרונה ממש לא מזמן, לפני פחות משנה, הטיול הפעם מכוון רובו ככולו לצרכיה ולרצונותיה של יעל.
עוד מהארץ הזמנתי לנו את ה"ניו יורק סיטי פס". לא יודעת אם השתלם לנו כלכלית או לא, אבל הקל עלי והיה לי נוח.
את הפס אפשר לאסוף כבר משעה שמונה בבוקר בפלאנט הוליווד שבטיימס סקוור. מרחק הליכה קלילה מהמלון.
אנחנו צועדות לשם בעיר השקטה והמתעוררת (יום ראשון בשבוע...). שקט כל כך לא טיפוסי למנהטן.
אחרי איסוף הפס אנחנו פונות לאטרקציה הראשונה... האמפייר סטייט בילדינג. אף ביקור ראשון בתפוח הגדול אינו שלם ללא תצפית מראש הבנין הזה.
בזכות הפס אנחנו נכנסות גם ל - Sky Ride, שזה מין מתקן כיסאות זזים שמדמה טיסה מעל מנהטן. נחמד. הנוער אהב.
יחסית מעט תור. הראות מצוינת. כייף.
האמפייר סטייט בילדינגהצצה לכוון דרום
הודעה סגורה תודה 0
5.שלום יקירתי! תגובה ל - 3
אין כמוך... Laughing
הודעה סגורה תודה 0
6.מנהטן - היום הראשון תגובה ל - 4
חצי יום כבר מאחורינו. העייפות מתחילה לתתת אותותיה.
הילדה מתחילה להתמרד... זה הזמן לעלות לסיבוב באוטובוס התיירים.
גם זה כלול בסיטי פס שקניתי.
עולות על האוטובוס ליד האמפייר סטייט בילדינג, תופסות מקום מכובד בשורת הכסאות הראשונה על הגג הפתוח.
בהתחלה נרשמת התלהבות בקרב הקהל הצעיר. יעלי מצלמת ללא הפסקה. מתלהבת מכל קרן רחוב.
לאט לאט ההתלהבות דועכת.
השמש, ההסברים באנגלית, החום, הג'ט-לג... הילדה מניחה ראש על הברכיים שלי ונרדמת.
אני ממש נהנית.
המדריך מרתק. הסיפורים מצחיקים. אף פעם לא עשיתי סיבוב כזה במנהטן והיה ממש מוצלח.
השלמנו את הסיבוב כולו.
יעלי ישנה מצויין. אני קצת החכמתי.
יורדות בתחנה האחרונה ברחוב חמישים וצועדות את חמישה עשר הבלוקים חזרה למלון, לאורך השדרה השמינית.
המיטות המצוינות קוראות לנו.
אני מכוונת שעון מעורר. לא רוצה לפספס את הערב הראשון שלנו בעיר התוססת הזאת. האמת, קצת סקפטית בעצמי שנצליח לקום...

אבל קמנו. ויצאנו לכבוש את העיר.
ערכתי ליעלי הכרות ראשונה עם הריח של מנהטן שמורכב משלושה מרכיבים בחלקים שווים: הריח של הרכבת התחתית, הריח של הנקניקיות שמוכרים ברחוב והריח של האגוזים המסוכרים...
אם לא דגמת כל אחד מהשלישיה הזו מקרוב, כאילו שלא היית במנהטן! Smile
טיול הלילה שלנו היה נהדר.
הטיימס סקוור עם אורות הנוצצים, החנויות הכל-כך מרגשות (בעיקר כשאת בת תשע..., אבל לא רק Cool ), הטויס-אר-אס עם הגלגל הענק, החנות של האם-אנ-אמס...
אכלנו במסעדה יפנית מוצלחת והלכנו המון ברגל. המון!!!
עד סנטרל פארק וחזרה למלון שעל רחוב 35... המון!
יעלי עמדה בזה בגבורה.
חזרנו למלון וצנחנו לשינה מתוקה.
הטיימס סקוורהאגוזים המסוכרים
הודעה סגורה תודה 0
7.טוב נו, הפוך... תגובה ל - 6
הכיכר והאגוזים... Very Happy
ככה זה כשעייפים.
פורשת לטובת שנ"צ נחוצה מאוד.
המשך יבוא...
Cool
הודעה סגורה תודה 0
8.טוב נו, הפוך... תגובה ל - 7
הי קטי,

איזה טיול כיפי!

גם אני עוד זוכרת את תמונות השלכת של אחד מביקורייך הקודמים.

כך שהציפיות להמשך הן גבוהות Laughing

מנוחה נעימה,

זיוית
הודעה סגורה תודה 0
9.טוב נו, הפוך... תגובה ל - 8
וואו, קטי!

אני מודה שטיול עירוני לא מצוי גבוה בדרך כלל בסדר העדיפויות שלי,
אבל מה שאת מביאה לכאן נראה מבטיח ונפלא.

ואם אפשר לצלם ריח (של אגוזים מסוכרים, או בכלל) - ככה בדיוק עושים את זה Thumbs Up
הריח הגיע עד חיפה. נשבעת לך!

מחכה שתקומי וממשיכה איתך,
אורה
נכתב ב-31/08/2010 14:23[עודכן ב-:31/08/2010 14:24]
הודעה סגורה תודה 0
10.תודה לכל מי שקורא אותי... תגובה ל - 9
זיוית - הפעם לא אני צילמתי, וגם המצלמה השווה לא הייתה איתי (מטעמי עצלות גרידא Embarassed ) אז התמונות... את יודעת.
אורה - כן. גם אצלנו טיולים עירוניים מדורגים נמוך יותר. אבל לפעמים יוצא... ואיכשהו, באוקטובר האחרון התאהבתי במנהטן. אהבת אמת. כך שהפעם זה הרגיש כמו לחזור לאהבה וותיקה... Smile
הודעה סגורה תודה 0
11.מנהטן - היום השני תגובה ל - 10
על הבוקר שמנו פעמינו דרומה. שוב, עם הסיטי פס, נוסעות אל פסל החירות.
הפעם, בניגוד לפעמים הקודמות בהן הסתפקתי בתצפית מרחוק, מהמעבורת לסטטן איילנד, אנחנו שטות אל הפסל עצמו.
יעלי מצלמת מיליון תמונות, מכל הכיוונים והזויות.
בתור לבדיקה הבטחונית שיש לעבור כדי להיכנס אל תוך הפסל עצמו, הבודקת משעשעת את כולם במין סטנד-אפ בהומור אמריקאי-יבשושי-כושל.
אחרי ביקור בפסל ובמוזיאון הקטן שבבסיסו (מעניין! באמת!) אנחנו מפליגות חזרה לעיר.
התחנה הבאה שלנו היא מוזיאון השעווה של מאדם טוסו, בטיימס סקוור.
יש מצב שמבחינתה של יעלי זו הייתה פסגת החוויות בניו יורק... Laughing
ושוב, מזווית לא שגרתיתליידי ליברטי
הודעה סגורה תודה 0
12.מנהטן - היום השני תגובה ל - 11
חברים שפגשנו במוזיאון השעווה...
חברים חדשים...חבר וותיק...
הודעה סגורה תודה 0
13.מנהטן - היום השני תגובה ל - 12
אחה"צ אנחנו פוגשות את אמא שלי, שמגיעה מהארץ. יחד איתה אנחנו מטיילות עוד קצת בעיר, אוכלות ארוחת ערב ומתארגנות לנסיעה צפונה.
את הנסיעה לאית'אקה (חמש שעות וקצת) נעשה באוטובוס לילה שיוצא ממנהטן באחת עשרה בערב ומגיע לאית'אקה בארבע וחצי בבוקר. המממ... תענוג צרוף.
בהמתנה לאוטובוס יעל נשפכת.
למזלנו האוטובוס ריק כמעט לגמרי. אנחנו מתפרשות על הספסלים ומבלות את הנסיעה בשינה עמוקה... Bored
בתחנת האוטובוס
הודעה סגורה תודה 0
14.באפ-סטייט תגובה ל - 13
יפה וירוק.
בד"כ אני מגיעה לבקר את סבא וסבתא בסתיו וזוכה בשלכת מדהימה. אבל גם בירוק זה לא רע... כמה מים. איזה יופי.
את הימים הבאים אנחנו מבלות במשפחתולוגיה צפופה, בשופינג מרוכז ובגיחות לטיולים.
מבין הפארקים הרבים שיש בסביבה החביב עלי הוא כנראה פארק טרימן.
כמו מרבית הפארקים בסביבה הוא מאורגן מאוד, נוח לליכה, שבילים מסודרים.... ונורא יפה שם.
עוד יום הוקדש לנסיעה לקורנינג, למוזיאון הזכוכית. תמיד מוצלח. תמיד עובד.
מוזיאון הזכוכית בקורנינגפארק טרימן
הודעה סגורה תודה 0
15.באפ-סטייט תגובה ל - 14
הקדשנו גם קצת זמן לדאון-טאון של אית'אקה.
מדרחוב מקסים עם חנויות קטנות ומיוחדות. מאוד שונה מסצנת השופינג האמריקאית המקובלת.
בימים בהם היינו היתה שם "מכירת מדרכה" (SideWalk sale). כל החנויות פתחו "באסטות" גם בחוץ על המדרכה. הייתה תזמורת חיה ואווירה נחמדה.
בדאון טאון אית
הודעה סגורה תודה 0
16.חזרה למנהטן תגובה ל - 15
אחרי כמה ימים נינוחים נפרדנו מסבא וסבתא שלי וחזרנו (כן, שוב באוטובוס... Twisted Evil ) למנהטן.
עשינו צ'ק אין באותו המלון המצוין (אחרי שצעדנו ברגל! שבעה בלוקים! כל אחת משלושתינו, כולל יעלי, גוררת אחריה שתי מזוודות שמנמנות... תוצרי השופינג האינטנסיבי באפ-סטייט Laughing )
ויצאנו.
פגשנו את קרובת משפחה, אכלנו ארוחת ערב מצוינת, עתירת ירקות (זה בערך השלב שבו, בנסיעות שלי לארה"ב, הכמיהה לירקות אמיתיים משתלטת עלי לגמרי...)ויצאנו לסיבוב בשדרה החמישית.
הספקנו לבקר בחנות של ה-NBA (מתנות לבכור...), בנייקי-טאון (נעליים מסדרת 6.0 המבוקשת במחוזותינו, בחצי המחיר לעומת הארץ...) וכמובן שלא פסחנו על שוורץ, חנות הצעצועים השווה ביקום.
אני מוכנה לעבור לגור שם!
הפסנתר הגדול מהסרט ביגחנות ה-NBA
הודעה סגורה תודה 0
17.חזרה למנהטן תגובה ל - 16
את הערב קינחנו, לבקשתה של יעלי, בטיול בכרכרה רתומה לסוס בשבילי הסנטראל פארק.
הנהג של הכרכרה (רכב? סייס? לא יודעת...) היה בחור אירי חמוד, שקלט את האינטרסים של הקהל ודאג לעקוב באדיקות אחרי כל אתרי הצילום המוכרים ליעלי מהסרט הנפלא "מכושפת"... איזו התרגשות! Smile
החנות של אפל בשדרה החמישית
הודעה סגורה תודה 0
18.חזרה למנהטן תגובה ל - 17
היום הבא הוא יום ההולדת של יעלי. היא חוגגת תשע.
אנחנו פותחות את היום בטיול רגלי.
ככה מגלים את מנהטן.
בתחילת היום אני לוקחת את יעלי ואת סבתא ל"תגלית" שלי מהביקור האחרון. האזור של צ'לסי והמיטפקינג. מוצלח מאוד.
הצ'לסי מרקט, שוק אוכל מקורה, לא מכזיב.
הכל יפה. וטעים... ליד נמצאת גם טיילת ההי-ליין החדשה.
מנהטן למתקדמים.
משם, בתחתית, לטיול בווילג', וליטל איטלי וגם כמובן, צ'יינה טאון.
לארוחת הצהריים בחרתי במסעדה ם הכמות הגדולה ביותר של האנשים שהתגודדה לפיתחה.
רובם ככולם סינים.
בחורה עם מיקרופון מחלקת מספרים, וכשמגיע תורך להיכנס היא כורזת ברמקול.
בפנים, אולם ענק. צפוף. דחוס. הומה. רועש... ומלא סינים Very Happy
האוכל... נורא סיני.
מילא. העיקר החוויה.
יעל עד היום מזכירה לי איך היא "לא אהבה את המסעדה הסינית האמיתית הזאת..." Laughing
המסעדה הסינית האמיתית...מסעדה סינית בצ
הודעה סגורה תודה 0
19.חזרה למנהטן תגובה ל - 18
בצהריים, המשך החגיגות. אנחנו הולכות לראות את "מרי פופינס" בברודווי. התפאורה מדהימה, העלילה עברה סירוס קל והקור בתיאטרון העביר אותנו על דעתנו (וגם שלח אותנו לפיפי כל חמש דקות... Confused )
בסה"כ, לא ההצגה הטובה ביותר שראיתי, אבל התאים לנו כי יעלי, שאינה דוברת אנגלית, מכירה את הסיפור מצויין ויכלה למצוא את עצמה בהרפתקה הזו.
כמיטב המסורת, מי שחוגג יומולדת בוחר איפה לאכול ביום חגו. מכל האופציות המלהיבות שיש למנהטן להציע, יעלי בחרה בפלאנט הוליווד שבטיימס סקוור. זה מה יש.
התור למסעדה - אינסופי.
המחירים - מטורפים.
האוכל - סביר, לא יותר...
א-ב-ל... כתבו שיש לה יומולדת! על כל המסכים שסביב המסעדה! מה עוד יכולה בת תשע לרצות?! Laughing Laughing Laughing
בפלאנט הוליווד
הודעה סגורה תודה 0
20.חזרה למנהטן תגובה ל - 19
קמנו אל הבוקר האחרון שלנו בתפוח.
שחררנו את סבתא שרצתה קצת "זמן גדולים" והלכה בלעדינו ל - MOMA בעוד אנחנו הולכות למוזיאון החביב של Ripley's believe it or not.
אחרי שמיצינו את שפע המוזרויות במוזיאון נסענו צפונה לטיול רגלי בפארק.
הלכנו לראות את מזרקת באת'סדה המפורסמת ("מכושפת"... זוכרים? Smile ) ושם ממש ליד המזרקה נתקלנו בצילומי סרט סטודנטים.
הצעת נישואין.
אי אפשר היה לנתק את יעלי משם. שוב ושוב ושוב ושוב ראינו את הבחור כורע ברך... רומנטיקה במיטבה... Very Happy
עוד קפיצה אל פסל אליס בארץ הפלאות ואנחנו כבר בדרך חזרה להתארגן לטיסה הביתה.
הפעם ליאור לא איכזב. הגיע בזמן. חביב ויעיל כרגיל.
מי שזקוק להסעה במנהטן -
lior platt -
אנחנו ממליצות.
יאללה הביתה.
מזרקת באתרומנטיקה
הודעה סגורה תודה 0
21.ואם תשאלו את יעלי... תגובה ל - 20
מה הכי מצא חן בעיניה בניו-יורק... התשובה ברורה וחד משמעית:
שממלאים לך את כוס הקולה כמה שתרצה, במחיר הקנייה הראשונה... Laughing
ועל זה יש לומר, באנחה פולנית ובהסבה לשמאל...
אמריקה!!!
פפסי מקס ללא תחתית
הודעה סגורה תודה 0
22.ואם תשאלו את יעלי... תגובה ל - 21
ככה זה יפה להוציא את הנשמה למכורים לניו יורק?
הודעה סגורה תודה 0
23.ואם תשאלו את יעלי... תגובה ל - 22
קטי - אני מהמכורים!!!

איזה יופי של טיול ליעלי!
ואת מה שלא תיארת במילים, קראתי ביניהן - איך שאמא של יעלי נהנתה!!!!
מתכונת נהדרת לטיול מצליח!

אגב, אני לא מאוהבי התפוח הזה, אבל תיאור הריחות שלך+צילום ההיכל החדש כנראה יביא אותי לשם מתישהו שוב....

תודה
רבקה
הודעה סגורה תודה 0
24.ואם תשאלו את יעלי... תגובה ל - 23
צריכה להתגבר על פחד טיסות, חייבת להתגבר על פחד טיסות, מוכרחה להתגבר על פחד טיסות. הניו יורק שלך לא יכולה להיות איפה שהוא ליד בולגריה?

היא נשמעת נפלא, היא נראית מטריף, הריח שלה משכר, כל הזכרונות הרעים ממנה התנדפו כבר מזמן ורק בעיית ה-800 שעות טיסה עדיין מבאסת לאללה.

קטי, את לא באה לעתים קרובות אבל כשאת כבר באה, וואי, את עושה את זה בהכי סטייל שאפשר.

ים תודה,

אלונה
הודעה סגורה תודה 0
תודה לך,
שהחזרת אותי שוב למנהטן (וגם לאפ-סטייט) בתיאור כל כך חי ונושם ומשלהב את כל החושים.

לא פספסנו באמצע, בין הנסיעה הקודמת שלך ל-NY וזאת שעכשיו, איזה כנס סודי במקום מפנק לחלוטין?
ככה, את משאירה אותנו עם הלשון בחוץ!

תבואי שוב, טוב?

נעה
הודעה סגורה תודה 0
26.אה, ברור שהייתה... תגובה ל - 25
נסיעה.
לא סודית בכלל.
ההיא, לקנריים... בפברואר. מלבדה עד עכשיו - נאדה.
אבל בסודי סודות אפשר לספר כאן על הנסיעה הסודית הבאה... זו שבינתיים באמת סודית (לפחות מהילדים... Cool )
בראש השנה. שבוע. לפריז. או יותר מדוייק - ארבעה ימים לדיסנילנד פריז, אליהם צורפו יומיים בעיר האורות.
מכיוון שלא הייתה נסיעה משפחתית לחו"ל הקיץ. ודי מתחשק. החלטנו לצ'פר את כולנו באיזה פארק שעשועים שווה. התייעצנו עם יונית (תודה, תודה! את נהדרת, כרגיל... Smile ) שהייתה נחרצת בהמלצתה, ליורודיסני!
הזמנתי מלון במארה. תור לאייפל לקראת שקיעה. ומקום במלון נחמד בדיסני.
יש לנו תכניות לארוחת ערב חגיגית בערב ראש השנה באחת המסעדות החמודות במונמרטר, לשוטטות רגועה בנוטר-דאם עם קפיצה הכרחית לגלידה של ברטיון. אולי גם לאיזה טיול לאורך השאנז אליזה או שייט לפנות ערב על הסיין אבל בעיקר יש לנו הפעם תוכניות לביקור נינוח, רגוע וממצה עד תום בדיסנילנד.
ארבעה ימים. בנחת. עם שנ"צ באמצע היום...
כבר לא יכולה לחכות Very Happy
הודעה סגורה תודה 0
27.אה, ברור שהייתה... תגובה ל - 26
וואו, חגיגה משפחתית אמיתית!
דרך מתוקה ביותר להתחיל את השנה החדשה... Smile
תיהנו!!!!

נעה
הודעה סגורה תודה 0
28.קוויקי ניו יורק - אמא, ילדונת וסבתא תגובה ל - 1
קטי
חבל על הזמן
מקווה שלקחת בשקית קצת ריח תחתית להסניף במפגש.
על מנהטן אני מת, אין על העוצמה של העיר הזאת
אלונה - אם קיימות בעיות טיסה, לא חייבים ישיר.
טיסה לבולגריה, טיסה נוספת לקצה יבשת ארופה (אנגליה ואז לא נשאר הרבה זמן להגיע ל-
מ נ ה ט ן

יואל
הודעה סגורה תודה 0
29.קוויקי ניו יורק - אמא, ילדונת וסבתא תגובה ל - 28
קטי
על ההתחלה דמיינתי שאני הבת שלך
מול השלטים ב"פלאנט" הנהנתי בתודה והתרגשות
ועכשיו....
אני אורזת מזוודה ובאה איתכם לפריס
איזה יופיטופי של טיול!
תודה על הסיפור הנהדר, כרגיל
ומזל טוב ל/מיעל(י)
Smile
הודעה סגורה תודה 0
30.קוויקי ניו יורק - אמא, ילדונת וסבתא תגובה ל - 29
בוקר טוב כולם!
יואל, הרעיון של נחיתת ביניים הוא טוב. כשטסתי לניו יורק נחתנו באירלנד ושני שוטרים החזיקו אותי כי רציתי לרדת ולא לחזור לטיסה... מה גם שאם אנחת בבולגריה שום מטוס לא יוציא אותי משם כבר.

קטי, תגידי, בנוסף ל-80 שעות טיסה, יש את עניין האשרות או שלך ספציפית אין את הבעיה הזאת? כמה קשה בכלל היום לקבל אשרה לשבוע ימים נניח?

אלונה
הודעה סגורה תודה 0
31.קוויקי ניו יורק - אמא, ילדונת וסבתא תגובה ל - 30
אלונה היי
אם צבע עורך לבן ומדברת ייקית אזי בקלי קלות
באם צבע עורך שחור ואת מיודדת עם שייח' פרסי ....
מי אמר שאין אפליה בארה"ב

יואל
הודעה סגורה תודה 0
32.ויזה לארה"ב תגובה ל - 30
ויזה היא ל-10 שנים.
את צריכה למלא טפסים, להזמין מועד לראיון, להגיע לראיון, לעמוד בתור, לדבר כמה דקות עם הפקיד ולקבל את הויזה כעבור כמה ימים.
אה, וצריך, כמובן, לשלם....

אם וכאשר זה יהיה ריאלי - דברי איתי, אני אחזיק לך את היד Laughing

נעה
נכתב ב-01/09/2010 08:53[עודכן ב-:01/09/2010 08:54]
הודעה סגורה תודה 0
33.אלונה, כמו שיואל ענה תשובה מדוייקת למישהו אחר... תגובה ל - 30
תוציאי ויזה!!!
אלה יהיו "דמי הרצינות" שלך. משם כבר הכל יתגלגל...
Very Happy
הודעה סגורה תודה 0
34.אלונה, כמו שיואל ענה תשובה מדוייקת למישהו אחר... תגובה ל - 33
אם הייתה לי פעם אשרת עבודה בארה"ב זה יכול לעזור או להפריע?

נעה, את מתכוונת פיזית ללכת לשם? אי אפשר לשלם לסוכן נסיעות שיעשה את זה במקומי? חג המולד בניו יורק נשמע לפתע ממש אבל ממש מפתה. קטי, זאת השאלה האחרונה, מבטיחה. יותר לא מדברת.

אלונה
הודעה סגורה תודה 0
35.אלונה, כמו שיואל ענה תשובה מדוייקת למישהו אחר... תגובה ל - 34
לא צריך להפריע.
כן ללכת פיזית.
לא על ידי סוכן נסיעות.
את כל ה"הכנה" עושים באינטרנט.
אני באה איתך לחג מולד בניו יורק.

נעה
הודעה סגורה תודה 0
36.אל תבטיחי כאלה הבטחות... תגובה ל - 34
ותמשיכי לדבר מלא... Laughing
הבוקר משתדרג בזכות הדיבורים שלך Cool
וגמני... חג מולד בניו יורק. רוצה, רוצה, רוצה!!!
הודעה סגורה תודה 0
37.יעל, תודה על האיחולים... תגובה ל - 29
ואת ממש מוזמנת.
בחדר שלנו בדיסני יש מקום לשישה... Cool
הודעה סגורה תודה 0
38.אלונה, כמו שיואל ענה תשובה מדוייקת למישהו אחר... תגובה ל - 34
אלונה בוקר טוב
נהפוך הוא באם חזרת לישראל בצורה חוקית ולא העיפו אותך אזי אין בעייה, רואים בך כתיירת מומלצת.
והתהליך ?
אני בטוח שיש בפיך אנגלית פשוטה ולכן יש להיכנס לאתר של שגרירות ארה"ב, לקבוע ראיון (עולה כסף), שלם את האגרה שמגיעה כבר ל- 140$ לאחד, לדעתי באם את רצינית אזי למהר , חג המולד הוא כבר כאן.

יואל
הודעה סגורה תודה 0
39.אלונה, כמו שיואל ענה תשובה מדוייקת למישהו אחר... תגובה ל - 38
יואל תודה. כן, חזרתי בצורה חוקית ואפילו מרצוני החופשי. מוזר, נכון?

טוב, חג המולד זה כמעט כאן וכמה יעדים מפתים מאוד מצטיירים בינתיים. שוב צריך להחליט. וכרגיל עם עצמי.

קטי, פריז? נעה, ניו יורק? רבקה, ברלין? אורן, אמסטרדם? יואל, ברצלונה? אלונה, בולגריה???

שאלה יהיו הצרות שלנו

אלונה

הודעה סגורה תודה 0