בחזרה לפורוםלתצוגה מדורגת

פורום טיולי משפחות

טיול כוכב בסלובניה עם ילדים

שלום לסיגלית. מעוניינים לטייל בסלובניה עם ילדים, טיול כוכב. מחפשים המלצות ללינה (לא מלון) + מסלול, 2 משפחות (12 אנשים) הקטן בן 3.
הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.טיול כוכב בסלובניה עם ילדים:Re תגובה ל - 1
סלובניה היא ארץ קטנה אבל רוב הכבישים הצדדיים בה הם צרים ומפותלים, ולכן הייתי ממליץ למצוא מקום לינה קרוב לאוטסטרדה הראשית שחוצה את הארץ וכך יהיה קל להגיע לאטרקצית המרכזיות. מקומות שכדאי לחפש בהם לינה הם באיזור kamnik מעט צפונית מערבית לללובליאנה, איזור bohinj (מקסים בלב האלפים, מעט פחות מתיור מ- bled אם כי המרחק ממנו לכביש הראשי הוא מעט רחוק יותר) אפשר לבחור דרומית מעט באיזור postojna. בנציגות סלובניה בארץ אפשר היה להשיג חוברת שמפרסמת מגורים כפריים ברחבי סלובניה. בחוברת מפורטים השירותים בכל מקום. החוברת די אמינה ומאפשרת למצוא מקום טוב לילדים. מקומות ממולצים: א. לובליאנה - עיר קטנה ומתוקה - יום אחד מכזה אותה מעל ומעבר. הטירה יפה והנוץ ממנה גם. נחמד להסתובב עם ילדים במדרחוב לאורך התעלה. בקייץ יש פסטיבלים של תיאטרוני בובות. ב. פוסטוינה - אתר ``חובה`` מערות הנטיפים מרשימות מאד החוויה של נסיעה ברכבת בתוך מערה מרשימה מאד ילדים. מעבר למערה יש בפוסטוינה טירה (ראה תמונה) החוצובה בתוך ההר. אחת הטירות המרשימות יותר. סיור בפנים הוא נחמד ומעניין לילדים, וקצר בסך הכל. ג. החוף האדריאטי - בסך הכל קצר אבל מגוון מאד את הנוף - אנחנו היינו בפיראן - עיירה נעימה עם אווירה איטלקית שכניסת כלי רכב אסורה אליה ולכן הילדים יכולים להתרוצץ חופשי ג. בלד - אמנם מתועשת תיירותית - אבל בכל זאת מרשימה. גם כאן טירה מרהיבה, שיט נחמד באגם יכול להיות נעים לילדים. ד. בעיירה idrija ישנו ``מוזיאון`` של כריית כספית. הילדים לובשים מדי כורים, יורדים למעמקי האדמה ומטיילים בניקרות כשבין לבין יש מצגים (בובות) של כורים וכו`. עשוי נחמד מאד ואף מרשים. ה. מערות skocian מערה גדולה. אמנם הנטיפים פחות מרשימים מפוסוטינה אבל הסיור במערה יפה בעיקר האולם הענק בו עוברים בגשר מטרים רבים מעל נהר תת קרקעי. ליד המערה ניתן להתרשם מהנוף הקרסטי של קשת ענקית העוברת מעל המקום בו הנהר חצב בסלע. ו. בית החולים של הפרטיזינים באיזור cerkno -לילדים מעט גדולים יותר (מעל 8 או מעל 10). טיול רגלי קצר ויפה בקניון לאורך נחל (כק``מ) מוביל לאיזור שהיה בית חולים של פרטיזנים. הנצים לא הצליחו מעולם לכבוש מקום זה החבוי בקניון גדול בין צוקים (קל להבין מדוע כשנמצאים שם). באיזור יפה בנופו. המבנים משוחזרים כמרפאות, מגורים מטבח וכו`. ז. הכביש מ- tolmin ל- kranjska gora. נוף אלפיני נהדר (צריך גם לחשוב על ההורים!). בדרך אפשר לעצור ב- kobarid ולפעמים לעשות שיט/רפטינג על הנהר. שימו לב הכביש קצר אבל מפותל ואינו מהיר. הנוף ממעבר ההרים נהדר. גם ילדים יכולים להנות ממנו. תהנו מאד. אם יש שאלות נוספות שאוכל לענות - בשמחה.
forum_getfile/id-242/private-0
טירת פוסטוינה.jpg
הודעה סגורה תודה 0
3.טיול כוכב בסלובניה עם ילדים:Re תגובה ל - 2

האם יש לך המלצה ספציפית ללינה לזוג +3 ? בהנחה שרוצים רק מקום לינה אחד האם כדאי להתמקם באזור לובליאנה או עדיף מקום אחר? האם כדאי מקום לינה נוסף סמוך לפארק פליטביציה ? אני מניחה שלא מעשי לנסוע הלוך ושוב עם ילדים מאזור לובליאנה לפלטבימציה ביום אחד. אשמח לטיפים והמלצות ספציפיות למגורים
הודעה סגורה תודה 1
4.טיול כוכב בסלובניה עם ילדים:Re תגובה ל - 3
לדעתי, הלינה הנכונה יותר אינה בלובליאנה -שאינה יעד תיירותי מעבר ליום ביקור, אלא יותר באזור האגמים,עם עדיפות נגישות לבלד, ועדיפות יופי וטבע לבוהיני. וכן,צריך להוסיף לינה אחת לפחות ליד השמורה. המרחק גדול לנסיעה. המלצות לינה תוכלי גם לראות בקישור הצדדי אירופה למשפחות.
הודעה סגורה תודה 0
5.טיול כוכב בסלובניה עם ילדים:Re תגובה ל - 4
זמן הנסיעה בין בהוניי לבלד הוא כחצי שעה. איזו בהוניי שופע בחוות וכפרים שניתן לגור בהם, ואפשר לבלות ימים נעימים בטבע, אבל משם, וגם מבלד, לרוב האטרקציות שציינתי זמן הנסיעה אינו קצר. נסיעה לערי החוף יכולה לקחת כ-3 שעות (אולי יותר אנחנו,בקיץ, נתקענו בפקפק בירידה לחוף). הנסיעה מבלד לפוסטוינה 1.5-2 שעות. אם רוצים להגיע לאדריה וצרנקו - מדובר בנסיעות ארוכות שכן כבישי ההרים מפותלים ואיטיים. אם המטרה היא לראות הרבה מאזורי הארץ ייתכן והייתי מחפש צימר או חווה באיזור המרכז (פוסטוינה?/סקוצ`יאן) אם המטרה היא נינוחה יותר - טיולים רגליים שלווים וגיחות מידי פעם לאטרקציה זו או אחרת - בוהניי מקום מתאים. אגב, אם יורדים לפליטביצה - אפשר בדרך לעבור בחוף. אני גם מסכים שיום אחד זה מעל ומעבר ללובליאנה.
הודעה סגורה תודה 0
6.טיול כוכב בסלובניה עם ילדים:Re תגובה ל - 5

הכוונה לא היתה ללון בלובליאנה אלא מרכז המדינה כדי שתהיה גישה קלה וקצרה יחסית למקומות המומלצים. חווה באזור פוסטוניה זה מה שהתכוונתי בערך. יש המלצה ספציפית? או שאולי כדאי 4 לילות באזור בלד ,2-3 לילות באזור אחר ? איך הייתם מחלקים ? בעקרון אנו מעדיפים כמה שפחות מעברים. אשמח להצעות וטיפים.
הודעה סגורה תודה 0
7.טיול כוכב בסלובניה עם ילדים:Re תגובה ל - 6
לא ציינתם מתי הנסיעה אם בקיץ, אזי מכל הבחינות כדאי ללון את כל התקופה באזור בלד. מזג האוויר שם יותר נעים וגם אפשרויות הטיול והנופש בקיץ רבות יותר בצפון. אם באביב, אזי כדאי ללון באזור פויסטונה. מרכזי, נוח ומזג האוויר יותר נעים (פחות קר). בסלובניה אין צורך לחלק את הלינה לשני מקומות. מצורף קישור למקומות לינה מומלצים למשפחות בסלובניה.
מגורים מומלצים למשפחות בסלובניה
הודעה סגורה תודה 0
×
';