בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום אסיה-המזרח הרחוק

שבוע טיול בגיאורגיה- מבקש המלצות

שלום לכולם

אני נוסע לעבודה למשך 4 ימים בגיאורגיה (סביבות טביליסי, באוגוסט) ושוקל את האפשרות להעריך את השהייה בשבוע ולהטיס את החברה כדי לטייל קצת במדינה שלפחות לפי התמונות והסיפורים באתר נראית מדהים. שנינו מוצ'ילרים בוגרי שנה בדרום ומרכז אמריקה כך שאין לנו בעייה עם בתי-אירוח משפחתיים, נסיעות במוניות שירות דחוסות ועוד. לצערי זמן לטרקים של 4 ימים אין לנו זמן אבל על טיולי יום נשמח מאוד לקבל המלצות.
בגדול הכוונה היא להיות יום-יומיים בטיביליסי וישר לצאת למקום אחד או שניים שבהם נוכל לטייל קצת ברגל, לראות נופים ועוד.
כל המלצה למקומות או לטיולים תתקבל בתודה מראש!!!

אריאל
הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.שבוע טיול בגיאורגיה-המלצה לשבוע תגובה ל - 1
היי
מצ'ב הצעה לשבוע הכי יפה, מטיול במסגרת טיול מאורגן,לפני חודש וחצי
בגאורגיה ומצגות מהימים האלה.מקוה שיעזור לך להתרשמות ותיכנון.
יום1:סיור בטביליסי; ביקור בכנסיית סיוני (Sioni ), הקתדרלה של טביליסי ומקום מושב הקאתוליקוס, ראש הכנסייה הגאורגית. ביקור בבית הכנסת הגדול של העיר, במרחצאות הגפרית החמים שנתנו לעיר את שמה, במוזיאון הפתוח לאדריכלות עממית ובכיכר החרות – הכיכר המרכזית של העיר.שיטוט לאורכן של שדרות רוסטאוולי (Rustaveli) , על שמו של המשורר הלאומי של גאורגיה – רחובה הראשי של הבירה עשיר במבנים היסטוריים ומוסדות שלטון והשכלה הבנויים לתלפיות. לינה בטביליסי.
יום2: מנזר דוד גארז'ה.
הסיור מחוץ לטביליסי, אל מנזר דוד גארז'ה (Gareja) בגבול אזרבייג'ן. במאה השישית עשה הנזיר דוד גארז'ה את דרכו לירושלים ולפי אמונתו חזר משם ובידיו שליש מנכסיה הרוחניים של העיר מסומלים באבן שנשא בכליו. גארז'ה הקים עם תלמידיו מושבה נזירית רחבת ידיים שכללה מנזרים, מערות נזירים חצובות בסלע ועשירות בציורי קיר ומרכז חשוב ללימוד והפצת הנצרות. לאחר ביקור במנזר, עליה אל רכס המערות והכנסייה העליונה (שעת כושר קלה...) חזרה לטביליסי ללינה
יום3: ג'ווארי ומצחטה. הדרך הצבאית הגאורגית.
כנסיית ג'ווארי ((Jvari הצופה על מפגש הנהרות אראגווי ומטקווארי (Mtkvari). כאן נעצה לראשונה נינו הקדושה את צלב ענפי הגפן שלה בבואה לנצר את גאורגיה. מצחטה (Mtskheta) ביקור בקתדרלה,כנסיית האם של גאורגיה ואחת מיצירות המופת של האדריכלות הגאורגית בימי הביניים. נסיעה צפונה עליה על דרך הצבאית המחברת את גאורגיה עם רוסיה. עצירי לשעה קלה במבצר אנאנורי (Ananuri) לחופו של אגם ציורי ונמשיך בדרכנו בין פסגות נישאות וכרי דשא אל עיירת הסקי גודאורי (Gudauri) ללינה.
יום 4: טיול בקווקז הגבוה.
יום סיור בג'יפים בקווקז הגבוה. עולים אל 'מעבר הצלב' (2379 מ'). מדרונות חשופים, עשירים במינרלים צבעוניים ופסגות מושלגות. עוברים את הכפר קאזבגי (Kazbegi) עולים לכנסיית השילוש הקדוש ממנה ניבט מראה נהדר על הר קאזבק (5033 מ'), הפסגה החמישית בגובהה בקווקז. כאן, לפי אחת המסורות, נקשר פרומתיאוס אל צוק סלע לרצות את עונשו. אחר הצהרים בדרך חזרה סיור בקניון טרוסו (Truso) הצבעוני והעשיר בתצורות גיאולוגיות מרהיבות חזרה לגודאורי ללינה.
http://picasaweb.google.com/nurit.halamish/BrqZYD
יום5 : מערב גאורגיה.
חוזרים דרומה אל עמק הנהר מטקווארי, על דרך המלך ההולכת אל מערב גאורגיה. תחנה הראשונה היא גורי (Gori), עיר הולדתו של סטאלין. ב-1957 נחנך כאן מוזיאון לזכרו של הרודן . לאחר ביקור במוזיאון ממשיכים אל אופליסציחה Uplistsikhe)), עיר מגורי הסלע הנודעת אשר שמשה כבירת גרוזיה לאחר כיבושה של טביליסי בידי הערבים ואשר פרחה עקב מיקומה על אחת מדרכי המסחר הראשיות המחברות את המזרח עם המערב. לאחר סיור בשרידי העיר נסיעה לקוטאיסי (Kutaisi), העיר השנייה בגודלה בגאורגיה, לינה בבית הארחה.
ימים 7 + 6: חבל סוואנטי.(שוב הקוקאז הגבוה)
בבוקר ביקור במנזר גלאטי (Gelati). ב-1106 הקים כאן המלך 'דוד הבונה' את המנזר הנודע אשר שימש מרכז ממלכתי ללימודים ולהפצת השכלה והמהווה עד היום את אחד מפניני האדריכלות הגאורגית הימי-ביניימית. חזרה לעיר וביקור בשני בתי-הכנסת של יהודי קוטאיסי.לנסיעה לזוגדידי (Zugdidi) עליה על רכבי 4X4 ויציאה אל חבל סוואנטי (Svaneti), חבל הארץ היפה ביותר בגאורגיה (ויש אומרים בקווקז כולו). ביומיים הבאים נסייר באיזור נידח ויפהפה זה שהתפרסם בכפרי המגדלים שבו ובתושביו שוחרי החרות. לינה בשני הלילות בבתי הארחה במסטיה.הקטע הזה חובה.
חבל סואנטי בעיקר.
http://picasaweb.google.com/nurit.halamish/WuZTyD
--אורי

נכתב ב-29/07/2008 23:21[עודכן ב-:29/07/2008 23:29]
הודעה סגורה תודה 0
3.שבוע טיול בגיאורגיה-המלצה לשבוע תגובה ל - 2
אחרי שתבחון את התמונות של אורי תצטרך להחליט מה כן ומה לא כי טיול מאורגן יש לו את הקצבים שלו ובדרך כלל אין הפתעות בחלק של הניידות בין האתרים. אם אתה מתניד בתחבורה הציבורית בלבד אזי אתה בקצב אחר לחלוטין.
אם אתה תעבוד באזור של רוסטבי יתכן ואת דויד גראג'ה תצליח לבקר משם
עקרונית נקודות היציאה הטובות הן העיירות רוסטבי או סאגראג'ו. משם מונית הלוך וחזור למנזר. בכל מקרה גם מטביליסי ניתן לקחת מונית וזה יום טיול הלוך וחזור מטביליסי. המנזר שוכן באזור חם מאד ואם רוצים גם לטפס לרכס שמעליו (מאד מומלץ) לקחת מים!!!
אין ספק שמסטיה וסביבתה הן מהאזורים היותר יפים של גיאורגיה. הבעיה שזה רחוק וזו החלטה אסטרטגית. אם כן אז רק מסטיה ושכח מכל היתר כי אתה קצר בזמן.
בתחבורה ציבורית למסטיה הכי מהר ונוח זו רכבת הלילה מטבילסי לזוגדידי ומכאן במרשרוטקה או ג'יפ (הם יוצאים מליד תחנת הרכבת שאל במקום)למסטיה. כדי להגיע ממסטיה לאושגולי צריך ג'יפ ובדרך כלל במסטיה מתארגנים עם עוד מטיילים לקיבוץ 7 נוסעים שזה תכולת ג'יפ.
אם תוכל אפשר לעצמך מבחינת עלות ומציאת ג'יפ מתאים אזי ממסטיה דרך אושגולי וחבל רצ'ה לקוטאיסי זה טיול חלומי אבל קשה לתכנן דבר כזה מראש. שמור כתכנית מגרה. ברגיל חוזרים לזוגדידי ומשם במרשרוטקות דרך קוטאיסי לטביליסי.
אם תחליט כי למסטיה אין לך זמן אזי הדרך הצבאית לקזבק היא היעד.
מטבילסי לקזבק כ 4 שעות נסיעה רצופה. כדאי לפחות כיוון אחד לשכור מונית ואז לעצור לפחות בארבעה אתרים לפי הסדר מדרום לצפון מצודת אנוארי,מרפסות התצפית בעליה לכיוון גודאורי ,אנדרטת הידידות רוסיה גיאורגיה (הידידות היא בדיחה תפלה אבל הנופים אדירים)ומחשופי הטרברטין האדומים שלצד הכביש בהמשך הדרך.
לקזבק כדאי להקדיש לפחות 4 ימים (יומיים לנסיעות ויומיים לטיולים בהר וסביבתו).
יש באתר לא מעט חומר רקע מצויין.תוכל לבנות תכנית על פי העדפותיך.
הודעה סגורה תודה 0
4.שבוע טיול בגיאורגיה-המלצה לשבוע תגובה ל - 3
אחרי שקראת את התכנית שהצגתי ואת הסתייגויות התרמילאי הנכונות של ראנצ'י.לדעתי פשוט לא כדאי וביזבוז כסף
"להטיס את החברה כדי לטייל קצת במדינה" במשך שבוע בסיגנון תרמילאי בלבד. מפני שכל מה שתראו (גם ע'פ הערכות ראנצ'י) זה רק את הדרך הצבאית וטיביליסי.ההוצאה אינה מצדיקה יבול כזה דל.מכיון שכן מדובר בקבוצה-שיש לה יתרון יחסי על תרמילאי, בעיקר בשכירת רכב, ניתן לעשות את מרבית התכנית שהצגתי(תלוי במינון הטרקים) כולל הליכות בשטח,גם ובעיקר מפני שאתה תהיה קודם בעיר ותוכל להכין את התחבורות והלינות מראש. שכירת ואן אפילו תאפשר לכם לבצע את כל התכנית שהצגתי או כל תכנית אינטנסיבית של שבוע.כאשר בדרך הצבאית תבצעו טרקים קצרים לתצפית על החזבגי ויספיקו לה יומיים עם לינה אחת.ואילו באזור סואנטי קצת יותר.כהוכחה אני מציג לכם צילום מאזור סואנטי,עם ואן צהוב של כשמונה ישראלים שהגיעו עד לשם באופן עצמאי לטרקים ואן המרצדס הזה היה נוח פי כמה מהג'יפים הרוסים העתיקים ועביר מאוד.
הם ראו את כל מה שאנחנו ראינו, לפני כן והספיקו גם לטרק משום שהיו יעילים פי כמה ולא אופרציה כבדה ויקרה של טיול מאורגן שאפילו יציאה למסעדה יכולה לאכול ארבע שעות .בניגוד לנו הם ישנו כמה לילות באוהלים בשטח ומדובר בגילאים מ50 עד 70, אז גם אתם יכולים.בטיול כזה אפשר גם לראות המון ולהצדיק טיסה ואש'ל לשבוע עם כף של טיול.אגב אני בהחלט אחזור לשם שוב לטיול עצמאי, גרוזיה הפתיעה אותי ביופיה ובהכנסת האורחים.---אורי
IMG_0157-1.JPG
הודעה סגורה תודה 0
5.שבוע טיול בגיאורגיה- מבקש המלצות תגובה ל - 1
היי אריאל!
בשבועות האחרונים נוספו לאתר מספר כתבות טובות ומפורטות על מסלולי טיול בגאורגיה, תוכל לעיין בהן ולראות מה מתאים לך Smile
הודעה סגורה תודה 0
6.שבוע טיול בגיאורגיה-המלצה לשבוע תגובה ל - 4
אורי וראנצ'י תודה רבה על התגובות
לצערי ובשל המגבלות מהעבודה שלי ("בלב כבד מאשרים לך חופש, אבל רק של שבוע...") אני אוכל לטייל בגיאורגיה רק שבוע. להצטרף לטיול מאורגן או להתארגן עם עוד 5-6 חבר'ה לטיול נראה לי קצת יקר ופחות סביר שיקרה.
לדעתי נאלץ להסתפק ביומיים-שלושה בסואנטי (ליד מאסטיה?, עוד יומיים-שלושה בחזבאגי ויאללה חזרה לטביליסי יום לפני הטיסה.
היכן ניתן לעיין באינטרנט במפה של חבלי הארץ של גיאורגיה כדי, סתם לדוגמא, לדעת האם ניתן לעבור מחזבאגי לסוואנטי וכדומה.

ושוב תודה על העזרה

אריאל
הודעה סגורה תודה 0
7.שבוע טיול בגיאורגיה-המלצה לשבוע תגובה ל - 6
אריאל שלום
מצרף לך אתר מפה איטראקטיבית של גיאורגיה. אתה יכול לסמן עליו שני יעדים והאתר יחזיר לך את ציר התנועה בינהם והמרחק.
במרבית הכבישים זמני הנסיעה כפולים מאשר מרחק דומה בארץ כי האספלט משמש כגבול לבורות.
בתחבורה ציבורית מצפון למערב עוברים דרך טביליסי כי זה הכי מהיר וזמין.מרשרוטקות בדרך כלל מתמלאות ונוסעות כך שאתה יכול לעמוד בצומת ועל פניך תחלופנה בדהרה מרשרוטקות מלאות ליעדך.
בשבוע לא ילך קזבק ומסטיה יחד אין לך מספיק זמן כי גם בגיאורגיה ביממה יש רק 24 שעות ואם משהו מתפספס הלכה הטיסה הביתה.
חבל טושאטי (SHATILLI במפה) הוא המקבילה לסוואנטי (מסטיה).גם בנופים יצירי הטבע וגם בנופים יצירי אדם.
צרפתי לך קישור על האזור. נסה ליצור קשר עם המטייל ודלה ממנו פרטים איך מתניידים ב 4 ימים מטביליסי דרך אומאלו ושאטילי לקזבק.אם זה אפשרי יש לך טיול חלומי לשבוע. אני מניח שזה יעלה הרבה אבל ממרחק זמן תאמר לעצמך היה שווה כל אגורה.
תעשה חיים ותיזהר מהחצ'פורי זה מה זה טעים ומה זה משמין.
הודעה סגורה תודה 0
×
';