פורום אפריקה

מישהו מכיר את חג המסקל?

מדובר באיזשהו חג אתיופי, שחל בספטמבר. מישהו היה שם במהלך ימי החג? טיפים לגבי מקומות שכדאי/לא כדאי להיות בהם במהלך ימי החג?
בתודה מראש,
רוני
הודעה סגורה תודה 0 שלח
2.מישהו מכיר את חג המסקל?:Re תגובה ל - 1
היי :)
אני לא יודע לייעץ לגבי מקומות סגורים בתקופה, אבל החג, למיטב הבנתי אורך רק יום אחד - ב 27 לספטמבר. מצרף לינק למידע נוסף על החג...
http://my.ort.org.il/givatram/etiopia/TRGIL7.HTML#maskal
הודעה סגורה תודה 0
3.מישהו מכיר את חג המסקל?:Re תגובה ל - 2
האם יש מקום מסויים שבו כדאי להיות? מראות מיוחדים?
הודעה סגורה תודה 0
4.מישהו מכיר את חג המסקל?:Re תגובה ל - 3
צר לי... רק גיגלתי את החג וחיפשתי בספר הפסטיבלים שלי...
ממה שקראתי שם באדיס עצמה יש תהלוכת ענק לככר הקרויה על שם החג (שמשמעותו פשוט ''צלב''), בשעות בין הערביים.

נשמע שחגיגות מקבילות יתרחשו ביתר האיזורים הנוצריים במדינה.
הודעה סגורה תודה 0
5.מישהו מכיר את חג המסקל?:Re תגובה ל - 1
אהלו רוני!
במהלך חג המסקל מתקיים טקס גדול בכיכר מסקל באדיס. חלק נכבד מתושביי אדיס מגיע לראות את הטקס, תחילה מתקיימת תצוגת ראווה על ידי הכנסיה, ולאחר מכן המשתתפים בטקס שורפים ערמת קש, על פי האמונה כיוון העשן מורה על הצלחת היבול באזור אליו הוא נמשך.
בשנה שעברה הטקס לא הסתיים באופן חיובי, קבוצת אזרחים החלה לזרוק אבנים על המשתתפים בטקס (המשתפים פעולה עם המימשל), הצופים (ביניהם אנחנו...) החלו לרוץ ולצרוח, המשטרה הפעילה כוח, נאלצנו להתחבא במסעדה עד שנרגעו העיניינים... חוויה...
הודעה סגורה תודה 0
6.מישהו מכיר את חג המסקל?:Re תגובה ל - 5
היי :)
נשמע אכן חוויה !

תגידי, אני רוצה להוסיף למדור הפסטיבלים שלנו גם כתבה על אפריקה. אני יכול להשתמש בתמונה שלך? אם כן - אשמח אם תגידי לי איזה קרדיט לכתוב עליה :)

את מכירה פסטיבלים נוספים ביבשת החודש? לא בהכרח רק כאלה שזרקו עליך אבנים במהלכם :))

תודה רבה!
הודעה סגורה תודה 0
7.מישהו מכיר את חג המסקל?:Re תגובה ל - 1

חג המסקל הוא חג מציאת הצלב המקורי עליו נצלב ישו.
בכיכר המרכזי של כל עיר מתקיים טקס בו מקימים צלב גדול מענפים וקש. במהלך אחר הצהריים יש טקס ע``י נזירים וכמרים סביב הצלב. בערב שורפים את הצלב ולאחר מיכן יש תהלוכות עם לפידים , נזירים שרוקידים ברחובות עם תופין ושירים.
ילדים עוברים בין האנשים ומקבלים כסף/ממתקים וכו` (דומה קצת לחג הההוא של האמריקאים שהילדים עוברים בין הבתים.
בכל אופן הפאבים והמועדונים עובדים שעות נוספות.
החגיגות נמשכות עד אור הבוקר.

אני ביליתי (כן, ממש ביליתי) את החג בעיר גונדר.
ןלפי מה שהבנתי התמזל מזלי מיכוון שסיפרו לי שזה אחד המקומות היותר טובים להעביר בו את החג.

הודעה סגורה תודה 0
8.עוד תמונה תגובה ל - 1

הודעה סגורה תודה 0
9.עוד תמונה תגובה ל - 1

הודעה סגורה תודה 0
10.עוד תמונה תגובה ל - 1

הודעה סגורה תודה 0
11.תמונות מקסימות! תגובה ל - 10
אני אבקש גם ממך רשות להשתמש בהם בכתבת פסטיבלים... אפשר?
אם כן, אנא אמור לי איזה שם לשים בקרדיט הצלם :))
תודה!
12.מישהו מכיר את חג המסקל?:Re תגובה ל - 6
בכייף! יש לי עוד תמונות מהמסקל צור איתי קשר באי מייל ואני אשלח לך אותם ברזולוציה המקורית.
לגבי עוד פסטיבלים... חוץ מה- Bull jumping בדרום אתיופיה (טקס טרום נישואים של שבט ההמר) לא עולים לי בראש עוד פסטיבלים שנכחתי בהם...
toyabensky@gmail.com
הודעה סגורה תודה 0
13.תמונות מקסימות!:Re תגובה ל - 11

היי גיל,
בטח שאתה יכול להשתמש בהם, בכיף.
אחרי כל מה שקיבלתי מהפורומים כאן, אני לא יכול לסרב.
אגב,
חלק מתמונות אלו שלחתי לפני זמן מה לתחרות שהייתה אצלכם שימחה ופסטיבלים, אבל בחרו שלא להציגן, לא נורא.

בברכה,
יניב שמחי
הודעה סגורה תודה 0
14.תודה רבה :)) תגובה ל - 13
גם על שלי דילגו בלי להניד עפעף :))
העיקר שאנחנו יודעים את האמת...
הודעה סגורה תודה 0